افزایش تعرفه واردات؟

افزایش تعرفه واردات؟

دنیای اقتصاد : به رغم آنکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال طرحی جدید برای واردات خودرو به هیات دولت تلاش دارد از ورود بی‌رویه خودروهای خارجی به کشور ممانعت کند؛ اما همزمان با آن موضوع تغییرات در تعرفه واردات خودرو نیز در دستور کار قرار دارد.
در این زمینه رئیس دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه و تجارت در گفت‌وگو با «دنیای‌ اقتصاد» ضمن تایید تغییرات در تعرفه واردات خودرو عنوان کرد که دولت تلاش دارد از طریق ابزار تعرفه به کنترل واردات خودرو به کشور بپردازد.علی علی‌آبادی فراهانی با بیان اینکه مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو هنوز ابلاغ نشده است، می‌گوید: دولت طی دو یا سه هفته آینده مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو را ابلاغ خواهد کرد.در این شرایط به نظر می‌رسد وزارت صنعت از چند مسیر قصد دارد، واردات خودرو به کشور را محدود کند که نزدیک به پنج ماه است سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو از سوی وزارت صنعت بسته شده است.

بر این اساس در صورتی که دولت تعرفه واردات را افزایش دهد و از سوی دیگر طرح وزیر صنعت به‌منظور مدیریت واردات خودرو به کشور نیز تصویب شود، ثبت‌سفارش واردات ممکن است در اواسط آذرماه بازگشایی شود. در حالی دولت قصد دارد از طریق افزایش تعرفه بخشی از سیاست‌های کنترلی خود بر واردات خودرو را اعمال کند که طی چهار سال گذشته تعرفه واردات خودرو ثابت بود. به این ترتیب در شرایط کنونی اگر دولت اقدام به افزایش تعرفه کند، اولین اتفاقی که صورت می‌گیرد افزایش قیمت خودروهای وارداتی در بازار است که این افزایش در نهایت از جیب مشتری پرداخت می‌شود. به‌عبارت دیگر سیاست دولت به‌منظور افزایش تعرفه اولین بخشی را که هدف می‌گیرد، مشتریان خودروهای خارجی است. این موضوع در حالی است که به‌دنبال بسته‌شدن سایت ثبت‌سفارش قیمت خودروهای وارداتی به‌صورت کاذبی افزایش پیدا کرد که بسیاری دلیل آن را پیامد سیاست‌های محدودکننده دولت عنوان کردند و امید داشتند، در صورت باز شدن دوباره سایت ثبت‌سفارش قیمت‌ها به حالت عادی خود بازگردد. به این ترتیب آنگونه که به‌نظر می‌رسد، بازار خودروهای وارداتی در هفته‌های آینده بار دیگر شاهد افزایش قیمت خواهد بود.
نظرات
 
 
 

Emad

1396/8/21
اینا کدوم کارشون درست بوده این درست باشه؟
جیب خودشون رو پر کنن همین فکرشونه
جم کنید مسخره بازیو

سینا

1396/8/21
چقدر بدبختیم ما ایرانی ها

عباس

1396/8/21
خودرو بانک شما هم حتما موافق هستین که همه کامنت های مخالف رو پاک کردین دستتون با خودرو ساز ها توی یک کاسه اس

مسعود ک

1396/8/21
خدایا خداوندا.......

الفاتحه...

1396/8/21
حالا بازم پاشین برین رای بدین ای مردم همیشه در صحنه!!!
یه عده هی میگن ما میریم رای میدیم چون انتخاب بین بد و بدتره
ولی من میگم وقتی قرار باشه بین بد و بدتر انتخاب کنیم،بهترین انتخاب انتخاب نکردنه!!!

پرهام

1396/8/21
عالی همه چی !! دلار 4095
به هر بهانه ای گرونی
به تنها چیزی ک فکر نمیشه وضع مردمه !

M

1396/8/21
یه سری حرفای غیر قابل انتشار !...

مصطفی

1396/8/21
قیمت خودرو خارجی بالا میره و در عمل سود دولت از واردات خودرو بیشتر میشه. خودرو های داغون داخلی هم حاشه امنیت بیشتری پیدا میکنن و هم داغون تر میشن و هم گرون تر. و از ا ونجایی کهگزینه دیگه ای در اختیار مردم نیست همین داغونتر های داخلی مجبورن بخرن و باز هم سودش میره تو جیب دولت.
چقدر این دولتمردهای ما به فکر مردم هستن خدایی

علی

1396/8/21
بحث فقط جلوگیری از ورود خودروهای خارجی نیست.اینها میخوان قیمت خودروهای داخلی رو بشدت بالا ببرن.و برای انجام اینکار ابتدا باید خودروهای خارجی رو گران کنند.بحث بعدی جلوگیری از ورود خودروهای خارجی جدید به بازار هست.ملت نباید بفهمند چی سوار میشن.همونطور که پنجاه سال سوار پیکان بودن کلی هم کیف میکردن.سوم خوردن کف گیر ته دیگ است.این دولت در حجم بدهی روی همه دولت ها رو سفید کرده.فقط وزارت بهداشت به تنهایی در اجرای طرح تحول سلامت بیش از ۱۸ هزار میلیارد بدهی ببار آورده.تمام شرکت های دارویی در حال ورشکستگی هستند.باید دلار رو گرون کنند عوارض و مالیات رو بالا ببرند تا بتونن گندی که زدن پاک کنند.

emad1990

1396/8/21
من با افزایش تعرفه موافق نیستم.ولی شک ندارم اگه تعرفه بره بالا ماشین های ایرانخودرو و سایپا و بقیه ماشینا با هم گرون میشن.و بازم برای خریدشون تقاضا هست(شاید حتی بیشتر از قبل)
این خط و اینم نشون

Mhd

1396/8/21
سلام، نمایشگاه خودرو تهران مالیده شد رفت داداش، بیاین اگه تعرفه رفت بالا نمایشگاه تهران رو تحریم کنیم نریم؟!!!!

ميثم

1396/8/21
ملت اصلا بيخود كرده ماشين خوب بخواد بيخود كرده رفاه ميخواد بيخود كرده زندگي ابرومند ميخواد اصلا ملت كيه كه چيزي بخواد هر چي هست مال ماس مال ژن خوب ملت فقط برا راهپيمايي ٢٢ بهمن و سربازيو دفاع از آب و خاك و راي دادن بقيه موارد ملت اصلا حق نداره بي اذن اقايون نفس بكشه گويا فراموش كردن كي اوردتشون سر پست حدشون يادشون رفته اقا كمر مردم زير فشارايي كه تحميل كردين خم شده صداشم در اومده نزاريد بشكنه مردم صبورن تا جايي كه بتونن تحمل ميكنن اما خدا نكنه روزي بياد كه مردم ازتون ببرن ديگه حتي خود خدا هم نميتونه كاري براتون بكنه

کیوان

1396/8/22
مسئولین دنبال پر کردن کیسه هاشونند بهترین حرکت مردم نخریدنه یعنی تحریم اعتراض مدنی تا مدتی ماشین های دست دوم خرید و فروش بشه تا شاید از کانال صحیح همه چی درست بشه

علی

1396/8/22
این سیاست به نفع سودجویآن حکومتی و به ضرر. مصرف کننده من و شما هست عین ظلم به ملت هست، خداوند هرچه سریع ریشه ظلم و زالوهای که سیری ناپذیرنن رو از سر ملت ایران وا کن، از ظالم نباید کمتر از این انتظار داشت

Alireza

1396/8/26
" حکومت با کفر میماند اما با ظلم نه " امان از روزی که کاسه صبر مردم لبریز شود
Top