خط تولید اولین شاسی بلند الکتریکی جگوار را ببینید + فیلم

16 / فروردین / 1397 - 08:30
جگوار I-Pace اولین خودروی کاملا الکتریکی تولید سری جگوار است که رقیب واقعی تسلا مدل X است. پیشرانه جگوار I-Pace به کمک دو موتور الکتریکی مجموعا 394 اسب بخار قدرت و 694 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. یکی از این موتورها در محور جلو و دیگری در محور عقب نصب شده است. یک باتری لیتیوم یون با ظرفیت 90 کیلووات ساعت بین دو محور و در ارتفاع پایینی قرار گرفته است که باعث می شود تقسیم وزن این خودرو 50/50 باشد و مرکز ثقل پایینتری داشته باشد. شتاب 0 تا 60 مایل این خودرو 4.0 ثانیه تخمین زده شده است.
جگوار I-Pace را به بهترین شکل ممکن می توان با مدل پایه تسلا X مقایسه کرد که بردی معادل 381 کیلومتر دارد گرچه مدل 100D بردی معادل 474 کیلومتر دارد. شتاب تسلا X مدل P100D از صفر تا 60 مایل 2.9 ثانیه است اما شتاب مدل 100D و مدل پایه به ترتیب 4.7 و 4.9 ثانیه تخمین زده شده است.
شارژ کردن I-Pace با شارژر سریع 100 کیلووات برق مستقیم تا ظرفیت 80 درصد باتری حدود 40 دقیقه طول می کشد. با جعبه دیواری 230 ولتی این میزان شارژ به 10 ساعت زمان نیاز دارد. جگوار برای بهبود نرم افزار کنترل انرژی باتری و فناوری های سیستم سرگرمی، به روز رسانی های نرم افزاری بی سیم را برای این خودرو فعال کرده است. این خودرو با سه رده تجهیزاتی S، SE و HSE عرضه خواهد شد.
در این فیلم خط تولید پیشرفته این خودروی انگلیسی را می بینید.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران