با خودروی مسابقه ای هایبرید تویوتا TS050 آشنا شوید + فیلم

17 / فروردین / 1397 - 20:30
تویوتا TS050 یک خودروی مسابقه ای است که برای پیروی از قوانین لمنز پروتوتایپ 2016 در رقابت جهانی استقامت FIA ساخته شد. این خودرو جانشین TS040 هایبرید است که در فصل های 2014 و 2015 در این رقابت شرکت کرد.
موتور TS050 یک موتور 2.4 لیتری V6 بنزینی توئین توربو است در حالی که دو خودروی قبلی از یک موتور تنفس طبیعی V8 بنزینی استفاده می کردند. TS050 از سیستم هایبرید 8 مگاژول بهره می برد که از باتری های لیتیوم ین استفاده می کند. در شاسی این خودرو از فیبرکربن و آلومینیوم استفاده شده و سیستم تعلیق آن در جلو و عقب مستقل است.
موتور TS050 توسط بخش موتور اسپرت تویوتا در مرکز فنی هیگاشی فوجی در ژاپن ساخته شد و طراحی و ساخت بقیه قسمت های آن توسط TMG در آلمان انجام شد. سیستم هایبرید این خودرو از دو موتور ژنراتور جنبشی در هر محور برخوردار است.
تویوتا در سال 2016 در سیلورستون با این خودرو به مقام دوم دست یافت ولی موتور هر دو خودروی آن در Spa به مشکل بر خوردند.
در لمنز سال 2016 تویوتا به مقام های سوم و چهارم دست یافت. تویوتا TS050 در سال 2017 با رانندگی کوبایاشی در تعیین خط لمنز تایم 3 دقیقه و 14.791 ثانیه را ثبت کرد که سریعترین تایم در پیست de la Sarthe است.
در این فیلم رانندگی با TS050 در پیست هم از نمای خارج و هم داخل خودرو را خواهید دید که صدای جذاب توربوهای این موتور به خوبی شنیده می شوند. علاوه بر این مراحل پیت استاپ نیز نمایش داده می شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران