خودروساز، مقصر سوختن 2 کودک در آتش آریسان

خودروساز، مقصر سوختن 2 کودک در آتش آریسان

روز دوشنبه هفته گذشته خبرگزاری‌های مختلف در صفحه حوادث خود خبری ناگوار از وقوع حادثه برای یک دستگاه وانت آریسان منتشر کرده بودند که پس از حادثه، خودرو طعمه حریق شده و دو سرنشین کودکان آن در شعله‌های آتش گرفتار شدند و جان خود را از دست دادند. حال پس از گذشت چند روز از این اتفاق، معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس راهور ناجا علت حادثه و طعمه حریق شدن خودرو پس از حادثه در محور آرادان – سرخه سمنان را اعلام کرده است.
به گزارش خبرگزاری‌های داخلی، سرهنگ عین الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس راهور ناجا با اشاره به سوختن 2 سرنشین کودک در میان حریق یک دستگاه خودروی وانت آریسان اعلام کرد که پس از این حادثه تیمی ویژه از کارشناسان پلیس راهور به محل حادثه اعزام شدند و جزییات حادثه را مورد بررسی دقیق قرار دادند.
سرهنگ عین الله جهانی با تشخیص کارشناسان پلیس راهور علت حادثه را نقص فنی خودروی مذکور عنوان کرد و افزود که بریدن پلوس چرخ عقب سمت راست، به دلیل نقص ایمنی در قطعه ساخته شده از جانب شرکت سازنده و نداشتن کیفیت کافی و تحمل فشار وارده، باعث بروز چنین حادثه با 2 قربانی کودک شده است که بنابر تبصره 3 ماده 14 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، شرکت سازنده خودرو به عنوان مقصر حادثه شناخته شده و نتیجه بررسی امروز مشخص و به مراجع انتظامی و قضایی جهت رسیدگی ابلاغ شده است.
بنابر گزارش پلیس راهور، ساعت 1 بامداد دوشنبه مورخ 17 خردادماه در کیلومتر 49 محور آرادان – سرخه استان سمنان، یک دستگاه وانت آریسان مدل 94 به دلیل شکسته شدن پلوس محور عقب و در رفتن چرخ آن دچار حادثه شده و بخش زیرین خودرو به مسافت 40 متر به زمین کشیده می‌شود که همین موضوع باعث تولید اصطکاک و حرارت بالا شده و در نتیجه باعث آتش گرفتن باک سوخت می‌شود.
در این حادثه سرنشینان جلو که والدین دو کودک هستند، توانسته بودند جان خود را نجات دهند، ولی دو سرنشین کودک در قسمت بار نشسته بودند که به دلیل سربسته بودن قسمت بار و وجود شعله های آتش در مقابل، حبس شده و تسلیم مرگ می شوند.
عکس ها
نظرات
 
 
 

محزون

1395/3/22
خدایا به حق این روزای عزیز صبر به خونواده های این عزیزان و مزد کسانی که باعث چنین حادثه ای شدند بده.نمیتونم چنین عذابی رو واسه مصببانش ارزو کنم اما جیگرم داره میسوزه
 • xan

  1395/3/25
  چرا آرزو نکنیم ؟ خیلی از این بدتر رو برای مصببانش آرزو میکنم آدم خونش جوش میاد
  10+

مسلم

1395/3/22
این اتفاق اگه توی اروپا می افتاد پدر اون خودرو ساز رو در می اوردن ولی اینجا دیه میدن تمام اینا همه دستشون تو یه کاسه است
 • navid

  1395/3/23
  دیه بدن؟؟؟ مگه برای 405 ها خسارت و دیه دادن که الان بدن؟
  تازه شاکی هم میشن که چرا صنعت داخلی تخریب میکنید
  23+

N

1395/3/22
من تازه این خبر شنیدم


خیلی حالم گرفته شد . بچه اونم تو اتیش سوختن و مردن خیلی بده .

خدا اشتباه گرفتی کسی ک باید بسوزه خودرو ساز نه اون بچه

Pourya

1395/3/22
گیر یک مشت قاتل افتادیم ما مردم ایران نه فقط این خودروساز بلکه همشون

ممل

1395/3/22
بنده قصد دفاع ندارم ( چون ما ایرانی ها اول فحش میدیم بعد نیگا میکنیم که داستان چی بوده عرض کردم!) فقط برام سوالاتی پیش اومد.
به گفته "کارشناسان!!!!" "بخش زیرین خودرو به مسافت 40 متر به زمین کشیده می‌شود " واقعا برای من سوال پیش اومده که سرعت این وانت پیکان چقدر بوده که با وجود در رفتن چرخ و اصطکاک منجر به اتش سوزی! 40 متر بدنه رو اسفالت کشیده شده! ( برای مقایسه بد نیست بدونید خط ترمز پراید! نزدیک به 40 متره اگر اشتباه نکنم) طی این مسافت طولانی قطعا بیانگر سرعت بیش از اندازه اریسان مورد نظر بوده.
نکته دوم که بسیار مهمه خودش دو قسمته. قسمت اول نقص فنی پلوس که نباید ازش گذشت ولی مهمتر از اون نقص فنی "باک" خودرو هستش که باید مقاومت بسیار بیشتری میداشته و نداشته و تاب حادثه رو نیاورده.
متاسفانه یک عده بیسواد شدن مدیر و مسئول و نتیجه اش میشه تغییرات غیر مهندسی و بررسی نشده.
نکته ای که از همه مهتره : محل بار!!! محل بار!!! نه مسافر. نه کودک.
وانت بار. نه سدان خانوادگی.
بی پولی دلیل خوبی برای همه حماقت های ما نیست.
خون اون دو کودک بی گناه همانقدر روی دستان ایران خودرو است که روی دستان اون پدر نادان.
اول فکر کنیم.
خدایشان بیامرزاد.
 • milad

  1395/3/23
  آقای کارشناس اول از همه باید بدونی که وقتی که لاستیک دربره ماشین خیلی زیاد رو زمین سر میخوره مخصوصا چرخای عقب.
  11+
 • ممل

  1395/3/23
  میلاد جان عزیز حرف شما صحیحه ولی در پیست اسکی نه رو اسفالت.
  وانت مزبور اگر سرعت مجاز میداشت همچین اتفاقی براش نمی افتاد همچین فاصله ای رو هم طی نمیکرد.
  فقط جهت اطلاع تقریبا همین اتفاق برای خود من نزدیک به ده سال پیش افتاده با یه دونه از این اریا فکسنی ها. درسته که ترسیدم اما ماشین در فاصله کوتاهی متوقف شد.
  شما شک نکن سرعتشون بالا بوده.
  بعلاوه اینکه حرف من همچنان چیز دیگری است.
  کاه از خودمان نیست. کاهدان از خودمان هست!
  لگن ساز ماشین بیخود میسازه من وشمای عاقل چرا باید کودک بینوا رو در قسمت "بار" وانت بار سوار کنیم؟ من و شمای عاقل ( و ناظرین محترم ) چرا نباید یک کپسول 50 هزارتومانی اتش خاموش کن در ماشین نداشته باشیم؟
  ما ایرانی ها فقط ادعا داریم وبس. یاد نگرفتیم مسولیت و عواقب حماقت های خودمون رو بپذیریم و ازشون درس بگیریم.
  یعنی تو این مملکت کسی هست که ندونه ماشین هامون امنیت و ایمنی نداره؟
  کسی هست که ندونه جاده هامون جاده نیست؟
  کسی هست که ندونه اورژانس و امداد فقط برای بردن نعش ادم میان نه امداد؟
  کسی هست که ندونه کارت به بیمارستان وسط راهی و تو شهرستان برسه حسابت با کرام الکاتبینه؟
  نه مشکل چیز دیگری هستش . ادمهایی با همین طرز تفکر که کودک رو سوار وانت میکنه در ایرانخودرو و سایپا شدن مسئول و مدیر. خروجیش ماشین بی کیفیت برای ملت بیفکر و بی فرهنگه.
  یه سوزن به خودمون یه جوالدوز به مردم.
  وقتی من و شما به خودمون و اون پدر نامحترم به فرزندانش رحم نمیکنیم انتظار از کسی دیگری داریم؟
  یا حادثه دیگری در ایران می افتم که ملت غیور در پشت کامیونی در حال حرکت اجاق پیک نیکی روشن کرده بودند و با وقوع اتش سوزی هفت نفر زنده زنده سوختند.
  http://jamejamonline.ir/sara/1895289945657498265/%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%84%D8%B4-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%86%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D9%84%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D8%AB%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DB%B9%DB%B4-%D8%B9%DA%A9%D8%B3
  4+

Mohammad

1395/3/22
واقعا چرا باید جون مردم برای خودرو ساز های ایرانی اینقدر بی اهمیت باشه؟؟واقعا حق اون دو تا بچه بود که به خاطر بی اهمیت خودرو سازها به کیفیت ماشین ها جون خودشون رو تز دست بدن؟؟واقعا جای تاسف داره.

محمو

1395/3/22
بله برادران و مهندسین ابران خودرو بازم گل کاشتن آخه طول پلوس رو مگه همینطوری میشه بلندش کرد و از استانداردش تغییر داد و یه وانت جدید رو نمایی کرد!??! کی دست از این کارا ور میدارید ??!

امیر

1395/3/22
از ماست که بر ماست اگر ما این اشغال هارو نمی خریدیم الان این روزگار ما نبود اگر کلک این هارو نمی خوردیم الان باید اشغال خودرو و سایپا سوخت رو بر شکسته می دیدیم

مهراد

1395/3/22
تو اینکه خودرو ساز مقصر بوده حرفی نیست اما چرا هیچکس نمیگه اون بابای بی غیرت چرا بچه هاشو انداخته تو بار ماشین/
مگه اونجا جای بار نبوده؟
اگه پول نداره سواری بخره حداقل با اتوبوس یا تاکسی بره بیرون همه مردم که ماشین شخصی ندارن
نمیدونم کی میخوایم فرهنگ استفاده از هر وسیله رو یاد بگیریم
از موتور جای اتوبوس استفاده میکنیم 5نفر سوار میشن
از وانت جای کامیون
از سوار جای ماشین فرمول 1
....
هر ضربه ای میخوریم 50 درصد مقصر خود ما هستیم
جاده و ماشینم 50 درصد دیگه
 • mohammad

  1395/3/28
  100%تقصیر خودرو ساز ها بود چون اگه پلوس با کیفیت بود و خراب نمیشد الان اون دو تا بچه زنده بودن...اون پدر بی چاره اگه پول داشت که ماشین سواری بخره یا بچه هاش رو تو ماشین جا بده که نمیزاشتشون رو بار که این اتفاق براشون بیوفته.
  2+

کیارش

1395/3/23
علاوه بر ایرانخودرو اون پدر و مادر هم باید مجازات بشن که بچه ها رو پشت وانت سوار کردند با یک تصادف کوچیک اون بچه ها کشته می شدند چه برسه به آتش سوزی
 • صفورا

  1395/3/31
  آقا کیارش ..هیچ پدر و مادری بد بچه اشو نمیخواد ...جلوی وانت دست و پا تنگ بوده ..پشت وانت هم بار نبوده ..برای اینکه بچه ها راحت باشن اونا رو اونجا گذاشتن که بخوابن ...راه طولانی بوده ..خود شما هم اگه تو اون شرایط بودین از مشهد تا تهران مطمئنن میذاشتیشون عقب که راحت بخوابن...شما حال اون پدرومادر و از نزدیک ندیدین ..خواهشا نمک به زخمشون نپاشین ....اون پدری هم که بهش میگین بی غیرت و نادان عاشق بچه هاش بود ..برا سیر کردن شکم همون بچه ها چند ماه بود که ماشین و اقساط خریده بود ...اگر از نزدیک شاهد زندگیشون بودین و اون دوتا فرشته رو میدیدین ..هیچ وقت وجدانتون اجازه نمیداد اون پدر و مادر و اینطوری خطاب کنید ....کارشناس نظرش این بوده که مشکل شرکت سازنده بوده ،نگفته پدر نادان .....
 • ممل

  1395/4/1
  کاربر محترم صفورا. خرس تو داستانها هم بد رفیقش رو نمیخواست ولی با سنگ حشرات رو از سر رفیق خفته دور کرد و کله طرف رو متلاشی!
  فقر دلیل مناسبی برای حماقت نیست.
  مگه همه خودرو شخصی دارن برای رفتن به تهران و مشهد؟
  اون کارشناس هم یه بیسوادی بوده مثل باقی من و شما!
  اگر کسی وجدان داشت اول پدر بی مسولیت رو محاکمه میکرد تا دیگر کسی به بهانه فقر از خودرو حمل بار به جهت حمل مسافر استفاده ننماید.
  به بهانه فقر مرتب داریم کارهای دور از عقل میکنیم و به خودمان و دیگران اسیب میزنیم.ایا کم دیدید موتورسوارانی که به بهانه فقر زن و دو کودک رو سوار موتور کردن و در حال تردند؟
  کم دیدیم بار های حجیم رو روی موتور !؟ بگذریم.
  خدا بیامرزه دو کودک رو و خدا عاقل بکنه من و شما رو.

هادی گ

1395/3/23
وای واقعا دوتا بچه جلوی چشم پدر و مادر تو آتیش سوختن!!!
نمی دونم چی بگم
اگه من قاضی بودم جفت دستای مسئول ایران خودرو و ناظر کیفی رو جلوی همه می بریدم عبرت بقیه بشن
واقعا وحشت ناکه

amir

1395/3/23
مردم نباید گول شرایظی فروش اونا رو بخورن ایشالا در ایران خودرو و امثالش تخته بشه نه دولت پشتیبانش باشه نه کسی ازش خودرو بخره سال دیگه کسی به حسن چخان رای نده با وعده های دروغش

پرهام

1395/3/23
حالا ایرانیه با غیرت بیا هر چی تو دلت هست سره چینی خالییی کن , ببین ایران خودرو با زندگی مردم داره چیکار میکنه , بعد زیر خبری که کرمان خودرو داره تعطیل میشه جشن و شادی گرفتن. هر خودرو سازی خصوصی تعطیل شه ایران خودرو از ته دل میخنده و جاشو میگیره. ایران خودروی وطنی اینه . از 100 پشت غریبه بدتره . حالا الان بری نمایدنگیش همه در حاله ثبته نامن

هیچ کس به فکر مردم نیست

1395/3/23
صدام بیشتر جان ایرانی را گرفت یا خودروسازان داخلی؟
مساله این است

تیام

1395/3/24
سلام
خودرو بانک عزیز ممنونم که پیام قبلیه من به مزاج شما خوش نیومد و زحمت کشیدین از گذاشتنش صرف نظر کردید. قابل توجه دوستان!!!
Top