تست جاده ای ام وی ام X33S ، بررسی شاسی بلند جدید ام وی ام در چالوس
این صفحه 54,683 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1395/8/26

تست جاده ای ام وی ام X33S ، بررسی شاسی بلند جدید ام وی ام در چالوس

آزمایش و نوشته: محسن آل طه
عکس: بامداد صفائیان

شروع تست جاده ای

اواخر تابستان بود که پس از رونمایی از ام وی ام X33S در نمایشگاه مشهد، که به نام X33S شناخته می شود، تست جامعی را از این خودرو در داخل شهر منتشر کردیم و به بررسی جدیدترین شاسی بلند ام وی ام پرداختیم. تستی که در شهر انجام شد و در آن قسمت های مختلف این خودرو را مورد بررسی قرار دادیم که می توانید در صفحه تست و بررسی ام وی ام X33S مشاهده کنید. حال پس از گذشت حدود 2 ماه، استقبال بسیار مشتریان از این خودرو، شرکت مدیران خودرو را وادار کرد تا تبلیغات گسترده تری را برای این خودرو انجام دهد و روز سه شنبه، 25 آبانماه بود که خودروبانک به همراه جمعی از خودرونویسان و خبرنگاران خودرویی، به تست جاده ای و دقیق تر این خودرو پرداخت و ام وی ام X33S را نه تنها در جاده های چالوس، بلکه در مقاطعی، قابلیت آفرودی آن را نیز محک زد و در ادامه می توانید تجربه ما از این خودرو را در شرایط مختلف جاده ای بخوانید.

چهره جدید ام وی ام

اجازه دهید قبل از هر چیز توضیحاتی در مورد چهره و ظاهر این خودرو بدیم. چینی ها علیرغم پیشرفت چشمگیر خود در بخش طراحی، با گذشت زمان خودروهای خود را بیشتر شبیه خودروهای موفق دیگر می سازند که نمونه ی آن را نیز می توانید در ام وی ام 315 جدید ، چری آریزو 5 و یا حتی لیفان 820 نیز مشاهده کنید. ام وی ام X33S نیز از این قاعده مستثنی نیست و از نظر ظاهری مخصوصاً نسبت به مدل قبلی، پیشرفت چشمگیری داشته است. شاید اولین موردی که بسیار جلب توجه کند این مورد است که در مدل اسپرت، سقف خودرو به رنگ مشکی طراحی شده که به نظر نگارنده شاید به مذاق بعضی خوش نیاید و در مقابل برای بعضی جوانان حتی نقطه قوت محسوب می شود. قسمت دومی که دستخوش تغییرات اساسی شده، طراحی جلوپنجره و نمای جلویی است که باید آن را نسبت به قبل یک قدم رو به جلو دانست که X33S را به خودروهای روز نزدیک تر کرده است. کمترین تغییرات را در نمای جانبی شاهد هستیم، جایی که بارزترین تغییر استفاده از رینگ های اسپرت 5 پر دوبل است که حقیقتاً طراحی زیبایی دارند. نمای عقبی نیز تغییرات جزئی و نه کلی را به خود دیده است ولی در کل بهتر از قبل شده است، و به جز وجود سر اگزوزهای نمایشی که حتی داخل آنها پر شده و خروجی اگزوز از قسمت چپ و زیر سپر بیرون زده است، باقی قسمت ها در این نما نمره قبولی را می گیرند.

اما بدون اغراق بزرگترین پیشرفت این خودرو در داخل آن است، جایی که بیشترین و البته مفیدترین تغییرات را دارد. دیگر از آن داشبورد قبلی با طرح کاملاً کسل کننده خلاص شده ایم و تمامی بخش ها همانند خودروهای جدید بازار هستند. از نشان دهنده‌ها و غربیلک فرمان گرفته تا صفحه نمایش نصب شده در داشبورد وسط. نکاتی که شاید نظر هر بیننده ای را به سوی خود جلب کند، نوارهای قرمز رنگی است که دور خروجی های تهویه مطبوع و یا قسمت های دیگر کابین قرار گرفتند و نمای داخل اتاق را بسیار زیبا و اسپرت جلوه داده اند. همچنین صفحه نمایش میانی داشبورد و نوع طراحی دور آن که به امتداد صفحه پشت کیلومتر شمار است، هماهنگ و جذاب هستند.

مورد دیگر قابل اشاره، نوع نمایش شمارنده های پشت کیلومتر شمار است که اعداد به صورت عمودی بر خطوط نمایش داده شده اند و ما را به سرعت به یاد نمایش مشابه در خودروهایی نظیر تویوتا کرولا و یا فورد ماستنگ نسل قبل می اندازد.


سطح تجهیزات

در خصوص تجهیزات، ام وی ام در مقایسه با رقبای هم قیمت خود در وضعیت خوبی قرار دارد و به راستی در این مورد چینی ها هیچ وقت کم نگذاشته و هر خودرویی از آنها در هر رنج قیمتی مملو از تجهیزات و امکانات گوناگون است. به گفته ی سازنده ۱۸۰ آیتم در این خودرو تغییر کرده اند که برخی از آن ها شامل مواردی مانند وجود دو حالت رانندگی، Eco Mode برای کاهش مصرف سوخت و Sport Mode برای رانندگی پرشتاب، کاهش صدای ورودی به کابین طبق استاندارد NHV، سنسور و دوربین دنده عقب، نمایشگر ۸ اینچی لمسی، بلوتوث با قابلیت اتصال به تلفن همراه، تریم داخلی دو رنگ، صندلی‌های چرمی با دوخت قرمز، رینگ‌های آلومینیومی ۱۷ اینچی، کاور جدید لاستیک زاپاس، بدنه‌ی دور رنگ در مدل اسپرت و وجود کیت سر اگزوز در دو سمت سپر عقب هستند.

عملکرد خودرو در جاده چالوس و آفرود

شاید تمام این مقاله را برای این قسمت آماده کرده باشیم تا تجربه خود را از چندین ساعت رانندگی با ام وی ام X33S در جاده چالوس و کمی هم آفرود سبک به اشتراک بگذاریم. تمامی طول مسیر، ام وی ام های آماده شده با پنج سرنشین بزرگسال بودند و در جاده هر فشاری را هم که فکر کنید به این خودروهای زبان بسته آوردیم.

همانطورکه می دانید در یک خودروی 2 لیتری سوار بودیم که می توانست 136 اسب بخار و 180 نیوتن متر را تولید کند. توانی که تقریباً در رنج متوسط خودروهای بازار است. گیربکس استفاده شده روی این خودرو از نوع CVT است و یک دکمه در سمت چپ فرمان، روی داشبورد قرار داشت و می توانستیم نوع رانندگی را به صورت Eco و یا Sport کنیم که تقریباً نگارنده از اول سفر اقدام به تغییر آن به اسپرت کرد. کشش خودرو در جاده های پرچیچ و خم و البته زیبای چالوس خوب بود. باید اعتراف کنیم که با 5 سرنشین، احساس کاستی در آن وجود نداشت و راضی کننده بود اما در مواقع سبقت گرفتن، آن شتاب مورد نظر و به قول معروف "از جا کنده شدن" به دست نمی آمد و شتاب گیری به صورت آرام انجام می شد که می توان این را به دلیل پر بودن خودرو و همچنین عملکرد گیربکس CVT بدانیم (البته این نکته هم قابل تذکر است که نباید از این خودروی 136 اسبی، انتظار قدرت موتور لندکروز 8 سیلندری را داشته باشیم!). همین عملکرد CVT باعث می شود که راننده در حالت های معمولی رانندگی در حالت D بماند و به رانندگی آرام خود ادامه دهد و از ضرایب پیوسته این نوع گیربکس استفاده کند ولی در مواقع ضروری مثل شتاب گیری، دنده را روی حالت تعویض دستی گذاشته و اقدام به تعویض دستی دنده ها کند (این خودرو به صورت دستی 7 سرعته می باشد) و باعث می شود کنترل دور موتور و کشش پیشرانه به صورت مناسب تری انجام شود و همین کار سبب سبقت های بهتری می شود بطوریکه در بسیاری از مسیر دنده ها را به صورت دستی تعویض می کردیم و عملکرد پیشرانه و گیربکس نیز در این حالت بسیار رضایت بخش تر بود.

در ادامه راه و در جوار رودخانه کنار جاده، و بعد از عکاسی سعی کردیم دو چرخ جلو را به آب بزنیم و کمی در مسیر گل آلود کنار رودخانه، عملکرد آن را بسنجیم. درست است که این خودرو یک شاسی بلند محسوب می شود، اما به عنوان یک خودروی تک دیفرانسیل نباید از آن انتظار همان لندکروز 8 سیلندری (!) را داشته باشیم اما همین ارتفاع بیشتر خودرو نسبت به خودروهای معمول بازار و همچنین چرخ های پهن، باعث می شود تا قابلیت های آفرودی مناسب تری داشته باشد و کمی جرات ماجراجویی را بدهد. در این مرحله ام وی ام X33S توانست بدون مشکلی و البته با کمی مهارت رانندگی از گل ها و شرایط ناهموار کنار رودخانه جان سالم بدر برد و به راحتی خود را به جاده برگرداند.

اما اصلی ترین قسمت تست خارج از جاده ای که از ام وی ام X33S گرفتیم، کنار رودخانه ای بود که از راه پرپیچ و خمی به آن رسیدیم. با توجه به اینکه خودروی امداد مدیران خودرو نیز همراه ما بود، تصمیم گرفتیم از این رودخانه که کف آنرا سنگ های بزرگی تشکیل می داد گذر کنیم! کاری که اصلاً به شما توصیه نمی کنیم به تنهایی انجام دهید. اتفاق جالبی که رخ داد، عبور چندین باره ما از این رودخانه بود و ارتفاع خوب این خودرو باعث شد تا مشکلی برای این کار نداشته باشیم و این روند را تا قبل از غرق شدن خودرو پیش بردیم! حتی در مواقعی کف خودرو به سنگ های کف رودخانه برخورد می کرد اما خوشبختانه مهارت لازم راننده و علمکرد خوب خودرو باعث شد تا مشکلی پیش نیاید و خودروی امدادی تنها به مشاهده و گرفتن عکس از ما مشغول باشد!

در مسیر برگشت و پس از 13 ساعت تست مداوم خودروها، با رانندگی آرام مسیر چالوس به سمت تهران بازگشتیم و در تمامی مسیر سعی کردیم رانندگی آن را بسنجیم. خودرو در پیچ ها چسبندگی نسبتاً مناسبی دارد و گیجی در فرمان پذیری آن دیده نمی شود اما قطعاً هندلینگ آن نسبت به مدل قبلی ارتقاء یافته و مطمئناً تا رسیدن به خودروهای روز دنیا کماکان فاصله دارد، اما باید گفت که فاصله خود را تا کره ای ها کم کرده و اگر این روند را ادامه دهد، شاید در سال های آتی، این فاصله کمتر و کمتر هم بشود.

قیمت ام وی ام X33S چقدر است؟

ام وی ام X33S در حال حاضر قیمتی در حدود ۷۵ الی ۷۷ میلیون تومان دارد و می‌توان در بازار صفر کیلومترها رقبایی مانند جک S5 دنده دستی ، لیفان X60 اتوماتیک را برای این خودرو نام برد. ام وی ام X33S را باید خودرویی با طراحی بروز، امکانات مناسب و البته شاسی بلندی ارزان قیمت دانست که یکی از مزایای آن شرایط فروشی است که مدیران خودرو برای آن در نظر گرفته و توانسته طیف وسیعی از مشتریان بالقوه را راضی به خرید آن کند. ام وی ام X33S را باید شاسی بلند متوسط شهری بدانیم که با قیمت مناسب، برای خانواده هایی مناسب است که شرایط پرداختی برای آنها فاکتور مهمی محسوب می شود و در مقابل از خودروی خود تجهیزات رفاهی مناسب، فضای بار خوب، چهره بروز را خواهند گرفت و در کنار استفاده شهری می توانند نیم نگاهی هر چند کوتاه به مسیرهای خارج از جاده نیز داشته باشند.
در انتها جا دارد از شرکت مدیران خودرو برای هماهنگی این تست کمال تشکر را داشته باشیم و بهتر است که دیگر شرکت های خودرویی نیز بتوانند چنین شرایطی را برای تست بهتر خودروهایشان فراهم کنند.
در جدول زیر مشخصات فنی این خودرو آورده شده اما برای مشاهده لیست کامل تجهیزات می توانید به صفحه مشخصات فنی ام وی ام X33S مراجعه کنید.
مشخصات فني
مدلام وی ام X33 اسپرت
پيشرانهچهار سیلندر خطی
حجم موتور1971 سی سی
حداکثر قدرت۱۳۶ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور بر دقیقه
حداکثر گشتاور۱۸۰ نیوتون متر در ۴۳۰۰ تا ۴۵۰۰ نیوتون متر
شتاب رسميحدود 13 ثانیه
حداکثر سرعت175 کیلومتر در ساعت
وزن1420 کیلوگرم
قيمتدر حدود ۷۵ الی ۷۷ میلیون تومان
عکس ها
نظرات
 
 
 

sina

1395/10/7
خداااا وکیلی من مقاله های تستای چینیارو خوندم،همشوووون طرف چینیا گرفته شده و نویسنده کاملا محتاطانه این کارو انجام داده،من با این ماشین فقط یه روز به اندازه 180 کیلومتر رانندگی کردم،از خشکی صندلش کل ستون فقراتم درد میکرد،شتاب در حد همین 405;سمند خودمون،مصرف در این حد،واقققعا به نسبت پولش ارزش نداره،تو این رنج ویتارا،یا ماکسی یا مزدا ،ازرا و خیلی ماشینای کار کرده هستن که تفاوتشون فااااااحشه،من خودم سوار ماکسیمای 81 شدم،کارکردشم بالا بود،از بس این ماشین نرم و راحت و بی صدا بود باورم نمیشد بعد نزدیک به یک دهه از عمر ماشین،اینطوری رو پا باشه،خداییش این چینیا ماشین نیستن،فقط برند جک چینی نسبتااااا بهتره که قیمتاشم بالاس و باز دست دوم هایی زیادی هست که میتونه انتخاب خوبی باشه
 • سهند

  1395/10/16
  تابلو هس داری دروغ میگی همه دنیا میدونن که چین از اول خودرو های کم مصرف میزنه پس چرا داری دروغ میگی
  9+

پرهام

1395/10/8
اقا من 2 ماهه این ماشین رو دارم واقعاااااااا راضیم ازش فوق العادست نسبت ب قیمتش هیچ مشکلی هم نداره از لحاظ فنی چهرش هم واقعا نسبت ب قبل بهتره شده از دوستانی ک تا حالا این ماشین و حتی ندیدنه خواهش میکنم نظرات الکی ندین و چهره این ماشینو الکی خراب نکنید

مهدی

1395/10/10
باسلام اگر امکان داره یه تست ویدیویی ازاین ماشین داشته باشید اقای ال طه

meysam

1395/10/16
ماشینای ایرانی مثل تخم مرغ شانسی میمونه باز چینی ها که واقعا ماشینایی میزنن که صد می ارزه به ماشینای ایرانی مناز این ماشین که واقعا خوشم اومده

ایرانی

1395/10/16
ارزش خرید نداره بازار نداره افت قیمت وسایل نداره کیفیت ساخت نداره در کل ضرر

صادق

1395/10/20
در اینکه قیمت ماشینها در ایران چند برابر همه جای دنیاست شکی نیست . یعنی شما با پولی که اینجا برای یک ماشین چینی میدی میتونی در هرجای دنیا یک ماشین خوب بخری !
این رو هم همه میدونن که تا چهار پنج سال قبل میشد با هفتاد میلیون رفت سراغ ماشینهای خوب اروپایی . تا اینکه یکهو پراید هفت میلیونی شد بیست میلیون و باقی قضایا !!
اما از همه خنده دارتر اینه که حتی الان که دارن ماشین بی کیفیت رو به چند برابر قیمت به مردم بیچاره میفروشن ، باز هم میان و تا جایی که میتونن از همین ماشین به درد نخور میزنن و کم میذارن . مثلا اغلب این ماشینهای چینی ، مثل همین MVM X33S و یا Lifan X50 ، در همه جای دنیا با سیستم کامل ESP شرکت بوش فروخته میشه که هرچند عالی نیست اما کار میکنه . بجز ایران . یعنی اینجا خبری از سیستم پایداری الکترونیکی ماشین نیست . سیستمی که گاهی تا چهل پنجاه درصد باعث کاهش تصادفات میشه . دوباره مرور میکنم ، ماشین به درد نخور میارن ایران ، با چند برابر قیمت میفروشن ، خدمات پس از فروش و تامین قطعات درست و حسابی هم ندارن ، بعد هم امکانات ایمنی اون رو به شکل وحشتناکی حذف میکنن تا اون ماشین تبدیل به یک ارابه مرگ واقعی بشه . این دیگه انصافا تقصیر چینی ها نیست . این تصمیمیه که مسئولین وزارت صنعت و معدن و راهنمایی و رانندگی و شرکتهای مونتاژ کننده میگیرن . در واقع جون مردم رو با سودهای خودشون معامله میکنن . کاری که حتی خود اون چینی ها هم در مملکت خودشون جرات نمیکنن انجام بدن . اینجاست که آدم واقعا میخواد مغزش رو بکوبه به دیوار !!!

مازیار

1395/11/4
حرف بیخودی نزنید و مردم رو گمراه نکنید، درسته نمیشه با ماشین کره ای یا بالاتر مقایسه کرد اما ماشین مناسبیه من دو ماه خریدم و نسبت به قیمتش کاملا راضیم ،طرف یکبار سوار نشده میگه اشغاله!!!!بعد میره 50 میلیون میده ایران خودرو میخره،ضمنا قبلش توسان داشتم بخاطر نیاز به پول فروختم و این رو خریدم الان هم کاملا راضیم.

ابراهیم

1395/11/20
بسیار برای من جای تعجب داره ادبیات برخی دوستان و واقعا هدفشون جلب توجه هست یا گمراه کردن مردم نمیدونم و ما ایرانی ها بد دهانی میکنیم که دیده بشیم و با ما وارد بحث بشن دیگران و این واقعا جای تاسف هست که نظراتشون غیر واقعی و گمراه کننده هست
ما با صنعتی مواجه هستیم که کاملا مهندسی شده و شما در محدوده ی قیمت تولیدات داخلی هیچ رقیب غیر ایرانی رو نمیتونید پیدا کنید و گپ ما بین این خودرو و خودرو سازان خوب آسیایی و اروپایی بیش از چهار برابر قیمت داخلی ها هست پس این فاصله با خودرو های تولید چین پر شده
دوستان نه خودروی چینی قرار هست جای کره و ژاپن رو بگیره و نه تولیدات داخل به این زودی ها قرار هست به برخی تولیات چینی برسند و دلیلی هم نیست که این اتفاق رخ بده
بنده یک سال هست که علی رغم نظرات نابخردانه و از سر ناآگاهی خیلی سایت ها ام وی ام ۵۵۰ دنده ای خریدم و بی ترید با اینکه حدود ۲۵ درصد بیش از گران قیمت ترین خودرو تولید داخل یعنی دنا پول دادم اما حداقل ۵۰ درصد کیفیت و کارایی بیشتر گرفتم و الان هم ۵۵۰ رو میخوام بفروشم و ایکس ۳۳ اسپرت بگیرم
من زمانی از ایران خودرو با ۲۷ میلیون سمند ال ایکس خریدم و تا ۳۰ هزار کیلومتری حداقل ۶ میلیون بابت رفع نواقص تولیدیش هزینه از جیب کردم از دسته راهنما و عایقکاری شیشه و مشکلات موتوری گرفته تا جایی که فهمیدم اتاق کج تولید شده و رباتی که رنگ میخواسته کنه بدنه رو کالیبره نبوده و آب وارد اتاق میشه و فروختم ماشین رو لذا وقتی قیاس میکنم سواری ، صدای داخل اتاق توان موتور ایمنی امکانات تفاوت از زمین تا آسمان هست و من اگر چینی میخرم و ایرانی نمیگیرم و نخواهم گرفت چون میدونم سیاست دولت بر خیانت به مصرف کننده با شعار تولیدات داخل و سود بیشتر خودش هست لذا صادقانه چینی میخرم چون ایمنتر به روزتر و البته با بی دردسر تر از بسیاری خودرو های داخل هست نه اینکه خودرو با موتور ۲۰۰۰ بخرم تا حس کنم سوار سراتو شدم یا لیفان ۸۲۰ بگیریم فکر کنیم کمری سواریم خیر ما انتخاب میکنیم چینی رو چون از تولیدات خودرویی ایران نمیخوایم خریدی انجام بدیم و ازش به ستوه اومدیم
 • محمد

  1396/1/8
  با عرض سلام
  من خودم تقريبا تمام ماشينهاي إيراني رو از پرايد گرفته تا دَنا تست كردم و حتي يه مدت كوتاه توسان داشتم و خيلي هم راضي بودم از سواري و آپشنهاي موجود.تا اينكه فروختم و دوباره رو اوردم به ماشينه إيراني.الان ميخام x33بگيرم
  با احترام به نظرات تماميه شما دوستان بايد بگم كه من به ووسطه شغلم چين و كره زياد ميرم و چيزايي كه ديدم واقعا بازم جالب توجه بود
  تَو چين حدود ٨٥ درصد ماشيناشون از خارج بود يعني بنز و بي ام و و ايودي و پژو ٢٠٠٨و گاهي هيونداي اما تَو كره ٩٠ درصد ادما ماشينه كره اي داشتن يعني از هر ١٠ تا ماشين يكيش به زور خارجي بود كه اين يعني احترام به توليد داخل و سازنده هم در جوابه اين احترام ماشينه با كيفيت توليد ميكنه.جالبتر اين كه تَو كره همه گوشيه سامسونگ داشتن و اوني كه اپل داشت يه سامسونگ كنارش داشت كه تَو چين بر عكس اين قضيه بود. تَو كره مردم به صنعتشون لعماد ميكنن احترام ميزارن و جوابشو ميگيرن اما تَو ايران قضيه بر عكسه.
  هر كسي بر طبق وسعش خريد ميكنه يكي ميتونه ماشينه خوب بگيره خب مباركش باشه يكي هم نميتونه پرايد ميگيره.
  مهم اينجاست كه مسؤلين نميخان ماشينه با كيفيت بدن دست مردم.
  ماشينه چيني در نوعه خودش براي سواريه ٥ ساله خوبه كه گارانتي و خدمات داره.
  بازم ميگم تمامي نظرات قابل احترامه و اين حرفا فقط نظره شخصيه من بوده.
  5+

امیر حسین

1395/11/24
ماشبن بی صدا و عالی با اپشن های فوق العاده

yas

1395/11/27
بنده مدت ده سال خودرو تولید داخل سوار شدم چند نمونه داشتم 405.206.سمند ووو در حال حاضر به مدت پنج سال میشه دارم چینی سوار میشم 530.550. خدا وکیلی صنعت خودروسازی چین از ایران خیلی جلوتره تو این مدت فقط آب و روغن و مصرفی ها تعویض شد به لحاظ فنی نرمی ابشن و به روز بودن خیلی از این تولیدات داخلی سر ترن حالا مقایسه كردنش با خودرو های اروپایی یا كره ای بحث فرق داره دو سه برابر این ماشین تو ایران قیمت دارند هر چی پول بدی اش میخوری

آرش امیری

1395/12/17
سلام این ماشین عالی تا وقتی سوار نشی نباید نظر دروغ بدید ام وی ام مارک خوبی من خیلی ازش راضی هستم

محمد حسین

1396/1/12
سلام و ارادت خدمت دوستان عزیز؛
دوستان کسی از میزان ایمنی یا تست تصادف این خودرو آمار داره ؟
ممنون میشم در اختیار ما بذارید. برحسب اتفاق این ماشینو دیدم همه جوره سعی شده مشتری پسند باشه و راننده و سرنشین راضی باشن فقط مونده از crash test نمره ی خوبی گرفته باشه تا انشاالله بخرم

علی

1396/1/26
سلام من دو ماهه دارم با اینکه ترس و وسواس داشتم واقعا سواریش راضی کننده است.
مهمترین نکته اینه که هرچقدر پول بدید آش میخورید. و باید ماشین رو با ماشبن صفر هم قیمت خودش مقایسه کنید. نکات قوت این ماشین طراحی زیبا شاسی بلند بودن سایز مناسب شهری وشرایط فروش خوب است.اگر شتاب یا نرمی خیلی براتون مهمه باید برید سراق دنده دستی یا کلا یک گزینه دیگه..موفق باشید.

حسین

1396/1/30
من تا حالا ماشین نداشتم ولی ماشین های مختلف زیادی رو سوار شدم از کره ای و ایرانی و چینی و مطالعه ام در مورد خودرو زیاده با توجه به پیشرفتی که در صنعت خودرو سازی چین میبینم و هزینه هایی که برای این صنعت به کار میگیرن در آینده ایی نزدیک خواهیم دید که بهترین آسیا خواهند شد حتی سرتر از ژاپن . الان نه ولی در آینده ایی نزدیک کسی در چین سوار خودرو های اروپایی و کره ای نخواهند شد و تمام کشور از برند خودشون استفاده خواهند کرد . چین در صنعت حرف اول رو در دنیا میزنه پس درست کردن خودروهای با کیفیت براش کار سختی نخواهد بود فقط کمی زمان لازم است.

ghasemi rad

1396/2/1
عالی بود ولی در مورد مصرف سوخت و کیفیت سواری وفروش دست دوم تو بازار چطوره
 • هادی

  1396/2/4
  سلام دوستان منم میخوام MVM X33S بخرم. الان 7 ساله که لیفان 520معمولی دارم خیلی هم ازش راضیم. امسال عید 3400 کیلومتر باهاش راه رفتم. یعنی برای مسافرتهای طولانی هم عالیه. کم هزینه محکم و راحته. از ماشینهای ایرانی خیلی خیلی سر تره.
Top