تاخیر دوباره در اعلام گزارش کیفی خودروهای داخلی

تاخیر دوباره در اعلام گزارش کیفی خودروهای داخلی

دنیای اقتصاد : با وجود گذشت سه هفته از آبان‌ماه، هنوز نتایج ارزیابی کیفی خودروهای داخلی اعلام نشده و این در حالی است طی چند ماه گذشته، گزارش مربوطه به‌طور مرتب طی یکی دو هفته ابتدایی هر ماه منتشر می‌شد.
در حال حاضر مرجع انتشار گزارش کیفی خودروهای داخلی، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران است که با ارزیابی محصولات تولیدی در معیارهای نه‌گانه، نتایج نهایی را هر ماه اعلام می‌کند. البته انتشار گزارش منوط به تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت است؛ به‌نحوی‌که اگر این وزارتخانه موافق اعلام نتایج ارزیابی کیفی خودروها نباشد، شرکت بازرسی نیز آن را منتشر نخواهد کرد. اتفاقا همین دو سال پیش بود که به‌دلیل مخالفت وزارت صنعت، اعلام گزارش کیفی با تاخیر زیاد مواجه شد و ظاهرا این موضوع به نتایج ضعیف کیفیت خودروهای داخلی (با توجه به تغییر استانداردهای تولید در آن مقطع) مربوط می‌شد. در حال حاضر نیز ظاهرا انتشار گزارش کیفی خودروها در انتظار تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت است، اما مشخص نیست این وزارتخانه به چه دلیل فعلا اجازه اعلام گزارش مربوطه را نمی‌دهد.

این در حالی است که مدت‌هاست گزارش کیفی خودروها با شکل و شمایلی جدید منتشر و در آن اشاره‌ای به ریز جزئیات (نقاط ضعف و قوت خودروهای داخلی در معیارهای نه‌گانه) نمی‌شود و در این شرایط معلوم نیست وزارت صنعت روی چه مساله‌ای حساس شده که نتایج ارزیابی کیفی خودروها را مسکوت نگه داشته است.
نظرات
 
 
 

رضا

1396/8/22
با سلام . میخاستم بدانم که چرا در آمار کیفی که هر ماه ارائه میشه ، پژو 207 دنده ای نیست .

Mhd

1396/8/22
خیلی مودبانه باید گفت .......، اینقد جوش نزنیدا، این گزارشا مثلا درست اعلام بشه چی مشه مثلا؟؟؟ گوووووووور باباشون با این سیاستهای چینی شون، فقط مونده مدیران محترم چینی وارد کنن، اه اه اه از چی بگیم دلمون خنک بشه؟؟؟
Top