(4.2/5) 16,581 رای

ماشین کوییک

قیمت: 149,000,000 تومان
کوییک

مزایا و معایب کوییک

مزایا
 • گستردگی نمایندگی‌های خدماتی در سراسر کشور، قیمت رقابتی (ارزان‌ترین خودرو اتوماتیک صفر کیلومتر موجود)، هزینه نگهداری پایین، امکانات مناسب در نسخه فول
معایب
 • کیفیت پایین متریال، قدیمی بودن پلتفرم و پیشرانه، ایمنی، کندی عملکرد گیربکس اتوماتیک CVT

بررسی اجمالی

سایپا کوییک به عنوان محصولی با ظاهر جدید اما از یک پلتفرم قدیمی در سال 1396 توسط گروه خودروسازی سایپا به بازار معرفی شد و به دلیل قیمت مناسب و طراحی قابل قبول به سرعت توانست جایگاه خود را در بازار پیدا کند. البته متاسفانه بیشتر تغییرات این محصول نسبت به پدرش تیبا به پارامترهای ظاهر محدود میشود و در خصوص بسیاری از ویژگی‌های فنی نظیر ایمنی، شتاب و پیشرانه تغییر محسوسی بوجود نیامده است. مدتی پس از عرضه موفق کوییک، سایپا نسبت به ارائه نسخه‌های دیگر نظیر مدل R یا همان دو رنگ، نمونه اتوماتیک مجهز به گیربکس CVT و همچنین نسخه‌های فول با پسوند پلاس اقدام نمود تا طیف گسترده تری از مشتریان را به خود اختصاص دهد. سایپا به مدت بسیار کمی پس از عرضه کوییک، اقدام به معرفی دو خودروی کوییک R و کوییک R پلاس کرد. در واقع کوییک با قیمتی بیشتر از تیبا 2 اما ارزانتر از پژو 206 تیپ 2 (به عنوان ارزان ترین نماینده هاچ بک ایران خودرو) در یکی از پر رونق ترین رده‌های قیمتی بازار کشور قرار گرفته و با توجه به ظاهر و تجهیزات بهتر از امثال تیبا و قیمت مناسب تر از امثال 206 به گزینه اول بسیاری از جوانان بدل شده است.

فیلم بررسی کوییک

بررسی کوییک

سایپا کوییک چه به عنوان فیس لیفت تیبا و چه به عنوان نسخه هاچ‌بک ساینا شناخته شود در هر صورت یکی از هاچ‌بک‌کراس‌های موفق بازار داخل لقب گرفته که علیرغم پلتفرم قدیمی و پیشرانه پا به سن گذاشته 8 سوپاپ M15 (مشترک با تیبا) توانسته به فروش مناسبی دست یابد. برگ برنده اصلی کوییک حضور در بازار بسته کشور آن هم در یک رده قیمتی مناسب است. به نوعی میتوان گفت سایپا کوییک در چنین شرایطی رقیب قدری پیش روی خود نمیبیند و با توجه به طراحی نسبتاً قابل قبول بدنه، آپشن‌های مناسب (البته در نسخه فول) و هزینه‌های نگهداری پایین توانسته با وجود تمامی انتقادها، به فروش مناسبی دست یابد. هرچند باید گفت کوییک به علت عدم پیشرفت محسوس در مشخصات فنی و کیفی و ایمنی، همچنان یک گزینه ایده‌آل و برازنده خودروسازان پرسابقه کشور محسوب نمیشود و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد پیشرفت بیشتر مشخصات باطنی این محصول نیز باشیم.
کوییک در تمامی مشخصات، از شتاب و سرعت گرفته تا کیفیت سواری و هندلینگ در سطح کاملاً متوسطی قرار دارد و با ترمزهای معمولی و لذت رانندگی نه چندان بالا قادر نیست شما را هیجان زده کند اما در عین حال نا امیدتان هم نخواهد کرد و به قولی به اندازه‌ای پولی که پرداخت کرده‌اید شما را راضی نگاه خواهد داشت (البته منظور در مقایسه با قیمت رقبا است و نه زحمتی که در این تورم و گرانی بابت پولتان کشیده‌اید).

داخل کوییک

در داخل کابین پیشرفت‌ها به اندازه قسمت بیرونی پررنگ نبوده و در قیاس با تیبا، فقط اندکی برتر می‌باشد. البته در اینجا هم طراحی بسیاری از قطعات مثل تودری‌ها، کنسول میانی، نشانگرها و.. مورد بازنگری و اصلاحات قرار گرفته‌اند اما در نهایت کابین کوییک به خوبی قسمت بیرونی دگرگون نشده است. یکی از مشکلات اصلی بحث کیفیت می‌باشد چراکه حتی قطعات زیبا هم با متریال بی کیفیت، جذابیتشان را از دست میدهند.
هرچند در نسخه فول اتوماتیک اوضاع تا حدی بهتر میشود؛ در این مدل اضافه شدن آپشن‌هایی نظیر نمایشگر مرکزی، استارتر دکمه‌ای، سردنده زیباتر و در برخی نسخه‌ها نظیر کوییک R پلاس فرمان D کات و تودوزی چرمی دو رنگ، باعث شده تا کابین مقداری مدرن‌تر به چشم آید و برتری‌های کوییک در قیاس با پدرش تیبا، محسوس‌تر شود.
در خصوص فضاسازی هم با توجه به انتظاری که از یک ماشین هاچ‌بک میرود، شرایط قابل قبول است و روی صندلی‌های عقبی با مشکل فضای پا و سر نظیر آنچه در پژو 206 شاهد بودیم، روبرو نمیشویم. البته محفظه صندوق جای محدودی دارد ولی آن هم برای این کلاس بدنه کاملاً طبیعی و در سطح سایر رقبا می‌باشد.

طراحی کوییک

در ابتدای عرضه کوییک، انتقادهایی به طراحی آن وارد شد و برخی بدلیل عدم هماهنگی فرم تخم مرغی بدنه با شکستگی‌های خشن دماغه، چهره کوییک را مقداری ناهماهنگ میدانستند؛ اما گذر زمان ثابت کرد که طرفداران این طراحی بیشتر از مخالفانش هستند، بخصوص که در این رده قیمتی هیچ خودرو جذاب و خوش قیافه‌ای نداریم که یارای رقابت با ظاهر نسبتاً جدید محصول سایپا را داشته باشد. در واقع ارزان ترین خودرو جذاب بازار پژو 206 تیپ 2 است که آن هم در ره قیمتی متفاوتی از تیپ پایه کوییک قرار میگیرد.
پس میتوان از کوییک به عنوان یک فیس لیفت موفق بر روی بدنه تیبا یاد کرد چراکه این محصول به کمک استفاده از طراحی خشن‌تر و همچنین نصب اِلمان‌های مختص هاچ‌بک‌کراس‌ها نظیر روف‌رک‌ها و فلاپ‌های پلاستیکی پیرامونی توانسته تا حدود مناسبی قدیمی بودن پلتفرم خود را پنهان، و نظر جوانان و خانم‌ها را به خود جلب نماید.
ضمناً نسخه فول اتومات کوییک بدلیل داشتن مواردی نظیر چراغهای روشنایی در روز و رینگ‌های آلومینیومی ظاهر شیک‌تری نسبت به نسخه پایه خود دارد.

عکس کوییک

مشخصات کوییک

زیر کاپوت کوییک همان موتور 1.5 لیتری تنفس طبعی با کد M15 تیبا قرار گرفته است. این پیشرانه که در واقع با اصلاحات اساسی روی انجین پراید توسعه یافته، قادر است در بهترین حالت 87 اسب بخار قدرت و 128 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. از مزیت‌های پیشرانه M15 میتوان به هزینه نگهداری پایین، دوام قابل قبول و مصرف سوخت متوسط اشاره کرد. البته در این بین نکات منفی مثل عملکرد خشک همراه با صدا و لرزش زیاد در دورهای بالا نیز وجود دارند که گاه سرنشینان را آزار خواهند داد.
برای انتقال قدرت نیز دو نوع جعبه دنده در نظر گرفته شده است. اولی همان گیربکس 5 سرعته دستی قدیمی است که چندان نرم و وران عمل نمیکند اما در مجموع و به نسبت قیمت واکنش‌های معقولی دارد و دومی جعبه دنده اتوماتیک CVT که محصول شرکت بلژیکی پانچ می‌باشد و مدتی است روی کوییک و ساینا مورد استفاده قرار میگیرد.
در خصوص گیربکس‌های اتوماتیک ضریب پیوسته (CVT) باید گفت علیرغم تمامی انتقاداتی که از نظر کمبود لذت رانندگی و کندی در ابتدای حرکت به آنها وارد میشود همچنان در میان خودروسازان محبوب هستند و به دلیل ویژگی‌های اقتصادی و مصرف سوخت بهینه مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین شرکت سازنده جعبه دنده اتوماتیک محصولات سایپا نیز از اعتبار کافی برخوردار می‌باشد. اما مشکل از جایی آغاز میشود که بخواهیم این جعبه دنده اتوماتیک را با پیشرانه قدیمی و نه چندان قدرتمند M15 کوییک کوپل کنیم؛ چراکه گیربکس‌های اتوماتیک ارزان قیمت، ذاتاً پرت انرژی بیشتری نسبت به جعبه دنده‌های دستی دارند و گیربکس‌های CVT نیز بدلیل مکانیسم خاصشان در آغاز حرکت مقداری تاخیر در شتابگیری نشان میدهند؛ خوب ترکیب این دو مورد با یک پیشرانه 8 سوپاپ 87 اسب بخاری به شتاب و کشش ضعیف‌تر نسخه اتوماتیک کوییک نسبت به نمونه دنده‌ای منتهی شده است؛ هرچند با توجه به استفاده عموماً شهری و نظر به ترافیک اعصاب خوردکن شهرهای شلوغ میتوان گفت شتاب ضعیف‌تر و سر و صدای بیشتر موتور به هنگام شتابگیری در نسخه اتوماتیک در برابر راحتی که در ترافیک به شما هدیه داده میشود کمتر به چشم خواهد آمد. ضمناً برای جعبه دنده CVT کوییک 4 حالت شبیه‌ساز تعویض دنده هم در نظر گرفته شده که هرچند آنقدرها تفاوتی ایجاد نمیکند اما مقداری به حس لذت رانندگی افزوده است. البته با تمامی این صحبت ها اگر شتاب ماشین برایتان مهم است همچنان نسخه دنده‌ای کوییک، انتخاب بهتری برای شما خواهد بود. البته نه اینکه آن مدل از نظر شتاب، عملکرد خارق العاده‌ای داشته باشد، اما همینکه کوییک دنده‌ای با وجود قیمت بسیار ارزانتر، از نظر توانایی‌های حرکتی در برابر امثال پژو 206 تیپ 2 کم نمی‌آورد راضی کننده است.
مصرف سوخت هم در صورت تنظیم بودن موتور و سالم بودن تمامی سنسورها (خرابی سنسورها در این نوع موتور مقداری شایع می‌باشد) تقریباً قابل قبول است. ضمناً طبق ادعای کمپانی، نسخه اتوماتیک کوییک در هر صد کیلومتر حدود 0.5 لیتر بیشتر از نمونه دنده‌ای میسوزاند که البته در عمل این اختلاف مقداری بیشتر خواهد شد.

مشخصات فنی کوییک

نام خودرو کوییک
کشور سازنده
پرچم کشور
ایران
سال (طراحی) 1396

مشخصات فنی

موتور 4 سیلندر 8 سوپاپه
حجم موتور 1503 سی سی
تنفس موتور تنفس طبیعی
انتقال نیرو دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت 87 اسب بخار در 5300 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 128 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه
جعبه دنده CVT یا 5 دنده دستی
شتاب 0 تا 100 -
حداکثر سرعت - کیلومتر در ساعت
وزن 1063 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) 4005 طول - 1678 عرض - 1492 ارتفاع
فاصله بین دو محور 2415 میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی 7.2 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک 41 لیتر
استاندارد آلایندگی یورو 4
میزان تولید CO2 - گرم در هر کیلومتر
استاندارد امنیت

امکانات و تجهیزات کوییک

نسخه دستی کوییک در تیپ پایه از امکانات بسیار ابتدایی و ساده بهره میبرد که البته برای این رده قیمتی (حداقل در کشور ما) طبیعی است. اما نسخه اتوماتیک فول به انبوهی از آپشن‌های تکمیلی تجهیز شده که برای این رده انصافاً راضی کننده است. البته شاید بگوئید امکانات کوییک اتوماتیک از نظر سطح کیفی با شرایط ایده‌آل فاصله دارند اما همین که داخل خودروی در سطح قیمتی پژو 206، شاهد گزینه‌هایی نظیر: سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم مالتی مدیا شامل نمایشگر 7 اینچی، نویگیشن و دوربین دنده عقب، کروز کنترل، فرمان برقی، ترمز کمکی BAS، جعبه دنده خودکار، چراغهای روشنایی در روز و کامپیوتر سفری و.. هستیم واقعاً جای امیدواری دارد. در واقع بسیاری از ماشین‌های گرانتر از کوییک اتوماتیک هم از این امکانات بی بهره هستند.

امکانات کوییک

ترمز و پایداری ترمز جلو دیسکی عقب کاسه ای – ABSEBD – BA – ESC
کیسه هوا کیسه هوای راننده و سرنشین جلو
سیستم صوتی نمایشگر 7 اینچی لمسی – رهیاب – بلوتوث – کنترل سیستم صوتی از روی فرمان
دیگر تجهیزات فرمان برقی یا هیدرولیک نسبت به مدل – رینگ های 14 اینچی آلومینیومی – سیستم کنترل باد لاستیک ها TPMS – سیستم هشدار سرقت با بوق VAS – چراغ های مخصوص روز – استارت دکمه ای – سیستم ورود بدون کلید – دوربین عقب – سنسور پارک عقب – کروز کنترلخودرو در سه مدل ارایه می شود که نسبت به مدل بعضی از تجهیزات بالا روی آن نصب شده است

رقبای کوییک در بازار

ماشین کوییک به عنوان یکی از ارزان‌ترین گزینه‌های موجود در بازار رقیب چندانی در کنار خود نمیبیند. از یک طرف ماشین‌های اقتصادی‌ نظیر پراید و تیبا، علیرغم قیمت مناسب‌تر، در برابر ظاهر جوان پسندانه کوییک حرف چندانی برای گفتن ندارند و از طرف دیگر پژو 206 تیپ 2 هم با تمامی جذابیت‌های ناشی از اصالت بالا و طراحی حرفه‌ای‌ و ایمنی قابل قبول، با قیمتی بسیار گرانتر از تیپ پایه کوییک به بازار عرضه میشود که این اختلاف قیمت بسیاری از خریداران را بالاجبار به سمت کوییک روانه میکند. تازه اگر بودجه فردی به خرید پژو 206 تیپ 2 برسد باز هم نسخه اتوماتیک پلاس کوییک با گیربکس خودکار CVT و انبوهی از آپشن‌های اضافه (نسبت به تیپ 2) در دسترس قرار دارد که با تمامی حرف و حدیث‌هایی که پشت سر کوییک هست و کلاس پایین‌ترش، همچنان میتواند انتخاب وسوسه انگیزی برای شهرهای پر ترافیک و جوانان علاقه‌مند به آپشن باشد.
البته در این رده قیمتی میتوان از میان گزینه‌های دست دوم بازار هم ماشین‌های خوشنام و پرشتاب و باکیفتی نظیر کیا ریو و هیوندای ورنا را برگزید اما آنها هم علیرغم تمامی خوبی‌های غیر قابل انکارشان در نهایت هزینه نگهدرای بالاتر، ریسک خرابی ناشی از سن و سال و همچنین کمبود آپشن را به شما تحمیل خواهند نمود.

قیمت و نمایندگی

قیمت 149,000,000 تومان - بروز رسانی در یکشنبه 3 مهر
نمایندگی فروش سایپا

سوالات متداول

سایپا کوییک پیشرانه چهار سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی دارد که در محدوده 5300 دور بر دقیقه توانایی تولید 87 اسب بخار قدرت و در محدوده 4000 دور بر دقیقه می تواند خروجی گشتاور 128 نیوتن متری تولید کند.
هر دو خودروی سایپا کوییک و تیبا 2 از پیشرانه چهار سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی استفاده می کنند که میزان خروجی قدرت آنان در محدوده 5300 دور بر دقیقه به حداکثر 87 اسب بخار رسیده و همچنین در محدوده 4000 دور بر دقیقه می تواند خروجی گشتاور 128 نیوتن متری تولید کند
به غیر از کوییک S و کوییک اتوماتیک پلاس که از یک گیربکس اتوماتیک استفاده می کند و در بخش فنی تفاوت هایی دارند، عمده تغییرات دیگر مدل های سایپا کوییک همچون مدل های R و R پلاس بر روی تغییرات ظاهری و امکانات بکار رفته در آنان متمرکز شده است
کوییک اتوماتیک پلاس علاوه بر آپشن‌های موجود روی کوییک ساده از گزینه‌های تکمیلی نظیر سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم مالتی مدیا شامل نمایشگر 7 اینچی، نویگیشن و دوربین دنده عقب، کروز کنترل، فرمان برقی، ترمز کمکی BAS ، جعبه دنده خودکار، چراغهای روشنایی در روز، رینگ‌های آلومینیومی و کامپیوتر سفری بهره میبرد.
خیر، موتور هر دو نمونه از نوع 1.5 لیتری تنفس طبعی با کد M15 است که این پیشرانه در بهترین حالت 87 اسب بخار قدرت و 128 نیوتن‌متر گشتاور تولید میکند. البته ناگفته نماند که استفاده از فرمان برقی بجای هیدرولیک در نسخه اتوماتیک مقداری از هدر رفت انرژی موتور جلوگیری کرده که البته آنقدر که تصور میشود محسوس نیست. ضمناً دریچه گاز مدل اتوماتیک برقی شده است.
این بسته به کاربرد و سلیقه شخصی شما خواهد داشت. به طور کلی 206 از نظر طراحی اصولی بدنه، زیبایی کابین، ایمنی (البته اگر نسخه‌های وطنی همان نتایج تست تصادف نسخه فرانسوی را دریافت کنند) و حس فرمان‌پذیری و لذت رانندگی مقداری برتر از کوییک اتوماتیک ظاهر میشود اما در طرف مقابل کوییک اتوماتیک با قیمت مشابه فضای سرنشین عقب بیشتر، جعبه دنده خودکار و لیست مناسبی از آپشن‌های اضافه نظیر سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم مالتی مدیا شامل نمایشگر 7 اینچی، نویگیشن و دوربین دنده عقب، کروز کنترل، فرمان برقی، ترمز کمکی BAS و چراغهای روشنایی در روز را در اختیارتان قرار میدهد که قابل مقایسه با اندک آپشن‌های پژو 206 تیپ 2 نیستند.
پیشرفت گیربکس‌های اتوماتیک در سالهای اخیر به قدری زیاد بوده که گاه در ماشین‌های گران قیمت نظیر مدلهای روز ب ام و، شتاب اولیه نسخه اتومات از نسخه دنده‌ای (با پیشرانه مشابه) پیشی گرفته است؛ اما در مورد ماشین‌های اقتصادی همچنان برتری شتاب با جعبه دنده دستی است، بخصوص که گیربکس‌های ضریب پیوسته (نظیر همین گیربکس اتوماتیک کوییک) در آغاز حرکت یک تاخیر ذاتی دارند و در نتیجه در شتاب اولیه مقداری کند عمل میکنند؛ هرچند این تاخیر مربوط به آغاز حرکت از سکون است در حالت حرکت تفاوت شتاب میان نسخه دنده‌ای با اتوماتیک کمتر خواهد شد.
نظرات
 
 
 
ali 1397/4/12
تيبا شرف داره به اين
 • Pourya 1397/4/27
  نه خدایش از تیبا بهتره دیگه
 • پوریا 1397/4/27
  چرا؟! با همون قیمت کلی امکانات داره... حالا سوای اینکه کلا ماشین ایرانیه و بونجول، ولی تو بونجولا این از تیبا بهتره خداوکیلی
 • ووو 1397/6/3
  ببخشید اشتاباه شده
مهدی 1397/4/30
احتمالا کسیکه این مدل ماشین طراحی میکنه یک پیرمرده که احتمالا وزیر صنعت هم هست چونکه هیچ هیجانی نداره
علی 1397/5/4
کوییک ۱۶ سوپاپ نیست اشتباه نوشتین
 • حسین 1398/8/6
  سلام.موتور کوییک ۸ سوپاپه نه ۱۶ سوپاپ
 • علی 1398/9/13
  جدید هاش موتور m15gsi شده و16 سوپاپ شده قدیمی ها بله 8 سوپاپ بود
سعید 1397/5/16
اوه ستاره هاشو
صادق از خوی 5 1397/5/26
بیشتر شبیه اسباب بازی های پیشرفته هست
 • بی طرف 1401/4/3
  1 هرچقدر پول بدی آش میخوری شکی درش نیست که کوییک از نظر کیفیت چندان قوی نیست ولی با توجه به قیمت انتخاب بسیار خوبی هست
  2 اگه با 206 تیپ 2 مقایسه کنیم از نظر موتوری که کاملا بهتره و از نظر ابعاد اتاق هم کاملا بهتره(صندلی عقب 206 افتضاحه) همینطور از نظر تعداد آپشن بهتره واز نظر ظاهر هم که کاملا سلیقه ایی هست به نظرم من کوییک مدرن تره پس با قدرت کوییک از 206 تیپ 2 بهتره
  3 با 206 تیپ 5 مقایسه کنی کویییک از نظر قدرت موتور کم میاره و از نظر کیفیت هم 206 کاملا بهتره ولی از نظر مصرف سوخت بسیار مناسب تره هزینه نگهداری بسیار کمتری برای مالک داره و با توجه به اختلاف قیمت باز هم کوییک مزیت بیشتری داره البته بازار به خاطر تعصب و کیفیت 206 رو انتخاب کرده
  4 در مقایسه با 405 که همه میدونن 405 یه ماشین رده خارج قدیمی هست با استهلاک بالا مصرف سوخت بالا مسئله واشر سرسیلندر و تنها برتری به کوییک کیفیت سواری ماشین هست که اصلا ارزش خرید نداره و کوییک برنده است
  5مقاومت ورق بدنه کوییک از پزو خیلی بهتره و اتاق کاملا محکم تری داره پژو و سمند از نظر ایمنی پایین تر از کوییک هستند.
  ضعف کوییک در کیفیت پایین قطعات داخل کابین و سروصدای موتور هست
  که اگر این دو مورد توسط سایپا رفع میشد به راحتی جای پژو رو در بازار میگرفت
ابوالفضل 1397/6/1
انصافاماشین خوشکله سگش به پژو جات شرف داره
 • آریا 1398/10/9
  والا حرفتون عجیبه !
  پژو هر چی باشه ی برند معروف بین المللیه ولی این کوئیک موئیکا همشون خواهر-برادرای عزرائیل مردم ایران(پراید) هستن. ی بدنۂ من دراوودی گذاشتن سر موتور پراید و چن تا آپشن اضافش کردن وگرنه بلانسبت شما الاغ همون الاغه فقط پالونشو عوض کردن!
  کاش میفرمودید چرا کوئیک از پژو بهتره شاید ما هم قید پژو رو میزدیم و کوئیک سوار میشدیم.
 • رامین 1400/10/29
  اتفاقا منم موافقم با حرفت، 206 تیپ 2 با موتور ضعیف، فقط طرفدار و سینه چاک داره، وگرنه اصلا جذاب نیست، 405 و پرشیا هم که فقط اصطلاک هستن و خرج، وقتی میخوای کم هزینه کنی و ماشین ایرانی بخری، پژو تیبا کوییک فرقی ندارن، یارو یجور کلاس پرشیا داشبورد سوناتایی میذاره انگار سوناتا سواره، ولمون کن بابا، پژو برند بین الملله از کجات آوردی
مصطفي 1397/6/3
سلام
دوستان من اين ماشين رو دارم ونزديك ٣٠٠٠تا باهاش رفتم
فوق العاده است نسبت به پولي كه داريد ميديد با اين امكانات
چيني هم نيست و همه لوازماش رو نمايندگي داره
باتشكر از عزيزاني كه نظر ميدم
 • شاهرخ 1399/7/14
  اره راست میگی این ماشین آلمانی اخه، خدایا یکم شعور به این مردم عطا بفرما.
Milad 1397/7/27
دوستان لطفا کسی که این ماشینو داره قشنگ راهنمایی کنه.به نظرتون چطوره؟؟؟
 • عرفان 1399/6/11
  عالی خیلی نرم و خوبه سواری خوبی داره و فضا برای سرنشینان عقب هم خیلی زیاد داره
 • امید 1400/6/5
  سلام من این ماشین رو از صفری دارم مدل ۹۹ هستش ، ماشین کم خرج و فوق العاده موتور پر قدرتی داره ، حتی از ۲۰۶ تیپ ۵ هم قویتره به نظرم ، چون چندین بار کل انداختم ، من تا سرعت ۱۹۰ تا باهاش رفتم ، تنها نقطه ضعفش کولر هستش که فشار خیلی زیادی به موتور میاره و دوم اینکه صدای موتور هستش که یکمی میتونه اذیتتون کنه ،
محمد علی 1397/7/30
سلام خیلی وقت اشتباها تعداد سوپاپ این ماشین رو به جای 8 سوپاپ 16 نوشتید و من بی اعتنا بودم چند روز پیش یکی از دوستان با اعتنا به نوشته شما داشت با من کل کل میکرد که خوب کل کل سر کوییک هم جالبه ممنون میششم این مورد رو اصلاح بفرمایید باتشکر
 • امیر کوییک 1400/8/27
  سلام دوستان لطفان وقتی این ماشین سئار نشدید حرف نزنید شما عادت دارید خر سواری کنید اصلان فرق کویک تیبا رو میدونید من دوتا این رو داشتم این ماشین بزرگ تیبا ساینا صندوقش عالی شما نمیدونید درمورد چی حرف میزنید پس برید خر سواری
Aria 1398/5/3
من پزشکم و مجبورم به خاطر طرحم هی از شهر محل سکونتم تا محل خدمتم برم بیام و از اجبار کوییک دستی خریدم بد نیست موتورش خیلی بد با کولر تو گردنه زور میزنه ولی تو کفی راحتم بعد از ۲ماه یکی از چراغای عقبش روشن نشد. ولی ما تا حالا ایرانی نداشتیم حدس نمیزدم اینقدر خوب باشند ولی نسبت به تصورم عالی بود . تو خوزستان جواب میده
عبدالله 1398/6/2
سلام دوستان
من تازه این ماشینو گرفتم و ۲۰۰۰ تا باهاش رفتم

مزایا:
- ظاهر قشنگ‌تر نسبت به تیبا و ساینا
- صندوق بزرگتر نسبت به ۲۰۶
- بلند بودن شاسی نسبت به ۲۰۶ تیبا ساینا و... که باعث شده اتاق توی دست‌انداز راحت باشه و صدا نده
- کولر و بخاری قوی
- مصرف خوب (صدی هفت)

معایب:
- صدای موتور (بستگی به حساسیت شما داره)
- نبود صندوق پران عقب در کابین
- لرزش فرمان در سرعت بالا
- کاهش قدرت موتور هنگام استفاده از کولر
 • محمد 1398/9/22
  بنده بخاطر صدای نوتور زیاد و لرزش موتور به پیشنهاد کسی شمع سوزنی ایریدیوم مدل ۶۴۱۸ ان جی کی خریدم و الان پنج ماهی هست استفاده میکنم و بشدت عالیه ، جوری که صدای موتور بعضی وقتا نمیشنوی و نرم و کم مصرف شده البته باز نشدن درب عقب از داخل مزیت تا عیب
 • حمید 1399/12/10
  محمد آقا با تعویض شمع کوییک صدای موتور به شدت پایین اومد؟ یعنی سایپا عقلش از شما کمتره که شمع سوزنی نمیندازه؟ موتور تیبا ساینا و کوییک یکی هست. صداشم نمیشه کاریش کرد و تنها راهش زیاد کردن صدای ضبط خودرو هست.
 • دانیال 1400/11/22
  دوست عزیزی ک نوشتی مگه سایپا خودش عقلش نمیرسه،اتفاقا خیلی خوب هم میرسه چون اگه نداشت مدیراش سوار ماشین‌های خارجی نمی‌شدن و سوار تولیدات خودشون میشدن
 • علی 1401/5/20
  برای لرزش فرمان حتما بالانس در جا انجام دهید
زخم خورده 1398/7/11
کوییک عالیه
ولی تو رو خدا از این سایپای دزد ماشین ثبت نامی نخرید،برید نقد بخرید
اصلا و ابدا تعهد ندارن
ماشین منو قرار بوده ۴۵ روزه تحویل بده
اول برج ۲ امسال ۶۰ تومن ازم گرفتن
هنوز ک هنوزه دارم دنبال ماشینم میدووم
تعهدات ایرانخودرو بهتره
اگه دستم میومد،شرکت سایپا رو به گاوداری تبدیل میکردم
 • سلمان 1399/4/20
  سلام.عمو اونجا کلی آدم با شعور دارند کار می کنند که هر کدومشون یک دنیا معرفتند.توی خط تولید کار کردی بدونی برای همینی که زیر پاته و نق می زنی چقدر زحمت کشیده شده؟ اون کلمه گاوداری صفت مناسبی برای بچه های سایپا نیست! گاوداری جای دیگه است. بهت بی ادبی نمی کنم چون رسم و مرام ما نیست. همیشه سعی کن در زندگی مودب باشی!
كاظمي 1398/7/23
چيزي كه من متوجه شدم اين ماشين فاقد شتاب لازم براي فرا و سبقت است و كشش اطلاق رو نداره
ابراهیم 1398/8/17
خواهشا بخونین و متعصب نباشیم
از سه نفر نپرسین کوییک خوبه یانه اول بنگاه دارا و دلال های عزیز چون اگر داشته باشنش میگن خوبه نداشته باشنش میگن بده . دوم از اونایی که نداشتن یا تا حالا سوار نشدن چون تا سوار نشی نمیتونی نظر بدی . سوم از ادمای متعصب که فکر میکنن مثلا ۴۰۵ یا ۲۰۶ از ۲۰ سال پیش تا الان اصالتشو حفظ کرده و مال خود خود فرانسه ست .

فقط همینو بهتون بگم به عنوان کسی که هم پراید داشتم هم ۴۰۵ هم ۲۰۶ تیپ ۲ و ۵ هم سمند ای اف سون ... کوییک دستی از ۲۰۶ تیپ دو خیلی سره هم از نظر موتوری هم امکانات اولیه مثل شیشه و آینه برقی و ... از ۴۰۵ جی ال ایکس خیلی بهتره بخاطر موتور کم مصرف ترش و سنسور دنده عقب و ظاهر قشنگ ترش. ولی ۲۰۶ تیپ ۵ مصلما از کوییک بهتره سمند (فقط ای اف سون) مصلما از کوییک بهتره . ۴۰۵ (اس ال ایکس) فقط بخاطر موتورش از کوییک بهتره و مصلمه که کوییک از امثال پراید و تیبا هم بهتره
 • توحید 1399/8/7
  قبول دارم دقیقا
 • 2154122 1400/8/23
  کویک تیبا ساینا یکی هستن فقط بدنشون فرق داره و اپشن گذاشتن تازه شتاب تیبا بخاطر سبکتر بودنش بهتره
 • محمدرضا 1401/2/9
  احسنت ابراهیم جان ، در همه موارد این نظر شما درسته
فهاد 1398/8/18
کوییک سه ستاره استاندارد و داره یعنی از تیبا و ۴۰۵ بهتره من خودم دارم و راضی ام نسبت به قیمتشخیلی خوبه زیبا و نرم و کم استهلاک. ولی با ۲۰۷ قابل مقایسه نیست
 • امیر 1401/5/21
  تیبا عالیه شتابش
زهرا شریفی 1398/9/26
درود ها
چجوری میشه ثبت نام کرد
 • آریا 1398/10/9
  خرم آبادها، بروجردها...
  هر چند شهر قشنگیه ولی از بین این همه شهر چرا درود؟ خخخخخخخخ
  از شوخی گذشته تشریف ببرید سایت سایپا و راحت ثبت نام کنید.
ابوالمعالی 1398/9/30
دوست گرامی اولا موتور 16 سوپاپ نیست 8 سوپاپه دوما این امکاناتی که شما براش در نظر گرفتین احتمالا از هیوندا و کیا کپی کردید؟ واقعا با BMW رقابت میکنه
احمدی 1398/10/1
پرچمش بالا شاشیدم ب تیبا و تیبا سوار
 • جلال 1398/10/6
  مجبور نیستی فرهنگ و ادب خانوادگیت رو اینجا در معرض عموم قرار بدی درضمن تیبا پایه این ماشینه فقط ظاهرش رو تغیر دادن پس خودت هم سوار تیبا هستی
 • نازنین 1399/1/5
  اقای نامحترم بجای اینکه بگی شاشیدم به تیبا سوار اول شعوره فکر کردن داشته باش هرکس با توجه به بودجه ای که داره سواره یه ماشین میشه
 • پاسخگو 1399/1/5
  شاشو. اینجا چه غلطی میکنی .برو دستشویی .اینجا مردم میان که از همدیگه چیز جدیدی یاد بگیرن.
 • مرادی 1399/1/11
  ارزش آدم ها به ماشین زیر پاشون نیست، قدر و ارزش آدم ها به شعور و عقل و انسانیتشونه که خب امثال "احمدی شاشو"! بویی ازش نبردن.
  از دوستان خودروبانک هم خواهش می کنم قبل از انتشار نظرات یه نگاه به متنش بندازن چون یه عده روانپریش از خودراضی که نیاز به رواندرمانی عمیق دارن همه جا پیدا میشن و هر چرت و پرتی رو هم میگن.
 • امید 1399/10/14
  فکر کنم باید باشی به کسی که به تو اینجور صحبت کردن یاد داده تربیت هم چیزی خوبیه که بعضی ها کلا ازش بی بهره هستند سعی رفتاری که باهات شده قبلا جای دیگه عنوان نکنی جناب نا محترم
 • مرتضی 1399/11/27
  با توجه به میزان فهم و شعور شما, من به شما الاغ سواری را پیشنهاد میکنم.
 • مجتبی 1401/2/21
  دهنت سرویس😁😁
 • سلطان 1401/3/23
  خیلی گاوی
جلال 1398/10/6
نتیجه تولیدات انحصاری همین میشه یه ماشین عجیب الخلقه بی اصالت فناوری پایه عهد بوق با چهارتا سنسور و مانیتور که دقیق نیستن مثلا بروز شده مصرف و صدای موتور در حد نیسان آبی حداقل کیفیت رنگشو بالا نبردن یه آفتاب بهش میخوره رنگش میپره و رنگ داخل گلگیرها کامل از بین رفته و زنگ زده قدیما ماشینا بعد 10سال پوسیده میشدن حالا یساله میپوسند
 • علی 1398/11/11
  شرط می بندم از ۵۰ متری کوییک م تا حالا رد نشدی!😁
 • علیرضا 1399/10/12
  شمایی که در جواب ایشون گفتی تا حالا از ۵۰ متری کوییک رد نشدی، خیال کردی کوییک بنز مدل اسه آخه؟! که تو هر شهری سه چهارتا باشه سایپا مث قوطی کنسرو ماشین تولید میکنه. ایشون که حرف درستی زده شما چرا سوسه میای؟ کوییک؟؟!! دم ساینا رو میبرن میشه کوییک فردا دم براش میزارن میشه یه مدل دیگه
آریا 1398/10/9
خدایی دارن پول زور ازمون میگیرن. اونم بابت ماشینایی ک مفت نمی ارزن.
برید تو سایتای عربی و ببینید با پول کوئیک و تیبا چ ماشینای دبشی میتونید بخرید !
اگه حق گمرکی ما هم مث کشورای دیگه باشه ایران خودرو و سایپا ب گاوداری تبدیل میشن. آخه چرا روز ب روز کیفیت تولیدات داخلی پایین میاد؟
ب بهانۂ حمایت از کارگر و تولید ملی ما رو از داشتن ماشینای خوب خارجی محروم کردن. والا این ادعاشونم دروغ محضه . اگه واقعا ب حرفشون اعتقاد دارن حداقل موتور و بقیۂ قطعات اصلی پژو رو از خارج بیارن تا کیفیت و ایمنی بهتری داشته باشن . ب هر حال ما تو دنیا تکیم و تافتۂ جدا بافته ایم.
سعید 1398/10/24
با سلام و عرض ادب خدمت همه
من حدود چهار ماهی میشه ک کوییک خریدم
کلی عیب و ایراد داشت
۱-لرزش شدید فرمان بین ۸۵ تا ۱۲۰
۲-پیاپی کار کردن فن خنک کننده موتور
۳-مصرف زیاد (شهر)هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰ لیتر
۴-سر و صدای غیر عادی داخل اطاق خودرو
در مورد اولی لرزش فرمان حدود ۴ بار نمایندگی و حدود ۲ بار هم امور مشتریان مراجعه کردم که درست شد با تعویض کامل رینگ و لاستیک که البته بعد از کلی وقت گیر شدن و از کار افتادن خودم..
در مورد موارد بعدی هم یک بار مراجعه کردم درست نشد..خداییش پشیمون شدم دوباره مراجعه کنم چون یک آدم بازنشسته و بیکار احتیاج داره که بیفته دنبال کارهاش..
-سواری این ماشین روان و راحت و کم دردسر هست..
-جادار بودن داخل اطاق برای نشستن سرنشینان
این دو تا هم محاسن این خودرو
هر کی این مشکلات و محاسن رو داره بکوبه لایک رو
 • محسن 1400/10/19
  سلام لرزشش توی سرعت بالا مربوط به بالانس نبودن چرخاست بقیه مشکلاتی هم که گفتی کاریش نمیشه ماشینه همینه
 • یونس 1401/6/30
  سلام
  این مواردی که گفتید درسته ولی نباید انتظاری از این ماشینا داشت و با ماشینای خارجی مقایسه کرد
  منم تموم این مشکلاتو داشتم۴بار هزینه کردم برا بالانس تا یه استاد واقعی گیرم افتاد بالانس درجا روکار برام زد مشکل لرزشش حل شد فنشم یکی درمیون کار میکنه دمای ابو میاره پایین ولی بعضی وقتا خاموش نمیشه مشکل کولر و برقشم من سیم ارتشو کامل تقویت کردم خودم هم به بدنه گرفتم هم به موتور هم به کمکا دیگه کم نمیاره چون سیم منفیش ضعیفه و رنگ داره خوب اتصال نمیشه کلا در مقایسه با ماشینای الان خوبه
  داداشم یه۴۰۵ داره بنده خدا ماهی ۴ یا۵ تومن خرجش میکنه ولی اینا حداقل خرجشون کمتره اگه باهاش کنار بیای و رعایتشو بکنی ماشین خوبیه.البته باید خودتم فنی باشی
هومن 1398/10/25
سلام به همه
من نداشتم این ماشین رو ولی ساینا سوار شدم حس ریو بهم داد فکر کنم اینم تو همون مایه ها باشه
خوشگلتره خب ولی فکر نکنم گیربکس اتومات جواب بده بهتره دستی رو بخرین
بیخودی هم گرونه
1500 سی سی موتور و 87 اسب بخار کمه واقعا چون 315 یا برلیانس 1500 سی سی حدود 105 و 107 هستن
مبارکه هر کی خریده
حبیب 1398/10/30
با سلام از بین ماشینای جمع و جور و کم مصرف و کم هزینه اولش پرایده واقعا از همه کپی هاش مثل تیبا و ساینا و کوییک بهتر و کم خرج تره بعدشم اگه خواستین ماشین صفر بخرین ولی پولتون کم بود بنده 206 تیپ 2 کارکرده رو به این ماشینای چرت تازه متولد شده ترجیح میدم واقعا تو این رنج ماشینا حرف نداره پراید بدبختم ارزون در میومد با تیبا آشغال عوض کردن البته حقمونه
یدی 1398/11/2
سلام این خودرو مگه 8 سوپاپ نیست ، توی مشخصات زده 16 سوپاپ ؟
امیر 1398/11/5
خیلی گرونه پراید بهتر ارزون
مسعود 1398/11/15
سلام آقا باک کوییک چند لیتره
یه خونه بنزین داشت
۴۰ لیتر بنزین جا گرفت
عیب از بنزینه یا باکش بیش از ۴۰ لیتره
 • امین 1399/2/3
  لول سنج بنزین ایراد داره ببر درستش کنن
 • امیر 1399/2/5
  داداش اونجایی که بنزین زدی پمپ بنزین احتمالا بهت کمتر بنزین داده بیشتر نشون داده
 • مجید 1400/6/10
  برای منم همینجوریه. چند تا پمپ بنزینم تست کردم همین بود. احتمالا باکش بزرگتره.
مرتضی 1398/11/24
سلام. من یه صفر کوییک آر رو خریدم. قبلش دو سال 206 تیپ 5 مدل 96 از صفری دستم بود. ازش به نسبت پولی که دادم البته نسبت به قیمت فضایی سایر خودروها، راضیم. مزایا و معایبش رو نسبت به اون میگم:
مزایا:
ارتفاع به مراتب بالاتر و تسلط بهتر بر اطراف
کیفیت بهتر رودری ها و فضای پای عقب که بزرگ نیست اما از 206 به مراتب بهتره (توی206 واقعا راننده قد بلند موذبه، منو آزار میداد)
طراحی داخلی و چهره جدید و متفاوت (با این فرض که خودرو بر پایه پراید طراحی شده جدیده و مخصوصا نمای عقبش رو میپسندم شخصا)
هزینه نگهداری پایین تر هزینه ها حدوداً 70درصد 206 هست
قیمت خودرو پایین تر
صندوق عقب بزرگتری داره
معایب
احساس هویت به دلیل اینکه ایرانی هست کمتره نسبت به 206 (البته این فقط یک حسه شاید اگر طراحی عقب این خودرو ارم رنو فکستنی های صادراتی به جهان سوم هم میخورد لذت بخش تر می شد!)
طراحی داشبورد 206 کماکان هماهنگ تر و غربیلکش چشم نوازتره
206 برای رانندگی شهری تو دست تره هرچند هندلینگ هر دو به نظرم تو پیچ و با سرعت های بالا یه سطح هست
صندلی 206 حس اسپرت تری میده
مشترکاتشون اینه که متاسفانه هر دو صدای پرتاب بادشون روی کولر و بخاری زیاده! هردو ظاهر مقبولی دارن و هر دو آپشن و تجهیزات قابل قبولی نسبت به سایرین دارن مثل: 4شیشه برقی، آینه برقی، سنسور عقب، رینگ اسپرت و کولر دیجیتال (که الان ال نود 200 میلیونی هم نداره!)
حامد میرجوینی 1399/1/26
س من حواله تیبا دو سال ۹۷ از بیرجند خریدم بعدزنگ زدن کوییک تکمیل وجه کن من ۲۱/۱۲/۹۸ تکمیل وجهکردم پدرم جانباز الزایمر دارد نمیتونه راه بره دچار فراموشی گردیده تهران زنگ میزنم بعد از نیم ساعت پشت خط میگه تکمیلوجه نیست نمایندگی قربانی زنگ میزنم میگه نما ینده ما باید بره تهران من هم سی دوسالمه اولین خودرمن هست هشت نفر ادم هستیم والله ازبس توی سامانه گفتم من فرزند جانباز هستم خجالت میکشم تورا به هرکه می پرستی خودروی منو فاکتور کنید پدر م میگه من میرم تهران بااین وضیعت یک مشت شب وروز قرص میخورد چه جور بیاد تهران
علیرضا 1399/2/29
ماشین قشنگیه و به نظرم جون پسنده...فقط امیدوارم از لحاظ ایمنی و شتاب هم عالی باشه...
محمد 1399/3/8
کسی میدونه پیش فروش بعدی کوییک کی هست؟
سید بهمن 1399/3/12
سلام
من 2 روزی هست کوییک صفر مدل 99 خریدم
بیشتر ماشین های ایرانی رو یه دور چرخیدم
از پژو پارس سال گرفته تا 206 تیپ دو 405 دوگانه ساینا و ....
کوییک خیلی عالیه
من با همه ماشینایی که داشتم یه مشکلی داشتم برای همین زود به زود ماشین عوض میکردم
چون اونی که میخواستم نبود و یه ایرادی داشت مثلا 206 گیربکسش صدا میداد هرچی نمایندگی میبردم منو سرکار میزاشتن
405 دراش صدا میداد قیژ قیژ ! ساینا کمکاش صدا میداد ! نمایندگی قبول نمیکرد ! میگفت تا روغن نزنه عوض نمیکنیم ! صندلیاش به شدت سفت بود ! از همه بدتر وقتی ماشین روشن بود صداش هواکش داخل اطاق میداد !

اما تو این دو روزی که کوییک خریدم مشکل خاصی ندیدم
هنوز بنزینی که زدم تموم نشده ببینم مصرفش چطوره ولی به نظر کم مصرف میاد
صندوق عقبش نسبت به 206 تیپ 2 خیلی بزرگتره
خیلی ظاهر قشنگ و اسپرتی داره
فقط تو سرعت بالا یکم فرمون میلرزه که نظرات رو میخوندم دیدم برای همه اینطور بوده !
حتما تو سرویس اولیه که ببرم درستش میکنم
بنده خدا 1399/3/12
بدرد نخر ترین ماشین دنیا است من خودم داشتم 4 ماه نداشتم موتورش جام کرد
پدرام 1399/3/21
سلام.وقت بخیر،من بر اساس بودجه ام دوست داشتم کوییک‌یا ساینا بخرم منتها تو مسیرهای جاده ای تعداد دفعات بیستری باید سوخت گیری کنی چون نبست به قدرت موتور باک کوچکی داره این در حالیه و‌مشکل دیگه صندلی این ماشین هست که اصلا راحتی براش تعریف نشده،مورد آخر اینکه بعید میدونم شانزده سوپاپ باشه چون شتاب و قدرت نشان از هشت سوپاپ بودن داره.اگر این موارد اصلاح بشن کوییک‌و ساینا و تیبا موارد به صرفه ای هستن.
محمد 1399/4/23
کویک اتومات دارم. خیلی راضی ام فقط صفحه نمایش هی خودش جابه جا میشه اصلا موسیقی نمیشه گوش داد. کلا بنظرم ماشین راحتیه
رضوان 1399/4/26
تجربه چند ماهه از خرید کوییک میزارم اختیارتون ، که اشتباه منو نکنید ، البته گذاشتم برای فروش

مث سگ پشیمونم از خرید این آشغال

مصرف 113 در شهر که نمایندگی میبرم وصل میکنن به دستگاه میکن کامپیوتر میگه مصرفت عادیه
ستونها در حد تیرچراغ برق اصلا دید نداری موقع دور زدن
دید به پشت ماشین که کلا تعطیله
صدای موتور در حد تراکتور میاد توی اتاق
فرمونو یک لحظه رها کنی ماشین از سمت شاگرد میپره پایین از جاده و همه ی کوییکها این مشکلو دارن
آمپر بنزین هم که هرچی دلش بخواد نشون میده و خود سایپا میگه نمیتونیم رفع مشکل کنیم معلوم نیست این مشکل از چیه؟

کلا ی آشغال تولید کردن مردم هم برای خریدش صف کشیدن
 • محمد 1400/8/7
  اقا کوییک مشکل شاسی داری نگو همشون من مودل ۹۸ تا به امروز دارمم فرمون ول میکنم صافففف تا چند‌کیلومتر میره یه لاستیک کویر ۱۸۵ بنداز مشکل لاشتیک داری بالانس روی کار فراموش نشود
سجاد 1399/4/30
کوئیک ۸ سوپاپه چرا اشتباه میگید
 • سعید 1399/8/25
  جدیدن ۱۶سوپاپ شده
Amir 1399/6/9
من یکسالی هست این ماشین رو دارم . تا الان هیچ مشکل خاصی برای من ایجاد نکرده .
asghar masoumi 1399/7/28
یه اتاق بدون رعایت اصول طراحی و موتور حجیم شده ی پراید
سوران 1399/10/8
بد نیست نسبت به ماشینهای ایرانی از محصولات سایپا از همشون بهتره من دارم با دنده دو صدتارو پر کردم شتابش خوبه
خالق 1399/11/1
😃یکی دقیقا بگه کوییک جدید چند سوپاپه؟ممنون میشم
 • محمدصادق 1399/11/6
  سلام،دقیقا سؤال من هم هست که واقعا کوییک آر چند سوپاپه ،هر سایتی تو مشخصات فنی یه چیزی نوشته،آخرش هم نفهمیدیم کوییک چندسوپاپه؟
سجاد 1399/11/4
من واقعا این جوجه اوردک زشت رو دوست دارم خدایش عالیه سواریش امکانات خوبی هم داره هم موتورش از ۲۰۶تیپ ۲قویاره هم آینه و۴شیشه هاش برقین هم صندوق پران داره ولی ۲۰۶ ۳۰ساله توایرانه هنوز همونه که هست بنظرمن کوییک بهتره از ۲۰۶تیپ۲
مهرداد 1399/11/18
تو این مملکت که تا ده سال پیش میشد با ۱۰۰ میلیون لندکروز بخری الان پراید چرا به هم توهین میکنیین چرا به کارمندای سایپا توهین میکنیین یه خورده معرفت داشته باشین مردم ما از وقتی انقلاب شد همه چیزشون رو از دست دادن حالا شماهیی که معلوم نیست چطور اینقدر سرمایه دار شدین ماشین خوب سوار میشین ده سال پیش شاید هزار نفر تو ایران ماشین صد میلیونی سوار نمیشدن این پول که بی ارزش نه زحمت گارگرای سایپا اونا بی تخصیرن مقصر اقایون مملکت دارن یه زمانی پراید رو با دومیلیون میدادن ماهی ۱۵۰ هزار تومن هر ادمی هر قشری که بود بلاخره دومیلیون رو جور میکرد زن و بچه اش رو خوشحال میکرد اما حالا چی به جای مسخره کردن همدیگه و ماشین هم دیگه بیاین اقا بالا سرا رو مسخره کنید
محمد 1399/12/5
سلام من تواین موندم خود شرکت میگه مخزن بنزینش 41لیتره ولی چرا من میتونم پنجاه لیتر بزنم
و اینکه تو سرعت بالا به شدت فرمان میلرزه سر میدان تعادل نداره وترمزش هم درست کار نمیکنه مخصوصا تو هوای بارونی وسرعت بالای 100تا در وبدنشم دودفع افتادی تو دست انداز به صدا در میان انگار که سوار ماشین مدل 79 هستی سرعتش خوبه من با پژو پارس و 207 تو اتوبان مسابقه دادم بردم در کل به نظر من فقط از پراید بهتره
morgan 1400/6/14
سلام من تیبا داشتم خدایی تیبا بهتراز کوییک دریچه گاز برقی کوییک ماشین عین میت کرده فقط بگیرید از تورم جانمونید بدرد سواری نمیخوره شتاب نداره جادار نیست به قیمتش نمی ارزه گرچه محصولات ایران خودرو نمی ارزه عملا داری یه آهن با قیمت بالا میخرید از نظر امنیت جانی فاجعه هستن 206داشتم تصادفات زیادی دیدم ازش تیبا هم همینطور باز زنده میمونی ولی بقیه نه سمندم لش بدک نیست تا سرعت60زنده میمونی
رامین 1400/8/3
امکان گازسوز یا ال پی جی کردن کوییک هست؟،،
کسی این کارو کرده
 • 5874543102020000 1400/8/23
  بله امکانش هست کپسول کوچیک تا 150تا میره تموم میشه الپیجی هم که خیلی بیشتر میره ولی بوی گاز میپیچه اصلا گاز ارزش نداره شتاب سی ان جی بسیار بد هست زودبه زود هم سوزناش خراب میشه چندمیلیونی که بخوای برای نصب گاز بدی همون بنزین بزنی ایمنتر و بصرفه تر است
نیما 1400/9/20
از 206 تیپ 2 از دید دیزاین و حتی موتوری بهتره اما فرمان‌پذیری ضعیف‌تری داره نسبت به اون. در کل، از اون بهتره. نسخه نرمالش خوبه چون یک رنگه. مدل‌های جدیدش شیشه بالابرهاش مشکل داشتن معمولا. سپر مدل جدیدش (سری اس) اصلا جالب نشده کاش طراحی اصلی را برگردونن. کولرش هم مشخصا فشار زیادی به موتور میاره. در کل 100% از 206 تیپ 2 بهتره.
 • کاکرو 1400/11/9
  آقایونی که همش میگین کوییک از 206 تیپ دو بهتره، کاری ندارم به ضعیف بودنش که توی سربالایی حتی از پراید ضعیف تره. ولی بدنه و حتی داشبورد قدیمی 206 قطعا زیباتر از همچین ماشین‌هایی مثل کوییک و حتی مدل همطراز برند های معتبر دیگست. 206 به همه دنیا فروخته شده تو هر فیلم خارجی ببینی یه 206 گوشه تصویر هست😂، ولی کوییک و فقط خریداران وطنی که مجبوریم و چاره دیگه ای نداریم می‌خریم. حداقل انصاف داشته باشین به ظاهر 206 توهین نکنین. قبول دارم ضعیفه و فقط کولر و بخاری داره با یه بوق😁 با اینکه بیست سال پیش طراحی شده بازم هرچی هست خوشگلتره از کوییک و خیلی ماشینهای هاچبک دیگه
احسان 1400/10/23
با سلام
توی جنوب دی ماه 1400 تصادف شد کلی ماشین خوردن بهم چند تا ادمم فوت شدن ولی یدونه از ایربگ های ماشین ایرانی ها باز نشد جالبه ....
پیام 1400/11/18
این ماشین ها فقط تو شهری هستن انتظار بالایی ازشون نباید داشته باشین
علی 1400/12/4
سلام و عرض ادب.
بنده ماشین کوئیک تازه گرفتم.میخوام بدون که ایا وقتی بخاری روشن میکنیم یا کولر اون صدای ناخوشایندی که میاد و خیلی صداش بده برای همه اینجوریه ؟
دوم اینکه فن ماشین برای شماها هم زود به زود میزنه و وقتی هم فن میزنه صدای بدی داره و باعث لرزش ماشین میشه؟
ممنون میشم جواب بدین
 • A 1401/1/13
  سلام من هم کوییک r ۱۴۰۰ دارم و سیستم تهویه زود به زود قطع و وصل می کنه به نمایندگی هم گفتم گفتن طبیعیه
متین 1400/12/11
انقدر سر پژو درگیر نشید اول باید تاریخچه شرکت پژو رو بخوانید بعد چرت و پرت بگید.
کوییک داره باقدرت به پژو میگه که همتون برید تو قوطی بابا... پاشید برید دوچرخه های آشغالتون رو بسازید.
سعید ابوقداره 1401/2/13
من کوئیکه اس دارم به جرات میگم اصلاً با تیبا قابل مقایسه نیست چه از لحاظ ظاهری جذاب از نرمی ماشین تیبا به گرد پای کوئیک اس نمی‌رسد انقدر بدم میاد از اینایی که اطلاعات ندارند نظر میدن
حمید 1401/2/26
نظر کلی در مورد کوییک معمولی از لحاظ فیس هم سطح 206 و از نظر فضا بهتر از 206هستش و از حافظ فنی و امکانات از 206تیپ2بالاتر و از 206تیپ 5پایین تر هستش . از لحاظ رنگ بدنه هم از 206کیفیت بهتری داره . این کلیت کوییک هستش و به نظرم مزایایش بیشتر از معایبش هست . انتخاب خرید با خودتون .
محمدرضا پورفرزی 1401/3/23
با سلام محصولات شرکت سایپا در راه ها و جاده های مواصلاتی کشور ما ایران که اکثراً کوهستانی هستند قدرت و شتاب خود را از دست می دهند و یا اینکه در جاده های هموار هم زمانی که کولر روشن است باز هم قدرت و شتاب خود را از دست می دهند و این یک عیب بزرگ و مهم است که محصولات ایران خودرو این عیب بزرگ و مهم را ندارند لطفاً در این سال و قرن جدید قبل از هر گونه تولید و فعالیت این عیب بزرگ و مهم را رفع کنید با تشکر
 • سجاد 1401/5/29
  سلام دوست عزیز من پرشیای سال مدل 99 داشتم که اصلا کشش مناسبی نداشت تو سربالایی ها کم میاورد و سرعتش کم میشد آمپر خودرو بالا میرفتت با کولر گرفتن که دیگه هیچی از ماشین نمیموند باره و بارها نمایندگی ایران خودرو بردم و گفتن هیچ مشکلی نداره به نظرم مشکل تولیدات جدید هستن نه سایپا یا ایرانخودرو هر دو شرکت تو 10 سال اخیر افت شدید کیفیت داشتن و جای تاسف داره
علی افشارپور 1401/4/18
واقعیت را بخواهید خودرو کوییک مثل سایر خودروهای سایپا اسباب بازی خطر ناکی است
هادی خرّم نیا 1401/5/12
اینکه بنده سوار کییک نشدم اما تیبا ۲ مدل ۱۴۰۰ تحویلی ۱۴۰۱ هر روز جلو چشمم هست و مال خانمم هست و در مقایسه با ماشین هایی که داشتم و الان دارم و سالها رانندگی فکر کنم صلاحیت اینو دارم که در مورد ساینا و کوئیک سایپا که از نظر پیشرانه و تعلیق و گرید بندی لوازم نصبی برابر تیبا هستن نظرم رو بگم؛ قطعا در جریانید که تمامی موتورهای نصب شده در تیبا و کوییک و ساینا از میراث پراید هست در واقع همون موتور پراید هست اما کمی ارتقا یافته که چندتا دونه به گشتاور و اسب بی بخارش اضافه شده و از M13پراید شده M15. حتی موتور شاهین سایپا هم موتور پرایدی M15 توربو شده است! قدرت این موتور و تکنولوژی ساختش و ۸ سوپاپه بودنش بشدت مغایر با یه ماشین قرن بیست و یکمی هست اما متاسفانه در این مرز و بوم با این مبالغ حق انتخاب ندارید! اونایی هم که از موتور M15 موتور ریویی یاد میکنن باید بگم طبق کاتالوگ خود سایپا این موتور همون موتور ارتقا یافته پراید در شاسی مثلا ارتقا یافته بازم پراید هست که از X100 شده X200 خود موتور ریو هم خودش مال عهد بوقه و در حد راندمان و کارایی حتی موتور TU5 نیست اما اصطحلاک کمتری داره که اینش خوبه اما همینطور که گفتم موتورهای سایپا هیچ بویی از ریو نبردن بجز چند قلم لوازم جلوبندی ریو! مورد بعدی طراحی بشدت زشت خودروهای تولیدی سایپا هست که از تیبا صندوقدار شروع شد و در ساینا خلاصه میشه! باز مدلهای هاچبک شون قابل تحمل و بروزتر جلوه میکنن مثل همین تیبا ۲ و کوییک. اما بریم سر اصل مطلب که در مورد تجربه رانندگی و استفاده روزمره من از تیبا ۲ بود:
همون موقع تحویل و نشستن پشت فرمان منو یاد خودروهای پایین رده دهه ۲۰۰۰ می‌ندازه نه الان. همون اول تحویل لاستیک های سایز ۱۷۵ رو با نمونه کره ای مارشال سایز ۱۸۵ تعویض کردم که تفاوت هندلینگ و نرمی قابل حس بود. اما بدلیل سیستم تعلیق ضعیف سواری بشدت خشکی حس کردم که راحتی و آسودگی رو سلب میکنه البته اگه قبل این سوار ماشین مدل بالاتر بشید متوجه تغییر میشید وگرنه از پراید سوار تیبا بشید جز “به به” چیزی نمیگید. سایز ۱۷۵.۷۰.۱۳ هم بنظرم اصلا مناسب تیبا نیست و خیلی باریک و کوچیکه واسش که با تعویضش با نمونه ۱۸۵.۷۰.۱۳ میتونید نسبتا هندلینگ و سواری رو نرم تر و بی خطرتر کنید.
تعادل خودرو در سرعت های نسبتا بالا مثل ۸۰ به بالا شدیدا ضعیف عمل میکنه اینو بیشتر زمانی متوجه میشید که یه تصمیم آنی تو سرعت بالا بگیرید انگار سریعا میخواد کنترل خودرو از دستتون در بره و کلی لرزه و فشار به شاسی خودرو وارد میشه که نتیجتا استرس و اضطراب بیشتر برای یه ری اکشن سریع در سرعت بالا خواهید داشت همچنین کورس فرمان خیلی کم دور و سفت هست که موقع دور تک فرمان و دو فرمان بسیار فرمان کمتر میچرخه که مربوط به سیستم تعلیقش هست و ساینا و کوئیک ها هم از همین سندرم رنج میبرن و سیستم هیدرولیک فرمانشون هم فکر کنم از ابتدایی ترین اجزای ممکن ساخته شده!
ترمز های بشدت ضعیف با وجود دارا بودن ABS اما مثل هیدرولیک اینم از ابتدائی ترین و ساده ترین اجزا استفاده شده. کافیه تو سرعت بالا بخوای در عرض چند ثانیه ماشین رو جمع کنی؛ بله به لطف ABS جمع میکنی اما توئم با استرس و اضطراب وحشت! نه سیستم کنترل پایداری داره که به کمکش بیاد نه سیستم توضیع مناسب وزن خودرو در هر چهار چرخ درست و حسابی! واقعا ترمزهای سایپا رو خودروهای پایین رده مثل ساینا و کوئیک و تیبا فاجعه به تمام عیار هست!
متریال کلی تریم داخلی بشدت بی کیفیت و بنجل جلوه میده متاسفانه و شیشه بالابرهای جلو هم قدرت و کشش کافی رو نداشتن. صندلی های یکم شاید بهتر از پراید هست اما برای مسافرت حتی ۲ ساعته خسته و کوفته تون میکنه! اما همین که تنظیم ارتفاع حداقلی صندلی داره رضایت بخش بود واسم.
مسدله بشدت مهم برای موتور M15 صدای موتور بشدت بالاش هست که ربطی هم به روغن موتور یا برتری کوئیک به تیبا یا تیبا به ساینا نداره و تو هیچ کدوم تفاوتی ندران. ذات این موتور قرون وسطی ای همینه و هیچ کاری نمیتونید بکنید جز تحمل که تو دور موتور بسیار پایین “دو و نیم” به بالا انگار موتور میخواد از جاش کنده بشه و جونش درآد!
نور چراغ های جلو قابل قبول نیست و این مربوط به کاسه چراغ و لامپ هالوژنی منسوخ شده هست که متاسفانه ایران خودرو و سایپا فکری به حالش نمیکنن پس توصیه میکنم برای خودروتون حداقل برای نورپایین بگردید یه هدلایت ۲ طرفه (نه از این اسباب بازی های چند طرفه) بگیرید اونم گرون قیمت و استاندارد که هم نور خوبی داشته باشید هم دقت کافی رو داشته باشید. داخل کاسه چراغ همه خودروهای وارداتی و داخلی هم داخل کاسه چراغ رفلکتور بصورت پله ای به سمت چپ و راست هست نه چپ و راست و بالا و پایین و شمال غرب و شرق و…! پس هدلایت های ۲ طرفه بهترین نور و استانداردترین نور رو دارن نه هدلایت چندین طرفه که نور رو به در و دیوار و آسمون منعکس میکنن و تو رفلکتور عملکردی ندارن و برعکس چشم بقیه رو کور میکنن . همچنین درپوش فابریکی رو هم حتما ببندید و سوراخش نکنید فن هدلایت کارش مکش گرمای داغ کاپوت به هدلایت نیست، این کار رو بکنید کاسه چراغتون سر یک ماه به درک واصل میشه. فن هدلایت همین که ۲ سانت با درپوش فاصله داشته باشه کافی هست و گردش هوا بین مدار و بیرون به راحتی انجام میشه (این نقاط رو گفتم که توجه کنید)
مصرف بنزین بالا تو شهر برای همچین موتور ضعیفی و نخودی بشدت بالاست برای من که ۱۰۰ای راحت ۱۰ میسوزونه که برای این توان و راندمان مناسب نیست و یه ماشین با این حجم و قدرت اگه طراحی موتورش بروز و امروزی بود ۱۰۰ نهایتا باید تو شهر ۶ تا میسوزوند!
در کل تیبا ۲ و حتی ساینا و کوییک که همین میراث کپی برابر اصل تیبا که اونم پراید هست اما با قالب و چندتا دونا آپشن های پیش پا افتاده عهد بوقی ، ماشینی نیست که با اطمینان خاطر و آرامش خاطر به سفر و گشت و گذار بپردازید و بیشتر یه ماشین شهری هستن که میتونن کاراتون رو را بندازن چون هم ترمز ضعیف و گیجی دارن هم سیستم تعلیق ضعیفی دارن و هم صدای موتور بالا و راندمان بشدت پایینی دارن که در سواری طولانی مدت اذیت کننده هست.
سلمان 1401/6/1
سلام. جدا از صحبت همه دوستان
طبق آخرین رده بندی کیفیت خودرو ها که آذر ۱۴۰۰ توسط اداره استاندارد و کیفیت منتشر شد .خودرو کوییک و کوییک اس چهار ستاره از ۵ ستاره دریافت کرده ولی خودرو های پژو مثل پارس و ۴۰۵ و ۲۰۶ تیپ ۲ در درجه پایین تر با ۳ ستاره قرار دارن. البته کوییک آر هم ۳ ستاره دریافت کرده
حسين دوستي 1401/6/9
كوييك ماشين هاي بسيار خوبي است در حد 200 تومان خوبه بهتر از پرايد و پژو206 است و قيمتش نسبت 206 پايين است و از همه چيز مهمتر گيربكس و موتور هم تقويت شده است من ازش راضي هستم الان يك سال هم است سوار هستم و همه جاي ايران هم رفتم هيچ گونه خرابي ندارد
هادی 1401/6/12
سلام یه راهنمایی
طول و عرض و ارتفاع صندوق عقب کوییک رو کسی میدونه میخوام خرید کنم ولی نگران جادار بودن صندوقشم
مهدی 1401/6/20
عزیزان نسبت به قیمت و هم ردهاش از همه بهتره هم خوشگله هم امکانات خوبی داره . من به همه پیشنهاد میکنم اگه تو این رنج میخوان هزینه کنند . شک نکنن
حسن 1401/6/23
سلام من تجربه 8000 کیلومتر راه رفتن با کوییک اینارو میگم

1: گیربکس بسیار بد صفحه کلاچ زود تموم میشه دنده عقب بد جا میره نمایندگی گفتن قانونه دنده عقب هست که اول باید بری 2 بعد عقب .. صفحه کلاچ رو هم بیشترن نمایندگی قبول نمیکنه و باید 700 پولشو بدی من رو 4000 تا صفحه عوض کردم رو 8000 تا اخراش باز هم مشکلاتش ایجاد شد
2: سیستم ترمز بسیار ضعیف لطفا فاصله زیادی با ماشین جلویی نگه دارید چون ترمز گاهی اوقات کار نمیکنه ترمز دستی که کلا قیدشو بزنید حتما حتما تو سربالایی داخل دنده بزارید جیق کشیدن لنت ترمز
3: عایق بندی نامناسب صدا از درو دیوار خودرو میاد
4: کیفیت رنگ خیلی پایین بطوری که ببری کارواش و اب از نزدیک بگیره رنگ سپر هاش میره
5:درز صندوق درز سپر ها و کلا پر از درز هایی که انگشت داخلش میره
6:کمک ها بعد 1000 تا کیفیت خودشو از دست میده
7: لرزش فرمان از سرعت 100 به بالا با بالانس درجا بیجا هم حل نمیشه کیفیت پایین رینگ رینگ و پلوس ها و ... باید باهاش بسازی
8: لرزش فرمون هنگام ترمز گیری بخاطره کالیپر ترمز هست لنت هرچقدر بخوای عوض کردم
9:بازار دسته دوم بده بد جوری که قیمت هایی که تو دیوار گذاشتن 10 20 میلیون زیر اونا حساب کن برا فروش

بیشتر از 8000 قسمت نشد فروختمش ارامش به زندگی من برگشت
محمد 1401/6/26
من کوئیک دارم. مشکلات اصلی ش رو میگم تا دوستانی که قصد خرید دارن بدونن. ۱. کیفیت ساخت پایین بخصوص پلاستیک ها. ۲. فرمان نسبتا سفت ۳. مصرف سوخت حدود صدی ۷.۵ تا ۸ ۴. عدم آب بندی کامل منظورم صدای باد تو ماشین تو سرعت بالای صد هست. ۵. کولر ضعیف و پرصدا ۶. دمای بالای موتور که منجر به استهلاک بالای موتور خواهد شد ۷. عدم بالانس چرخ ها در سرعت بالای ۹۰ کیلومتر حتی با مراجعه به مراکز بالانس چرخ ها یعنی در کل جلوبندی ضعیف ۸. عدم رگلاژ درهای خودرو
البته در کل از ۲۰۶ تیپ ۲ بهتره

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران