نبرد سوپر استیشن ها، مرسدس E63 S AMG Estate در برابر پورشه پانامرا توربو اسپرت توریسمو

27 / اسفند / 1396 - 08:30
زمانی خودروهای استیشن مانند SUVها فقط جزو خودروهای کاربردی و جادار محسوب می شدند و کسی به دید یک خودروی اسپرت و سریع به آنها نگاه نمی کرد. ولی در چند دهه اخیر این قضیه به کلی تغییر کرده است. از بین خودروهای استیشن سریع و پرقدرت در دهه 90 می توان به ولوو 850 T5-R و بی ام و M5 E34 تورینگ اشاره کرد.
مرسدس بنز سابقه طولانی در تولید استیشن های لوکس و اسپرت دارد. مرسدس E63 AMG S Estate جدیدترین استیشن اسپرت این شرکت است. پورشه به تازگی وارد این کلاس شده و با تولید پانامرا اسپرت توریسمو وارد رقابت با بزرگان این کلاس شده است.
در این فیلم شاهد یک تست درگ بین این دو خودرو خواهیم بود که توسط نشریه Auto Express انجام شده است. مرسدس مجهز به موتور V8 توئین توربو با حجم 4.0 لیتر است که 604 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. پورشه نیز با همین تعداد سیلندر و همین حجم 533 اسب بخار قدرت و 770 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. قیمت پورشه حدود 27 هزار پوند گرانتر از مرسدس است.
شتاب 0 تا 60 مایل مرسدس و پورشه به ترتیب 3.1 و 3.2 ثانیه است. البته با توجه به اینکه E63 S قویترین مدل E کلاس است شاید بهتر بود در این تست از پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid توریسمو استفاده می کردند که قویترین مدل پانامرا با 680 اسب بخار قدرت است. احتمالا علت عدم حضور این خودرو در این تست اختلاف قیمت زیاد آن با مرسدس است.
در این آزمایش به صورت همزمان تایم 0 تا 60 مایل، 0 تا 100 مایل، 1/4 مایل و 1/2 مایل هر دو خودرو در حین تست نیز اعلام می شود.
نظرات
 
 
 
کاربر 1396/12/27
بنز ماشینو اختراع کرد به کمال رسوند و هنوزم بهترینه.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران