درگ سوم بین بی ام و M5 جدید و مرسدس AMG E63 S این بار روی دریاچه یخ زده!

31 / فروردین / 1397 - 20:30
با ورود بی ام و M5 جدید روز به روز آتش جنگ میان این خودرو با اصلی ترین رقیب آن یعنی مرسدس E63 S AMG شعله ورتر می شود. تاکنون شاهد 2 درگ بین این دو خودرو بودیم که در یکی از آنها مرسدس و در دیگری بی ام و با اختلاف کمی پیروز شدند. اکنون شاهد درگ سوم بین این دو خودرو هستیم که توسط نشریه Top Gear انجام شده است ولی این درگ با درگ های قبلی یک تفاوت عمده دارد! این بار درگ این دو خودرو روی یک دریاچه یخ زده انجام شده است!
با توجه به اینکه هر دو خودرو مجهز به سیستم 4 چرخ محرک پیشرفته با قابلیت توزیع گشتاور بین محور جلو و عقب هستند، آزمایش آن ها در زمین لغزنده به نوعی مقایسه سیستم های M xDrive و 4Matic+ نیز محسوب می شود. موتور 4.4 لیتر V8 بی ام و M5 قدرت و گشتاوری معادل 600 اسب بخار و 750 نیوتن متر تولید می کند که همین اعداد و ارقام برای موتور 4.0 لیتری V8 مرسدس به ترتیب 612 اسب بخار و 850 نیوتن متر است. گیربکس بی ام و 8 دنده اتوماتیک است و مرسدس از گیربکس 9 دنده اتوماتیک بهره می برد.
البته ناگفته نماند که نوع تایرهای هر دو خودرو نیز در نتیجه این درگ تاثیرگذار هستند. مسلما لانچ کردن با چنین مقادیر عظیمی از گشتاور در یک زمین پوشیده از برف و یخ کار آسانی نیست! با شروع تست هر دو خودرو در ابتدا چسبندگی خود را از دست می دهند و دچار هرزگردی شده و به سمت چپ و راست انحراف پیدا می کنند ولی بعد از چند ثانیه چسبندگی لازم را به دست می آورند. به نظر شما کدام خودرو زودتر چسبندگی خود را به دست می آورد و برنده این درگ می شود؟
نظرات
 
 
 
محسن 1397/2/1
بی ام و زود تر حرکت کرد ، مثل درگ قبلی
که زودتر حرکت کرد و برد !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران