(4.2/5) 16,549 رای

ماشین کوییک

قیمت: 149,000,000 تومان
کوییک

مزایا و معایب کوییک

مزایا
 • گستردگی نمایندگی‌های خدماتی در سراسر کشور، قیمت رقابتی (ارزان‌ترین خودرو اتوماتیک صفر کیلومتر موجود)، هزینه نگهداری پایین، امکانات مناسب در نسخه فول
معایب
 • کیفیت پایین متریال، قدیمی بودن پلتفرم و پیشرانه، ایمنی، کندی عملکرد گیربکس اتوماتیک CVT

بررسی اجمالی

سایپا کوییک به عنوان محصولی با ظاهر جدید اما از یک پلتفرم قدیمی در سال 1396 توسط گروه خودروسازی سایپا به بازار معرفی شد و به دلیل قیمت مناسب و طراحی قابل قبول به سرعت توانست جایگاه خود را در بازار پیدا کند. البته متاسفانه بیشتر تغییرات این محصول نسبت به پدرش تیبا به پارامترهای ظاهر محدود میشود و در خصوص بسیاری از ویژگی‌های فنی نظیر ایمنی، شتاب و پیشرانه تغییر محسوسی بوجود نیامده است. مدتی پس از عرضه موفق کوییک، سایپا نسبت به ارائه نسخه‌های دیگر نظیر مدل R یا همان دو رنگ، نمونه اتوماتیک مجهز به گیربکس CVT و همچنین نسخه‌های فول با پسوند پلاس اقدام نمود تا طیف گسترده تری از مشتریان را به خود اختصاص دهد. سایپا به مدت بسیار کمی پس از عرضه کوییک، اقدام به معرفی دو خودروی کوییک R و کوییک R پلاس کرد. در واقع کوییک با قیمتی بیشتر از تیبا 2 اما ارزانتر از پژو 206 تیپ 2 (به عنوان ارزان ترین نماینده هاچ بک ایران خودرو) در یکی از پر رونق ترین رده‌های قیمتی بازار کشور قرار گرفته و با توجه به ظاهر و تجهیزات بهتر از امثال تیبا و قیمت مناسب تر از امثال 206 به گزینه اول بسیاری از جوانان بدل شده است.

فیلم بررسی کوییک

بررسی کوییک

سایپا کوییک چه به عنوان فیس لیفت تیبا و چه به عنوان نسخه هاچ‌بک ساینا شناخته شود در هر صورت یکی از هاچ‌بک‌کراس‌های موفق بازار داخل لقب گرفته که علیرغم پلتفرم قدیمی و پیشرانه پا به سن گذاشته 8 سوپاپ M15 (مشترک با تیبا) توانسته به فروش مناسبی دست یابد. برگ برنده اصلی کوییک حضور در بازار بسته کشور آن هم در یک رده قیمتی مناسب است. به نوعی میتوان گفت سایپا کوییک در چنین شرایطی رقیب قدری پیش روی خود نمیبیند و با توجه به طراحی نسبتاً قابل قبول بدنه، آپشن‌های مناسب (البته در نسخه فول) و هزینه‌های نگهداری پایین توانسته با وجود تمامی انتقادها، به فروش مناسبی دست یابد. هرچند باید گفت کوییک به علت عدم پیشرفت محسوس در مشخصات فنی و کیفی و ایمنی، همچنان یک گزینه ایده‌آل و برازنده خودروسازان پرسابقه کشور محسوب نمیشود و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد پیشرفت بیشتر مشخصات باطنی این محصول نیز باشیم.
کوییک در تمامی مشخصات، از شتاب و سرعت گرفته تا کیفیت سواری و هندلینگ در سطح کاملاً متوسطی قرار دارد و با ترمزهای معمولی و لذت رانندگی نه چندان بالا قادر نیست شما را هیجان زده کند اما در عین حال نا امیدتان هم نخواهد کرد و به قولی به اندازه‌ای پولی که پرداخت کرده‌اید شما را راضی نگاه خواهد داشت (البته منظور در مقایسه با قیمت رقبا است و نه زحمتی که در این تورم و گرانی بابت پولتان کشیده‌اید).

داخل کوییک

در داخل کابین پیشرفت‌ها به اندازه قسمت بیرونی پررنگ نبوده و در قیاس با تیبا، فقط اندکی برتر می‌باشد. البته در اینجا هم طراحی بسیاری از قطعات مثل تودری‌ها، کنسول میانی، نشانگرها و.. مورد بازنگری و اصلاحات قرار گرفته‌اند اما در نهایت کابین کوییک به خوبی قسمت بیرونی دگرگون نشده است. یکی از مشکلات اصلی بحث کیفیت می‌باشد چراکه حتی قطعات زیبا هم با متریال بی کیفیت، جذابیتشان را از دست میدهند.
هرچند در نسخه فول اتوماتیک اوضاع تا حدی بهتر میشود؛ در این مدل اضافه شدن آپشن‌هایی نظیر نمایشگر مرکزی، استارتر دکمه‌ای، سردنده زیباتر و در برخی نسخه‌ها نظیر کوییک R پلاس فرمان D کات و تودوزی چرمی دو رنگ، باعث شده تا کابین مقداری مدرن‌تر به چشم آید و برتری‌های کوییک در قیاس با پدرش تیبا، محسوس‌تر شود.
در خصوص فضاسازی هم با توجه به انتظاری که از یک ماشین هاچ‌بک میرود، شرایط قابل قبول است و روی صندلی‌های عقبی با مشکل فضای پا و سر نظیر آنچه در پژو 206 شاهد بودیم، روبرو نمیشویم. البته محفظه صندوق جای محدودی دارد ولی آن هم برای این کلاس بدنه کاملاً طبیعی و در سطح سایر رقبا می‌باشد.

طراحی کوییک

در ابتدای عرضه کوییک، انتقادهایی به طراحی آن وارد شد و برخی بدلیل عدم هماهنگی فرم تخم مرغی بدنه با شکستگی‌های خشن دماغه، چهره کوییک را مقداری ناهماهنگ میدانستند؛ اما گذر زمان ثابت کرد که طرفداران این طراحی بیشتر از مخالفانش هستند، بخصوص که در این رده قیمتی هیچ خودرو جذاب و خوش قیافه‌ای نداریم که یارای رقابت با ظاهر نسبتاً جدید محصول سایپا را داشته باشد. در واقع ارزان ترین خودرو جذاب بازار پژو 206 تیپ 2 است که آن هم در ره قیمتی متفاوتی از تیپ پایه کوییک قرار میگیرد.
پس میتوان از کوییک به عنوان یک فیس لیفت موفق بر روی بدنه تیبا یاد کرد چراکه این محصول به کمک استفاده از طراحی خشن‌تر و همچنین نصب اِلمان‌های مختص هاچ‌بک‌کراس‌ها نظیر روف‌رک‌ها و فلاپ‌های پلاستیکی پیرامونی توانسته تا حدود مناسبی قدیمی بودن پلتفرم خود را پنهان، و نظر جوانان و خانم‌ها را به خود جلب نماید.
ضمناً نسخه فول اتومات کوییک بدلیل داشتن مواردی نظیر چراغهای روشنایی در روز و رینگ‌های آلومینیومی ظاهر شیک‌تری نسبت به نسخه پایه خود دارد.

عکس کوییک

مشخصات کوییک

زیر کاپوت کوییک همان موتور 1.5 لیتری تنفس طبعی با کد M15 تیبا قرار گرفته است. این پیشرانه که در واقع با اصلاحات اساسی روی انجین پراید توسعه یافته، قادر است در بهترین حالت 87 اسب بخار قدرت و 128 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. از مزیت‌های پیشرانه M15 میتوان به هزینه نگهداری پایین، دوام قابل قبول و مصرف سوخت متوسط اشاره کرد. البته در این بین نکات منفی مثل عملکرد خشک همراه با صدا و لرزش زیاد در دورهای بالا نیز وجود دارند که گاه سرنشینان را آزار خواهند داد.
برای انتقال قدرت نیز دو نوع جعبه دنده در نظر گرفته شده است. اولی همان گیربکس 5 سرعته دستی قدیمی است که چندان نرم و وران عمل نمیکند اما در مجموع و به نسبت قیمت واکنش‌های معقولی دارد و دومی جعبه دنده اتوماتیک CVT که محصول شرکت بلژیکی پانچ می‌باشد و مدتی است روی کوییک و ساینا مورد استفاده قرار میگیرد.
در خصوص گیربکس‌های اتوماتیک ضریب پیوسته (CVT) باید گفت علیرغم تمامی انتقاداتی که از نظر کمبود لذت رانندگی و کندی در ابتدای حرکت به آنها وارد میشود همچنان در میان خودروسازان محبوب هستند و به دلیل ویژگی‌های اقتصادی و مصرف سوخت بهینه مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین شرکت سازنده جعبه دنده اتوماتیک محصولات سایپا نیز از اعتبار کافی برخوردار می‌باشد. اما مشکل از جایی آغاز میشود که بخواهیم این جعبه دنده اتوماتیک را با پیشرانه قدیمی و نه چندان قدرتمند M15 کوییک کوپل کنیم؛ چراکه گیربکس‌های اتوماتیک ارزان قیمت، ذاتاً پرت انرژی بیشتری نسبت به جعبه دنده‌های دستی دارند و گیربکس‌های CVT نیز بدلیل مکانیسم خاصشان در آغاز حرکت مقداری تاخیر در شتابگیری نشان میدهند؛ خوب ترکیب این دو مورد با یک پیشرانه 8 سوپاپ 87 اسب بخاری به شتاب و کشش ضعیف‌تر نسخه اتوماتیک کوییک نسبت به نمونه دنده‌ای منتهی شده است؛ هرچند با توجه به استفاده عموماً شهری و نظر به ترافیک اعصاب خوردکن شهرهای شلوغ میتوان گفت شتاب ضعیف‌تر و سر و صدای بیشتر موتور به هنگام شتابگیری در نسخه اتوماتیک در برابر راحتی که در ترافیک به شما هدیه داده میشود کمتر به چشم خواهد آمد. ضمناً برای جعبه دنده CVT کوییک 4 حالت شبیه‌ساز تعویض دنده هم در نظر گرفته شده که هرچند آنقدرها تفاوتی ایجاد نمیکند اما مقداری به حس لذت رانندگی افزوده است. البته با تمامی این صحبت ها اگر شتاب ماشین برایتان مهم است همچنان نسخه دنده‌ای کوییک، انتخاب بهتری برای شما خواهد بود. البته نه اینکه آن مدل از نظر شتاب، عملکرد خارق العاده‌ای داشته باشد، اما همینکه کوییک دنده‌ای با وجود قیمت بسیار ارزانتر، از نظر توانایی‌های حرکتی در برابر امثال پژو 206 تیپ 2 کم نمی‌آورد راضی کننده است.
مصرف سوخت هم در صورت تنظیم بودن موتور و سالم بودن تمامی سنسورها (خرابی سنسورها در این نوع موتور مقداری شایع می‌باشد) تقریباً قابل قبول است. ضمناً طبق ادعای کمپانی، نسخه اتوماتیک کوییک در هر صد کیلومتر حدود 0.5 لیتر بیشتر از نمونه دنده‌ای میسوزاند که البته در عمل این اختلاف مقداری بیشتر خواهد شد.

مشخصات فنی کوییک

نام خودرو کوییک
کشور سازنده
پرچم کشور
ایران
سال (طراحی) 1396

مشخصات فنی

موتور 4 سیلندر 8 سوپاپه
حجم موتور 1503 سی سی
تنفس موتور تنفس طبیعی
انتقال نیرو دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت 87 اسب بخار در 5300 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 128 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه
جعبه دنده CVT یا 5 دنده دستی
شتاب 0 تا 100 -
حداکثر سرعت - کیلومتر در ساعت
وزن 1063 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) 4005 طول - 1678 عرض - 1492 ارتفاع
فاصله بین دو محور 2415 میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی 7.2 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک 41 لیتر
استاندارد آلایندگی یورو 4
میزان تولید CO2 - گرم در هر کیلومتر
استاندارد امنیت

امکانات و تجهیزات کوییک

نسخه دستی کوییک در تیپ پایه از امکانات بسیار ابتدایی و ساده بهره میبرد که البته برای این رده قیمتی (حداقل در کشور ما) طبیعی است. اما نسخه اتوماتیک فول به انبوهی از آپشن‌های تکمیلی تجهیز شده که برای این رده انصافاً راضی کننده است. البته شاید بگوئید امکانات کوییک اتوماتیک از نظر سطح کیفی با شرایط ایده‌آل فاصله دارند اما همین که داخل خودروی در سطح قیمتی پژو 206، شاهد گزینه‌هایی نظیر: سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم مالتی مدیا شامل نمایشگر 7 اینچی، نویگیشن و دوربین دنده عقب، کروز کنترل، فرمان برقی، ترمز کمکی BAS، جعبه دنده خودکار، چراغهای روشنایی در روز و کامپیوتر سفری و.. هستیم واقعاً جای امیدواری دارد. در واقع بسیاری از ماشین‌های گرانتر از کوییک اتوماتیک هم از این امکانات بی بهره هستند.

امکانات کوییک

ترمز و پایداری ترمز جلو دیسکی عقب کاسه ای – ABSEBD – BA – ESC
کیسه هوا کیسه هوای راننده و سرنشین جلو
سیستم صوتی نمایشگر 7 اینچی لمسی – رهیاب – بلوتوث – کنترل سیستم صوتی از روی فرمان
دیگر تجهیزات فرمان برقی یا هیدرولیک نسبت به مدل – رینگ های 14 اینچی آلومینیومی – سیستم کنترل باد لاستیک ها TPMS – سیستم هشدار سرقت با بوق VAS – چراغ های مخصوص روز – استارت دکمه ای – سیستم ورود بدون کلید – دوربین عقب – سنسور پارک عقب – کروز کنترلخودرو در سه مدل ارایه می شود که نسبت به مدل بعضی از تجهیزات بالا روی آن نصب شده است

رقبای کوییک در بازار

ماشین کوییک به عنوان یکی از ارزان‌ترین گزینه‌های موجود در بازار رقیب چندانی در کنار خود نمیبیند. از یک طرف ماشین‌های اقتصادی‌ نظیر پراید و تیبا، علیرغم قیمت مناسب‌تر، در برابر ظاهر جوان پسندانه کوییک حرف چندانی برای گفتن ندارند و از طرف دیگر پژو 206 تیپ 2 هم با تمامی جذابیت‌های ناشی از اصالت بالا و طراحی حرفه‌ای‌ و ایمنی قابل قبول، با قیمتی بسیار گرانتر از تیپ پایه کوییک به بازار عرضه میشود که این اختلاف قیمت بسیاری از خریداران را بالاجبار به سمت کوییک روانه میکند. تازه اگر بودجه فردی به خرید پژو 206 تیپ 2 برسد باز هم نسخه اتوماتیک پلاس کوییک با گیربکس خودکار CVT و انبوهی از آپشن‌های اضافه (نسبت به تیپ 2) در دسترس قرار دارد که با تمامی حرف و حدیث‌هایی که پشت سر کوییک هست و کلاس پایین‌ترش، همچنان میتواند انتخاب وسوسه انگیزی برای شهرهای پر ترافیک و جوانان علاقه‌مند به آپشن باشد.
البته در این رده قیمتی میتوان از میان گزینه‌های دست دوم بازار هم ماشین‌های خوشنام و پرشتاب و باکیفتی نظیر کیا ریو و هیوندای ورنا را برگزید اما آنها هم علیرغم تمامی خوبی‌های غیر قابل انکارشان در نهایت هزینه نگهدرای بالاتر، ریسک خرابی ناشی از سن و سال و همچنین کمبود آپشن را به شما تحمیل خواهند نمود.

قیمت و نمایندگی

قیمت 149,000,000 تومان - بروز رسانی در سه شنبه 16 آذر
نمایندگی فروش سایپا

سوالات متداول

سایپا کوییک پیشرانه چهار سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی دارد که در محدوده 5300 دور بر دقیقه توانایی تولید 87 اسب بخار قدرت و در محدوده 4000 دور بر دقیقه می تواند خروجی گشتاور 128 نیوتن متری تولید کند.
هر دو خودروی سایپا کوییک و تیبا 2 از پیشرانه چهار سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی استفاده می کنند که میزان خروجی قدرت آنان در محدوده 5300 دور بر دقیقه به حداکثر 87 اسب بخار رسیده و همچنین در محدوده 4000 دور بر دقیقه می تواند خروجی گشتاور 128 نیوتن متری تولید کند
به غیر از کوییک S و کوییک اتوماتیک پلاس که از یک گیربکس اتوماتیک استفاده می کند و در بخش فنی تفاوت هایی دارند، عمده تغییرات دیگر مدل های سایپا کوییک همچون مدل های R و R پلاس بر روی تغییرات ظاهری و امکانات بکار رفته در آنان متمرکز شده است
کوییک اتوماتیک پلاس علاوه بر آپشن‌های موجود روی کوییک ساده از گزینه‌های تکمیلی نظیر سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم مالتی مدیا شامل نمایشگر 7 اینچی، نویگیشن و دوربین دنده عقب، کروز کنترل، فرمان برقی، ترمز کمکی BAS ، جعبه دنده خودکار، چراغهای روشنایی در روز، رینگ‌های آلومینیومی و کامپیوتر سفری بهره میبرد.
خیر، موتور هر دو نمونه از نوع 1.5 لیتری تنفس طبعی با کد M15 است که این پیشرانه در بهترین حالت 87 اسب بخار قدرت و 128 نیوتن‌متر گشتاور تولید میکند. البته ناگفته نماند که استفاده از فرمان برقی بجای هیدرولیک در نسخه اتوماتیک مقداری از هدر رفت انرژی موتور جلوگیری کرده که البته آنقدر که تصور میشود محسوس نیست. ضمناً دریچه گاز مدل اتوماتیک برقی شده است.
این بسته به کاربرد و سلیقه شخصی شما خواهد داشت. به طور کلی 206 از نظر طراحی اصولی بدنه، زیبایی کابین، ایمنی (البته اگر نسخه‌های وطنی همان نتایج تست تصادف نسخه فرانسوی را دریافت کنند) و حس فرمان‌پذیری و لذت رانندگی مقداری برتر از کوییک اتوماتیک ظاهر میشود اما در طرف مقابل کوییک اتوماتیک با قیمت مشابه فضای سرنشین عقب بیشتر، جعبه دنده خودکار و لیست مناسبی از آپشن‌های اضافه نظیر سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم مالتی مدیا شامل نمایشگر 7 اینچی، نویگیشن و دوربین دنده عقب، کروز کنترل، فرمان برقی، ترمز کمکی BAS و چراغهای روشنایی در روز را در اختیارتان قرار میدهد که قابل مقایسه با اندک آپشن‌های پژو 206 تیپ 2 نیستند.
پیشرفت گیربکس‌های اتوماتیک در سالهای اخیر به قدری زیاد بوده که گاه در ماشین‌های گران قیمت نظیر مدلهای روز ب ام و، شتاب اولیه نسخه اتومات از نسخه دنده‌ای (با پیشرانه مشابه) پیشی گرفته است؛ اما در مورد ماشین‌های اقتصادی همچنان برتری شتاب با جعبه دنده دستی است، بخصوص که گیربکس‌های ضریب پیوسته (نظیر همین گیربکس اتوماتیک کوییک) در آغاز حرکت یک تاخیر ذاتی دارند و در نتیجه در شتاب اولیه مقداری کند عمل میکنند؛ هرچند این تاخیر مربوط به آغاز حرکت از سکون است در حالت حرکت تفاوت شتاب میان نسخه دنده‌ای با اتوماتیک کمتر خواهد شد.
نظرات
 
 
 
ali 1397/4/12
تيبا شرف داره به اين
 • Pourya 1397/4/27
  نه خدایش از تیبا بهتره دیگه
 • پوریا 1397/4/27
  چرا؟! با همون قیمت کلی امکانات داره... حالا سوای اینکه کلا ماشین ایرانیه و بونجول، ولی تو بونجولا این از تیبا بهتره خداوکیلی
 • ووو 1397/6/3
  ببخشید اشتاباه شده
مهدی 1397/4/30
احتمالا کسیکه این مدل ماشین طراحی میکنه یک پیرمرده که احتمالا وزیر صنعت هم هست چونکه هیچ هیجانی نداره
علی 1397/5/4
کوییک ۱۶ سوپاپ نیست اشتباه نوشتین
 • حسین 1398/8/6
  سلام.موتور کوییک ۸ سوپاپه نه ۱۶ سوپاپ
 • علی 1398/9/13
  جدید هاش موتور m15gsi شده و16 سوپاپ شده قدیمی ها بله 8 سوپاپ بود
سعید 1397/5/16
اوه ستاره هاشو
صادق از خوی 5 1397/5/26
بیشتر شبیه اسباب بازی های پیشرفته هست
ابوالفضل 1397/6/1
انصافاماشین خوشکله سگش به پژو جات شرف داره
 • آریا 1398/10/9
  والا حرفتون عجیبه !
  پژو هر چی باشه ی برند معروف بین المللیه ولی این کوئیک موئیکا همشون خواهر-برادرای عزرائیل مردم ایران(پراید) هستن. ی بدنۂ من دراوودی گذاشتن سر موتور پراید و چن تا آپشن اضافش کردن وگرنه بلانسبت شما الاغ همون الاغه فقط پالونشو عوض کردن!
  کاش میفرمودید چرا کوئیک از پژو بهتره شاید ما هم قید پژو رو میزدیم و کوئیک سوار میشدیم.
مصطفي 1397/6/3
سلام
دوستان من اين ماشين رو دارم ونزديك ٣٠٠٠تا باهاش رفتم
فوق العاده است نسبت به پولي كه داريد ميديد با اين امكانات
چيني هم نيست و همه لوازماش رو نمايندگي داره
باتشكر از عزيزاني كه نظر ميدم
 • شاهرخ 1399/7/14
  اره راست میگی این ماشین آلمانی اخه، خدایا یکم شعور به این مردم عطا بفرما.
Milad 1397/7/27
دوستان لطفا کسی که این ماشینو داره قشنگ راهنمایی کنه.به نظرتون چطوره؟؟؟
 • عرفان 1399/6/11
  عالی خیلی نرم و خوبه سواری خوبی داره و فضا برای سرنشینان عقب هم خیلی زیاد داره
 • امید 1400/6/5
  سلام من این ماشین رو از صفری دارم مدل ۹۹ هستش ، ماشین کم خرج و فوق العاده موتور پر قدرتی داره ، حتی از ۲۰۶ تیپ ۵ هم قویتره به نظرم ، چون چندین بار کل انداختم ، من تا سرعت ۱۹۰ تا باهاش رفتم ، تنها نقطه ضعفش کولر هستش که فشار خیلی زیادی به موتور میاره و دوم اینکه صدای موتور هستش که یکمی میتونه اذیتتون کنه ،
محمد علی 1397/7/30
سلام خیلی وقت اشتباها تعداد سوپاپ این ماشین رو به جای 8 سوپاپ 16 نوشتید و من بی اعتنا بودم چند روز پیش یکی از دوستان با اعتنا به نوشته شما داشت با من کل کل میکرد که خوب کل کل سر کوییک هم جالبه ممنون میششم این مورد رو اصلاح بفرمایید باتشکر
 • امیر کوییک 1400/8/27
  سلام دوستان لطفان وقتی این ماشین سئار نشدید حرف نزنید شما عادت دارید خر سواری کنید اصلان فرق کویک تیبا رو میدونید من دوتا این رو داشتم این ماشین بزرگ تیبا ساینا صندوقش عالی شما نمیدونید درمورد چی حرف میزنید پس برید خر سواری
Aria 1398/5/3
من پزشکم و مجبورم به خاطر طرحم هی از شهر محل سکونتم تا محل خدمتم برم بیام و از اجبار کوییک دستی خریدم بد نیست موتورش خیلی بد با کولر تو گردنه زور میزنه ولی تو کفی راحتم بعد از ۲ماه یکی از چراغای عقبش روشن نشد. ولی ما تا حالا ایرانی نداشتیم حدس نمیزدم اینقدر خوب باشند ولی نسبت به تصورم عالی بود . تو خوزستان جواب میده
عبدالله 1398/6/2
سلام دوستان
من تازه این ماشینو گرفتم و ۲۰۰۰ تا باهاش رفتم

مزایا:
- ظاهر قشنگ‌تر نسبت به تیبا و ساینا
- صندوق بزرگتر نسبت به ۲۰۶
- بلند بودن شاسی نسبت به ۲۰۶ تیبا ساینا و... که باعث شده اتاق توی دست‌انداز راحت باشه و صدا نده
- کولر و بخاری قوی
- مصرف خوب (صدی هفت)

معایب:
- صدای موتور (بستگی به حساسیت شما داره)
- نبود صندوق پران عقب در کابین
- لرزش فرمان در سرعت بالا
- کاهش قدرت موتور هنگام استفاده از کولر
 • محمد 1398/9/22
  بنده بخاطر صدای نوتور زیاد و لرزش موتور به پیشنهاد کسی شمع سوزنی ایریدیوم مدل ۶۴۱۸ ان جی کی خریدم و الان پنج ماهی هست استفاده میکنم و بشدت عالیه ، جوری که صدای موتور بعضی وقتا نمیشنوی و نرم و کم مصرف شده البته باز نشدن درب عقب از داخل مزیت تا عیب
 • حمید 1399/12/10
  محمد آقا با تعویض شمع کوییک صدای موتور به شدت پایین اومد؟ یعنی سایپا عقلش از شما کمتره که شمع سوزنی نمیندازه؟ موتور تیبا ساینا و کوییک یکی هست. صداشم نمیشه کاریش کرد و تنها راهش زیاد کردن صدای ضبط خودرو هست.
زخم خورده 1398/7/11
کوییک عالیه
ولی تو رو خدا از این سایپای دزد ماشین ثبت نامی نخرید،برید نقد بخرید
اصلا و ابدا تعهد ندارن
ماشین منو قرار بوده ۴۵ روزه تحویل بده
اول برج ۲ امسال ۶۰ تومن ازم گرفتن
هنوز ک هنوزه دارم دنبال ماشینم میدووم
تعهدات ایرانخودرو بهتره
اگه دستم میومد،شرکت سایپا رو به گاوداری تبدیل میکردم
 • سلمان 1399/4/20
  سلام.عمو اونجا کلی آدم با شعور دارند کار می کنند که هر کدومشون یک دنیا معرفتند.توی خط تولید کار کردی بدونی برای همینی که زیر پاته و نق می زنی چقدر زحمت کشیده شده؟ اون کلمه گاوداری صفت مناسبی برای بچه های سایپا نیست! گاوداری جای دیگه است. بهت بی ادبی نمی کنم چون رسم و مرام ما نیست. همیشه سعی کن در زندگی مودب باشی!
كاظمي 1398/7/23
چيزي كه من متوجه شدم اين ماشين فاقد شتاب لازم براي فرا و سبقت است و كشش اطلاق رو نداره
ابراهیم 1398/8/17
خواهشا بخونین و متعصب نباشیم
از سه نفر نپرسین کوییک خوبه یانه اول بنگاه دارا و دلال های عزیز چون اگر داشته باشنش میگن خوبه نداشته باشنش میگن بده . دوم از اونایی که نداشتن یا تا حالا سوار نشدن چون تا سوار نشی نمیتونی نظر بدی . سوم از ادمای متعصب که فکر میکنن مثلا ۴۰۵ یا ۲۰۶ از ۲۰ سال پیش تا الان اصالتشو حفظ کرده و مال خود خود فرانسه ست .

فقط همینو بهتون بگم به عنوان کسی که هم پراید داشتم هم ۴۰۵ هم ۲۰۶ تیپ ۲ و ۵ هم سمند ای اف سون ... کوییک دستی از ۲۰۶ تیپ دو خیلی سره هم از نظر موتوری هم امکانات اولیه مثل شیشه و آینه برقی و ... از ۴۰۵ جی ال ایکس خیلی بهتره بخاطر موتور کم مصرف ترش و سنسور دنده عقب و ظاهر قشنگ ترش. ولی ۲۰۶ تیپ ۵ مصلما از کوییک بهتره سمند (فقط ای اف سون) مصلما از کوییک بهتره . ۴۰۵ (اس ال ایکس) فقط بخاطر موتورش از کوییک بهتره و مصلمه که کوییک از امثال پراید و تیبا هم بهتره
 • توحید 1399/8/7
  قبول دارم دقیقا
 • 2154122 1400/8/23
  کویک تیبا ساینا یکی هستن فقط بدنشون فرق داره و اپشن گذاشتن تازه شتاب تیبا بخاطر سبکتر بودنش بهتره
فهاد 1398/8/18
کوییک سه ستاره استاندارد و داره یعنی از تیبا و ۴۰۵ بهتره من خودم دارم و راضی ام نسبت به قیمتشخیلی خوبه زیبا و نرم و کم استهلاک. ولی با ۲۰۷ قابل مقایسه نیست
زهرا شریفی 1398/9/26
درود ها
چجوری میشه ثبت نام کرد
 • آریا 1398/10/9
  خرم آبادها، بروجردها...
  هر چند شهر قشنگیه ولی از بین این همه شهر چرا درود؟ خخخخخخخخ
  از شوخی گذشته تشریف ببرید سایت سایپا و راحت ثبت نام کنید.
ابوالمعالی 1398/9/30
دوست گرامی اولا موتور 16 سوپاپ نیست 8 سوپاپه دوما این امکاناتی که شما براش در نظر گرفتین احتمالا از هیوندا و کیا کپی کردید؟ واقعا با BMW رقابت میکنه
احمدی 1398/10/1
پرچمش بالا شاشیدم ب تیبا و تیبا سوار
 • جلال 1398/10/6
  مجبور نیستی فرهنگ و ادب خانوادگیت رو اینجا در معرض عموم قرار بدی درضمن تیبا پایه این ماشینه فقط ظاهرش رو تغیر دادن پس خودت هم سوار تیبا هستی
 • نازنین 1399/1/5
  اقای نامحترم بجای اینکه بگی شاشیدم به تیبا سوار اول شعوره فکر کردن داشته باش هرکس با توجه به بودجه ای که داره سواره یه ماشین میشه
 • پاسخگو 1399/1/5
  شاشو. اینجا چه غلطی میکنی .برو دستشویی .اینجا مردم میان که از همدیگه چیز جدیدی یاد بگیرن.
 • مرادی 1399/1/11
  ارزش آدم ها به ماشین زیر پاشون نیست، قدر و ارزش آدم ها به شعور و عقل و انسانیتشونه که خب امثال "احمدی شاشو"! بویی ازش نبردن.
  از دوستان خودروبانک هم خواهش می کنم قبل از انتشار نظرات یه نگاه به متنش بندازن چون یه عده روانپریش از خودراضی که نیاز به رواندرمانی عمیق دارن همه جا پیدا میشن و هر چرت و پرتی رو هم میگن.
 • امید 1399/10/14
  فکر کنم باید باشی به کسی که به تو اینجور صحبت کردن یاد داده تربیت هم چیزی خوبیه که بعضی ها کلا ازش بی بهره هستند سعی رفتاری که باهات شده قبلا جای دیگه عنوان نکنی جناب نا محترم
 • مرتضی 1399/11/27
  با توجه به میزان فهم و شعور شما, من به شما الاغ سواری را پیشنهاد میکنم.
جلال 1398/10/6
نتیجه تولیدات انحصاری همین میشه یه ماشین عجیب الخلقه بی اصالت فناوری پایه عهد بوق با چهارتا سنسور و مانیتور که دقیق نیستن مثلا بروز شده مصرف و صدای موتور در حد نیسان آبی حداقل کیفیت رنگشو بالا نبردن یه آفتاب بهش میخوره رنگش میپره و رنگ داخل گلگیرها کامل از بین رفته و زنگ زده قدیما ماشینا بعد 10سال پوسیده میشدن حالا یساله میپوسند
 • علی 1398/11/11
  شرط می بندم از ۵۰ متری کوییک م تا حالا رد نشدی!😁
 • علیرضا 1399/10/12
  شمایی که در جواب ایشون گفتی تا حالا از ۵۰ متری کوییک رد نشدی، خیال کردی کوییک بنز مدل اسه آخه؟! که تو هر شهری سه چهارتا باشه سایپا مث قوطی کنسرو ماشین تولید میکنه. ایشون که حرف درستی زده شما چرا سوسه میای؟ کوییک؟؟!! دم ساینا رو میبرن میشه کوییک فردا دم براش میزارن میشه یه مدل دیگه
آریا 1398/10/9
خدایی دارن پول زور ازمون میگیرن. اونم بابت ماشینایی ک مفت نمی ارزن.
برید تو سایتای عربی و ببینید با پول کوئیک و تیبا چ ماشینای دبشی میتونید بخرید !
اگه حق گمرکی ما هم مث کشورای دیگه باشه ایران خودرو و سایپا ب گاوداری تبدیل میشن. آخه چرا روز ب روز کیفیت تولیدات داخلی پایین میاد؟
ب بهانۂ حمایت از کارگر و تولید ملی ما رو از داشتن ماشینای خوب خارجی محروم کردن. والا این ادعاشونم دروغ محضه . اگه واقعا ب حرفشون اعتقاد دارن حداقل موتور و بقیۂ قطعات اصلی پژو رو از خارج بیارن تا کیفیت و ایمنی بهتری داشته باشن . ب هر حال ما تو دنیا تکیم و تافتۂ جدا بافته ایم.
سعید 1398/10/24
با سلام و عرض ادب خدمت همه
من حدود چهار ماهی میشه ک کوییک خریدم
کلی عیب و ایراد داشت
۱-لرزش شدید فرمان بین ۸۵ تا ۱۲۰
۲-پیاپی کار کردن فن خنک کننده موتور
۳-مصرف زیاد (شهر)هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰ لیتر
۴-سر و صدای غیر عادی داخل اطاق خودرو
در مورد اولی لرزش فرمان حدود ۴ بار نمایندگی و حدود ۲ بار هم امور مشتریان مراجعه کردم که درست شد با تعویض کامل رینگ و لاستیک که البته بعد از کلی وقت گیر شدن و از کار افتادن خودم..
در مورد موارد بعدی هم یک بار مراجعه کردم درست نشد..خداییش پشیمون شدم دوباره مراجعه کنم چون یک آدم بازنشسته و بیکار احتیاج داره که بیفته دنبال کارهاش..
-سواری این ماشین روان و راحت و کم دردسر هست..
-جادار بودن داخل اطاق برای نشستن سرنشینان
این دو تا هم محاسن این خودرو
هر کی این مشکلات و محاسن رو داره بکوبه لایک رو
هومن 1398/10/25
سلام به همه
من نداشتم این ماشین رو ولی ساینا سوار شدم حس ریو بهم داد فکر کنم اینم تو همون مایه ها باشه
خوشگلتره خب ولی فکر نکنم گیربکس اتومات جواب بده بهتره دستی رو بخرین
بیخودی هم گرونه
1500 سی سی موتور و 87 اسب بخار کمه واقعا چون 315 یا برلیانس 1500 سی سی حدود 105 و 107 هستن
مبارکه هر کی خریده
حبیب 1398/10/30
با سلام از بین ماشینای جمع و جور و کم مصرف و کم هزینه اولش پرایده واقعا از همه کپی هاش مثل تیبا و ساینا و کوییک بهتر و کم خرج تره بعدشم اگه خواستین ماشین صفر بخرین ولی پولتون کم بود بنده 206 تیپ 2 کارکرده رو به این ماشینای چرت تازه متولد شده ترجیح میدم واقعا تو این رنج ماشینا حرف نداره پراید بدبختم ارزون در میومد با تیبا آشغال عوض کردن البته حقمونه
یدی 1398/11/2
سلام این خودرو مگه 8 سوپاپ نیست ، توی مشخصات زده 16 سوپاپ ؟
امیر 1398/11/5
خیلی گرونه پراید بهتر ارزون
مسعود 1398/11/15
سلام آقا باک کوییک چند لیتره
یه خونه بنزین داشت
۴۰ لیتر بنزین جا گرفت
عیب از بنزینه یا باکش بیش از ۴۰ لیتره
 • امین 1399/2/3
  لول سنج بنزین ایراد داره ببر درستش کنن
 • امیر 1399/2/5
  داداش اونجایی که بنزین زدی پمپ بنزین احتمالا بهت کمتر بنزین داده بیشتر نشون داده
 • مجید 1400/6/10
  برای منم همینجوریه. چند تا پمپ بنزینم تست کردم همین بود. احتمالا باکش بزرگتره.
مرتضی 1398/11/24
سلام. من یه صفر کوییک آر رو خریدم. قبلش دو سال 206 تیپ 5 مدل 96 از صفری دستم بود. ازش به نسبت پولی که دادم البته نسبت به قیمت فضایی سایر خودروها، راضیم. مزایا و معایبش رو نسبت به اون میگم:
مزایا:
ارتفاع به مراتب بالاتر و تسلط بهتر بر اطراف
کیفیت بهتر رودری ها و فضای پای عقب که بزرگ نیست اما از 206 به مراتب بهتره (توی206 واقعا راننده قد بلند موذبه، منو آزار میداد)
طراحی داخلی و چهره جدید و متفاوت (با این فرض که خودرو بر پایه پراید طراحی شده جدیده و مخصوصا نمای عقبش رو میپسندم شخصا)
هزینه نگهداری پایین تر هزینه ها حدوداً 70درصد 206 هست
قیمت خودرو پایین تر
صندوق عقب بزرگتری داره
معایب
احساس هویت به دلیل اینکه ایرانی هست کمتره نسبت به 206 (البته این فقط یک حسه شاید اگر طراحی عقب این خودرو ارم رنو فکستنی های صادراتی به جهان سوم هم میخورد لذت بخش تر می شد!)
طراحی داشبورد 206 کماکان هماهنگ تر و غربیلکش چشم نوازتره
206 برای رانندگی شهری تو دست تره هرچند هندلینگ هر دو به نظرم تو پیچ و با سرعت های بالا یه سطح هست
صندلی 206 حس اسپرت تری میده
مشترکاتشون اینه که متاسفانه هر دو صدای پرتاب بادشون روی کولر و بخاری زیاده! هردو ظاهر مقبولی دارن و هر دو آپشن و تجهیزات قابل قبولی نسبت به سایرین دارن مثل: 4شیشه برقی، آینه برقی، سنسور عقب، رینگ اسپرت و کولر دیجیتال (که الان ال نود 200 میلیونی هم نداره!)
حامد میرجوینی 1399/1/26
س من حواله تیبا دو سال ۹۷ از بیرجند خریدم بعدزنگ زدن کوییک تکمیل وجه کن من ۲۱/۱۲/۹۸ تکمیل وجهکردم پدرم جانباز الزایمر دارد نمیتونه راه بره دچار فراموشی گردیده تهران زنگ میزنم بعد از نیم ساعت پشت خط میگه تکمیلوجه نیست نمایندگی قربانی زنگ میزنم میگه نما ینده ما باید بره تهران من هم سی دوسالمه اولین خودرمن هست هشت نفر ادم هستیم والله ازبس توی سامانه گفتم من فرزند جانباز هستم خجالت میکشم تورا به هرکه می پرستی خودروی منو فاکتور کنید پدر م میگه من میرم تهران بااین وضیعت یک مشت شب وروز قرص میخورد چه جور بیاد تهران
علیرضا 1399/2/29
ماشین قشنگیه و به نظرم جون پسنده...فقط امیدوارم از لحاظ ایمنی و شتاب هم عالی باشه...
محمد 1399/3/8
کسی میدونه پیش فروش بعدی کوییک کی هست؟
سید بهمن 1399/3/12
سلام
من 2 روزی هست کوییک صفر مدل 99 خریدم
بیشتر ماشین های ایرانی رو یه دور چرخیدم
از پژو پارس سال گرفته تا 206 تیپ دو 405 دوگانه ساینا و ....
کوییک خیلی عالیه
من با همه ماشینایی که داشتم یه مشکلی داشتم برای همین زود به زود ماشین عوض میکردم
چون اونی که میخواستم نبود و یه ایرادی داشت مثلا 206 گیربکسش صدا میداد هرچی نمایندگی میبردم منو سرکار میزاشتن
405 دراش صدا میداد قیژ قیژ ! ساینا کمکاش صدا میداد ! نمایندگی قبول نمیکرد ! میگفت تا روغن نزنه عوض نمیکنیم ! صندلیاش به شدت سفت بود ! از همه بدتر وقتی ماشین روشن بود صداش هواکش داخل اطاق میداد !

اما تو این دو روزی که کوییک خریدم مشکل خاصی ندیدم
هنوز بنزینی که زدم تموم نشده ببینم مصرفش چطوره ولی به نظر کم مصرف میاد
صندوق عقبش نسبت به 206 تیپ 2 خیلی بزرگتره
خیلی ظاهر قشنگ و اسپرتی داره
فقط تو سرعت بالا یکم فرمون میلرزه که نظرات رو میخوندم دیدم برای همه اینطور بوده !
حتما تو سرویس اولیه که ببرم درستش میکنم
بنده خدا 1399/3/12
بدرد نخر ترین ماشین دنیا است من خودم داشتم 4 ماه نداشتم موتورش جام کرد
پدرام 1399/3/21
سلام.وقت بخیر،من بر اساس بودجه ام دوست داشتم کوییک‌یا ساینا بخرم منتها تو مسیرهای جاده ای تعداد دفعات بیستری باید سوخت گیری کنی چون نبست به قدرت موتور باک کوچکی داره این در حالیه و‌مشکل دیگه صندلی این ماشین هست که اصلا راحتی براش تعریف نشده،مورد آخر اینکه بعید میدونم شانزده سوپاپ باشه چون شتاب و قدرت نشان از هشت سوپاپ بودن داره.اگر این موارد اصلاح بشن کوییک‌و ساینا و تیبا موارد به صرفه ای هستن.
محمد 1399/4/23
کویک اتومات دارم. خیلی راضی ام فقط صفحه نمایش هی خودش جابه جا میشه اصلا موسیقی نمیشه گوش داد. کلا بنظرم ماشین راحتیه
رضوان 1399/4/26
تجربه چند ماهه از خرید کوییک میزارم اختیارتون ، که اشتباه منو نکنید ، البته گذاشتم برای فروش

مث سگ پشیمونم از خرید این آشغال

مصرف 113 در شهر که نمایندگی میبرم وصل میکنن به دستگاه میکن کامپیوتر میگه مصرفت عادیه
ستونها در حد تیرچراغ برق اصلا دید نداری موقع دور زدن
دید به پشت ماشین که کلا تعطیله
صدای موتور در حد تراکتور میاد توی اتاق
فرمونو یک لحظه رها کنی ماشین از سمت شاگرد میپره پایین از جاده و همه ی کوییکها این مشکلو دارن
آمپر بنزین هم که هرچی دلش بخواد نشون میده و خود سایپا میگه نمیتونیم رفع مشکل کنیم معلوم نیست این مشکل از چیه؟

کلا ی آشغال تولید کردن مردم هم برای خریدش صف کشیدن
 • محمد 1400/8/7
  اقا کوییک مشکل شاسی داری نگو همشون من مودل ۹۸ تا به امروز دارمم فرمون ول میکنم صافففف تا چند‌کیلومتر میره یه لاستیک کویر ۱۸۵ بنداز مشکل لاشتیک داری بالانس روی کار فراموش نشود
سجاد 1399/4/30
کوئیک ۸ سوپاپه چرا اشتباه میگید
 • سعید 1399/8/25
  جدیدن ۱۶سوپاپ شده
Amir 1399/6/9
من یکسالی هست این ماشین رو دارم . تا الان هیچ مشکل خاصی برای من ایجاد نکرده .
asghar masoumi 1399/7/28
یه اتاق بدون رعایت اصول طراحی و موتور حجیم شده ی پراید
سوران 1399/10/8
بد نیست نسبت به ماشینهای ایرانی از محصولات سایپا از همشون بهتره من دارم با دنده دو صدتارو پر کردم شتابش خوبه
خالق 1399/11/1
😃یکی دقیقا بگه کوییک جدید چند سوپاپه؟ممنون میشم
 • محمدصادق 1399/11/6
  سلام،دقیقا سؤال من هم هست که واقعا کوییک آر چند سوپاپه ،هر سایتی تو مشخصات فنی یه چیزی نوشته،آخرش هم نفهمیدیم کوییک چندسوپاپه؟
سجاد 1399/11/4
من واقعا این جوجه اوردک زشت رو دوست دارم خدایش عالیه سواریش امکانات خوبی هم داره هم موتورش از ۲۰۶تیپ ۲قویاره هم آینه و۴شیشه هاش برقین هم صندوق پران داره ولی ۲۰۶ ۳۰ساله توایرانه هنوز همونه که هست بنظرمن کوییک بهتره از ۲۰۶تیپ۲
مهرداد 1399/11/18
تو این مملکت که تا ده سال پیش میشد با ۱۰۰ میلیون لندکروز بخری الان پراید چرا به هم توهین میکنیین چرا به کارمندای سایپا توهین میکنیین یه خورده معرفت داشته باشین مردم ما از وقتی انقلاب شد همه چیزشون رو از دست دادن حالا شماهیی که معلوم نیست چطور اینقدر سرمایه دار شدین ماشین خوب سوار میشین ده سال پیش شاید هزار نفر تو ایران ماشین صد میلیونی سوار نمیشدن این پول که بی ارزش نه زحمت گارگرای سایپا اونا بی تخصیرن مقصر اقایون مملکت دارن یه زمانی پراید رو با دومیلیون میدادن ماهی ۱۵۰ هزار تومن هر ادمی هر قشری که بود بلاخره دومیلیون رو جور میکرد زن و بچه اش رو خوشحال میکرد اما حالا چی به جای مسخره کردن همدیگه و ماشین هم دیگه بیاین اقا بالا سرا رو مسخره کنید
محمد 1399/12/5
سلام من تواین موندم خود شرکت میگه مخزن بنزینش 41لیتره ولی چرا من میتونم پنجاه لیتر بزنم
و اینکه تو سرعت بالا به شدت فرمان میلرزه سر میدان تعادل نداره وترمزش هم درست کار نمیکنه مخصوصا تو هوای بارونی وسرعت بالای 100تا در وبدنشم دودفع افتادی تو دست انداز به صدا در میان انگار که سوار ماشین مدل 79 هستی سرعتش خوبه من با پژو پارس و 207 تو اتوبان مسابقه دادم بردم در کل به نظر من فقط از پراید بهتره
morgan 1400/6/14
سلام من تیبا داشتم خدایی تیبا بهتراز کوییک دریچه گاز برقی کوییک ماشین عین میت کرده فقط بگیرید از تورم جانمونید بدرد سواری نمیخوره شتاب نداره جادار نیست به قیمتش نمی ارزه گرچه محصولات ایران خودرو نمی ارزه عملا داری یه آهن با قیمت بالا میخرید از نظر امنیت جانی فاجعه هستن 206داشتم تصادفات زیادی دیدم ازش تیبا هم همینطور باز زنده میمونی ولی بقیه نه سمندم لش بدک نیست تا سرعت60زنده میمونی
رامین 1400/8/3
امکان گازسوز یا ال پی جی کردن کوییک هست؟،،
کسی این کارو کرده
 • 5874543102020000 1400/8/23
  بله امکانش هست کپسول کوچیک تا 150تا میره تموم میشه الپیجی هم که خیلی بیشتر میره ولی بوی گاز میپیچه اصلا گاز ارزش نداره شتاب سی ان جی بسیار بد هست زودبه زود هم سوزناش خراب میشه چندمیلیونی که بخوای برای نصب گاز بدی همون بنزین بزنی ایمنتر و بصرفه تر است

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران