گسترش فعالیت هیوندای در ایران

گسترش فعالیت هیوندای در ایران

ایسنا: با اجرایی شدن برجام شرکت خودروسازی هیوندای کره‌جنوبی به ایران بازگشت و هم‌اکنون نیز به‌دنبال گسترش فعالیت‌های خود در صنعت خودرو است. در دهه گذشته هیوندای در ایران حضور داشت و برخی محصولاتش همچون آوانته و ورنا در داخل تولید می‌شد؛ اما چند سال پیش به‌دنبال برخی تحریم‌های خارجی، این شرکت همچون برخی دیگر از خودروسازان خارجی ایران را ترک کرد و تولید این خودروها نیز متوقف شد. با این حال با اقدامات صورت گرفته از سوی دولت تدبیر و امید و مخصوصا اجرایی شدن برجام از حدود دو سال پیش روند بازگشت خودروسازان بین‌المللی به ایران آغاز شد و به‌دنبال آن شرکت‌هایی همچون پژو، سیتروئن و همچنین هیوندای به ایران بازگشتند. پژو در دور جدید فعالیت‌های خود در ایران به‌دنبال تولید خودروهای پژو ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ است که البته تولید انبوه پژو ۲۰۰۸ از حدود دو هفته پیش آغاز شده است. سیتروئن نیز به‌دنبال تولید چند محصول جدید خود در ایران است که طبق شنیده‌ها تا چند ماه آینده تولید اولین محصول سیتروئن آغاز خواهد شد. شرکت خودروسازی هیوندای کره جنوبی نیز حضور مجدد در ایران را با تولید خودروهای آی‌۱۰ و آی‌۲۰ آغاز کرد و در حال حاضر نیز به‌دنبال توسعه فعالیت‌های خود در ایران است.
نظرات
 
 
 

zak2012

1396/3/9
کاش چندتا خودرو با قیمت و کیفیت مناسب شرکت ها میاوردن و این لگن های داخلی رو جمع میکردن.
هیوندا و پژو که سهله بنز و بی ام و هم بیان تا خودرویی با قدرت خرید مردم 20-40 میلیون وارد نشه به درد درصد زیادی از مردم نمیخوره.
البته بماند برای کسایی هم که میخوان ماشین گرون قیمت سوار بشن نمونه های وارداتی به مراتب بهتر از مونتاژ داخلیه چه از نظر آپشن چه از نظر ایمنی و چه از نظر کیفی

عباس

1396/3/9
حضور این خودرو ها فقط در صورتی که با قیمتی معقول نسبت به نمونه وارداتی به فروش برسند منطقی خواهد بود
Top