ممنوعیت نصب تجهیزات پلیسی بر روی خودروی شخصی

سرهنگ سیدعلی حسینی رئیس پلیس راه استان مرکزی اظهار داشت: در برخی موارد مشاهد شده برخی از مالکان خودرو اقدام به نصب تجهیزات پلیسی مانند چراغ های چشمک زن LED آبی و قرمز و یا چراغ گردان بر روی خودروهای خود می کنند. بر اساس قانون نصب تجهیزات پلیسی بر روی خودروهای شخصی و فاقد مجوز بر خلاف قوانین و مقررات بوده و پیگرد انتظامی و امنیتی در پی خواهد داشت.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: برخی از شهروندان نصب اینگونه تجهیزات را عامل زیبایی و اسپرت شدن خودروی خود می دانند، اما باید به این نکته توجه کنند که این تجهیزات مختص نیروهای پلیس و امدادی است و استفاده از آن پیگیرد قانونی به همراه خواهد داشت.
سرهنگ حسینی در ادامه تصریح کرد: نصب تجهیزات پلیسی بر روی خودروهای شخصی و فاقد مجوز تخلف بوده و بر اساس آئین نامه راهنمایی و رانندگی در صورت مشاهده این تخلف، با فرد متخلف برخورد و پس از جریمه و توقیف خودرو، راننده متخلف با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران