تیگو7 ، نمادی از تکامل یک برند نوپا

تیگو7 ، نمادی از تکامل یک برند نوپا

شرکت خودروسازی چری را میتوان نمونه ایی موفق و سمبل حرکت خودروسازان مستقل چینی در حرکت به سمت جهانی شدن با رویکرد بهبود مستمر در تولید و طراحی محصولات جدید نامید.
نزدیک به 2 دهه پیش استارت فعالیت این خودروساز در شهر ووهو چین خورده شد و نخستین محصول تولیدی خودروی چری کویین بود و در طول این مدت پیشرفت این برند به لحاظ تنوع و کیفیت تولید شگرف انگیز بوده است.
کمپانی چری از سال 2014 و با معرفی خودروهای کانسپت آلفا و بتا که به تولید مدلهای تیگو5 و آریزو5 انجامید سبک و خط و مشی جدیدی را به وجود آورد، از سوی دیگر ارائه یک خودروی کانسپت جنجالی با نام TX که در نمایشگاه خودرو ژنو به عنوان یکی از مهم ترین و بزرگترین رویدادهای خودرویی که با حضور غولهای بزرگ برگزار می گردد توانست شگفتی بزرگی ایجاد نماید و به عنوان بهترین خودروی کانسپت معرفی گردد تا این برند چینی در مقابل غولهای پر مدعا عرض اندام نماید و از آینده درخشان خود سخن بگوید.

تیگو7

تیگو7

این کانسپت با توجه به استقبال بالا در دستور کار تیم مهندسی و طراحی بین المللی چری که از میان با تجربه ترین مهندسان بین المللی با ملیت های گوناگون انتخاب شده بودند قرار گرفت تا به تولید نهایی برسد ، در اصل این اقدام استراتژی چری برای نشان دادن توان مهندسی و طراحی بین المللی خود بود و در نهایت این خودروی مفهومی با نام تیگو7 شکل گرفت و تولید گردید.

تیگو7

تیگو7

تیگو7 با خود سیستم های جدید و پیشرفته چری در تولید موتور و سیستم انتقال قدرت را همراه داشته است، قلب تپنده این خودرو با موتور 1.5 لیتری توربوشارژر که توسط شرکت معروف و صاحب نام اتریشی AVL طراحی گردیده، همواره دارای بهره وری بالا و مصرف سوخت پایین می باشد که در بسیاری از تست های این خودرو ذکر گردبده، همچنین گیربکس خودرو از نوع دو کلاچه می باشد که توسط یک شرکت معتبر آلمانی بنام گتراگ و همچنین شاسی این خودرو نیز توسط شرکت بریتانیائی لوتوس طراحی شده است.

تیگو7

تیگو7

تیگو7 را میتوان نمونه ایی از حمله چینی ها به بازار خودروهای شاسی بلند نیمه لوکس نامید که مهمترین رقیب و صاحب این بخش بازار تا کنون کره ایی ها با دو مدل اسپورتیج و توسان از برندهای کیا و هیندای می باشند که با توجه به اختلاف قیمت بیش از 50 میلیون تومانی و طراحی و آپشن ها، و گارانتی مشابه میتواند رقابت سختی را با رقبای کره ایی آغاز نماید. گرچه باید تیگو7 را یک ساختار شکن چینی در ورود به بخش پر رقابت بازار نامید اما از سوی دیگر این روند پیشرفت ، جسارت و اعتماد را در مورد این خودروساز باید ستود و قطعا تقاضای بازار مهمترین ملاک قضاوت میباشد . قسمتی از بازار که اکنون در دست کره ایی ها است و کیفیت محصول و قیمت رقابتی می تواند ازعوامل فروش مناسب آن به شمار رود.
این متن رپورتاژ آگهی است و خودروبانک دخالتی در محتوای آن ندارد
نظرات
 
 
 

9090

1396/3/6
باز هم موتور ضعیف به نسبت بدنه بلای خودروهای چینی که رانندگی کسالت باری داره توی این منطقه تمام ذخائر نفت جهانه و ما مشکل انچنانی با مصرف مقداری بیشتر نداریم اینم مثل هایما سری اول استقبال نمیشه مگه توی قدرت موتور بهتر بشه من خودم هایما توربو را با 30 ملیون کمتر ترجیح میدم گیربکس 6 سرعته و کلی اپشن دیگه
 • Msr

  1396/9/2
  آقای ۹۰۹۰ باز هم موتور ضعیفه چینی چیه واسه خودت میگی؟تو اصلا از دو کیلو متری این ماشین رد شدی که نظر میدی؟شتاب این ماشین کمه؟ لطفا به جای این حرف ها برو فیلم های درگ این ماشین و با اسپورتیج و توسان۲۰۱۷ ببین بعد بیا نظر بده از چیزی که خبر نداری صحبت نکن
  2+

کیارش

1396/3/6
مرسی که موجبات خنده و شادی مارا فراهم می آورید واقعا ممنون

امین

1396/3/6
اخه 140 میلیون بدی 30 تا میذاری روش تویوتا ch میگیری خیالت هم راحته

کیا

1396/3/6
من طراحی ماشین های چری رو دوست دارم ولی به نظرم باید کمی پهنتر میشدن و همینطور ارتفاع ماشین هم زیاده. ولی در کل واقعا پیشرفت خوبی داشته چری

اسپورت

1396/3/7
با وجود اینکه خیلی به خودروهای چینی علاقه ندارم ولی طراحی اش خوب شده
خرید بی وای دی s6 ، هایما s7 توربو و از همه مهم تر رنو داستر رو به چری تیگو 7 ترجیح می‌دم
 • Msr

  1396/9/2
  هایما😂😂😂😂 آخه ترمز داره شما داستر رو ترجیح میدی به تیگو۷ من دیگه حرفی ندارم خدا انشاالله همه رو شفا بده
  1+
Top