(3.8/5) 593,654 رای

ماشین دنا پلاس

قیمت: 310,000,000 تومان
دنا پلاس

مزایا و معایب دنا پلاس

مزایا
 • آپشن‌های قابل قبول به نسبت قیمت، گستردگی مناسب نمایندگی‌های خدماتی، بازار دست دوم بهتر از رقبای چینی
معایب
 • قدیمی بودن پلتفرم و پیشرانه، برخی مشکلات مونتاژی و کیفیتی بخصوص در سیستم برق خودرو

بررسی اجمالی

بیش از سه دهه از معرفی پژو 405 به بازار جهانی میگذرد اما در طول این سالها ایران خودرو هرگز دست از سر این پلتفرم بر نداشته و ضمن حفظ محصول اصلی یعنی 405 ، همواره سعی نمود تا در مسیر ارتقاء و توسعه این پلتفرم در قالب انواع و اقسام خودروها گام بردارد که در این بین با تجربه‌های موفق و ناموفقی روبرو شده است. در میان تمامی این ماجراجویی‌ها، میتوان از ماشین دنا به عنوان یکی از تجربه‌های موفق ایران خودرو در زمینه به روزرسانی این پلتفرم پیر یاد کرد چراکه این ماشین حداقل در بازار محدود ما توانسته همچنان طرفدران خاص خود را حفظ کند و در برابر رقبای خوش آب و رنگ‌تر چینی تا حد زیادی مقاومت نماید. البته درست است که علت اصلی فروش مناسب دنا نسبت به چینی‌ها، به موارد غیر فنی مثل دسترسی ساده به قطعات و گستردگی شبکه خدماتی و بازار دست دوم عالی مربوط میشود اما در هر صورت نمیتوان منکر این واقعیت شد که دنا در قیاس با پروژه‌‌‌‌هائی نظیر RD ، ROA، آریسان و GLi در مجموع محصول قابل احترام تری از کار درآمده و با طراحی نسبتاً خوب و امکانات کافی حرف هایی برای گفتن دارد. دنا پلاس هم به نوعی نمونه فیس لیفت شده دنا ساده محسوب میشود، هرچند برخلاف عرف جهانی این فیس لیفت نه به عنوان جایگزین مدل قبلی بلکه در قالب یک ماشین متفاوت و بصورت موازی با دنا ساده به بازارمان عرضه شده است. از مهم ترین تغییرات دنا پلاس نسبت به نمونه ساده میتوان به مواردی مثل به روز رسانی طراحی خط شانه کناری و گرافیک داخلی چراغها و تغییراتی در جلوپنجره و چند قسمت دیگر بهمراه نصب چند آپشن اضافه اشاره کرد که هر چند اقداماتی موثر در جهت پیشرفت دنا بوده‌اند اما هرگز نتوانستند هزینه بازطراحی وحشتناک پروژه فیس لیفت را توجیه نمایند. البته اخیراً دنا پلاس توربو نیز معرفی شده که از نظر توان پیشرانه بسیار قوی تر است.

فیلم بررسی دنا پلاس

بررسی دنا پلاس

دنا پلاس نسخه فیس لیفت شده دنا است و دنا نیز بر روی پلتفرم سمند توسعه یافته که خود سمند هم به نوعی فرزند پژو 405 محسوب میشود؛ پس میتوان دنا پلاس را جزء نوادگان پژو 405 دانست که این خیلی نا امید کننده است چراکه پلتفرم 405 در دهه چهلم زندگی خود به سر میبرد و سالها با مهندسی روز جهان فاصله دارد. اما این هم بی انصافی است که بخواهیم دنا را همان 405 بزک شده بدانیم چراکه این محصول در طول این سالها بارها مورد بازنگری فنی و مهندسی قرار گرفته و از نظر ایمنی و کارایی دست خوش اصلاحات اساسی شده است.
جدا از مواردی مثل الیاژ مورد استفاده که با چشم قابل مشاهده نیستند، پیشرفت های زیادی در بدنه و کابین این محصول ایجاد شده و حالا دنا پلاس با داشتن طراحی مدرن‌تر و آپشن‌های اضافه به محصولی امن‌تر و زیباتر از جد بزرگش تبدیل شده است. اما آیا این تغییرات برای رقابت با خودروهای روز حاضر در کلاس جهانی حتی از نوع اقتصادی و چینی کافی بوده؟! پاسخ قطعاً منفی است؛ برای همین حتی نسخه توربو اتوماتیک دنا پلاس که بهترین و کامل‌ترین نمونه از این محصول به حساب می‌آید هم قادر نیست با یک خودرو معمولی چینی نظیر چری آریزو 5 رقابت نماید.

داخل دنا پلاس

با ورود به داخل کابین دنا پلاس با همان طراحی داشبورد و تم کلی اتاق دنا معمولی روبرو میشوید. فضای کلی کابین هرچند جدید نیست اما به راحتی نمره قبولی را دریافت میکند. از جمله مزیت های کابین دنا میتوان به طراحی جذاب نشانگرهای پشت آمپر و کنسول میانی که با الهام از هیوندای سوناتا YF طراحی شده، اشاره کرد. غربیلک چهار شاخه فرمان نیز با وجود زمختی نسبی، به واسطه وجود کلیدهای کنترلی تا حدودی مدرن به نظر میرسد و استفاده از طرح چوب در کابین، توانسته به گرم شدن فضای داخلی کمک نماید. البته در میان تمامی این نکات مثبت باید گفت که متریال استفاده شده در داشبورد و تودری‌های دنا از سطح کیفیت متوسطی برخوردارند و ارگونومی برخی قسمت‌ها "مثل کلیدهای تنظیم صندلی‌های جلو" با حالت ایده آل فاصله دارند.

کابین دنا پلاس
در خصوص فضا سازی هم علیرغم اینکه به واسطه تغییر در ضخامت سقف (برای نصب سانروف)، کابین دنا پلاس اندکی از سمند و 405 کوچک تر شده اما همچنان برای یک خانواده عادی جای کافی را در اختیار قرار میدهد و محفظه صندوق عقب نیز کارآمد می‌باشد.

طراحی دنا پلاس

ماشین دنا به خودی خود طراحی قابل قبولی داشت و با دماغه خشن و خطوط تند و تیز بکار رفته توانسته بود سلیقه ایرانی را تا حدودی راضی نگاه دارد و به نوعی خودش را تافته‌ای جدابافته از سمند جا بزند؛ اما مدتی پس از عرضه موفقیت‌آمیز دنا، گروه ایران خودرو تصمیم به بازنگری برخی قسمت‌ها از جمله نیم رخ کناری گرفت. در محصول جدید که با نام پلاس به بازار معرفی شد خط شانه ساده کناری که دقیقاً مشابه سمند بود جای خود را به خطی جسورانه و جذاب داد. همچنین گرافیک داخلی چراغها بهبود چشم گیری را تجربه کردند و قسمت‌هایی مثل لچکی عقب و جلوپنجره دست خوش تغییرات کوچکی شدند.

دنا پلاس
البته مشکل اصلی طراحی دنا که مربوط به ناهماهنگی میان قسمت های مختلف بدنه "از جمله ناهماهنگی میان دماغه با قسمت انتهایی" بود همچنان در جای خود باقی مانده، ضمن اینکه با گذشت زمان و عرضه محصولات جدید چینی، ظاهر نسبتاً جعبه‌ای دنا، مقدرای از مد افتاده به نظر میرسد.

عکس دنا پلاس

مشخصات دنا پلاس

دنا پلاس همان موتور به اصطلاح ملی EF7 را در سینه دارد. پیشرانه ای که هرچند به کمک تعداد سوپاپ‌های بیشتر و سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ (CVVT) در دورهای بالاتر تنفس بهتری نسبت به موتور قدیمی‌ ایران خودرو یعنی XU7 ارائه میکند اما همچنان از نظر مصرف سوخت و پرفورمنس با موتورهای روز جهان فاصله زیادی دارد. بخصوص که دستیابی به نقطه اوج گشتاور در این نوع موتور نسبت به مدل قدیمی XU7 در دور بالاتری بدست می‌آید و در نتیجه حداقل در نسخه بنزینی، بخشی از برتریهای این انجین در عمل خنثی می‌گردد. البته خبر خوب این است که اکثر مشکلات اولیه پیشرانه EF7 که شامل خرابی‌های غیر معمول و روغن ریزی میشد در نسخه‌های جدید رفع شده و عملکرد کلی هم تا حدودی نرم‌تر از موتورهای قدیمی 8 سوپاپ است.

موتور دنا پلاس
همچنین وظیفه انتقال قدرت دنا پلاس بر عهده یک جعبه دنده 5 سرعته دستی است که نیروی تولیدی را به چرخ های جلویی منتقل میکند.
البته برای علاقه مندان به شتاب و سرعت نسخه توربو دنده‌ای و برای آنهایی که به دنبال رفاه و آسایش بیشتر هستند نمونه توربو اتوماتیک دنا قابل خریداری است که آن دو مدل قیمت به مراتب بالاتری نسبت به خودرو مورد بحث دارند. اما اگر قصد پرداخت هزینه اضافه را ندارید میتوانم به شما اطمینان بدهم که همین نسخه ساده با موتور EF7 تنفس طبیعی و گیربکس دنده‌ای هم در اکثر مواقع به نیازهای معمول شما پاسخ معقول را خواهد داد و اگر قصد ماجراجویی خاصی نداشته باشید از نظر شتاب و کشش کارتان را راه می اندازد.

مشخصات فنی دنا پلاس

نام خودرو دنا پلاس
کشور سازنده
پرچم کشور
ایران
سال (طراحی) 1395

مشخصات فنی

موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور 1646 سی سی
تنفس موتور تنفس طبیعی
انتقال نیرو دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت 115 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 157 نیوتن متر در 4500 دور در دقیقه
جعبه دنده 5 دنده دستی
شتاب 0 تا 100 13.5 ثانیه
حداکثر سرعت 189 کیلومتر در ساعت
وزن 1258 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) 4559 طول - 1720 عرض - 1460 ارتفاع
فاصله بین دو محور 2671 میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر 6.2 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی 7.7 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک 60 لیتر
استاندارد آلایندگی یورو 4
میزان تولید CO2 - گرم در هر کیلومتر
استاندارد امنیت

امکانات و تجهیزات دنا پلاس

دنا از همان ابتدا با آپشن‌های قابل قبولی به بازار عرضه شد که حداقل در زمان خود و در میان رده خودروهای اقتصادی کافی به نظر میرسید؛ اما در نمونه پلاس، جدا از تغییرات ظاهری، چندین آپشن جذاب نظیر ایربگ‌های جانبی، سانروف برقی و چراغ ولکام و.. نیز به ماشین اضافه شد تا این لیست تکمیل‌تر گردد. هرچند متاسفانه از سال 1397 برخی از آپشن ‌ها نظیر سانروف و ایربگ‌های جانبی از لیست آپشن‌های استاندارد حذف و به تجهیزات سفارشی اضافه شدند تا خریداران نسخه توربو و بعد از آن توربو اتومات، تفاوت بیشتری میان خودرو خودشان با دنا پلاس احساس کنند و به نوعی قیمت سنگین پرداختی برای مدلهای مذکور بهتر توجیه شود!
در خصوص ایمنی هم ایران خودرو مدعی شده دنا (حداقل در نسخه 4 ایربگ) توانسته 4 ستاره از یکی از موسسات آلمانی بدست آورد که البته از نظر اعتبار نمیشود به اندازه ستاره‌های موسسه Euro-Ncap یا IIHS روی این ادعا حساب باز کرد اما در هر صورت به نظر میرسد که اوضاع ایمنی این محصول مقداری بهتر از اجدادش یعنی 405 و سمند شده است.
در جدول زیر میتوانید امکانات رفاهی و امنیتی دنا پلاس را مشاهده نمایید:

امکانات دنا پلاس

ترمز و پایداری ترمز ضد قفل ABS و EBD - ترمز جلو ديسكي خنك شونده - ترمز عقب ديسكي
کیسه هوا داراي 4 كيسه هوا (راننده - سرنشين جلو و جانبي)
سیستم صوتی فرمان مجهز به كليدهاي كنترلي سيستم صوتي و هندزفري موبايل - داراي مانيتور مالتي مديا تصويري لمسي با رهياب (GPS) و هندزفري موبايل بلندگوهاي جلو و عقب تيوتر
دیگر تجهیزات فرمان هیدرولیک مجهز به كروز كنترل - تنظيم اتوماتيك كانال تهويه براي سرنشينان عقب - چراغ جلو داراي لامپ LED و نئون و چراغ‌ روز (Day Light) - چراغ جلو و عقب جديد - چراغ مه شكن جلو و عقب - چراغ نقشه خوان - چراغ خطر سوم - چراغ داخل داشبورد - چراغ‏هاي سقفي جلو و عقب - چراغ روشنايي فضاي پايين داخل كابين - طرح جديد آينه‏ هاي جانبي - آينه هاي جانبي برقي - راهنمادار و تاشونده اتوماتيك - آينه چراغ دار روي آفتابگير سمت شاگرد - شيشه بالابرهاي جلو و عقب برقي - سيستم ضد سرقت (ايموبيلايزر) - سيستم هشدار دهنده هوشمند مركزي ورود غير مجاز - دوربين ديد عقب - هشداردهنده موانع عقب - سيستم عيب يابي هوشمند ( مالتي پلكس ) - قفل مركزي با ريموت كنترل راديويي - كمربندهاي ايمني جلو سه نقطه‌اي با قابليت تنظيم ارتفاع - سيستم كنترل بخار بنزين - شيشه هاي سولار (ضد اشعه مضر UV خورشيد) - سان روف - كروز كنترل - ستون فرمان تلسكوپي (جمع شونده) - سيستم روشنايي موقت در محيط هاي تاريك - نمايشگر دماي محيط - آنتن سقفي جديد(Shark fin) به همراه سيستم پشتيباني از رهياب - جا عينكي - تنظيم زاويه نور چراغ‏هاي جلو از داخل - تغيير استايل جانبي خودرو (درب‌ها به همراه شيشه لچكي عقب، دستگيره‌ها، گلگيرها و آينه‏ هاي جانبي) - دستگيره‏هاي درب ها به رنگ كروم - تودوزي مخمل - دسترسي به صندوق عقب از داخل - بازكن قفل در صندوق عقب از داخل - قطعات دكوراتيو طرح چوب - سيستم قطع سوخت خودكار - سيستم كنترل بخار بنزين - كارت طلايي چهار ستاره

رقبای دنا پلاس در بازار

در این رده قیمتی رقبای زیادی برای دنا پلاس وجود دارند که انتخاب هر کدام از آنها مزایا و معایب خاص خودش را خواهد داشت. مثلاً تندر 90 کم استهلاک‌تر و کم مصرف‌تر است اما در عوض از نظر طراحی بخصوص داخلی و آپشن در سطح پایین‌تری نسبت به دنا پلاس قرار میگیرد؛ رانا پلاس هم علیرغم مصرف سوخت پایین‌تر و شتاب اولیه بهتر، با مشکل کمبود فضای پای سرنشینان عقب برای خانواده‌ها روبرو است. همچنین محصول جدید سایپا یعنی شاهین نیز برای رقابت مستقیم با دنا آماده شده و به لطف طراحی زیبا و آپشن‌های خوب و پیشرانه هرچند قدیمی اما مجهز به توربو، میتواند رقابت نزدیکی با دنا داشته باشد. البته در این بین نباید از چینی های خوشنامی همچون جک J4 نیز غافل شد چراکه از تکنولوژی ساخت به روز تری نسبت به دنا برخوردار هستند؛ اما با این حال J4 هم کاستی‌هایی در برخی آپشن‌ها و بازار دست دوم ضعیف تر و شبکه خدماتی محدود‌تر را دارد.

قیمت و نمایندگی

قیمت 310,000,000 تومان - بروز رسانی در جمعه 11 آذر
نمایندگی فروش ایران خودرو

سوالات متداول

خیر، موتور مورد استفاده در دنا پلاس مشابه دنا معمولی و از نوع EF7 است و در مدل توربو هم شرایط مشابه سورن توربو می‌باشد
خیر، از سال 1397، آپشن سانروف بهراه برخی دیگر از گزینه ها نظیر ایربگ‌های جانبی از روی لیست امکانات استاندارد دنا پلاس حذف شدند و اکنون فقط به صورت سفارشی و یا با خرید نسخه های توربو و اتوماتیک دنا قابل دست یابی هستند
از نظر فنی این امکان برای دنا پلاس وجود دارد اما بدلیل دردسرهای پیش رو، ابطال گارانتی و ریسک انجام کار بصورت غیر اصولی توسط تعمیرکاران و تیونرهای متفرقه، توصیه میکنیم در صورت نیاز به شتاب بالاتر، خودرو دناپلاس خود را فروخته و با یک مدل توربو کارخانه‌ای جایگزین نمایید. البته این کار برایتان مقدرای گرانتر تمام میشود اما در عوض در کنار لذت داشتن یک خودرو استاندارد، از رینگ‌های بزرگ‌تر و آپشن های کامل تر نیز بهره مند خواهید شد
خانواده تندر 90 به طور کلی به استحکام و جان‌سخت بودن معروف هستند و در این پارامتر برتری را بدست میاورند، همچنین از نظر مصرف سوخت و شتاب اولیه هم میتوان تندر را برنده رقابت معرفی کرد. جدای از اینها تندر بدلیل داشتن حالت جعبه ای اتاق، برای افراد قد بلند، جای سر بیشتری در اختیار قرار میدهد؛ اما در طرف مقابل، دنا پلاس با طراحی جذاب‌تر بویژه در داخل اتاق، آپشن‌های به مراتب بیشتر و صندلی های راحت‌تر میتواند از برخی جهات انتخاب کامل‌تری باشد. ضمن اینکه دنا از نظر فرمان پذیری هم خودرو خوش دست تری است
نظرات
 
 
 
جواد 1396/1/8
عشق است خودروی وطنی
 • صالح 1396/1/18
  بله امیدوارم خودروسازی ما پیشرفت کنه ولی به صندلی های ماشین های ایران خودرو نگاه کنید و با ماشین های خارجی حتی چینی مقایسه کنید ی جوری نیست صندلی ها؟؟ یک روسی هم داشت بررسی میکرد ماشین دنا رو خیلی به صندلیش گیر داده بود ی جوری هست
 • میثم 1396/2/13
  بله ما که دشمنی با محصول ایرانی ندارم ، ولی به شرطی که آخرش مجبور نشیم آتیشش بزنیم یا بندازیمش تو دره!
 • آريا 1398/3/28
  در کل خودروي دناپلاس نسبت به ساير خودرو هاي هم رديف،افت قيمت خيلي کمتري دارد.
  شرکت ايرانخودرو قراره براي گيربکس اتوماتيک شش سرعته ي اين ماشين از شرکت هاي خارجي کمک بگيره.
  باتوجه به اين که کشور ما در تحريم است و بهانه ي محکمي براي شرکت ايرانخودرو،شک نکنيد اين ماشين در سال اينده باقيمت بسيار بالايي در بازار فروخته ميشه.
 • تاسف 1398/6/14
  واقعا متاسفم انقد سر این لگن های داخلی بی کیفت که حتی تو کیفیت از چین هم پایین ترن انقد به به چه چه میکنین من دنا دارم 100 میلیون پای این اشغال دادم گیربکسش صدای خر خر میده
 • محمد 1398/6/30
  بخدا مسخرس عین ..... از این لگن مگنای داخلی تعریف میکنین بهتون میخندن داری مبارکت باشه منم ارابه داخلی دارم مثل شما ولی دیگه تعریف نمیکنم نه کیفیت نه امنیت هیچی
 • خخخ 1398/7/6
  داداش دلت خوشه الان حتی بدترین برند چینی موجود در ایران یعنی بعضی مدل های ام وی ام اون سالهاهم به این داخلیا سره حالا نبین یه مشت بچه خورده هنوز دستشون تو دماغشونه .... تا چند سال پیش کره رو مسخره میکردیم الان کیا شده معتبر ترین برند های جهان حالا سرعت چینی ها که با کپی کاری از کره هم بیشتره تا چند سال دیگه برند هایی مثل هاوال بی وای دی و جک میشن بزرگترین خودرو سازان جهان بعد فکر کنم اون موقع جز 4 تا چرخ از این لگنای داخلی نمیونه واسمون
 • خخخ 1398/7/11
  خخخ عشق است لگن وطنی
 • جک sc9 1398/7/20
  اوسگل همچین میگی از چینی کمتره انگار داری با ال نود مقایسه میکنی بیچاره جک مدل sc9 رو زده تمام خودرو ساز های جهان دهنشون باز مونده تو داری با این توالت فرهنگی های داخلی مقایسه میکنی واقعا خدا یه ذر%D
 • جک sc9 1398/7/20
  اوسگل همچین میگی از چینی کمتره انگار داری با ال نود مقایسه میکنی بیچاره جک مدل sc9 رو زده تمام خودرو ساز های جهان دهنشون باز مونده تو داری با این توالت فرهنگی های داخلی مقایسه میکنی واقعا خدا یه ذره تو مخ بندهاش عقل میذاشت الان زمین از این رو به اون رو شده بود
 • بی اس 1401/1/18
  بیا برو تکالیف ریاضیت رو انجام بده بچه جون!!
اسپورت 1396/1/9
نکته جالب اینجاست که وقتی مشخصات فنی دنا رو در همین سایت باز می‌کنی نوشته 114 اسب بخار و حداکثر سرعت 190! ولی دنا پلاس نوشته 113 اسب بخار و حداکثر سرعت 189
 • محمد 1396/2/7
  واقعا جالبه اما اگه موتورش عوض کنن خیلی عالی میشه مثلا توربو بشه یا حد اقل موتور ef7روش نباشه+
 • Gh 1398/6/17
  حالا جدا از کیفیت پایین کلاس هم نداره شما الان 300 میلیونم بدی ماشین ایرانی تو خیابون نگاتم نمیکنن الان ماشین باکلاس جک اس 5 یا جک اس 3 یا تیگو 7 ففط کافیه قیمت بره بالا بخدا این جکا 1 میبیاردم بشن باز ملت میخرن ولی جدا از این حرفا بخدا چینی تو کیفیت یه در کاپوتش به کل ایران خودرو وسایپا میارزه حالا این دنا اشغالی که نه ایمنی داره نه فنی لااقل میدی مزدا سوار میشی کار کرده باز تو خیابون میگن طرف مزدا داره دنا خز ایرانی چی
آشنا 1396/1/11
خودرو زیبایه به نظر من تو زیر 50ملیون بهترین خودرو هستش
 • امین 1398/5/20
  یادش بخیر زمانی که زیر ۵۰ بود، الان ۱۳۰ گیرت نمیاد🙁
 • مهدی 1398/6/16
  اونایی که داخلی میخرن اخرش ماشین کم کم تو یه سال میافته تو خرج اونوقت کیفیتو نگا دوستم 140 میلیون داد دنا بهش گقته بودم یا مزدا کار کرده زیاد بخر یا جک جی 5 کار کرده یا ال نود گوش نکرد به خدا قسم ماشینش تو 5000 تا توبوش سوخت و گیربکسم مشکل پیدا کرد بدبخت پولش به باد رفت ندین به این داخلی ها همون پرایدو بخرین کم ضرر تره والا یا یه چینی خوب بخرین یا ژاپنی کره ای کار کرده
 • هادی 1398/8/14
  سلام. من سمند EF7 دارم. چند روز پیش (7 آبان) دو سال شد که خریدم. 65 تا رفته. خدا رو شکر بسیار ازش راضیم. دو بار مشهد باهاش رفتم. اصفهان رفتم و شاید حدود 20 بار خرم آباد. نمیگم که خودروی ایرانی عالیه و ... اما میگم به جز اینکه شاید در هر جنسی که میخرید با یه درصدی خراب در بیاد اما به طور کلی خودروی ایرانی قابل قبوله که اگر نبود در بازار عراق که ماشین های کره ای و ژاپنی و امریکایی و اروپایی احتمالا بدون تعرفه وجود دارن، پراید (در عراق 7 هزار دلار) و سمند و پارس و تیبا و ... به فروش نمی رفت/ و دوما تا حمایت نشه بهتر نخواهد شد. هر چند معتقدم مدیریتش هم باید دست آدم کار بلد باشه که نه به خاطر خویشاوندی با این و اون بلکه به خاطر مدیریتش منصوب بشه.
 • sohrab 1399/6/9
  الان باید 270 پول بدی! انگار 20 سال گذشته..
 • یاشار 1400/6/6
  الانم ۴۰۰ عه، بعد منم یکی کامنت میزنه ۶۰۰، و تا قرن ۲۲ ادامه داره
 • mahdi 1400/7/2
  الان 340 گیر نمیاد
 • کاربر 1400/10/6
  الان شده توروبوش ۴۷۰🥲🥲🥲
 • ساده لوح 1401/9/2
  الان من مدل ۱۴۰۰ رو میخوام بخرم شده 400 میلیون

  خلایق هر چه لایق
اس 1396/1/14
به طور کلی از دنا خوشم میاد ، ولی باحال بود که نصف آپشناش چراغ بود :))) چراغ فلان ، چراغ فلان ، چراغ فلان و چراغ........... ولی به هر حال تو وضعیت کنونی خودروی قابل قبول و راضی کننده ای به نظر میاد ، هم از نظر فنی هم از نظر ظاهری
 • Amir 1396/3/21
  ميدونستيد قيمت يه چراغش 300 هزار تومان پولشه يعني صاحبش يه تصادف كنه ورشكست ميشه
 • احسان 1396/3/28
  فک نکنم کسی که پنجاه میلیون میده ماشین با یه تصادف و سیصد تومن پول ورشکست بشه.
علی 1396/1/15
:\ حداقل اون توربرو شارژ رو روش میزاشتید! یا قابل سفارش توسط مشتری!!!
یا حداقل با گیربکس اتوماتیک :\ یه سانروف گذاشته با چارتا خط بغلش:/
دنای قبلی هم با پسوند SE قابل عرضه تا روز قیامت :)) =))
sos 1396/1/21
جالبه قبلا ماشین های ایرانی همش زیر بیست تومن بود حالا مردم با پنجاه تومن به این لگن راضی شدن
 • شایان 1396/4/20
  اصلا لگن نیست چرا توربو نداری چون نگه داری آن سخت است و باید بنزین سوپر در آن ریخت و در صورت تصادف هزینه بسیار بالایی دارد و مصرف بنزین و اصتحلاک ماشین را بالا می بره برای شتاب فقط چرا اتوماتیک نه چون مسئول ایران خودرو گفت ما می توانیم cvt بگزاریم ولی تازه بهانه دست مردم ایران می افتد وگرنه نه می توانستند مانند کویک بگذارند ولی گفتند ما می خواهیم از کشور های معروف تهیه کنند
 • مهرشاد 1397/6/17
  لگن؟😂
  شرط‌ میبندم تاحالا پشتش ننشستی حتی از نزدیکم ندیدیش
  دنا پلاس عشقه😍
 • Mojtaba 1399/12/1
  کجایی ببینی شده ۴۵۰میلیون !
ممد جواد 1396/1/25
دوست عزیز ارزش پول ایران چند برابر پایین اومده هنوز توقع داری با 20 تومن ماشین بخری؟
الان تنها مشکل ما با توجه به کم ارزش شدن پولمون بالا نرفتن درآمده وگرنه تا 50 میلیون در مقایسه با هم رده های هم قیمتی واقعا ماشین خوبیه
Ehsan CH 1396/2/6
من منتظرم یه روزی بیاد بازار سایتتون بررسیش کنه ، پولش نیست بزار به همین بررسی ها خوش باشم:)))
 • aaa` 1396/2/14
  لایک داری gh
سجاد 1396/2/13
متاسفانه صندلیهای ماشینهای ایران خودرو و کلا ماشینهای داخلی اون راحتی مناسب رو ندارن دنا رو من نشستم واقعا صندلیش یه جوریه. ماشینهای خارجی صندلیشون آدم رو بغل میکنه انگار. از نظر آپشن نسبت به قیمتش خوبه ولی اگه به جای این همه چراغ یه دستی به گیربکس و موتور میزدن بد نبود. این از نظر حرکن و فنی همون سمنده
پارسا 1396/2/21
خیلی ماشینه معرکه ای هستش ولی خاک بر سر ایرانیا که یک ماشینه دنده اتومات نمی تونن بسازن
 • سید 1396/5/7
  نمیتونن نه نمیخوان
 • حمید 1396/5/17
  آخه سمند بادکرده کجاش معرکه س داداش ، این لگن اتومات هم نیست
rasol-krsn 1396/2/24
مگه قرار نبود توربو بشه؟
 • Mohammad 1396/2/28
  داداش یواش یواش دیگه اونو وقتی میزارن که بتونن از مردم شصت تومن بخاطر اوتومات و توربو بگیرن با چندتا چراغ اضافه 😅
 • قلی 1396/4/28
  ما که دیگه عمرمون کفاف نداد و پیر شدیم! انشاا... آیندگان و نوه های ما برسن به پیشرفت امروز دنیا!!!
 • سیدمحمدسجادحسینی 1396/5/1
  آقا این ماشین خیلی خوبیه درضمن میخواد (به گفته مدیرعامل ایران خودرو تاپایان امسال)خودروهای دناپلاس توربو دناپلاس توربو دنده اتوماتیک و سورن دیزل تولیدبشود.
Yasin 1396/3/3
چراغ جلوشو زشت طراحی کردن ولی خیلی از ایرادای سایر خودروهای ایران خودرو مثل سمند و پژو تو این برطرف شده مرسی انشالله ازینم بهتر میشه
 • یه نفری 1396/5/14
  برو عمو دلت خوشه یه جور حرف میزنی انگار ایران تازه ذاره ماشین تولید میکنه دوست عزیز چی از این بهتر بشه کادیلاک مال ۵۰ سال پیش دنده اتوماته شیشه برقی زدن چی میگی الان ایران تو دولت جمهوری اسلامی ۴۰ ساله داره ماشین میزنه کشورهایی با کمتر از این قدمت دارن چی میسازن دلتونو به چی خوش کردین پولتونو دور میریزید برید ده دوازده تومن بدید پراید بخرید که کمتر پولتون هدر بره کمتر شکم یه عده و گردن یه عده دیگه رو کلفت کنید اونام به بهانه تحریم اشغال به خیکمون ببندن و یه گروهم بگن از تولید داخل همایت کنید و خودشون لباس مارکدار بپوشن
حجت 1396/3/9
دنا حاصل رابطه نامشروع سمند و لنسر ....
 • حسین 1396/3/19
  چراغ های هقب و فرمان و تا حدودی درب صندوق از هیوندای اکسنت الگو برداری شده...
trooper 1396/3/11
این آپشن هایی که رو این اضافه کردند نسبت به قیمتی که بیشتر شده ارزش نداره
وحید م 1396/3/17
سلام به همه دوستان . من خودم 5 ساله که سمند با موتور ملی یا همون ef7 سوارم و کاملا با این موتور آشنا هستم، به نظر من ایرنخودرو باید همونطور که نسبت به اضافه کردن آپشن و فیس لیفت داره کار میکنه بایستی نسبت به کم کردن وزن دنا کاری بکنه تا این موتور با قدرت حدود 114 اسب بخار و گشتاور 155 نیوتن متری بتونه کارایی بهتری داشته باشه زیرا نسبت توان به وزن در این ماشین و سمند و سورن پایین هستش و در سربالایی ها و شتاب گیری عملکرد خوبی نداره ، علاوه بر این مشکل گیربکسی که روی این محصول هست هماهنگی خوبی با موتور نداره و احساس میکنید این ماشین در سرعت بالای 100 نیاز به یک دنده دیگر داره ، ای کاش گیربکس 6 سرعته یا حداقل بهتری روی این ماشین میزاشتن تا این مشکل رفع میشد. در آخر باید بگم که کیفیت تمامی قطعات دنا در حال حاضر بهتر از سمند هستش و به همین دلیل با نشستن پشت دنا رانندگی بهتری نسبت به سمند تجربه میکنید( متاسفانه فقط میتونم این ماشین رو با سمند مقایسه کنم !!! )
علیرضا 1396/4/8
سلام میخواستم در مورد دنا بپرسم میگن موتور دنا ضعیفه
محسن 1396/4/10
من دنا دارم ، فوق العاده اتاقش رو کشتن با داشبورد بزرگ ، سینی باند عقب بزرگ و صندلی های بزرگ ، با اطمینان بهتون میگم از 206 جاش کمتره ، امیدوارم توی پلاس حل کرده باشن ، میتونید چک کنید خودتون تا مطمئن بشید.
 • شما دوچرخه هم ندارید 1396/5/17
  Amir
 • حمید 1396/8/11
  شما یا چینی سواری یا موتور هم نداری میای نظر الکی میدی
Ali 1396/4/13
سلام اگه شرایط اقساطی خوبی داشته باشه ارزش خریدن داره
رحیم 1396/4/14
جالب اینجاست که مرتب میگن اگه واردات خودرو ازاد بشه خودرو سازی ایران نابود وکلی ادم بیکار میشه ... الان دلیلش رو میفهم شما هر سایت خودرو یی که بری کلی از مواجب بگیرهای سایپا وایرانخودرو ومابقی رو میبنی که کارشون فقط زدن تو سر مال وتبلیغ محصولات خودشون به اسم کاربران ومصرف کننده ها هستند .. باور کنید 80 درصد نظر دهند های اینجا مواجب بگیران هستند که در صورت ازاد بودن خودروها کار تبلغات منفی اینها علیه همدیگه هم منتفی وبیکار میشن .
علی 1396/4/20
من یکسال این ماشین و دارم نمیدونم چرا انقدر الکی موج منفی میان بعضی ها کجا داری زندگی میکنید تو کشور آلمان زندگی نمیکنی که با بنز و بی ام و مقایسه میکنید از لحاظ شتاب عالیه بی سروصدا صندلی ها حالت طبی دارن ماشین خوبیه نسبت به قیمتش
یاشار 1396/5/3
آقای sos اگه تو بخای ۲۰ میلیون ماشین بخری باید یه پژو روا مدل ۹۶ بخری 😂😂😂😂😂😂
 • مهدی لند 1396/5/6
  روات مدل چند ؟؟ قیمت آخرت چیه؟! اتفاقا روا ماشین خوبیه فقط زود خودشو میندازه
مهدي 1396/5/7
سلام دوستان من سوار دنا شدم خداييش خوب بود بهتر از بعضي از ماشين هاي موجود بازار تو اين بازه قيمتي،انصافا سواريش خوبه ضمن اينكه صداي كمي هم داره
حالا با اومدن دنا پلاس يه كم از سادگيش هم كم شده من كه پيشنهاد ميدم خريدنش رو
مهدي 1396/5/15
باسلام من دنا راسال ٩٤خريده ام ودرحال استفاده هستم اما اي كاش به جاي تغييرظاهرگول زنكش ايران خودرو اقدام به رفع معايب مي پرداخت وازاستفاده كنندگان قبلي اين خودرو نظرخواهي مي كردندولي مشكل اصلي اين خودرو گيريبكس وكلاج ونداشتن دنده اتومات وداشبورد غيراستانداردكه زانوي راننده وسرنشين جلورا درگيرمي كندوفضاي بسياركم مابين صندلي جلو با عقب است كه براي سرنشين عقب دلگيرواذيت كننده ضمن اين كه باتوجه به وزن سنگين موتور برروي چرخ هاي جلو قدرت هيدروليك فرمان بسيارضعيف است درهرحال با مقايسه پژوپارس مي توان گفت اتاق بهتري را دارا است قابل توجه مستريان وتوليدكنندگان بي انگيزه ايران عزيز
 • علی 1396/6/12
  من حاضرم قسم بخورم که تو یک بارم سوار دنا نشدی فقط یه چیزی خوندی
Mohammad 1396/5/17
درود بر همگی واقعا باید متاسف بود برای ایرانی ک اون زمان همه حسرتشو میخوردن ولی الان چی ی مشت آَشغال درست میکنن میدن ب خورد مردم بعد انتقادم میکنیم ک خوبه.بابای اروپایی فیس و استایل ماشینو تغییر میده کسی نمیدونم چ ماشینی هس .بابای ایرانی هم میاد سر جلو و عقب ماشیناشو تغییر میده با چهارتا چراغ بهش اضاف میکنه جز آپشن خطاب میکنه بعد خود مسئولانم بنز و بی اوم و سوار میشن ماشینای آشغالم واسه ما اسکل ها هس
 • رضا 1396/5/20
  سلام ، چی نوشتید !!! فکر کنم فقط خودتون متوجه میشید !!!!
  با اینجور نوشتن معلومه دنا رو حتی از نزدیک هم ندیدین !!!
  دنا پلاس واقعا به قیمتش می ارزه.
  متاسفانه همه توقع ماشین بالای صد تومن رو از دنا پلاس دارن اما تو رنج قیمتش از ساندرو و ماشینهای چینی سرتره
جواد 1396/5/18
سلام ، من ساندرو اتومات داشتم اشغال بود ، ردش کردم دنا پلاس ثبت نام کردم یه مدت بی ماشینم اما حداقل یه ماشین بروز سوار میشم
 • پژمان 1396/5/27
  دنا کجاش به روزه؟
  اتاق سمندو کجوکوله کردن سیستمشم که سمنده
 • سینا 1396/5/30
  پژمان جان شما فعلا همون سمند سوار شو هر موقع پولت رسید دنا پلاس بگیر تا اون موقع هم سکوت بهتره تا اینکه حرفی بزنی که مسخرت کنن
 • آرش 1397/9/19
  ساندرو لااقل ایمنی درستی داره و زیر لوگو رنو هستش نه یه شتر گاو پلنگ بی اصالت
محمد 1396/5/19
با سلام برای دنا پلاس یا دنا معمولی شاسی بلند ساخته بشه خیلی زیبا خواهد بود مخصوصا جلو پنجره قشنگی داره
پپرونی 1396/5/22
خدا نکنه با انواع سمند یا دنا مجبور بشین ترمز ناگهانی بزنین.جوری کنترل ماشین از دست میره که دیگه فقط شانس باید با آدم یار باشه که اتفاق بدی نیفته.خانواده این اتوموبیل به طور کلی استاندارد نیست و موقع ترمز زدن قابل کنترل نیست.
 • مسعود 1396/5/23
  سلام
  من پنج سال سمند ئی اف سون داشتم . ترمزش عالی بود و در چند حادثه مانع تصادفم شد. با توجه به اینکه ترمز عقب دنا دیسکیه قطعا ترمزش بهتر از اینه که ما تجربه کردیم. اینقدر ته دل مردم رو خالی نکنید. مشکل ترمز در سمند چند سالیه که برطرف شده

  تو ایران تمام خودروها رو دوبرابر قیمتش بنداز میکنن و در این شرایط و با این پول نسبت به ماشینهای هم رده خودش دنا و دنا پلاس ماشین خوبی هستند.

  نقاط ضعف : سنگینی ماشین هنگام حرکت از سکون خصوصا در ترافیک و استفاده از کولر( بعد از حرکت هیچ مشکلی ندارید)
  به صدا افتادن زه درها بعد از چند سال ناشی از سیستم تعلیق خشک خودرو که در تمام خودروهای خانواده پژو دیده میشه
  حیف این موتور که گیربکس پژویی پاسخگوی همه توانش نیست


  مزایا:
  فراوان بودن قطعات و هزینه نگهداری پایینتر از ماشین های هم قیمت
  شتاب خوب در حرکت (در سربالایی اگر وقفه نداشته باشید شتابش عالیه)
  استایی و تعادل خوب خودرو در سر پیچهای تند
  ترمز گیری عالی
  ایمنی بالا در رده قیمتی خود

  واقعیت ها رو نوشتم امیدوارم برای دوستان مفید باشه
  در این رده قیمتی اگر جثه خودرو براتون مهم نیست ساندرو هم گزینه مناسبیه آپشن و ایمنی دنا رو نداره ولی گیربکس و موتور هماهنگ تری داره
  دور چینی های زیبا رو هم خط بکشید چرا که اگر از ایمنی ضعیفشون فاکتور بگیریم بازار دست دومش از خدمات پس از فروشش ضعیف تره

 • HASAN 1396/6/9
  داداش یکی از نقاط قوت دنا ترمز های مطئنش هست و از هرکی پرسیدم تایید کرد
سهراب 1396/5/23
سلام ، امروز دنا پلاس از نمایندگی تحویل گرفتم ، عالیییییییییییییییییییی واقلا محشره با این پولی که بابتش دادم ، ساندرو دارم که ردش می کنم ، کی ساندرو لگنو سوار میشه دیگه
 • مهدی 1396/5/28
  سلام
  می خواستم بپرسم مانیتور دنا پلاس تحویلی شما گیرنده دیجیتال فابریکی کارخانه هم داره .....چون گفتن مولتی مدیاشو نسبت به دنای معمولی تغییر دادن
 • سعید 1396/5/31
  ماشین چطوره
علي 1396/5/24
درود و عرض ادب
بنده تازه دنا پلاس رو تحويل گرفتم .هنوز ازش سواري نگرفتم.ولي مطمئن هستم ايرادات جزئي و اوليه رو داره از دوستاني كه مدت بيشتري هست از دنا استفاده ميكنند خواهش ميكنم در مورد رفع عيوب احتمالي (گيربكس و موتوري ) بنده را راهنمايي كنند.
 • خلیل 1396/6/17
  داداش ایرادهای دنا یکی برقشه که حالا ۲و ۳ماه سوار شی متوجه میشی (اینترفیس.و....)یکی هم سپر جلو که خیلی پاینه به همه جا گیر میکنه...یکی هم برقی بودن گازشه ک کلافت میکنه ی ریپ های میزنه فک میکنی زلزله ۱۰۰ریشتری اومده.یکیم اینکه شاید بگم ۵۰درصد دنا ها جوش میارن نمیدونم مشکل چیه
 • رها 1396/7/10
  سلام خلیل جان ، جوک نگو ، معلومه ال نود سواری ، برو همون صفحه ال نودیا نظر بده
پژمان احمدی 1396/5/29
دنا پلاس در برابر این هجمه خودرو های چینی منطقی است، حداقل میدونی هر چی هست بهتر از سمند ولی وقتی چینی میخری معلوم نیست ۵۰ میلیون پول دادی امکانات آزرا بهت دادن یا سیستمات از کار افتاده چینی که گاهی اوقات از سمند هم بدتره
سینا 1396/5/30
من تحویل گرفتم ، خیلی خوبه ، واقعا اگه با این امکانات یه برند خارجی میزد یا اسم چینی روش بود قیمت دوبرابر می زاشتن ، تو این گرونی خودرو های اشغال چینی و داچیا این خودرو واقعا به قیمتش می ارزه
 • سعید 1396/5/31
  سلام ماشین gps هم داره
مهدی 1396/6/1
هه | ال نود ال نود پلاس | دنا دنا پلاس| 207 207جدید | پارس پارس داشبورد جدید | چه کاریه خدایی؟!! خب چهارتا ماشینه جدید بدین بیرون حالا جالب اینجاس به جای پیشرفت پسرفت کردن! چهارتا چراغ عوض میکنن 10 میلیون تومن میبرن روش!
دادا 1396/6/3
آره داداش گلم ماشین خوبیه ولی تو ایران شما یه سر برو فرنگ زیاد دور نرو همین عراق که در حال جینگول بازیه آقا ببین راحتت کنم برو اهواز ببین با ۴۵ملیون چه ماشینی گیرت میاد خودت قضاوت کن من چندتاشو میگم با قیمت هیونداi20وi30هیونداi20وi30که ۳۰و۳۵قیمتشونه و هیوندا اکسنت۳۵تا۴۰قیمتشه و هیوندا تامسون ۷۰تومن پژو۲۰۶دودرب۱۶تومن البته شورلت کامارو ۱۱۵تومن البته شما میتونید بریم توی نرم افزار دیوار و اهواز قیمت ماشین هارو ببینید
محمود 1396/6/4
سلام بیست روزه تحویل گرفتم واقعا عالیه نسبت به قیمتش حرف نداره همه آپشن های ماشین های چینی رو داره وافت قیمت هم نداره
محمد مهدی 1396/6/4
سلام
امروز دنا پلاس رو در نمایندگی دیدم
از نمای پشت تغییری با دنا نداشت ولی از رخ متفاوت و زیبا بود نمای داخلی فرقی با دنا نداشت. روی مانیتور گزینه گیرنده دیجیتال داشت ولی فعال نبود. تمامی امکانات ماشین های زیر صد میلیون بجز دنده اتومات رو داره.
نسبت به قیمتش و فراوانی قطعاتش و هزینه نگهداری پایینش می ارزه

 • HASAN 1396/6/9
  اتومات و موتور توربو شارژر تا اخر امسال اضافه میشه
 • احمد 1396/7/16
  برو عمو.از قدیم گفتن دست گربه ب گوشت نمیرسه میگه اخه.اسون
ارشيا داودبيگي 1396/6/5
كاش اتومات داشت
محمود 1396/6/7
صفر تا صد ۱۳.۵ ثانیه فاجعس
 • علی 1396/6/12
  این روی کاغذ هست ولی خیلی ماشینهارو زده تو درگ که ادعای 11 ثانیه را دارند
فریدون 1396/6/12
سلام من تحویل گرفتم خیلی خوبه نسبت به ماشینهای زیر صد تومن تو بازار
 • نیما 1396/6/18
  میشه بیشتر از ماشینتون بگید ؟عکس و ویدیو بزارید
شایان 1396/6/17
میشه سفارش داد اتومات بزنن یا اگه بشه چقد در میاد؟
ساسان 1396/6/22
آقا من دنا پلاسو تو خيابون ديدم يعني خطهايي كه رو بدنش انداختند انگار بچه رد ميشده رو ماشين هنرنمايي و خطخطي كرده اصلاً به لحاظ اصول طراحي خطوط بدنه با عقب و جلو ماشين نميخونه يعني دناي معمولي رخ بغلش صد شرف داره به اين كمدي فانتزي.
 • حسین 1396/6/24
  ساسان از طراحی ماشین سر در نمی یاری لطفا نظر نده
 • علی 1396/7/13
  برادر من شما که هیچ حالیت نمیشه از ایرودینامیک حرف الکی نزن البته از یک بی سواد هم این حرف ها بعید نیست در ضمن شما واسه ی بقیه نظر نده و بشین پشت لگنت بگو دنا پلاس بده
 • چنگیز 1396/7/16
  ساسان جان داداش یادشون رفت از تو نظر بخوان ب بزرگی خودت ببخش.ولی ناراحت نشو با شرکت بنز صحبت کردم بری اونجا کار کنی و نظراتتو اونجا ارائه بدی البته شرمنده واسه سطل آشغالهای جلوی در.اوسون
مهدی پیمایی 1396/6/25
جالب چراغ های ماشین مثل چراغ داخل خودرو و چراغ داخل داشبورد جزو اپشن و یا تجهیزات خودروست
مگه از ما بد بخت تر هم هست تو دنیا
 • نیما 1396/6/29
  سلام دوستان ..یه سوال دارم که ازتون خاهش میکنم حتما جواب بدید ...سوال منو لطفا کسانی پاسخ بدند که دنا پلاس رو سوار میشن ، میخواستم ببینم برای سرنشینان پشت درچه کولر وجود داره وآیا قابل تنظیم هست یا نه ؟ سوال بعدی ،آیا فضا برای سرنشینان پشت کمه ؟
محمد 1396/6/26
سلام دنا پلاس ایا ایراان خودرو اتومات دارد یانه و چه نوع اپشنی دارا می باشد قیمتش در بازار چنده و در کارخونه قیمت چند هرکیی میدونه بگه؟
رهگذر 1396/6/29
این ماشین نهایت زور ایران خودرو برای ریختن آپشن توی ماشینه اما با این قیمت با گیربکس دستی اصلا ارزش خرید نداره. اگر این ماشین با همین امکانات و با گیربکس اتومات ساخته میشد صد در صد رکورد فروش تاریخ خودروسازی توی ایران رو میزد ! اما از اونجایی که ایران خودرو یک شرکت دولتی است و حق استفاده از قطعات خارجی رو نداره لذا نمیتونه گیربکس های zf و amt و یا حتی cvt روی ماشین نصب کنه و چون حتی با گذشت 20 سال از خودکفایی صنعت خودرو هنوز موفق به طراحی حتی یک گیربکس اتومات نشده، پس این ماشین عمرا با گیربکس اتومات عرضه بشه! البته 206 ها و پارس هایی که با این گیربکس ها عرضه میشدند فراوونه ! ولی همونطور که گفتم این ماشین ها فرانسوی هستند ولی دنا چون پلتفرم ایرانی داره باید گیربکس هم طراحی ایران باشه و نمیتونه گیربکس های ساخت کشور های دیگه رو روی ماشینش سوار کنه! مثل سمند; شما به هیچ عنوان یک سمند دنده اتومات پیدا نمیکنید که کارخونه ای اتومات بوده باشه اگر هم دیده باشید صاحب ماشین خودش به صورت دستی اتومات کرده ولی من خودم حتی 405 هایی رو دیدم که کارخونه ای اتومات بودند ! (البته اون کاربراتوری های قدیمی)
من حاضرم جک چینی اتومات سوار بشم ولی پول پای این آشغال ندم ! قیمتش 52 میلیونه !!! با این قیمت حداقل 10 مدل مختلف ماشین با گیربکس اتومات وجود داره که میشه خرید و از رانندگی لذت برد! البته نظر اون هایی که با گیربکس دستی حال میکنند کاملا قابل احترامه !
تمام آپشن هایی که روی ماشین سوار کرده و بابتش پول گزاف میگیره میشه با نهایت 5 میلیون روی هر ماشینی نصب کرد! خیلی راحت میشه یه زانتیا تمیز حول و حوش 30 میلیون خرید و با 5 میلیون تمام این آپشن ها رو روش نصب کرد که میشه 35 میلیون حتی اگر 40 میلیون هم بشه قیمت دنا پلاس همین الان 52 میلیونه که احتمالا موقع تحویل 54 پرداخت میکنی، لذا شما با خرید یک زانتیا و نصب تمام این آپشن ها روی اون بین 12 تا 14 میلیون سود میکنید !
چرا عاقل کند کاری که باز آید پشیمانی !!!
 • مهدی 1396/7/1
  قراره دنا با گیربکس شرکت پنچ بلژیک و موتور توربو بزنن
 • رهگذر 1396/7/1
  اگر با گیربکس اتومات بزنن خونه ولی من به شخصه اگه با گیربکس اتومات هم بیاد نمیخرم! ماشین با موتور 1.7 لیتر یعنی فاجعه ! حالا میخواد توربو باشه یا نباشه! من شاخصا از ماشین های قدرتی بیشتر لذت میبرم تا ماشین ضعیف و پر آپشن با همین قیمت 52 میشه یه ماکسیما یا رونیز یا زانتیا یا هیوندای خرید که بنده شخصا دسته دوم این ها رو به صفر کیلومتر ترجیح میدم.
 • جواد 1396/7/10
  سلام دوست عزیز ، معلومه از قیمت خودرو اطلاعات زیادی نداری . عزیز زانتیا 30 تومنی یا چپیه یا لگن شده که باید 30 تومن دیگه خرجش کنی که برات بشه پراید !! دنا پلاس ماشین خوبیه نسبت به قیمتش هر کی هر چقدی پول داره ماشین می خره ، اگه کمتر از 40 داری 206 بخر اگه چند تومن بیشتر داری ال نود بگیر اگه 50 تومن داری دنا پلاس بخر و اگه فقط پول پراید داری نیا بدی ماشینی رو بگو که نمیتونی بخری !!
 • babak 1396/7/18
  رهگذر....
  شما که از قیمت کارخونه این خودرو خبر نداری چرا به این شکل نظر میدی...من خودم ثبت نام کردم 45500 درمیاد در نهایت ،البته بدون محاسبه سود ...
 • Vahid 1396/7/21
  شما که هنوز معنای حجم موتور و اسب بخار و گشتاور و نمیدونی چرا بیخود اظهار نظر میکنی؟ حتی قیمت ماشینا هم دستت نیست.
Ali 1396/7/4
پایین در عقبش تصادفیه شک نکنید
 • علی 1396/7/13
  مگه مال شما اینطوری باشه مال بقیه که نیست
امیرمحمد 1396/7/5
سلام و خسته نباشید خدمت ادمین خودرو بانک یه تقاضا از شما داشتم که اینکه لطفا دنا پلاس رو مورد تست بررسی ویدیویی قرار بدید.با تشکر
امیر 1396/7/8
لطفا توضیح دهید دنا پلاس اتوماتیک کی روانه بازار می شود؟ با تشکر
فرزین 1396/7/9
نمیدونم چیبگم . تغیرات توی قطعات پلاستیکی ماشین . تغیر جایگاه لامپ ها ( نه پلتفرم چراغ ) آخرشم واس رفاه حال مشتری رو سقف ماشین یه خرپشته گذاشتن تا منوپد ببرن بیرون بعضیا سلفی بگیرن . شاخای اینستا زیاد میشن فقط با این ماشین
ali 1396/7/13
موتور توربو هم به صورت سفارشی میزارن؟
رضا 1396/7/15
سلام و عرض ادب خدمت شما,, حدود یکماه است که یک دستگاه خودرو دنا پلاس صفر خریده ام چند ایراد دارد که نمیدانم با انها چه کنم اولا مصرف سوخت خودرو در جاده یا شهر با کولر و بی کولر و... به هیچ وجه زیر 8/5 لیتر در صد کیلومتر نیست و حتی تا نزدیک 10 لیتر در شهر میرسد که این با مشخصات اعلامی منافات دارد
ثانیا صدای موتور و صدای باد بخصوص در سرعت بالا حتی زمانیکه شیشه ها کاملا بسته است ازار دهنده است
ثالثا, در خودرو خریداری شده در قسمت درب عقب سمت شاگرد بخشی که زمان بسته بودن درب عقب روی ستون وسط قرار میگیرد( زه عمودی مشکی رنگ) پس از دو سه هفته از خرید خودرو از جای خود جدا شده و بنظر میرسد با چسب متصل بوده
پوشش قفل درب راننده( محل وارد کردن سوئیچ) بعد از یکماه بدون دلیل جدا شده و افتاد که خودم سرجایش قرار دادم و نمایندگی انرا محکم کرد
باتشکر از زحمات مسئولین امر یک نکته ضروری است و انهم اینکه وقت وسیلهای نو خریداری میشود انتظار است که تا مدتی ایرادی دیده نشود و بعضی ایرادها باعث دلزدگی و.... از مورد خریداری شده میشود
امیدوارم در خصوص موارد ذکر شده برای همه دنا سوارها و بنده هم فکری بشود
ابوالفضل 1396/7/16
فوق العاده مزخرف
اینا به اینه بغل تاشو میگن اپشن😳
گیربکس و موتور ماشین با دنا معمولی فرقی نکرده دنا که بعضیاش مورد دار در اومد و گیربکسش و موتورش بعد از 50 هزار تا سر صداش زیاد میشد ادم حیف نیس پول رو بده به این من دنا داشتم ماشین رو تو پر قو گذاشته بودم یه خط روش نبود اما یهو سر صداش گرفت نمایندگی بردم بازم نتونستن درست حسابی صداشو قطع کنن فروختمشو یه بسترن بی 50 اف خریدم اولش فک میکردم چون چینیه تا یه ماه بهش گاز نمیدادم که مشکلی براش پیش نیاد اما وقتی پامو رو گاز فشار دادم فهمیدم که این ماشین چی میگه فوق العاده بهتر از محصول ایرانخودرو
ولی هر کی نظری داره شما دوس دارین بخرین امیدوارم برای شما مشکلی پیش نیاره
بهروز 1396/7/16
سلام
من تقریبا بیست روزی میشه که دنا پلاس تحویل گرفتم
به نظر بنده با این قیمت بسیار عالی است نسبت به سایر ماشین های چینی آشغال
کسانی که ایراد می گیرند یا اصلا این ماشین ندیدند یا مطمعن باشید چینی سوارند
باحق
Ashil 1396/7/16
سلام داداشای گل من.خود من یکی از طرفداران سرسخت دنا پلاس هستم،خواهشا نظر بدید ولی توهین نکنید و از اصالت ایرانی بودنتون بیاید بیرون و به نظرات دیگران احترام بزارین ممنون میشم.انتظار نداشته باشین ایران خودرو ی شبه بیاد بنز بزنه ایشالا تو سالهای آینده مدلهای جدید با آپشنهای جدید میاد تو باز فقط کمی صبر داشته باشین منظورمم صبر ایوب نیست خیلی زود اتفاق میفته ایمان داشته باشید.
یا علی
 • حامد 1396/8/12
  با سلام
  بنظر شما از دنیای خودرو به اندازه ی همین دنا درک داشته باشید، دوست محترم ایران خودرو میدونی چند ساله داره تولید میکنه؟ همه ش داره کپی پیست آشغال میکنه بعد شما داری میگی در سال های آینده؟ منظورتون چندسال دیگه ست؟ اگه قرار باشه ۵۲ میلیون بدی دنا که موتورش ef7 هست خوب بهتر نیست یه سمند lx ef7 بخری ۳۲تمن؟
  خواهشا اطلاعاتتون رو بیشتر کنید، تا کی مردم ما میخوان انقد سطح پایین فکر کنن؟
babak 1396/7/18
دوستان هممون میدونیم که این قیمت واسه این ماشین بالاست....ولی چاره چیست...برم چینی بخرم...کم از بی کیفیتی چینی شنیدم...اون اقای رهگذر که اینجوری داره انتقاد می کنه که شاید اصلا ماشین نداره ...و میگه برم زانتیا بخرم....بابا یکی نیست به ایشون بگه به خدا هر چیزی یه عمری داره....اونی که بهت میدن 30 تومن دیگه عمرش تموم شده،چقدر می خوای خرجش کنی چند سال می خوای سوارش بشی.....تا حالا به مشکل برخوردی که قطعه گیرت نیاد....من mvm110 داشتم چپ کردیم باهاش قطعاتش گیر نمی اومد....سه ماه طول کشید ماشین رو جمع کنیبم....
آرین 1396/7/19
بررسی ویدیوشو بذاریین
علی 1396/7/20
به نظر من دنا پلاس نسبت به دنا تغییرات خوبی پیدا کرده و ماشین خوبیه مخصوصا در مقایسه با ماشین های چینی که هیچی ازشون نمیشه سر دور آورد ولی خودمونیم این خطوط بغل دنا پلاس اصلا ربطی به زیبایی ظاهری نداره و قیافه ماشینو بد کرده، طراحان ایران خوردو همیشه یه گندایی میزنن.
جواد 1396/7/23
باسلام من دنا پلاس دارم با توجه به برقی صندلی جلو که به نسبت بزرگترهم شده بله فضابرای سرنشین عقب کم ولی قابل تحمل هست دریچه برای تهویه عقب از مسیر انتهایی کونسول وسط جلو به سمت شبکه زدن
 • نیما 1396/8/1
  ممنونم آقا جواد
محمدمهدی عزیزی 1396/7/25
سلام لطفا فیلم تست دنا پلاس را بگذارید

ممنون
حسين 1396/7/28
سلام ميخوام بدونم دنا پلاس داخل كرم رنگ ميزنه دو رنگ
fereydun 1396/7/30
تقزیبا یک هفته می شه ماشین تحویل گرفتم در کل از لحاظ امکانات واقعا توی سطح خوبیه نسبت به ماشین قبلیم که سمند ال ایکس بود خیلی نرم تر شده و اتاق بی صداس اما برای من که قد بلند هستم یکم سقف پایین ه کاش ارتفاعش یکم بیشتر می بود سیستم صوتی ماشین کاملا معمولیه ولی فکر می کنم نسبت به پولی که دادم ماشین بدی نیست
 • صادق 1396/8/18
  اگه صندلیو تنظیم نکردی تنظیم کن درست میشه مگه اینکه قدت خیلی بلند باشه
محمد 1396/8/7
درود
پس از چند سال داشتن سمند ۸۴ و ال ایکس ۹۳ و هیوندا النترا ۲۰۱۵. به تازگی دنا خریدیم در مقایسه با ماشین های ذکر شده سواری و کیفیت مطلوبی داره. بسیار به نسبت سمند ۱۸۰۰ کم صداست و تعویض دنده ها به طور معنیداری نرمتر هست. از طرفی با توجه به گشتاور در دور بالا ضریب دنده ها کوچکتر شده که رانندگی در شهر را خیلی بهتر کرده. کروز کنترل بسیار عالی کار میکنه. واقعا چراغهای ماشین و اتاقش زیبا طراحی شده. فقط دو ایراد داره اول اینکه سان روف فضای سر را برای راننده کاهش داده به طوریکه من با قد ۱۸۶ مشکل جدی دارم باهاش حتی وقتی ارتفاع صندلی در پایین ترین حده. مجبورم پشت صندلی را بیش از حد بدم عقب که فضای عقب تنگ میشه. مشکل دوم لاستیک های کویر هست علی رقم اینکه ۱۹۵ بسته ولی جنسش خیلی خشک و لغزندس و حتما با نمونه کرهای ۲۰۵ عوضش کنید. نکته ای که خیلی نظرم را جلب کرده به نسبت ال ایکس قدرت ترمز ماشین هست که واقعا عالیه. چند برابر از النترا بهتره. در مجموع به نظرم با در نظر گرفتن قیمت ۵۳ ملیونی امتیاز ۹ از ۱۰براش مناسبه. در ضمن ایربگ جانبی در صندلی های جلو قرار گرفته که با ۴ ایربگ و ترمز قوی ماشین ایمنی در بازار محسوب میشه.
خدا همه شما را برکت بدهد
 • حامد 1396/8/12
  حالا زود تصمیم نگیر شاید به طرز معنی داری پشیمون شدی یه موقع😂
 • میثم 1396/9/2
  ممنون از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار همه قرار دادین بازم اگه چیز جدیدی بود اطلاع رسانی کنید ممنون میشم
علی 1396/8/11
دنا پلاس واقعا عالیهههههههه رخی که این ماشین داره هیچ ماشینی تو این رنج نداره پشت کیلومترش به کل قیافه بعضی از ماشینها می ارزه سال دیگه توربو و اتومات که بیاد بازارو میگیره مطمئن باشید
سباوش 1396/8/12
سلام به همگی
من همین دیروز دنا+ رو خریدم.البته به پیش خرید اعتقادی ندارم و یه کم گرونتر به صورت کارتکس خریداریش کردم.
ماشین های زیادی داشتم و لازمه یه چند مورد رو با اونا مقایسه کنم.
اول از همه کیفیت رنگ خودرو که میتونم بگم نه خوبه و نه بد ولی توی رنگ خاکستری که من خریدم مشکل خاصی منجمله شره های رنگ در زیر درها وجود نداشت و راضی بودم.همینطور برای اینکه خیالم راحت باشه ماشین رو کارشناسی رنگ بردم که یه وقت ضربه توی خود ایرانخودرو نداشته باشه که خدا رو شکر نداشت.
کیفت درهای جدید خوبه ولی یه خورده زه سیاه رنگی که روی درهای جلو گذاشته شده شل هست و باید حسابی سفتش کنید یا حتی اگه مشکلی بوجود اومد و کنده شد حتما با چسب مخصوص بچسبونیدش.
دستگیره در یه خورده احساس شل بودن به آدم دست میده وقتی بازش میکنین ولی مشکلی بوجود نمیاد براش
زیر درها موقع باز کردن یه چراغ سفید گذاشته شده که زیبایی خاصی به ماشین میده.
رکاب پا دری بدجوری نیازش احساس میشه که اگه داشت خیلی زیباتر و بهتر میبود.
فضای داخل تغییر خاصی نداشته ولی به خاطر وجود سانروف یه خورده سقف کوتاه تر شده و خیلی جالبه که همین کار باعث شده آفتابگیر ها رو که میچرخونین تا از شیشه های کناری آفتاب بهتون نخوره با سقف برخورد میکنن و کلا بودنشون با نبودنشون هیچ فرقی ایجاد نمیکنه ولی اینکه هست و اینطوری کج میشه وقتی با سقف برخورد میکنه باعث خنده زیاد میشه که خب از مسئولین ایران خودرو برای خندوندنمون تشکر میکنم!!!!!
من هم سمند داشتم هم ام جی 6 مدل 2013 ، نیازی نبود اینو بگم ولی برای مقایسه داشبورد و کیفیت مواد مصرفی داخل کابین باید اینو میگفتم ، اول از همه کیفیت صندلی ها نسبت به سمند بهتره ولی هم جمع تر شده هم اسپرت تر و به نوعی خشک تر ولی احساس بدی بهتون دست نمیده اما موقع نشستن توی خودرو به دلیل اینکه یه خورده سقف کوتاه تر شده برای منی که 185 سانت قدمه یه خورده سخت بود که باید قلق نشستن توی ماشین دستتون بیاد!!!!
دوم کیفیت داخل داشبورد که توی سمند از پلاستیک نرم استفاده کرده بودن ولی توی دنا از پلاستیک خشک که منو یاد ام جی 6 انداخت که البته توی ام جی 6 که داشتم کیفیت داشبورد خیلی بهتر بود.
سانروف مشکلی نداره و دقیقا وقتی ماشین رو تحویل گرفتم باهاش 300 کیلومتر رانندگی توی جاده رو داشتم که اصلا مشکل صدا و اومدن باد داخل خودرو و ... رو نداشتم.
سواری نرم بود و به لطف لاستیک 195 تعادل و کیفیت سواری جالبی رو تجربه کردم هرچند به شخصه خودم لاستیک 205 و 215 رو ترجیح میدم و به زودی حتما عوضشون میکنم و از این اندازه ها براش میخرم.( لاستیک های خودش مدل کویر تایر هستن که توی مدل های ایرانی من یزد رو بیشتر میپسندم )
ترمز خیلی خوب عمل میکنه
ولی یه چیزی که برام خیلی جالب بود خنگی گیربکس بود که دقیقا حس ام جی 6 رو بهم داد که اتومات بود
وقتی ماشین رو به حرکت در میارین و دنده رو روی یک قرار میدین و کلاچ رو به تناسب میارین بالا و گاز میدین مشکلی نداره و ماشین حرکت میکنه ولی وقتی توی دنده 2 به بالا هستین و گاز رو تا ته فشار میدین یه 2-3 ثانیه طول میکشه که گاز بخوره ماشین که این مورد برام خیلی عجیب بود چون دقیقا وقتی سوار ماشین اتومات بشین این اتفاق میوفته که به قولی میگن گیربکس خنگه!
حالا نمیدونم این مشکل توی پدال گاز هست یا نه چون توی دنده یک اصلا مشکلی نیست!
دنده نرمی داره و تعویض دنده به راحتی انجام میشه و توی حرکت با سرعت زیاد وقتی میخواین دنده رو عوض کنید یا حتی معکوس بدین هیچ صدای تقه ای داخل ماشین نمیاد و به نرمی این تعویض ها انجام میشه.
سیستم چی پی اس خوبی داره ولی اینکه توی کوچه یه مقدار سرعت بالاتر بره هی میگه سرعت خود را کاهش دهید رو مخه!!!
دوربین عقبی که براش گذاشتن خیلی جالبه ولی اینکه خطوط پارک رو هم براش گذاشتن ولی با چرخش فرمان تکون نمیخوره خیلی عجیبه! یا خطوط پارک رو بذارین و با فرمان بچرخونینش یا کلا نذارین چه کاریه آخه؟!؟! حتما سال دیگه میخوان دنا پلاس پلاس رو بدن این مشکل رو برطرف کنن! 😄
سیستم دی لایتش مشکلی نداره ولی کاش ابرویی بالا هم همراه با دیلایت روشن میشد که زیبایی بیشتری به ماشین میداد و یا کاش چراغ های ماشین به صورت پیش نصب شده سفید رنگ میبود که خیلی قشنگ تر میش.
شدت باد کولر خوب بود و توی جاده با سرعت 100-120 همزمان با روشن بودن کولر کاهش سرعتی موقع به کار افتادنش احساس نکردم مثل موقعی که سمند رو داشتم.
پاور ویندوز برای شیشه ها وجود نداره ولی سانروف وقتی دزدگیر رو فعال میکنید و دوبار دکمه ریموت رو میزنین همراه با جمع شدن آینه ها بسته میشه.ای کاش این مورد رو هم اضافه میکردن تا مجبور به تغییر در سیستم برقکاری ماشین نمیشدم و نرم بهش اضافه کنم.البته هنوز اضافه نکردم ولی به زودی این کار رو انجام میدم.
شیشه های جلو به صورت کامل پایین نمیره و یه مقدار کم بالا میمونه که اونم به خاطر نوع جدید درهای دنا+ هست که البته مشکلی نداشتم باهاش.
سیستم بلوتوث و همینطور آیپاد به خوبی کار میکرد هرچند وقتی بلوتوث روشن بود و در حال پخش اهنگ کسی باهام تماس میگرفت و بعد از قطع دوباره میخواست آهنگ رو ادامه بده ، اهنگ به صورتی پخش میشد که انگار سرعت آهنگ کم شده ولی بعد از 5 ثانیه به حالت اصلی برمیگشت اما در حالت وصل بودن به صورت آیپاد این مشکل وجود نداشت.فکر کنم مشکل از بلوتوث باشه و نسخه قدیمیش که البته نمیدونم نسخه 4 هست یا قدیمی تر.
البته یه نکته رو اضافه کنم ، گوشی آیفون به خوبی باهاش سینک میشه و میتونین دفترچه تماس رو به خوبی توش ببینید ولی به هیچ عنوان نمیتونید لیست آخرین تماس ها و تماس های گرفته شده رو مشاهده کنید که این برام خیلی عجیب بود .
کیفیت تاچ مالتی مدیا خیلی خوبه و واقعا بهشون بابت این کار تبریک میگم.
فقط کاش علاوه بر مواردی که گفتم ، سیستم مصرف سوخت میانگین و لحظه ای هم براش میذاشتن.چون واقعا نبودش احساس میشه.
سانروف به خوبی عمل میکنه و موقع بسته بودن با اینکه انتظار داشتم در موقع حرکت صدا بیاد داخل ولی اصلا هیچ صدایی داخل نمیومد که برام جالب بود.هرچند روکش داخلی موکتی که گذاشتن عین پر سبکه و بود و نبودش فرقی نداره انگار یه تیکه کاغذ گذاشتن!!! حداقل یه کم سنگین تر و عایق بندی تر میکردن جالب میشه مثل ماشین های دیگه!
چیز خاص دیگه ای به نظرم نمیرسه که بگم ولی اگه دوستان سوال خاصی داشته باشن در خدمت هستم.
امیدوارم تونسته باشم با توضیحاتم ، شرح کاملی داده باشم.
ببخشید که مطلبم طولانی شد.
 • نیما 1396/8/12
  سلام آقا سیاوش.من رانا ۹۲ داشتم چون ازش راضی نبودم فروختم و الان حدود سه چهار ماهه که منتظر بودم که دناپلاس بیاد تو بازار تا بخرم و کلی هم ذوق داشتم ولی الان که نظرات دوستانی مثل شما رو که خوندم یکمی دلسرد شدم. من تو رانندگی دو چیز خیلی واسم مهمه اول اینکه به هیچ وجع صدای موتور داخل اتاق نیاد حتی تو سرعت بالا و دوم اینکه سواری نرمی داشته باشه و صندلی همه جوره قابل تنظیم باشه.به نظرت دناپلاس این موارد رو داره؟ سپاسگزارم
 • امین 1396/8/14
  عالی ؛ عالی
  واقعا کامل بود
 • رضا 1396/8/15
  سلام .. عایق بندی سانروفش چطوره و اینکه سیستم برقیش مشکلی نداره؟
 • میثم 1396/9/2
  ممنون آقا سیاوش از اینکه اینهمه حوصله به خرج دادین و تجربیاتتون رو در اختیار همه قرار دادین بازم اگه چیز جدیدی بود اطلاع رسانی کنید ممنون میشم . من که از اطلاعاتتون خیلی استفاده کردم بازم ممنون
 • محمد67 1396/9/9
  مشکل تاخیر در گاز مربوط به برنامه نویسی ecu هستش
  یعنی ایرادی که سمند ها هم دارند
  اگه گاز سیمی بود تاخیر نداشتن
  ولی چون سنسوری هستن این مشکل وجود داره

  و متاسفانه با نمایندگی ها هم که صحبت میشه میگن همه اینجورن و کاریش نمیشه کرد

  در واقع باید برنامه ecu ویرایش بشه که تاخییرارسال پیام از ecu به دریچه گاز از بین بره


  منم سمند ef7 دو ماهه تحویل گرفتم این مشکل رو دارم و متاسفانه بعضی وقتا این تخییر مشکل زیادی ایجاد میکنه

نیما 1396/8/12
درود.دوستان من رانا tu5 مدل۹۲داشتم به این خاطر فروختم که دناپلاس بگیرم و کلی هم ذوق واسه خریدش داشتم ولی الان که نظرات دوستان رو میخونم دودل شدم. البته این موضوع درسته که باید از افرادی که سوارش شدن بپرسم چطوره ولی نمیدونم بین این همه نظر حق با چه افرادیه. از اونایی که سوار دناپلاس شدن و باهاش هم تو ترافیک و هم تو جاده رانندگی کردن خواهش میکنم که راهنماییم کنند.سپاسگزارم
 • محمد 1396/8/16
  درود بر شما
  من دنا پلاس دارم. سواریبسیار نرم و موتور کاملا کم صدا و نرمه. توی شهر خیلی خوب و راحته و تعویض دنده نرمه. اگر شتاب سریعتری ازش انتظار داشته باشین دور موتور را به ۴۰۰۰ که برسونی واقعا قافلگیر میشی. تجهیزات خیلی زیادی داره. ترمز بسیار عالیه. کوچکترین صدایی از داشبورد و ستون و کمربند و... شنیده نمیشه. به نسبت قیمت بسیار عالیه. فقط چراغ نور پایین را با لامپ اکستریم ویژن فیلیپس عوض کنید که دیگه از نظر نور جلو واقعا عالی میشه. خدمات و گارانتیش عالیه. ۳ سال گارانتی و بیمه بدنه داره. همه چیز حتی روغن رایگانه. برخورد نمایندگی هم راضی کنندس.
 • ارين 1396/9/17
  سلام دوست عزيز اين ماشين فوق العداست من جك اس ٥ داشتم و دارم اما اين ماشين رو براي همسرم خريداري كردم سواري نرم،ترمز عالي، امكانات خوب، كلاج فوق العداه نرم و موتور خوب تنها ويژگي منفي اين خودرو ترمز دستي سفتشه كه واقعا سفته ولي بعضي ها كه نوشتن صداي كابين زياده كابينش اصلا صدايي نداره شما برو بگرد تو خيابون يكي رو پيدا كن كه دنا پلاس داشته باشه ازش بپرس نصف اين دوستان يا پيكان سوارن از روي حرص بد ميگن يا اينكه كلا با اين خودرو و خودروي ايراني مشكل دارن بنده مهدس مكانيك هستم خودم هم اصلا ماشين ايراني پسند نيستم و چيني رو ترجيح ميدم اما اين ماشين فوق العداست...
  اگر ميتوني توربوشو بگير شتابش فوق العادس

  تو فكر اتوماتش هم نباشين گيربكس اتوماتش مزخرف خواهد بود چون اون شركت فقط با شركت هاي چيني از قبيل(ليفان،دانگ فنگ، جك) قرار داد داره و فقط يكيشون خارجيه كه اونم پروتونه درسته خودم جك دارم و راضيم اما خب...
متین 1396/8/13
سلام بعضی از دوستان گفتند که این ماشین خوبه و بعضی هم گفتن نامناسبه.
میخواستم بگم که ماشینای ایرانی شانسیه! یا بده یا خوب.
 • محمدرضا 1396/8/25
  ببین دوست عزیز اصلا شانسی نیست بستگی به نگهداری خود افراد داره بعضیها بلد نیستن خب دنده بدن دست انداز هم که تا دلت بخواد هست توی تهران خیلی ها خوب ماشین مگه میدارن خیلی ها هم فقط میشینن تو ماشین گاز میدن بعد میگن جنس خوب نیست قبول دارم کیفیت و آیینه دوستانی که میخوان ماشین بخرن برن نمایشگاه راحت مبزاره تست کنی من خودم میخواستم پرشیا بخرم رفتم نمایشگاه چندتا ماشین با خودش تست کردم دنا پلاس برداشتم اگر دوستان یکم فکر کننن نظرات سلیقه ها فرق میکنه به کسی توجه نکنید خودتون برید یه تست بکنید خوشتون اومد بردارید نیامد یکی دیگه خودم میخواستم اپل بخرم هی گفتن برنامه های پولی زیاد داره نمیشه بدرد نمیخوره الان با برنامه ویشر کل برنامه ها بازی هاشو دان کردم اصلا به دیگران توجه نکنید سبک زندگی همه با همه فرق داره
امیر علی 1396/8/13
The best car in iran i think
رضا 1396/8/15
باسلام....من بین رنو ساندرو...برلیانس...جک...ال۹۰....اچ سی کراس...خیلی تحقیق کردم و به نظرم گزینه ای که از هر لحاظ هم قدرت موتور هم آپشن راحتی و قطعات و همچنین خرید و فروش از همه لحاظ بخواد حداقل در حد متوسط باشه و همه رو با هم داشته باشه دنا پلاس هستش تا ۵۰ تومن کمترین ریسک خریده....راضیم ازش.
 • Ervin 1396/8/23
  Pesare khob age be sanrofo koroz migi opshen ke ameye manam opshen dare berliyans h330 farmon barghi otomat tanzim sandali 8 halate navigeyshen tasme taym zanjir kodome inaro dena dare korozo ke ro peraydam mishe endakht😂😂
 • افشین 1396/9/20
  نمیدونم دنا پلاس از نزدیک دیدی یا نه ولی من توی نمایشگاه خودرو تهران رفتم دیدم چه آشغالی بود! البته اگه بتونی با موتور کندش و کیفیت افتضاح ادوات داخلیش کنار بیای، انصافا خیلی آپشن داره ولی با این قیمت گیربکس دستی واقعا ارزش خرید نداره ! باید با همین قیمت اتومات می اومد اونوقت میشد بخری ! البته دیگه این یه مسئله شخصیه شاید یکی با دستی حال میکنه !
علی 1396/8/16
دنا پلاس با موتور 115 اسبی که داره اگر توربو بشه و اتومات با اون آپشنهای زیاد و قیافه زیباش بی رقیب میشه و بازارو میگیره شک نکنید
 • 😉😉😉 1396/8/17
  و البته خیلی کم روی کیفیتش کار کنن و اینکه کاری بکنن که فکر نکنیم شانسیه
حسین 1396/8/16
6 ماهه دارم تو این رنج ماشینه عالی هست من که قبلا مگان و مزدا 3 داشتم ازش راضی هستم بعضی از آپشنهای این ماشین از ماشینهای قبلیم هم بیشتره
ایمان 1396/8/18
سری اول دنا پلاس وتحویل گرفتم افتضاح بود جی پی اسش ازروز اول کار نکرد سیستم برقیش مشکل داره ۳ بار نمایندگی بردم درست نشده ماشین خاموش میکنه و قاطی میکنه تو جراغ های عقبش بخار جمع میشه بعداز اینکه گارانتی بردم ماشین به صدا دراومده و زوزه میکشه امپر بنزین و دزد گیر هم از کار افتاده هنوز هم مشکلاتش موجوده و درست نشده و هیچ کس هم پاسخگو نیست
 • علی 1396/8/26
  میگم ماشین هرچند وقت ی بار یهوویی منفجر نمیشه؟
 • جواد 1396/9/7
  سلام ایمان جان ، اره منم همین سوال علی رو دارم که ماشینت چند وقت به چند وقت منفجر میشه ؟
  بعد یه مشکلی که من دارم اینه که دنا پلاسم روزی دو سه بار موتورش میریزه کف خیابون باید جمش کنم بعد بریزم تو کاپوت راه بیوفتم !! ماشین تو هم همینجوری میشه یا نه؟
 • سجاد 1396/9/10
  ایمان جان تو که نداری این ماشینو مگه مجبوری از گروه ال نود بیایی اینجا دروغ بنویسی که اینجوری بهت بخندن ، همون ال نودتو سوار شو حالشو ببر کسی هم نمیاد بگه بده. حالا درسته یه ماشین بی ریخت سواری اما با دروغ درباره ماشینای دیگه ماشینی که سوار هستی برات نمیرقصه که !!
 • آرين 1396/9/17
  بعدش يهو از خواب پاشدي درسته؟
 • امیر 1396/9/25
  سلام دوستان جوری روی دنا تعصب دارن که برند لکسوس این همه طرفدار روی برندش نداره وقتی سوار دنا همکارم شدم صدای موتور و سروصدای درهاش وداشبورد تو مخ بود حالا از کیفیت ضعیف جلوبندی وقطعات کاری ندارم تازه باید یه خونه هم نزدیک نمایندگی داشته باشی تا زیاد اذیت نشی با پول دنا ساندرو وال 90 بهترن با پول دنا میشه حتی یه مگان کارکرده هم خرید
 • سینا 1396/10/5
  باید دلتون به حال تندر سوارا بسوزه چون هر جا در باره دنا صحبته میان میگن ساندرو و تندر از دنا گزینه بهتریه !!!! فکر کنم خواب و خوراک ندارن جز اینکه فقط همه جا جار بزنن تندر بهتره !!! بیچاره ها :))
داود 1396/8/20
آیا راه حلی برای مشگل ادم های قد بلند پیدا میشه؟
خیلی معضل بزرگیه
کیوان 1396/8/21
باسلام منم دنا پلاس گرفتم قدم 187 است و با کوتاهی سقف ماشین مشکل دارم واقعا" آدم رو کلافه می کنه . کسی راه حلی داره ؟ (همه تنظیمات صندلی را انجام دادم)
 • بابک 1396/8/24
  قدتو کوتاه کن.
 • AS 1396/8/24
  حالا مثلا چه ربطی به قدت داره که میگی من قدم 187 هست میخواستی کمتر بخوری
 • محمد 1396/8/25
  درود بر شما
  من هم دقیقا همین مشکل را داشتم فقط صندلی را تا حد نهایی پایین آوردم و زاویه پشتی صندلی را بیشتر کردم. پشت صندلی را تا جایی که دیگه سرم به سقف نخورد بردم عقب. این مشکل در تمام ماشین های سواری سانروف دار یا سقف پانورامیک وجود داره. تو مزدا ۳ و آزرا گرنجور هم همین مشکل را داشتم. قد بالای ۱۸۵ با ماشین کراس اور مشکلی نداره ولی تو سواری با سقف سانروف این مسئله هست که تا حدودی آزار دهندس.
  موفق باشید
 • علی 1396/9/5