دومین رویارویی بی ام و M5 جدید و مرسدس E63 S AMG

18 / فروردین / 1397 - 20:30
مرسدس و بی ام و نسل های طولانی در پیست و خیابان رقیب هم بوده اند و هیچ گاه از رقابت با یکدیگر هراسی نداشته اند، مخصوصا وقتی صحبت از سریعترین مدل های آنها یعنی M پاور بی ام و و AMG مرسدس باشد. نسل فعلی E63 S AMG یعنی W213 اواخر سال 2016 معرفی شد و اکنون کمتر از 1 سال پس از آن نسل جدید M5 در اتاق G30 معرفی شده است. البته هنوز مدل کامپتیشن پکیج M5 که رقیب اصلی E63 مدل S است معرفی نشده ولی قرار است به زودی با موتور 625 اسبی وارد بازار شود. بنابراین در این تست چاره ای جز انتخاب M5 معمولی برای رقابت با E63 مدل S نیست.
البته M5 معمولی هم خودروی کاملا پرتوانی است که 600 اسب بخار قدرت و 750 نیوتن متر گشتاور دارد ولی رقیب آن E63 S اندکی قویتر و گشتاور آن نیز به طور محسوسی بیشتر از M5 است. قدرت و گشتاور مرسدس 612 اسب و 850 نیوتن متر است. گیربکس مرسدس 9 دنده اتوماتیک است که یک دنده بیشتر از M5 دارد. وزن M5 اندکی سبکتر از مرسدس است. M5 جدید اولین M5 دو دیفرانسیل جهان است و مانند E63 S لانچ بسیار قوی از حالت سکون دارد.
قبلا توسط Carwow یک تست درگ بین این خودرو انجام شده بود که AMG با اختلاف اندک پیروز شده بود. این بار نشریه Motorist در آفریقای جنوبی با همکاری Top Gear یک درگ جدید بین این دو خودرو برگزار کرده است که شما را به دیدن آن دعوت می کنیم.
نظرات
 
 
 
ویتس 1397/1/19
اول تشکر میکنم از سایت خیلی خوب خودروبانک که واقعا زحمت میکشن و بعد باید بگم این تست چند روز پیش دیدم و در مقایسه با درگ قبلی که
ویتس 1397/1/19
ببخشید دست خورد روی ارسال نیمه تموم شد متن قبل...خلاصه این تست در مقایسه با درگ قبلی که فیلمش دیدیم هر دو درست هست و نمیشه گفت قطعا بنز یا ب ام و یکیش برنده هست چون توی شرایط مختلف آب و هوایی و ارتفاع از سطح دریا و یا کیفیت بنزین و خلاصه خیلی فاکتور های دیگه هر ماشین یه میزان خاصی حساسیت داره و اگه در اون لحظه شرایط در ایده آل ترین وضعیت خودش نباشه باعث میشه اون ماشین عقب بیفته و غیر از این مورد ما بسیار دیدیم که دو ماشین رقیب یکیش روی کاغذ مشخصات بهتری داره ولی در عمل ممکنه نتیجه کاملا برعکس بشه به خصوص توی ایران که دیگه اوضاع همیشه متفاوت هست
حسین 1397/1/19
نمیدونم چرا تاپ گیر اسرار داره بی ام و برنده شه همیشه !!!!!
اگر کسی از ماشین سر در میاره این کلیپ ببینه میفهمه که بی ام و هر دو بار زودتر استارت زد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران