خودروهای وارداتی باید ارزان شوند

خودروهای وارداتی باید ارزان شوند

ایسنا: یک کارشناس صنعت خودرو گفت: با توجه به گذشت حدود یک سال از اجرایی شدن برجام و کاهش هزینه‌های واردات کالا به ایران، قیمت خودروهای وارداتی به‌طور میانگین پنج تا ۱۰ درصد باید کاهش یابد.حسن کریمی سنجری اظهار کرد: در گذشته و پیش از اجرایی شدن برجام، واردات خودرو به ایران با برخی هزینه‌های اضافی همراه بود. وی با بیان اینکه در آن زمان پرداخت پول خودروهای وارداتی از طریق صرافی‌ها و با هزینه‌های اضافی صورت می‌گرفت، خاطرنشان کرد: با این حال چنین هزینه‌هایی با اجرایی شدن برجام از بین رفته و در نتیجه هزینه‌های واردات خودرو کاهش یافته است. این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد:‌ علاوه‌بر آن هم‌اکنون امکان گشایش ال‌سی 6 ماهه برای واردات از چین فراهم شده است و اگر امکان گشایش ال‌سی یوزانس از اروپا نیز فراهم شود شاهد کاهش بیشتر هزینه‌های واردات خودرو خواهیم بود.
وی افزود: تحت‌تاثیر همین کاهش هزینه‌های واردات است که در ماه‌های اخیر شرایط فروش خودروهای وارداتی در بازار به نفع مشتریان تغییر کرده و برخی واردکنندگان خودرو محصولاتشان را به‌صورت قسطی و بدون بهره می‌فروشند. کریمی سنجری با بیان اینکه با وجود تسهیل شرایط فروش خودروهای وارداتی قیمت این محصولات نیز باید به‌طور میانگین پنج تا ۱۰ درصد کاهش یابد، تصریح کرد: با این حال شرایط بازار خودروی ایران و انحصار موجود، دست واردکنندگان را برای گران‌فروشی باز گذاشته است. وی ادامه داد: برخی از واردکنندگان خودرو نمایندگی رسمی خودروسازان خارجی نیستند و محصولاتشان را از طریق واسطه‌ها خریداری و وارد می‌کنند که این موضوع نیز در گران‌تر بودن قیمت خودروهای وارداتی در ایران نسبت به قیمت جهانی این محصولات تاثیرگذار است. این کارشناس صنعت خودرو خاطرنشان کرد: بنابراین در این زمینه از یکسو باید واردکنندگان خودرو را مجبور کرد که با اخذ نمایندگی رسمی خودروسازان خارجی، واردات خودرو را به‌طور مستقیم و از خودروساز تولیدکننده انجام دهند.
برچسب ها
نظرات
 
 
 

امیر

1395/6/16
دمت گرم که فهمیده ای امیدوارم امثال تو تو کشورمون بیشتر شه

محمد

1395/6/16
چشم الان ارزونش میکنن...

آرین

1395/6/16
اقا ارزونیرو بیخیال چون یه چیز محاله. ثابت بمونه قیمتا شاهکاره. الان نسبت به سال پیش قیمتای خودروهای وارداتی وحشتناک بالا رفته النترا ۱۰۰ تومنی شده ۱۳۰ تومن اپتیما ۱۴۰ تومنی شده ۱۹۰ تومن سانتافه ۱۷۰ تومنی شده ۲۱۰ تومن ای ایکس ۳۵ ۱۴۰ تومنی شده ۱۸۵ تومن و... .به بهانه فیس لیفت و هزار یک مورد نجومی میکشن رو ماشینا کسیم نظارت نداره هیجای دنیا مرسوم نیست این افزایش قیمتا .دلارم که خیلی وقته ثابته واقعا چرا!!

sadegh007

1395/6/16
«خودرو های واردتی باید ارزان شوند»
این حرف همه ی ماست اما کو گوش شنوا؟؟
این همه انسان هرروز دارن تو آهن قرازه های داخلی جون میدن اما دولت.......

کمال

1395/6/16
بزک نمیر بهار میاد....
از این حرف ها توی این چند ماه منتهی به انتخابات زیاد خواهیم شنید.

ابراهیم

1395/6/17
خسته شدیم دیگه آدم دست میذاره رو مثلا النترا که یه ماشین خوب و باکیفیته میبینه صد و خورده ای عقب عقب میره آقا به خدا ما هم دلمون میخواد خودرو باکیفیت خارجی سوارشیم اما گرونه گرون.....
Top