فیلم آموزشی هوندا درباره نحوه رانندگی با خودروهای دنده دستی

4 / اردیبهشت / 1397 - 08:30
اتوماتیک در برابر دنده دستی! این موضوع همیشه یک نزاع در بین علاقه مندان به خودرو بوده است. اخیرا با توجه به ورود خودروهای الکتریکی و خودران به بازار به نظر می رسد گیربکس های دنده ای رو به فراموشی هستند.
اخیرا هوندا یک فیلم آموزشی درباره نحوه رانندگی با گیربکس دنده ای ساخته است و در آن توضیح می دهد که چرا مشتریان خودروهای دنده دستی می خرند.
مسلما همه با نحوه رانندگی با خودروهای دنده ای آشنا هستند ولی در این فیلم ترفندهایی معرفی می شوند که با رعایت آنها رانندگی روانتر و نرمتری داشته باشید. مثلا نحوه هماهنگی دور موتور با دور گیربکس هنگام دنده عوض کردن یا معکوس دادن را نشان می دهد.
به عقیده هوندا گیربکس دنده ای ارتباط بسیار قویتری بین راننده و خودرو برقرار می کند و راننده کاملا خودرو را تحت کنترل دارد. درصد خودروهای دنده ای که در بازار امریکا به فروش می رسند اندکی کمتر از 5 درصد است ولی در ژاپن و اروپا این رقم حدود 80 درصد است!
هوندا خودروسازی است که اکثر مدل های خود را با گیربکس دنده ای عرضه می کند.
نظرات
 
 
 
mehrdad 1397/2/4
حداقل زیر نویس براش در نظر میگرفتید که بفهمیم طرف چی میگه!!!!! منکه فقط زیبایی ماشینو دیدم، هیچی نفهمیدم از کلیپ!!!
hamid 1397/2/4
نیم کلاچ اصل کاریو نگفت
جواد 1397/2/4
ما که نفهمیدیم چی گفت

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران