اولین تجربه رانندگی با ام وی ام X22 ، کراس اووری جذاب برای رانندگی درون شهری
این صفحه 85,785 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1395/10/6

اولین تجربه رانندگی با ام وی ام X22 ، کراس اووری جذاب برای رانندگی درون شهری

عکس: بامداد صفائیان
آزمایش و نوشته: آراد فلاح

چند سالیست که خودروسازان در سرتاسر جهان به ابداع کلاس های جدید بدنه روی آورده اند و معجون های شگفت انگیزی از شاسی بلند های کوپه، کراس اوور های سریع، سوپر اسپرت های مرتفع، هاچ بک های کراس و حتی خودروهای کوچک با فاصله محوری زیاد را راهی بازار کرده اند.
کشورمان نیز علیرغم دور افتادن از تب و تاب بازارهای جهانی تا حدی تحت تاثیر این تغییرات قرار گرفته و برای مثال در طول یکسال گذشته شاهد عرضه چندین و چند مدل از هاچ بک های کراس (با ارتفاعی بیش از هاچ بک های معمولی) در بازار بوده ایم، اما داستان ام وی ام X22 تا حدی متفاوت است، چرا که این مدل کاملا جدید در واقع با گذر از مرحله هاچ بک های کراس به دنیای پر رقابت کراس اوور ها وارد شده است و قرار است نقش کوچکترین کراس اوور مدیران خودرو را در ایران بازی کند.
چند روز قبل فرصتی دست داد تا با دو نمونه دستی و اتوماتیک ام وی ام X22 به ارتفاعات اطراف تهران برویم و عملکرد این محصول تازه مدیران خودرو را در شرایط واقعی ترافیک، بزرگراه و جاده کوهستانی بسنجیم.

طراحی ظاهری

الحق و النصاف باید به طراحان چری دست مریزاد گفت که علیرغم محدودیت های موجود برای مهندسی یک خودرو تازه، اینچنین هوشمندانه دست به طراحی X22 زده اند. نمای جلو در یک کلام فوق العاده از کار در آمده است و کمتری کسی می تواند ایرادی به این بخش وارد کند، در نمای جانبی نیز ارتفاع زیاد خودرو از سطح زمین و رینگ های متفاوت و جدید در کنار بچه گلگیرهای مشکی رنگ تاثیر گذار هستند و خشونت کراس اوور مانندی را برایX22 به ارمغان می آوردند اما با رسیدن به نمای پشتی در میابید که زاویه ستون C، مدل چراغ های عقب و قطعه کروم رنگ افقی حد واسط آن ها، تا حدی به جذابیت خودرو لطمه زده و طراحان نتوانستند شاهکار بخش جلویی را در این نما تکرار کنند.

به هرحال طراحی ظاهری X22 در مجموع بسیار خوب انجام شده و اگر از نزدیک این خودرو را ببینید در خواهید یافت که به لطف ارتفاع بلند از سطح زمین، شبهات های کلی X22 با کراس اوور های دارای قابلیت های آفرودی، بسیار بیشتر از رقبای موجود در بازار است.

طراحی و فضای داخلی

ظاهرا ماجرای اشتراک طراحی کابین در خودروهای اروپایی، رفته رفته گریبان چینی ها را نیز گرفته است، همانطور که کمپانی های ثروتمند آلمانی ترجیح می دهند تا از طراحی یکسانی برای نمای داخلی محصولات خود استفاده کنند، کمپانی چری نیز طرح کابین X22 را با شباهت زیادی به ام وی ام X33 جدید ترسیم کرده است و به همین جهت در داخل کابین شاهد طرحی منطقی و ارگونومیک با زوایا و خطوطی کارآمد هستیم که البته از پلاستیک خشکی شکل گرفته است اما در مجموع کیفیت این پلاستیک خشک بسیار مناسب تر از خودرو خشنی مانند رنو ساندرو یا تندر 90 به نظر می رسد.

شاید مهمترین نکته در فضای داخلی ام وی ام ایکس 22 را باید در بخش پشت آمپر جستجو کرد، جایی که گویا چینی ها ناگهان تصمیم به نوآوری گرفته اند و عقربه های مربوط به سرعت سنج و دور سنج را در دو منتهی الیه مجموعه و به صورت قرینه طراحی کرده اند، نتیجه کار ساختار نسبتا زشت و کاملا عجیب و غریب پشت آمپر است که در زمان رانندگی نیز موجب سردرگمی راننده می شود، چرا که عقربه دور سنج به شکل پاد ساعتگرد بالا می رود و عقربه سرعت سنج حرکتی ساعت گرد دارد، شرایطی که باید به آن عادت کرد اما به هرحال نمی توان مجموعه پشت آمپر جذاب یا حتی زیبا دانست.
از حیث فضای داخلی نیز می توان گفت که X22 راحتی نسبی چهار سرنشین را تامین می کند هرچند پشتی صندلی های عقب کمی ناراحت به نظر می رسند اما مهمترین نقطه ضعف فضای داخلی گریبان سرنشین پنجم (نفر وسط صندلی عقب) را می گیرد که با کمبود فضا و ناراحت بودن تکیه گاه صندلی مواجه می شود و در سفرهای طولانی اوقات چندان خوشی را تجربه نخواهد کرد، به هرحال X22 خودرویی نسبتا جمع و جور است و نباید از آن توقع یک کراس اوور بزرگ را داشته باشید، هرچند با توجه به ظرفیت بار 420 لیتری و امکان تا کردن صندلی های ردیف دوم، حمل بار های بزرگ و حجیم با ام وی ام X22 با وجود 2 سرنشین نیز ممکن است.
از دیگر آپشن های جالب و امکانات رفاهی ام وی ام X22 می توان به سانروف، تهویه مطبوع اتوماتیک، صندلی با تنظیمات دستی و روکش چرمی، کامیپوتر سفری، مانیتور 8 اینچی، دوربین دنده عقب و کروز کنترل برای هر دو مدل دستی و اتوماتیک اشاره کرد که در نوع خود جالب به نظر می رسد.

مشخصات فنی؛ خداحافظ CVT

این روزها موتورهای 1.5 لیتری به جزئی جدا نشدنی از خودروهای کوچک چینی مبدل شده اند و تقریبا تمامی خودروهای چینی جمع و جوری که اخیرا معرفی شده اند به چنین موتورهایی با قدرت خروجی 105 الی 107 اسب بخار مجهزند و ام وی ام X22 قصه ما نیز از این ماجرا مستثنی نیست.
نسخه دنده دستی از نظر مشخصات فنی موتور و گیربکس با برادر کم ارتفاع خود (ام وی ام 315) مشابهت کامل دارد اما نسخه اتوماتیک به یک گیربکس 4 سرعته فاقد قابلیت تعویض دستی و موتور 1.5 لیتری بهبود یافته (نسبت به مدل دستی) مجهز است که البته قدرت و مشخصات فنی یکسانی را ارائه می دهد.

تغییر رویکرد مهندسان چینی از گیربکس های بی حس و حال CVT به سمت استفاده از تکنولوژی رایج گیربکس های خودکار می تواند امری مثبت تلقی شود، هرچند باید منتظر ماند و دید که این رویه در سایر محصولات چری نیز ادامه پیدا می کند یا خیر.
به هرحال حالت رانندگی اقتصادی (ECO) و SPORT مانند سایر خودروهای جدید ام وی ام و چری برای مدل اتوماتیک تعریف شده اند و جالب آنکه فاصله محوری X22 کمی از X33 نیز بیشتر است. فارغ از این مسئله X22 از نظر ارتفاع از سطح زمین نیز یکی از بلند مرتبه ترین کراس اوور های ارزان قیمت بازار به حساب می آید و از این حیث به راحتی با کراس اوور های شناخته شده ای نظیر رنو کپچر یا پژو 2008 رقابت می کند.
البته X22 مانند اکثر دیگر خودروهای چینی به فنربندی ساده ای مجهز است که به خصوص در محور عقب شامل محور میله پیچشی غیر مستقل می شود و طبیعتا با توجه به قدرت 105 اسب بخاری پیشرانه و انتقال تمامی نیرو به چرخ های جلو نمی توان انتظاری در حد و اندازه کراس اوور های چهارچرخ متحرک از این خودرو داشت.

تجربه رانندگی با ام وی ام X22

در اولین مواجه با این ام وی ام جدید درخواهید یافت که با خودرویی مرتفع مواجهید که شاید از برخی جهات چندان فاصله ای با شاسی بلند های درست و حسابی هم نداشته باشد، به همین دلیل بعید نیست که برخی خریداران تصمیم بگیرند تا با نصب رکاب های جانبی، پروسه سوار و پیاده شدن به این کراس اوور جمع و جور را تسهیل کنند.
به هرحال پس از نشستن پشت فرمان واقعا احساس می کنید که از نظر ارتفاع و زاویه دید پشت فرمان یک خودرو بلند قامت قرار گرفته اید و این احساس احتمالا برای بسیاری از خریدارانی که از تسلط داشتن در زمان رانندگی لذت می برند، مسرت بخش خواهد بود، اما معمولا کار دنیا به این شکل است که برای هر لذتی باید بهایی پرداخت و تاوان این لذت بلند مرتبه سواری، در زمان رسیدن به اولین پیچ خود را نشان می دهد.

ام وی ام X22 خودرو ناپایداری نیست و مهندسان چینی فنربندی را به شکل هوشمندانه ای تنظیم کرده اند تا حرکات عرضی خودرو به حداقل ممکن کاهش یابد اما می توان تصور کرد که آمیزه از فنربندی ساده، ارتفاع زیاد و وجود انواع موج و ناهمواری در جاده های کشورمان می تواند چه احساسی را به راننده منتقل کند.
در واقع فرمان ام وی ام X22 مانند سایر خودروهای چینی حس دقیقی را از فشار وارده بر چرخ ها به راننده منتقل نمی کند و زیاده روی راننده در اعمال فشار بر خودرو با توجه به عدم وجود ESP می تواند کمی دردسر ساز شود. از این رو توصیه می کنیم که در هنگام رانندگی با ام وی ام X22 کمی محتاط باشید و به خصوص از مانورهای ناگهانی و وارد کردن شوک های ضربه ای به فرمان خودداری کنید.
فارغ از این موضوع، عملکرد ترمزها تقریبا بی نقص است و واکنش های گیربکس اتوماتیک نسبت به اعمال فشار بر روی پدال گاز نیز مناسب به نظر می رسد، طبق معمول اکثر خودروهای چینی، ضرایب دنده برای کاستن از مصرف سوخت کمی سبک و بلند در نظر گرفته شده اند و این رویه به خصوص با توجه به چهار دنده بودن گیربکس اتوماتیک باعث می شود که در پروسه معکوس دهی، فشار زیادی به موتور وارد شود.
برای مثال در شرایطی که در سرعت حدود 80 کیلومتر گیربکس در دنده چهارم باعث کاهش دور موتور به زیر 2000 RPM شده است، با فشردن پدال گاز شاهد دو معکوس سنگین و افزایش دور موتور به بیش از 4500 RPM خواهیم بود که با فریاد موتور همراه است. البته این وضعیت در صورت رانندگی با حالت اسپرت کمی تقلیل می شود چرا که گیربکس کمی بیشتر در دنده های سنگین باقی می ماند.
با این اوصاف نباید توقع شتاب صفر تا صد کمتر از 15 ثانیه را از ام وی ام X22 داشته باشید، حتی مدل دنده دستی هم در گذر از مسرهای پرشیب چندان چابک به نظر نمی آید و گاهی باید همزمان با فشردن پدال گاز تا انتها به این مسئله فکر کنید که رفتن به دنده یک لازم است یا نه. مسلما در صورت وجود بار و مسافر و سنگین شدن خودرو ممکن است این شرایط تشدید شود و چاره ای نداشته باشید جز آنکه بخش زیادی از مسیر سربالایی کوهستانی را در دنده 1 طی کنید.
البته نباید تصور کرد که سایر خودروهای هم قیمت ام وی ام X22 از نظر شتاب و کشش گزینه های چابک تری هستند، در واقع با توجه به ذات شهری این خودروها، مهندسان بر کاستن از مصرف سوخت تمرکز داشته اند و با در نظر گرفتن پیشرانه های 1.5 یا 1.6 لیتری که همگی در محدوده 100 الی 120 اسب بخار قدرت تولید می کنند، شتاب و عملکرد تا حدی قربانی مصرف سوخت، کاهش آلودگی و ویژگی های اقتصادی شده است.

در عین حال اگر تصمیم به استفاده نرمال از خودرویی مانند ام وی ام X22 داشته باشید، می توانید با خیال راحت به جنگ سرعت گیر ها و گودال های خیابان ها بروید و مطمئن باشید که با توجه به ارتفاع 18.6 سانتی متری، کف این خودرو به جایی گیر نمی کند. همچنین دید خوب و تسلط به زاویای بدنه، نرمی فرمان، مصرف سوخت کمتر از 7 لیتر (براساس ادعای سازنده) و فنربندی مقاوم در کنار گیربکس گوش به فرمان اتوماتیک، از جمله مواردی هستند که رانندگی با X22 را در ترافیک و مسیرهای شهری تسهیل می کنند.

مشتریان هدف

می توان در یک توضیح کوتاه گفت که X22 خودرو جذاب و مناسبی برای خانواده های جوان یا افرادی است که به خودرویی درون شهری نیاز دارند اما در عین حال از ارتفاع سواری و مشخصات ظاهری یک کراس اوور مدرن نیز لذت می برند. در واقع چنین دسته ای از مشتریان در سال های اخیر به لطف زندگی شهر و فراگیر شدن تب خرید خودروهای شاسی بلند در اکثر کشورهای جهان شکل گرفته اند و به همین دلیل نیز حتی خودروسازان بین المللی مانند مرسدس بنز، ب ام و و هیوندای به ساخت مدل هایی نظیر مرسدس GLA، ب ام و X2 و هیوندای کرتا روی آورده اند تا سلیقه این مشتریان را سیراب کنند، از این رو به نظر می رسد که با توجه به جمعیت جوان کشورمان، شرایط اقتصادی و در دسترس نبودن خودروهای مطرح نام برده شده، راه برای موفقیت خودروییی مانند ام وی ام X22 باز باشد تا نگاه های بسیاری را به سمت خود جلب کند.

قیمت و شرایط بازار

مدیران خودرو هنوز به شکل رسمی قیمتی برای ام وی ام X22 اعلام نکرده است، اما با توجه به قیمت حدودا 46 میلیونی مدل 315 اسپرت و قیمت حدود 76 میلیونی مدل X33S می تواند حدس زد که ام وی ام X22 نیز در حد فاصله این دو خودرو و در محدوده 55 الی 65 میلیون تومان قیمت خواهد داشت. با این حساب از حیث قیمت گذاری می توان شاهد رقابت مستقیم X22 با خودروهایی مانند چانگان CS35، لیفان X60 و ساندرو استپ وی بود. با این حساب با توجه به مشخصات فنی و طراحی ظاهری زیبای X22، شانس این مدل برای تصاحب بازار و غلبه بر سایر خودروهای هم وطنش بسیار چشمگیر به نظر می رسد.


عکس ها
نظرات
 
 
 

مهدی

1396/1/5
من هم پیکان داشتم هم پراید و هم انواع پژو ، اما الان از همین ایکس 22 گرفتم که چینی . چیزی که هست کار ندارم دوستان چه نظری دارند.اما از لحاظ یکسان بودن ظاهر و امکانات ماشینهای داخلی هیچ پیشرفتی نکرده فقط یک تغییرات جزئی داره که اونم اصلا به چشم نمیاد بنابراین مردم سراغ همین خودروهای چینی میرن

سالار

1396/1/8
مطمئن باشین همه ی این آدمایی که میگن چینی فلان چینی بهمان هیچوقت ماشین چینی نداشتن :) یعنی شک نکنین اگه داشتن میومدن اینجا و مشکلاتی که براشون ایجاد کرده بود رو توضیح میدادن ، بنده ام وی ام ۵۳۰ مدل ۹۳ دارم ۲۵ سالمه ، بلایی نمونده که سر این ماشین نیارم ! خدا شاهده با سرعت ۱۴۰ از رو سرعت گیرای بزرگ رد شدم ! شب بود ندیدم ، دائما دور موتور رو میرسونم به کات آف بعد دنده عوض میکنم ، حالا از ایرادات این ماشین بگم کمک فنر ها آشغال ! یعنی حتما باید تعویض شن و یه کمک ماکسیمایی بندازی البته نه از لحاظ عملکرد از لحاظ صدا ،انگار سوار قاری شدی ، مصرف بزین نسبتا زیاده اگه پر گاز برونی صدی ۱۲ الی ۱۵ میسوزونه اگه معمولی برونی ۱۰ لیتر البته نسبت به موتور ۲۰۰۰ و قدرتش عادیه ، شتابش ۱۰ ثانیه ، اما نکات مثبتش آخ آخ موتور ماشین های ام وی ام حرف نداره یعنی بخر ۱۰ سال برون هیچیییییش نمیشه از هر تعمیر گاهی بپرسی حرفمو تایید میکنه ، گیر بکس این ماشین عالیه عالی تو هیچ شرایطی کم نمیاره ، ماشین خیلییی خیلی نرم تر و حس خوبی نسبت به ماشینای ایرانی داره ، کیفیت ساخت قطعات داخل کابین هم رده ماشینای ایرانی مثل سمند سورن هست و قطعا کم تر از اون نیست ، تا حالا جز تعویض روغن و فیلتر هیچی خرجش نکردم هیچی ! البته هنوز کمکاش فابریکه باید عوض کنم ،همه چی عین روز اول کار میکنه ، وقتی زمستون میشه تازه فرق بین چینی و ایرانی معلوم میشه هیچ فرقی با تابستونش نداره جز یه خرده زیاد شدن صدای موتور ، یدونه سان رووف این ماشین می ارزه به کل یه ماشین ایرانی انقدر که کاربرد داره و بدرد بخوره ، حالا هی بیا بگو ماشین چینی فلان ماشین چینی بهمان بدبخت تو عمرت ماشین چینی نروندی که آخه
 • منين

  1396/1/8
  دوستان سلام من رفتم ثبت نام كردم قراره اخر فرورين تحويل بگيرم دودل شدم از بس هر كس يه چيزي گفت چيكار كنيم
  3+
 • mehdi

  1396/1/18
  ما مردم ايران معرف شديم به مردم هميشه در صحنه چون بدون علم و اگاهي هميشه مي خواهيم حرفي زده باشيم كه وقت بگيم ما هم هستيم
  11+
 • ناظر

  1396/3/20
  اصلا خودت فهمیدی چی گفتی ؟!!!!
  1+

محمد

1396/1/20
سلام .
واقعا باعث تعجبه که میبینم بعضی ها چطور در مقایسه خودروهای چین و ایران طرف خودرو های بی کیفیت ایران رو می گیرن . مگه غیر از اینه که خودروهای داخلیمون تقریبا تمام قطعاتشون چینیه اون هم از نوع بی کیفیتش . نه مثل ام وی ام و لیفان با کیفیت. یه زحمتی به خودشون بدن و ببینن و بپرسن از نمایندگی های داخلیمون که چند درصد قطعات خودروهای داخلی چینیه . پس بهتره بین چینیه بی کیفیت (همون تولید داخل) و چین با کیفیت یه خورده فنی تر صحبت کنیم . گوشی اپل رو هم چین میزنه .....
 • خسرو

  1396/1/21
  سلام و احترام به همه.من 206وی8 دارم.مدل 90.تمیز و مرتب.ولی از x22خیلی خوشم اومده.میخوام بفروشم و حواله ی x22بگیرم.کسی هست شرایطی ثبت نلم کرده باشه و بخواد بفروشه.یا عوض کنه.
  10+

ايمان

1396/1/26
سلام
دوستان ممنون ميشم كسايي كه ماشين رو دارن نظر بدن

من قصد خريد اين ماشين رو دارم
ممنون ميشم از نظر نرمي - راحتي - بي صدا بودن ماشين من را راهنمايي كنن
 • سعید

  1396/2/10
  سلام یه سوال داشتم منم میخوام بخرم اما اتوماتش چهار دنده است این صدای متورش همون دور موتورش بالا نمیشه تو جاده
  1+

ايمان

1396/1/26
با سلام
ممنون ميشم كسي كه اين ماشين و داره نظر بده

قصد خريد اين خودرو را دارم خواستم ببينم از نظر نرمي - بي صدا بودن و راحتي رانندگي به چه صورت هست

ممنون
 • a

  1396/2/11
  عالییییییییییی
  4+

محمدی

1396/2/8
یک نفر لطف کنه بصورت علمی و فنی بدون تعصب خودروهای x22 و cs35 را مقایسه کنه ویک نتیجه گیری خوب هم داشته باشه. کم سیاه و سفید نگاه کنید.

esmael ma

1396/2/31
سلام من هم میخواهم x22 sثبت نام کنم اما میخواهم ببینم ایا میتواند سربالایی به مسافت 12کیلومتر به راحتی بپیماید ومصرف بنزین چگونه است ممنون میشم اگه کسی اطلاعات بدهد

رفیق خوب

1396/3/2
با عرض سلام به دوستانی که با سرچ گوگل کامنت من رو میخونن
بنده دستی در طراحی خودرو دارم،، باید عرض کنم که تا جایی که من می بینم یا حداقل سوادشو دارم باید بگم احتمالا اتومبیلهای چینی تا 10 سال آینده خیلی از تولید کننده های اتومبیل که با قیمتهای بالا محصولاتشون رو ارایه میدن رو به زانو در میارن
بنده نمره کامل رو به طراحی MVM X22 و چری آریزو میدم، دوستان میگفتن قطعات داخل کابین بی کیفیته یا حتی یه دوستی میگفتش که ورق اتاق ماشینای چینی نازک و بی دوامه، جاتون خالی روز قبل رفتم مدیران خودرو یکی از آشنایان و با چری آریزو یه دوری زدم، باید خدمتتون عرض کنم که دلم نمیخواست از این ماشین پیاده بشم در یک کلام عاشقش شدم، MVM X22 رو هم نشستم ولی نروندم این دو محصولی که عرض کردم کیفیت بالای قطعات داخل کابین، استقامت بالای اتاق طوری که من هرجای بدنه رو فشار میدادم تکون نمیخورد همچنین آپشنهای کارآمد در کنار طراحی مدرن رینگهای اسپرت و صندلیهای چرمی همه و همه باعث شد برای همیشه نظرم نسبت به خودروهای چینی عوض بشه و ایران خودرو و سایپا رو شدیدا در خطر ورشکستگی می بینم. امیدوارم موفق باشید و بهترین انتخاب رو بکنید.

فرناز

1396/3/8
يه سوال داشتم اين ماشين براي كسي كه تازه ميخواد اولين تجربه رانندگي و داشته باشه مناسب هست؟

saeed

1396/3/16
سلام خدمت دوستان،من با نظر دوستانی که گفتن خودروهای چینی هر قدر هم میلیون پایین باشه باز هم از پراید و 206خودمون بهتره،اما در مورد ام وی ام،مدل x33 دیدم به مرور شاسیش میخواهی،و مثل ژیانهای قدیم میشه،آیا شاسی x22رو قوی ساختن؟ که مثلا یکی 33نخوابه؟در واقع شاسی تحمل وزن اتاقها رو داره؟

farzam

1396/3/20
با سلام
من هم میخواهم این ماشین را ثبت نام کنم، از دوستان کسی میدونه جای صندلی جلو چقدره؟ من قدم 2

داش غلام

1396/3/20
سلام.از دوستان هرکسی چن ماهی میشه ماشینو داره وجاده وسفر رفته لطفا یه ریویو کامل از خوبیها وبدیهاش بزاره قراره خرید کنیم دو دلیمممممم.ممنون
 • امیر

  1396/3/26
  سلام..من جزء اولین خریدارهای x22 هستم...دقیقا نقطه ظعف اصلیش کوتاه بودن ارتفاع برای راننده بالای قد 180 هست..که خیلی مهمه..و پهنای مناسبی هم نداره..اونایی که راننده هستن میدونن من چی میگم..راننده حس راحتی نداره..و احساس میکنی دید کافی نداری و تا سرت رو بچرخونی دماغت میخوره به شیشه کنارت...ولی صدای موتور.تعویض دنده و نرمی حرکتش خوبه
  1+

حسین

1396/3/26
باسلام
بنده قدی حدود 185 سانت دارم.وقتی سوار میشم سرم به سقف میخوره.واقعا افتضاحه.یعنی چه تو ساختنش و چه وارد کردنش توسط ایرانی ها اصلا به این موضوع توجه نشده.باید عرض کنم که حقیقتا پراید هم از این ماشین جادارتر و راحت تره.گول ظاهرش رو نخورید اصلا راحتی سرنشین خصوصا قد های از 180 به بهد رو نداره.واقعا افتضاحه

ابوالقاسم

1396/3/26
سلام چرا ام وی ام داره اینقدر بد عهدی میکنه متاسفانه من ۷اردیبهشت ۹۶ یک عدد خودروی x22ثبت نام نقدی یک ماهه کردم که بعد یک ماه تازه دعوت نامه اوند پنجاه درصد مبلغ را واریز کنم که ماشین بعد از چهار روز بیاد ولی متاسفانه امروز که ۲۷ خرداد ماه هست نه حتی ماشین اومده نه حتی سود پول بنده که نقدی واریز کردم یک ریال هم نداده لطفا بفرمایید ما کجا درد دل کنیم با تشکر قاسم

ابوالقاسم

1396/3/26
سلام دوستان من ایکس ۲۲ ثبت نام کردم بجای یک ماه الان دوماهه هم شده متاسفانه تحویل ندادن کسی ایکس ۲۲ داره راهنمایی کنه چطور ماشینی هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
 • برسام

  1396/3/28
  با سلام
  من تقريبا ٢ ماه پيش ثبت نام كردم، ديروز دريافت كردم... متاسفانه شتابش خيلي ضعيفه، پهناي جاي پاي راننده خيلي كمه... من نزديك يه رب باهاش رانندگي كردم اصلا راحت نبودم... و در حين تعويض دنده هم دير عمل ميكرد و با صداي زياد... واقعا پشيمون شدم از خريدم... ميخوام بفروشم...
  1+
Top