وقتی دو گربه جهنمی همزمان تایرهای خود را دود می کنند! + فیلم

1 / اردیبهشت / 1397 - 08:30
وقتی صحبت از دود لاستیک و برن آت و دونات می شود ناخودآگاه ماسل کارهای امریکایی در ذهن آدم تداعی می شوند! خودروهایی مانند فورد ماستنگ، داج چلنجر و شورولت کامارو. در این فیلم شاهد برن آت وحشیانه داج چلنجر خواهید بود! البته نه چلنجر معمولی بلکه قویترین مدل آن یعنی هلکت! و نه یک هلکت بلکه دو هلکت همزمان با هم لاستیک هایشان را دود می کنند!
شرکت داج در سال 2015 یک مدل بسیار پرقدرت از چلنجر با نام SRT هلکت معرفی کرد. این خودرو مجهز به موتور V8 مشهور HEMI کرایسلر است که 6.2 لیتر حجم دارد و به کمک یک سوپرشارژر 707 اسب بخار قدرت و 881 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. داج هلکت با این موتور و گیربکس 8 دنده اتوماتیک می تواند در مدت زمان حدود 11.0 ثانیه مسافت 400 متر را طی کند و در حال حاضر بعد از داج دیمن سریعترین مدل چلنجر است. موتور هلکت در خودروهای دیگر مانند جیپ گرند چروکی ترک هاک نیز نصب شده و آن را به یکی از سریعترین SUVهای جهان تبدیل کرده است. علاوه بر این موتور هلکت در داج چارجر سدان نیز نصب شده است و این خودرو نیز یکی از سریعترین سوپر سدان های جهان است.
با توجه به اطلاعاتی که در مورد چلنجر هلکت داده شد می توانید تصور کنید چه اتفاقی رخ می دهد اگر دو دستگاه چلنجر هلکت که مجموعا 1414 اسب بخار قدرت و 1762 نیوتن متر گشتاور تولید می کنند همزمان برن آت انجام دهند. به نظر شما چه مقدار دود از لاستیک های عقب این دو خودرو به هوا بلند می شود؟!
نکته جالب این فیلم دوربینی است که زیر سپر عقب درست پشت تایر عقب یکی از هلکت ها نصب شده و دود شدن لاستیک را از نمای نزدیک نشان می دهد!
نظرات