سوزوکی بالنو به جای کیزاشی می آید

سوزوکی بالنو به جای کیزاشی می آید

سوزوکی چند سالی می‌شود به‌واسطه مونتاژ محصول شاسی‌بلند خود به نام «گرند ویتارا» با ایران خودرو همکاری دارد و این در شرایطی است که پس از تشدید تحریم‌ها ارتباطش با آبی‌های جاده مخصوص را محدود کرد.
به نقل از دنیای اقتصاد، به جز ویتارا، محصولی دیگر به نام «کیزاشی» نیز از این شرکت ژاپنی (توسط ایران خودرو) راهی بازار ایران شد که البته به دلایلی از جمله قیمت بالا، توفیق چندانی نصیب آن نشد. حالا اما با توجه به لغو تحریم‌ها، ایران خودرو و سوزوکی قصد توسعه همکاری خود با یکدیگر را دارند و قرار است طی سال آینده، چند محصول جدید این شرکت ژاپنی راهی کشور شود. به گفته ایران خودرویی‌ها، از قبل قرار بوده سه محصول سوزوکی به نام‌های «سوئیفت»، «سیاز» و «سلریو» راهی ایران شوند و حالا طبق تصمیمات جدید، مدل «بالنو» نیز به این جمع اضافه خواهد شد. ان طور که هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو در گفت‌و‌گو با «دنیای‌اقتصاد» عنوان کرد، بالنو در اصل قرار است جانشین کیزاشی شود. وی همچنین تاکید کرد که محصولات جدید سوزوکی همگی از سال آینده راهی ایران خواهند شد، با این حال هنوز تصمیمی در مورد محل تولید آنها گرفته نشده است. این احتمال وجود دارد که تولید برخی از این چهار محصول، در سایت مرکزی ایران خودرو و برخی دیگر نیز در سایت خراسان این شرکت انجام شود.سایت خراسان هم‌اکنون سوزوکی گرندویتارا را مونتاژ می‌کند و قرار است تمام محصولات شاسی‌بلند موردنظر ایران خودرو، در این سایت تولید یا مونتاژ شود.
جزییات فنی این محصولات سوزوکی برای بازار ایران هنوز روشن نیست اما به طور کلی هر چهار مدل سوئیفت، سیاز،سلریو و بالنو با موتورهای کم حجم کمتر از 1.6 لیتری در بازار های مختلف عرضه می شوند و بعید است بالنو بتواند از نظر عملکردی به جایگزین شایسته ای برای کیزاشی تبدیل شود.
نظرات
 
 
 

سپهر

1395/4/9
چقدر زشته قیافش!!!

حمید

1395/4/9
کیزاشی ابهت داشت مخصوصا وقتی از پشت تو خیابون میدیدی،جادارتر و با آپشن مناسب. اما با درایت ایران خودروییا مث بچه سرراهی شد ولی!

ناشناس

1395/4/9
تو عکس اخر ارم سوزوکی رو بردارن ارم نیسان بزارن درست میشه خود جلو پنجره ی نیسان های جدید مثل ماکسیما جدید

علي

1395/4/10
سوزوكي برند عاليه هست اما اين مدل هاي كه اسماشون اسه واردات اومده متورشون ضغيف هست و برخي هم دنده كسل كننده CVT داره واقعا نميارزه
كاش مزدا 2 مدل 2016 بياد خيلي ماشين خوش استايل ، خوش ركابه كابينش هم فوق العاده زيباست

ق

1395/4/10
موتور 1600 بخوره تو سرشون مگه پراید میخاد بخره؟؟
Top