میتسوبیشی: شاسی‌بلندهای بزرگ و سدان‌ها خواهند مرد!

میتسوبیشی: شاسی‌بلندهای بزرگ و سدان‌ها خواهند مرد!

علی صادقی
نویسنده
در حالی که شرکت خودروسازی میتسوبیشی در این چند سال اخیر یک شبکه بزرگ از خودروهای شاسی بلند راه اندازی کرده و تاکنون طرح‌های کانسپت متعددی در این سگنمت ارائه کرده است، اخیرا "ترور مان" اعلام کرده است که دوران خودروهای سدان و شاسی بلند سایز بزرگ کم کم رو به پایان است و مشتریان فعلی این دسته از محصولات هم در آینده راه خود را تغییر خواهند داد!.
در مصاحبه این هفته رسانه‌ها با رئیس اجرایی شرکت خودروسازی میتسوبیشی در استرالیا، "ترور مان" اعلام کرد که شاسی بلند‌های سایز بزرگ و همچنین خودروهای سدان در حال مرگ هستند و باید به فکر جایگزین آنان در آینده‌ای نه چندان دور باشیم که در این بین حتی ممکن است سرنوشت خوبی در انتظار شاسی بلند میتسوبیشی پاجرو اسپرت هم نباشد.

این صحبت‌ها در حالی گفته شد که شرکت خودروسازی میتسوبیشی در ماه‌های گذشته خبر از تولید نسل جدید میتسوبیشی لنسر داده است که به عنوان یک خودروی سدان شناخته می‌شود و همچنین در سال‌های گذشته بیشترین تمرکز میتسوبیشی برتولید ماشین‌های شاسی بلند بوده و تاکنون طرح‌های کانسپت متعددی از خودروهای شاسی بلند این شرکت ارائه شده است که در آینده بیشتر هم خواهد شد.

البته ناگفته نماند که در این چند سال اخیر بازار ماشین‌های کراس اوور حسابی داغ شده و شرکت‌های بزرگ خودروسازی در حال تمرکز بر روی این سگمنت از خودروهای شاسی بلند هستند، هرچند ماشین‌های شاسی بلند سایز بزرگ همچون تویوتا لندکروزر، بنتلی بنتایگا و... دارای امکانات رفاهی و تجهیزات پیشرفته صنعت خودروسازی هستند که صرفا برای افراد ثروتمند ساخته می‌شوند و برخلاف نظر "ترور مان" نمی‌توان از آنان به عنوان یک مهره سوخته یاد کرد، زیرا بازار مصرف خاص خود را دارند و هم اکنون بیشترین آمار فروش بالایی را در ایالات متحده آمریکا و همچنین خاورمیانه به خود اختصاص داده‌اند.

برچسب ها
نظرات
 
 
 

anoosh

1396/3/22
میسوبیشی خودش مرده است و اگر بر اساس چنین توهماتی به حرکت ادامه دهد آخرین ذرات باقی از جانش را هم خواهند کند
 • رامین

  1396/3/22
  استاد لطفاً بیشتر مطلب بنویسید حیفه خوانندگان سایت رو از این همه سواد و دانش ارزشمند خودتون محروم کنید
  6+
 • مهدی

  1396/3/23
  دقیقا همین طوره ... کجا شاسی بلند داره میره کنار الان مدل قدیمی تویوتا لندکروز 2005 دقیقا به اندازه اوتلند تیپ 1مدل 2016 صفر معامله میشه میتسوبیشی یه زمانی واسه خودش برو بیایی داشت مثل گالانت و پاژیرو ولی این بازار فعلی و نمیتونه بدست بیاره دیگه کم کم برند روبه مرده به حساب میاد
  1+
 • Reza

  1396/3/23
  موافقم
 • saman

  1396/3/23
  ميشه خواهشن بفرماييد بر اساس چه منطقي اين حرفو ميزنيد لطفا به بازار مريض ايران توجه نکنيد که ماشينهايي بي ارزش و بيکيفيت جاي ميتسوبيشي رو پر کردن شما يه نگاه به بازار کشورهاي ديگه بندازيد متوجه ميشيد که ميتسوبيشي چه جايگاهي داره ......مخصوصا بازار اسيايي شرقي
  4+
 • کیانوش

  1396/3/23
  شما اول اسم این برند و درست بنویسید لطفا بعد از یک شرکت بزرگ که موتور هواپیما تولید میکنه ایراد بگیرید!
  5+
Top