اولین تجربه رانندگی با ام وی ام X22 ، کراس اووری جذاب برای رانندگی درون شهری
این صفحه 67,192 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1395/10/6

اولین تجربه رانندگی با ام وی ام X22 ، کراس اووری جذاب برای رانندگی درون شهری

عکس: بامداد صفائیان
آزمایش و نوشته: آراد فلاح

چند سالیست که خودروسازان در سرتاسر جهان به ابداع کلاس های جدید بدنه روی آورده اند و معجون های شگفت انگیزی از شاسی بلند های کوپه، کراس اوور های سریع، سوپر اسپرت های مرتفع، هاچ بک های کراس و حتی خودروهای کوچک با فاصله محوری زیاد را راهی بازار کرده اند.
کشورمان نیز علیرغم دور افتادن از تب و تاب بازارهای جهانی تا حدی تحت تاثیر این تغییرات قرار گرفته و برای مثال در طول یکسال گذشته شاهد عرضه چندین و چند مدل از هاچ بک های کراس (با ارتفاعی بیش از هاچ بک های معمولی) در بازار بوده ایم، اما داستان ام وی ام X22 تا حدی متفاوت است، چرا که این مدل کاملا جدید در واقع با گذر از مرحله هاچ بک های کراس به دنیای پر رقابت کراس اوور ها وارد شده است و قرار است نقش کوچکترین کراس اوور مدیران خودرو را در ایران بازی کند.
چند روز قبل فرصتی دست داد تا با دو نمونه دستی و اتوماتیک ام وی ام X22 به ارتفاعات اطراف تهران برویم و عملکرد این محصول تازه مدیران خودرو را در شرایط واقعی ترافیک، بزرگراه و جاده کوهستانی بسنجیم.

طراحی ظاهری

الحق و النصاف باید به طراحان چری دست مریزاد گفت که علیرغم محدودیت های موجود برای مهندسی یک خودرو تازه، اینچنین هوشمندانه دست به طراحی X22 زده اند. نمای جلو در یک کلام فوق العاده از کار در آمده است و کمتری کسی می تواند ایرادی به این بخش وارد کند، در نمای جانبی نیز ارتفاع زیاد خودرو از سطح زمین و رینگ های متفاوت و جدید در کنار بچه گلگیرهای مشکی رنگ تاثیر گذار هستند و خشونت کراس اوور مانندی را برایX22 به ارمغان می آوردند اما با رسیدن به نمای پشتی در میابید که زاویه ستون C، مدل چراغ های عقب و قطعه کروم رنگ افقی حد واسط آن ها، تا حدی به جذابیت خودرو لطمه زده و طراحان نتوانستند شاهکار بخش جلویی را در این نما تکرار کنند.

به هرحال طراحی ظاهری X22 در مجموع بسیار خوب انجام شده و اگر از نزدیک این خودرو را ببینید در خواهید یافت که به لطف ارتفاع بلند از سطح زمین، شبهات های کلی X22 با کراس اوور های دارای قابلیت های آفرودی، بسیار بیشتر از رقبای موجود در بازار است.

طراحی و فضای داخلی

ظاهرا ماجرای اشتراک طراحی کابین در خودروهای اروپایی، رفته رفته گریبان چینی ها را نیز گرفته است، همانطور که کمپانی های ثروتمند آلمانی ترجیح می دهند تا از طراحی یکسانی برای نمای داخلی محصولات خود استفاده کنند، کمپانی چری نیز طرح کابین X22 را با شباهت زیادی به ام وی ام X33 جدید ترسیم کرده است و به همین جهت در داخل کابین شاهد طرحی منطقی و ارگونومیک با زوایا و خطوطی کارآمد هستیم که البته از پلاستیک خشکی شکل گرفته است اما در مجموع کیفیت این پلاستیک خشک بسیار مناسب تر از خودرو خشنی مانند رنو ساندرو یا تندر 90 به نظر می رسد.

شاید مهمترین نکته در فضای داخلی ام وی ام ایکس 22 را باید در بخش پشت آمپر جستجو کرد، جایی که گویا چینی ها ناگهان تصمیم به نوآوری گرفته اند و عقربه های مربوط به سرعت سنج و دور سنج را در دو منتهی الیه مجموعه و به صورت قرینه طراحی کرده اند، نتیجه کار ساختار نسبتا زشت و کاملا عجیب و غریب پشت آمپر است که در زمان رانندگی نیز موجب سردرگمی راننده می شود، چرا که عقربه دور سنج به شکل پاد ساعتگرد بالا می رود و عقربه سرعت سنج حرکتی ساعت گرد دارد، شرایطی که باید به آن عادت کرد اما به هرحال نمی توان مجموعه پشت آمپر جذاب یا حتی زیبا دانست.
از حیث فضای داخلی نیز می توان گفت که X22 راحتی نسبی چهار سرنشین را تامین می کند هرچند پشتی صندلی های عقب کمی ناراحت به نظر می رسند اما مهمترین نقطه ضعف فضای داخلی گریبان سرنشین پنجم (نفر وسط صندلی عقب) را می گیرد که با کمبود فضا و ناراحت بودن تکیه گاه صندلی مواجه می شود و در سفرهای طولانی اوقات چندان خوشی را تجربه نخواهد کرد، به هرحال X22 خودرویی نسبتا جمع و جور است و نباید از آن توقع یک کراس اوور بزرگ را داشته باشید، هرچند با توجه به ظرفیت بار 420 لیتری و امکان تا کردن صندلی های ردیف دوم، حمل بار های بزرگ و حجیم با ام وی ام X22 با وجود 2 سرنشین نیز ممکن است.
از دیگر آپشن های جالب و امکانات رفاهی ام وی ام X22 می توان به سانروف، تهویه مطبوع اتوماتیک، صندلی با تنظیمات دستی و روکش چرمی، کامیپوتر سفری، مانیتور 8 اینچی، دوربین دنده عقب و کروز کنترل برای هر دو مدل دستی و اتوماتیک اشاره کرد که در نوع خود جالب به نظر می رسد.

مشخصات فنی؛ خداحافظ CVT

این روزها موتورهای 1.5 لیتری به جزئی جدا نشدنی از خودروهای کوچک چینی مبدل شده اند و تقریبا تمامی خودروهای چینی جمع و جوری که اخیرا معرفی شده اند به چنین موتورهایی با قدرت خروجی 105 الی 107 اسب بخار مجهزند و ام وی ام X22 قصه ما نیز از این ماجرا مستثنی نیست.
نسخه دنده دستی از نظر مشخصات فنی موتور و گیربکس با برادر کم ارتفاع خود (ام وی ام 315) مشابهت کامل دارد اما نسخه اتوماتیک به یک گیربکس 4 سرعته فاقد قابلیت تعویض دستی و موتور 1.5 لیتری بهبود یافته (نسبت به مدل دستی) مجهز است که البته قدرت و مشخصات فنی یکسانی را ارائه می دهد.

تغییر رویکرد مهندسان چینی از گیربکس های بی حس و حال CVT به سمت استفاده از تکنولوژی رایج گیربکس های خودکار می تواند امری مثبت تلقی شود، هرچند باید منتظر ماند و دید که این رویه در سایر محصولات چری نیز ادامه پیدا می کند یا خیر.
به هرحال حالت رانندگی اقتصادی (ECO) و SPORT مانند سایر خودروهای جدید ام وی ام و چری برای مدل اتوماتیک تعریف شده اند و جالب آنکه فاصله محوری X22 کمی از X33 نیز بیشتر است. فارغ از این مسئله X22 از نظر ارتفاع از سطح زمین نیز یکی از بلند مرتبه ترین کراس اوور های ارزان قیمت بازار به حساب می آید و از این حیث به راحتی با کراس اوور های شناخته شده ای نظیر رنو کپچر یا پژو 2008 رقابت می کند.
البته X22 مانند اکثر دیگر خودروهای چینی به فنربندی ساده ای مجهز است که به خصوص در محور عقب شامل محور میله پیچشی غیر مستقل می شود و طبیعتا با توجه به قدرت 105 اسب بخاری پیشرانه و انتقال تمامی نیرو به چرخ های جلو نمی توان انتظاری در حد و اندازه کراس اوور های چهارچرخ متحرک از این خودرو داشت.

تجربه رانندگی با ام وی ام X22

در اولین مواجه با این ام وی ام جدید درخواهید یافت که با خودرویی مرتفع مواجهید که شاید از برخی جهات چندان فاصله ای با شاسی بلند های درست و حسابی هم نداشته باشد، به همین دلیل بعید نیست که برخی خریداران تصمیم بگیرند تا با نصب رکاب های جانبی، پروسه سوار و پیاده شدن به این کراس اوور جمع و جور را تسهیل کنند.
به هرحال پس از نشستن پشت فرمان واقعا احساس می کنید که از نظر ارتفاع و زاویه دید پشت فرمان یک خودرو بلند قامت قرار گرفته اید و این احساس احتمالا برای بسیاری از خریدارانی که از تسلط داشتن در زمان رانندگی لذت می برند، مسرت بخش خواهد بود، اما معمولا کار دنیا به این شکل است که برای هر لذتی باید بهایی پرداخت و تاوان این لذت بلند مرتبه سواری، در زمان رسیدن به اولین پیچ خود را نشان می دهد.

ام وی ام X22 خودرو ناپایداری نیست و مهندسان چینی فنربندی را به شکل هوشمندانه ای تنظیم کرده اند تا حرکات عرضی خودرو به حداقل ممکن کاهش یابد اما می توان تصور کرد که آمیزه از فنربندی ساده، ارتفاع زیاد و وجود انواع موج و ناهمواری در جاده های کشورمان می تواند چه احساسی را به راننده منتقل کند.
در واقع فرمان ام وی ام X22 مانند سایر خودروهای چینی حس دقیقی را از فشار وارده بر چرخ ها به راننده منتقل نمی کند و زیاده روی راننده در اعمال فشار بر خودرو با توجه به عدم وجود ESP می تواند کمی دردسر ساز شود. از این رو توصیه می کنیم که در هنگام رانندگی با ام وی ام X22 کمی محتاط باشید و به خصوص از مانورهای ناگهانی و وارد کردن شوک های ضربه ای به فرمان خودداری کنید.
فارغ از این موضوع، عملکرد ترمزها تقریبا بی نقص است و واکنش های گیربکس اتوماتیک نسبت به اعمال فشار بر روی پدال گاز نیز مناسب به نظر می رسد، طبق معمول اکثر خودروهای چینی، ضرایب دنده برای کاستن از مصرف سوخت کمی سبک و بلند در نظر گرفته شده اند و این رویه به خصوص با توجه به چهار دنده بودن گیربکس اتوماتیک باعث می شود که در پروسه معکوس دهی، فشار زیادی به موتور وارد شود.
برای مثال در شرایطی که در سرعت حدود 80 کیلومتر گیربکس در دنده چهارم باعث کاهش دور موتور به زیر 2000 RPM شده است، با فشردن پدال گاز شاهد دو معکوس سنگین و افزایش دور موتور به بیش از 4500 RPM خواهیم بود که با فریاد موتور همراه است. البته این وضعیت در صورت رانندگی با حالت اسپرت کمی تقلیل می شود چرا که گیربکس کمی بیشتر در دنده های سنگین باقی می ماند.
با این اوصاف نباید توقع شتاب صفر تا صد کمتر از 15 ثانیه را از ام وی ام X22 داشته باشید، حتی مدل دنده دستی هم در گذر از مسرهای پرشیب چندان چابک به نظر نمی آید و گاهی باید همزمان با فشردن پدال گاز تا انتها به این مسئله فکر کنید که رفتن به دنده یک لازم است یا نه. مسلما در صورت وجود بار و مسافر و سنگین شدن خودرو ممکن است این شرایط تشدید شود و چاره ای نداشته باشید جز آنکه بخش زیادی از مسیر سربالایی کوهستانی را در دنده 1 طی کنید.
البته نباید تصور کرد که سایر خودروهای هم قیمت ام وی ام X22 از نظر شتاب و کشش گزینه های چابک تری هستند، در واقع با توجه به ذات شهری این خودروها، مهندسان بر کاستن از مصرف سوخت تمرکز داشته اند و با در نظر گرفتن پیشرانه های 1.5 یا 1.6 لیتری که همگی در محدوده 100 الی 120 اسب بخار قدرت تولید می کنند، شتاب و عملکرد تا حدی قربانی مصرف سوخت، کاهش آلودگی و ویژگی های اقتصادی شده است.

در عین حال اگر تصمیم به استفاده نرمال از خودرویی مانند ام وی ام X22 داشته باشید، می توانید با خیال راحت به جنگ سرعت گیر ها و گودال های خیابان ها بروید و مطمئن باشید که با توجه به ارتفاع 18.6 سانتی متری، کف این خودرو به جایی گیر نمی کند. همچنین دید خوب و تسلط به زاویای بدنه، نرمی فرمان، مصرف سوخت کمتر از 7 لیتر (براساس ادعای سازنده) و فنربندی مقاوم در کنار گیربکس گوش به فرمان اتوماتیک، از جمله مواردی هستند که رانندگی با X22 را در ترافیک و مسیرهای شهری تسهیل می کنند.

مشتریان هدف

می توان در یک توضیح کوتاه گفت که X22 خودرو جذاب و مناسبی برای خانواده های جوان یا افرادی است که به خودرویی درون شهری نیاز دارند اما در عین حال از ارتفاع سواری و مشخصات ظاهری یک کراس اوور مدرن نیز لذت می برند. در واقع چنین دسته ای از مشتریان در سال های اخیر به لطف زندگی شهر و فراگیر شدن تب خرید خودروهای شاسی بلند در اکثر کشورهای جهان شکل گرفته اند و به همین دلیل نیز حتی خودروسازان بین المللی مانند مرسدس بنز، ب ام و و هیوندای به ساخت مدل هایی نظیر مرسدس GLA، ب ام و X2 و هیوندای کرتا روی آورده اند تا سلیقه این مشتریان را سیراب کنند، از این رو به نظر می رسد که با توجه به جمعیت جوان کشورمان، شرایط اقتصادی و در دسترس نبودن خودروهای مطرح نام برده شده، راه برای موفقیت خودروییی مانند ام وی ام X22 باز باشد تا نگاه های بسیاری را به سمت خود جلب کند.

قیمت و شرایط بازار

مدیران خودرو هنوز به شکل رسمی قیمتی برای ام وی ام X22 اعلام نکرده است، اما با توجه به قیمت حدودا 46 میلیونی مدل 315 اسپرت و قیمت حدود 76 میلیونی مدل X33S می تواند حدس زد که ام وی ام X22 نیز در حد فاصله این دو خودرو و در محدوده 55 الی 65 میلیون تومان قیمت خواهد داشت. با این حساب از حیث قیمت گذاری می توان شاهد رقابت مستقیم X22 با خودروهایی مانند چانگان CS35، لیفان X60 و ساندرو استپ وی بود. با این حساب با توجه به مشخصات فنی و طراحی ظاهری زیبای X22، شانس این مدل برای تصاحب بازار و غلبه بر سایر خودروهای هم وطنش بسیار چشمگیر به نظر می رسد.


عکس ها
نظرات
 
 
 

جواد

1395/11/21
تمام لوازممون چینی هست گوشی اپل یا نوتسامسونگ دستتون تلویزیون ال جی یا سامسونگ خونتون کولر وو
تزیینات تو خونتون هنه چینی انشالله چند سال دیگه زن چینی بدون مهریه هم گیرتون میاد گیر شما ملت بیسواد با ماشی چینی چیه به امید خدا این هم بزودی حل میشه زمانیکه ما یک استانی از چین هستیم که نقشمون مصرف نه تولید وضع بهتر از این نیست

Reza

1395/11/22
دوستان من خودم ۱۵ ساله تو ایران خودرو کار می کنم و از سال ۸۳ پژو ۲۰۶ و بعد ال ۹۰ و بعد سمند داشتم ولی الان ۴ ساله دارم ماشین چینی سوار میشم چون واقعا دارم می بینم این ماشین های وطنی با چه شرایطی و با چه استاندارد هایی دارهدتولید میشه و چه خیانتی به شما عزیزان داره صورت می گیره من منظورم حمایت از ماشین چینی و تخریب خودرو وطنی نیست . من اگه پولم می رسید ماشین کره ای یا اروپایی می گرفتم اما با همین مقدار پول می رم ماشین چینی می گیرم که حداقل هم استاندارد تره هم تکنولوژی روزه داره و هم کم هزینه تره .شما اگه لحن و مسخره کردن مهندس های اروپایی و چینی و کره ایو که از خطوط تولید ما بازدید می کنن می دیدید می فهمیدین من چی میگم چون داریم ماشینیرو کپی می کنیم که ۳۰ سال پیش تو کشور های اونا از رده خارج شده یه شرکتی مثل چری یا جک یا لیفان یا فاوو که حداقل در ایران عرضه می شن صفر تا صد قطعاتشونو یا خودشون تولید می کنن یا از شرکت های سازندهدبزرگ کمک می گیرن .در تکمیل حرف دوستمون که می گه مردم ما فقط بر اساس شنیده ها نظر می دن بگم سال گذشته ایران خودرو یه کراس اور چینی از شرکت دانگ فنگ با نام اچ سی کراس وارد و عرضه کرد با موتور tu5 ۱/۶لیتری و الان همه میگن موتورش ۲۰۶ ولی من کسیو ندیدم بگه موتور ۲۰۶ طراحی و ساخت شرکت دانگ فنگه این یعنی همون عدم سواد و آگاهی و مطالعه . پس انقدر بدون مطالعه نظر ندیم
 • نادر

  1395/11/25
  206 موتورش ساخت و طراجی چینه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جالب آقای باسواد چطور این چین که 10 ساله کپی کاری رو به حد اعلا رسونده می آد برای فرانسه موتور طراحی می کنه و انوقت همه بیخبر ... جنابعالی مطلع.... ترشی نخوری یه چیزی می شی... !!! شب کمتر بخور تا دچار کابوس و توهم نشی!
  15+

Ali

1395/12/2
تمام مطالبی که فرمودین صحیحه اما شتاب خودرو مسئله خیلی مهمیه . تنها شتاب و قدرته خودروست که به رانده حس خوب میده و لذت بخشه . که متاسفانه خودروهای چینی شتاب خوبی ندارن
 • Sharif

  1395/12/29
  یه جوری از شتاب حرف میزنی انگار پرایدو پژو ماشینای داخلی پرواز میکنن والا
  7+

milad

1395/12/4
سلام الان دیدم دوستان میگن خودرو چینی امنیت نداره از خنده مردم الان دارم از بهشت زهرا براتون مینویسم داداش برو تست ایمنی خودرو های چینی رو ببین بعد برو ببینم میتونی تست ایمنی برشیا و دویست شش رو ببینی این خودرو بنج ستاره ایمنی از اروبا گرفته یعنی تقریبا اندازه تویوتا و کیا در ضمن یسری ها از موتور ایراد میگیرن که باید بگم داداش به ابعاد نگاه نکن به وزنش نگاه کنی میتونی بفهمی موتور خوبه البته با توجه به کامنت دوستان خیلی علاقه به اسب بخار دارن انگار مثلا تو جاده های تگزازه میخواد دویست تا بره یسری دیگه هم گفتن کیفیت قطعات و دوام خوبی ندارد و بازم باید بگم داداش تولید داخل داره از قطعات چینی استفاده میکنه از شرکت های متفرقه استفاده میکنه ولی این خودرو بیشتر قطعاتش از شرکت های اروبایی هست و باقیش هم خو چری میسازه که چند سال دیگه اسمش تو جهان میبیچه میگی نه ببین امیدوارم یسری انسان اگاه رو تونسته باشم اگاه کنم
 • مسعود

  1395/12/6
  هرکی عقلش تو چشماشه و فریب ظاهر رو می خوره می ره سمت ماشین چینی!
  4+

هومن

1395/12/9
ماشين چيني = زباله توليد شده از مواد بازيافتي و سرطانزا
خريد ماشين چيني= ريختن پول در جوي آب
سوار شدن بر ماشين چيني = آبرو ريزي و تنزل شخصيت
 • نوید

  1395/12/14
  داداش شما پول نداری و توان خریدت فقط به پراید و پژو میرسه نخر عزیزم
  من ماشین چینی داشتم و واقعا راضی بودم
  پراید (لگن)هم داشتم و پول خودشو خرج خودش کردم
  نخر داداش.برو پراید و پژو بخر.... تا امثال شماها نباشن کپی کننده های ایرانی بیچاره میشن
  19+
 • امید

  1395/12/15
  خودرو داخلی = ماشین دهه 90 تو پاچه ملت کردن ؛تو به جز پراید سوار ماشین دیگه ای شدی
  9+
 • پدرام

  1395/12/16
  دوست عزیز
  شمایی که فکر میکنی ماشین یعنی شخصیت، و آبروی خودت رو به ماشین ارتباط میدی، اگر دوچرخه سوار شی دیگه همه باید ازت فرار کنن، یا اگر پیکان داشته باشی شخصیتت در حد صفر خواهد بود
  من واقعا متاسفم که هموطنانی دارم که فقط دوست دارند که حرف بزنن، بدون فکر، بدون منطق و بدون دلیل
  بنده خودم ماشین چینی ندارم که بخوام طرفداری کنم، ماشینم هم از ماشینهای سطح پایین جامعه نیست، ولی هیچ وقت به خودم اجازه نمیدم به اشخاصی که ماشین سطح پایین، چینی و ... استفاده میکنن توهین کنم
  دیدگاهتون رو ارتقا بدید
  34+
 • یه نابغه ماشین

  1396/1/25
  استفاده از ماشنهای مال اروپای قرون وسطا که داره با کلی تقلب و کمکاری و کیفیت پایین با قطعات متفرقه تولیذ میشه هم یعنی مرگ سریع بر اثر نبود ترمز یا مرگ تدریجی بر اثر به مرز جنون رییدن از سر و صدای قطعات داغون در سرعت بالای بیست کیلومتر
  1+

جواد

1395/12/14
چند روزیه این ماشین رو تحوبل گرفتم و سوارم .خوش تیپ خوش هیکل و چشم نواز البته که چینیه و دوستان میگن مارکش رو بکنی اصلن نشون نمیده و همه میگن یه کره ای قشنگ. سواری خوبی داره کیفیت مونتاژش نسبت به ماشین های ایرانی خیلی خیلی عالیه . گیریکس اتومات هیچ نقصی نداره. کروزش خوب عمل میکنه. مانیتورش رو هنوز نتونستم میرور لینکش رو فعال کنم . سینی زیر موتور نداره. پاور ویندوز نداره ولی سانروف باز باشه با خاموش کردن میبنده. کلیدش خیلی بزرگه و اوایل مشکل داشتم برای جا دادنش توی سوییج. افرود رفتم باهاش اصلن باورم نمیشد این یک موتور ۱۵۰۰ سی سی خیلی منو راضی کرد از انتخابم . چرخاش نسبت به هیکلش کوچیکه و باید ۱۷ اینجچ میذاشتن. صندلی هاش قسمت جلو یکم بزرگتر بود بهتر بود. آینه هاش با خاموش کردن جمع نمیشه . دیدت روی جاده عقب و اطافت خیلی خوبه و تسلط داری و ارتفاعی که داره اصلن حس نمیکنی که این یک نیم شاسیه بلکه احساس یک شاسی بلند رو میده. وزنش رو بردم باسکول با ۸۵ کیلو وزن خودم و ۵۰ لیتر بنزین که زدم شد ۱۳۶۰ کیلو با ۳ غضو خانوادم که مجموعا چهار نفر شدیم از چند تا تپه رفتم بالا و خیل ی عالی نشون داد.کیفیت جلو داشبوردش خوبه و تهویش هم خیلی خوب عمل میکنه درب صندوق عقبش خیل ی راحت با یک اشاره باز میشه و خیلی جاداره. جای پارک خیلی کمی لازم داره در حالیکه غلط اندازه و خیلی بزرگ دیده میشه. سولی بود در خدمتم
 • محمد

  1396/1/17
  سلام دوست عزیز آقا جواد امروز 17 فروردین 96 هست از خریدت راضی هستی ؟ اشکال دیگه ایی از این ماشین دیدی خوبی هاش می چربه یا بدی هاش
  4+

EBRAHIM

1395/12/14
سلام به همگی. امروز تحویل گرفتیم ماشینو خیلی هم عالیه.سواریشم نرمو خوبه.در رابطه با ماشین های ایرانی هم عرض کنم ک ۳۰تا۳۵سال حمایت از تولید ملی داخل چی شده.جز اینکه روز به روز از کیفیت کمتر شده واینکه چهار اسم فقط رو ماشینا اضافه کردن.میگن ماشین چینی نخرین ولی خود خودروسازا دارن قطعات و موتور های چینی رو سوار خودروهای تولید داخل میکنن.اقا اگه چینی بده .پس چرا خودتون قطعات چینی استفاده میکنید تو ماشیناتون.
 • Elham

  1395/12/20
  سلام من ماشين چيني داشتم و واقعا راضي بودم تنها ايرادي كه دارن اينه كه موقع فروختن كلي ضرر مي كني ومشتري نداره چون مردم ايران اعتقاد دارن كه چيني خوب نيست،شما پيشنهاد مي كنين كه اين ماشين و بخريم؟
  4+

mohammad

1395/12/15
ماشین خوب هست هم امکانات بالا داره هم متورش خوبه متورش اتریشی هست فقط اتاقش چینی هست ما که ثبت نام کردیم پیش نهاد می کنم این ماشین بهتر از ساندرو هست
 • ش.ص

  1395/12/22
  ما هم خریدیم.الان تحویل گرفتیم.عالی.حداقل تا وقتی به خرج نیفتاده آدم خیالش راحته اندازه پولش داره حال میکنه.هزار تا آپشن هم داره نیاز به هیچ خرجی جز بنزین نیست.تازه روغنشم فعلا گارانتی هست
  7+

Azim

1395/12/25
سلام دوستان عزیز من هم مثل بعضی ها با ماشین چینی مخالف بودم و هستم ولی وقتی یه ماشین خوب ژاپنی یاکره ای یا اروپایی را 60 در صد قیمت بالا سران کشور بهتون میفروشن مجبوری اینا را سوار شی من با این حرفها رفتم یه سوناتا 2006 گرفتم گفتم بهتر از چینی5یا6 خرج میکنم حداقل میدونم چی سوار میشم ولی دوستان ماشینی که چند سال کار کرده قطعات عمرشونا کردن وقتی میخری استرس داری به مقصد میرسی یا نه نظر من هرچی میخرین صفر بخرین ماشین چینی یا ایرانی با پول زیر 80 چاره ای نداری فقط کارکرده مخالفم اگه از اعصابتون سیر شدین

مهدی

1396/1/5
من هم پیکان داشتم هم پراید و هم انواع پژو ، اما الان از همین ایکس 22 گرفتم که چینی . چیزی که هست کار ندارم دوستان چه نظری دارند.اما از لحاظ یکسان بودن ظاهر و امکانات ماشینهای داخلی هیچ پیشرفتی نکرده فقط یک تغییرات جزئی داره که اونم اصلا به چشم نمیاد بنابراین مردم سراغ همین خودروهای چینی میرن

سالار

1396/1/8
مطمئن باشین همه ی این آدمایی که میگن چینی فلان چینی بهمان هیچوقت ماشین چینی نداشتن :) یعنی شک نکنین اگه داشتن میومدن اینجا و مشکلاتی که براشون ایجاد کرده بود رو توضیح میدادن ، بنده ام وی ام ۵۳۰ مدل ۹۳ دارم ۲۵ سالمه ، بلایی نمونده که سر این ماشین نیارم ! خدا شاهده با سرعت ۱۴۰ از رو سرعت گیرای بزرگ رد شدم ! شب بود ندیدم ، دائما دور موتور رو میرسونم به کات آف بعد دنده عوض میکنم ، حالا از ایرادات این ماشین بگم کمک فنر ها آشغال ! یعنی حتما باید تعویض شن و یه کمک ماکسیمایی بندازی البته نه از لحاظ عملکرد از لحاظ صدا ،انگار سوار قاری شدی ، مصرف بزین نسبتا زیاده اگه پر گاز برونی صدی ۱۲ الی ۱۵ میسوزونه اگه معمولی برونی ۱۰ لیتر البته نسبت به موتور ۲۰۰۰ و قدرتش عادیه ، شتابش ۱۰ ثانیه ، اما نکات مثبتش آخ آخ موتور ماشین های ام وی ام حرف نداره یعنی بخر ۱۰ سال برون هیچیییییش نمیشه از هر تعمیر گاهی بپرسی حرفمو تایید میکنه ، گیر بکس این ماشین عالیه عالی تو هیچ شرایطی کم نمیاره ، ماشین خیلییی خیلی نرم تر و حس خوبی نسبت به ماشینای ایرانی داره ، کیفیت ساخت قطعات داخل کابین هم رده ماشینای ایرانی مثل سمند سورن هست و قطعا کم تر از اون نیست ، تا حالا جز تعویض روغن و فیلتر هیچی خرجش نکردم هیچی ! البته هنوز کمکاش فابریکه باید عوض کنم ،همه چی عین روز اول کار میکنه ، وقتی زمستون میشه تازه فرق بین چینی و ایرانی معلوم میشه هیچ فرقی با تابستونش نداره جز یه خرده زیاد شدن صدای موتور ، یدونه سان رووف این ماشین می ارزه به کل یه ماشین ایرانی انقدر که کاربرد داره و بدرد بخوره ، حالا هی بیا بگو ماشین چینی فلان ماشین چینی بهمان بدبخت تو عمرت ماشین چینی نروندی که آخه
 • منين

  1396/1/8
  دوستان سلام من رفتم ثبت نام كردم قراره اخر فرورين تحويل بگيرم دودل شدم از بس هر كس يه چيزي گفت چيكار كنيم
 • mehdi

  1396/1/18
  ما مردم ايران معرف شديم به مردم هميشه در صحنه چون بدون علم و اگاهي هميشه مي خواهيم حرفي زده باشيم كه وقت بگيم ما هم هستيم
  4+

محمد

1396/1/20
سلام .
واقعا باعث تعجبه که میبینم بعضی ها چطور در مقایسه خودروهای چین و ایران طرف خودرو های بی کیفیت ایران رو می گیرن . مگه غیر از اینه که خودروهای داخلیمون تقریبا تمام قطعاتشون چینیه اون هم از نوع بی کیفیتش . نه مثل ام وی ام و لیفان با کیفیت. یه زحمتی به خودشون بدن و ببینن و بپرسن از نمایندگی های داخلیمون که چند درصد قطعات خودروهای داخلی چینیه . پس بهتره بین چینیه بی کیفیت (همون تولید داخل) و چین با کیفیت یه خورده فنی تر صحبت کنیم . گوشی اپل رو هم چین میزنه .....
 • خسرو

  1396/1/21
  سلام و احترام به همه.من 206وی8 دارم.مدل 90.تمیز و مرتب.ولی از x22خیلی خوشم اومده.میخوام بفروشم و حواله ی x22بگیرم.کسی هست شرایطی ثبت نلم کرده باشه و بخواد بفروشه.یا عوض کنه.
  5+

ايمان

1396/1/26
سلام
دوستان ممنون ميشم كسايي كه ماشين رو دارن نظر بدن

من قصد خريد اين ماشين رو دارم
ممنون ميشم از نظر نرمي - راحتي - بي صدا بودن ماشين من را راهنمايي كنن

ايمان

1396/1/26
با سلام
ممنون ميشم كسي كه اين ماشين و داره نظر بده

قصد خريد اين خودرو را دارم خواستم ببينم از نظر نرمي - بي صدا بودن و راحتي رانندگي به چه صورت هست

ممنون

محمدی

1396/2/8
یک نفر لطف کنه بصورت علمی و فنی بدون تعصب خودروهای x22 و cs35 را مقایسه کنه ویک نتیجه گیری خوب هم داشته باشه. کم سیاه و سفید نگاه کنید.
Top