600 اسب بخار برای نسخه‌ ویژه ب ام و M5

600 اسب بخار برای نسخه‌ ویژه ب ام و M5

کمپانی خودروسازی BMW برای سدان عضلانی M5 خود نسخه‌ای محدود با قدرتی خارق العاده معرفی کرد. نسخه‌ای ویژه با طرح اجرایی محدود که به احتمال زیاد به عنوان یک قدردانی از نسل فعلی بی.ام.و M5 طراحی و توسعه پیدا کرده است.
براساس گفته‌های BMW، قرار است کم کم نسل فعلی بی.ام.و M5 بازنشسته شود، از همین رو یک نسخه ویژه به تعداد محدود از بی.ام.و M5 ساخته و عرضه خواهد شد که با سود جستن از یک پیشرانه 4.4 لیتری هشت سیلندر BiTurbo، قادر به تولید حداکثر قدرتی 600 اسب بخاری در کنار گشتاور 700 نیوتن متری است که از طریق یک جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌شود.
در راستای تولید قدرت و گشتاوری بالاتر، اکنون مدت زمانی کمتر هم برای شتاب‌گیری بدست آمده است، به طوری که حالا نسخه اسپشال بی.ام.و M5 می‌تواند تنها در عرض 3.9 ثانیه از حالت سکون خود را به مرز سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برساند. از حداکثر سرعت خودرو هم صحبتی نشده است، ولی می‌توان انتظار حداکثر سرعتی 250 کیلومتر بر ساعتی با محدود کننده الکترونیکی و یا حداکثر سرعتی 305 کیلومتر بر ساعتی بدون محدود کننده الکترونیکی را از این خودروی سدان عضلانی داشت.

ب ام و ام 5 جدید معرفی شد


برای خاص‌تر کردن بی.ام.و M5 نیز همانطور که در لابه‌لای متون قبل به آن اشاره داشتیم، قرار است به تعدادی محدود ساخته و عرضه شود که در این مورد عدد 200 واحدی در نظر گرفته شده است. نیمی از این 200تا هم با رنگ بدنه "مشکی کربنی" و نیمی دیگر هم به رنگ "سفید معدنی" به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.
از دیگر ویژگی‌های این خودرو هم می‌توان به مقدار زیادی از بیت‌های فیبرکربنی برگرفته از سری M اعم از دیفیوزر عقب، قاب پشت آینه‌ها و باله آیرودینامیکی درب صندوق عقب اشاره داشت که همگی از فیبرکربن ساخته شده‌اند. وزن کلی شاسی و بدنه هم بر روی چهار عدد رینگ 20 اینچی سوار شده که ابعاد لاستیک آن‌ها برای دو عدد رینگ جلویی 35/265 و برای دو رینگ عقب هم 30/295 است و توسط سیستم ترمز قدرتمند سرامیک کربی متوقف می‌شود، البته اگر در زمان ثبت نام برای خودرویتان این سیستم ترمزی را سفارش دهید.
برای عرضه این محصول هم بی.ام.و قیمتی 129 هزار و 500 یورویی را برای بازار آلمان در نظر گرفته است و یا می‌توان باصرف هزینه‌ای 100 هزار و 995 پوندی، خودروی مذکور را در بریتانیا خریداری کرد.
نظرات
 
 
 
Top