اوپل موکا چهره عوض کرد

اوپل موکا، کراس اوور آلمانی‌ها که چند صباحی است مهمان کشور عزیزمان هم شده، دیروز مدل جدید آن توسط شرکت سازنده با پسوند جدید X معرفی شد که قرار است به صورت رسمی و زنده در نمایشگاه اتومبیل ژنو 2016 از آن پرده برداری شده و به نمایش عموم درآید.
براساس گفته‌های شرکت سازنده، مدل جدید اوپل موکا بدون تغییرات کلی و ورود به نسل جدید، تنها فیس لیفتی از مدل قبلی اوپل موکا است که پسوند X آن هم تنها کلمه‌ای برای تفکیک مدل معمول با نسخه فیس لیفت بوده و بیانگر هیچگونه مدل جدید و یا خاص از اوپل موکا نخواهد بود. همانطور که می‌بینید، بیشترین تغییرات ممکن بر روی طراحی این خودرو صورت گرفته است تا تمامی انتقادهای بجای وارده بر این خودرو را تبدیل به تحکیم و تاییدیه کند.
همانطور که می‌بینید، در طراحی این خودرو تغییرات بسیار زیادی اعمال شده است، پیش از این چراغ‌های ساده و بزرگ، جلوپنجره کوچک و بدفرم و در ادامه هم مجموعه سپری ساده با مه شکن‌های گردی شکل بر روی خود، انتقادهای زیادی را چه در خارج و چه در مخاطبان داخلی به همراه داشت، ولی حالا طراحان اوپل از چراغ‌هایی روشنایی کوچک‌تر، اما تمام LED مجهز به چراغ‌های مخصوص روز و با پس زمینه‌ای مشکی رنگ استفاده کرده‌اند تا جذابیت را به چهره این خودرو بیاورند، جلوپنجره هم در این خودرو کوچک‌تر و محدود‌تر از قبل شده، ولی حاشیه‌های کرومی اطراف آن و زنبوری مشبک داخل آن، زیبایی خاص و یک هماهنگی خوب را میان دیگر اجزا به نمایش گذاشته است. مجموعه سپر هم در این مدل بسیار زیباتر و خوش فرم‌تر شده و مه شکن‌های آن هم به صورت تقریبا مستطیل شکل، در دو طرف سپر نصب شده‌اند.
در طراحی عقبی خودرو هم شاهد تغییراتی در مجموعه سپر و چراغ‌های خطر و الگوهای طراحی داخلی آن هستیم، ولی به نسبت طراحی جلویی خودرو متحمل تغییرات کمتری شده و همچنان طراحی اصلی خود را حفظ کرده است. ولی در عوض اوپل موکای فیس لیفت یا همان اوپل موکا X به دوربین‌هایی بهتر با وضوح بالاتر و قدرت پردازش تصویر بهتر و همچنین سیستم‌هایی نظیر هشدار برخورد از جلو، سیستم هشدار خروج از جاده و همچنین سیستم نظارت بر فاصله مناسب مجهز شده است.
در داخل کابین هم به غیر از غربیلک فرمان، می‌توان گفت که تقریبا تمامی قسمت‌های خودرو بروزرسانی شده است که نمونه‌ای از این تغییرات را در مجموعه داشبورد کاملا جدید، کنسول مرکزی مدرنیته سازی شده، انتقال صفحه نمایشگر لمسی کنسول ابزار از بالای داشبورد به میان دو خروجی هوای سیستم تهویه مطبوع اتاق و در آخر صفحه کیلومتر کاملا جدید و پیشرفته این خودرو مشاهده کرد.
در زیر کاپوت این اوپل هم از پیشرانه‌ای 1.4 لیتری توربوشارژر استفاده خواهد شد که برگرفته از اوپل آسترای هاچ بک بوده و با جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک خود می‌تواند حداکثر قدرتی 152 اسب بخاری تولید کند. در کنار این پیشرانه، موتوری 1.6 لیتری توربودیزل هم ارائه شده که با دو قدرت خروجی 110 اسب بخاری و 136 اسب بخاری ارائه می‌شود که با پرداخت پول بیشتر می‌توان بر روی خودروی خود نصب کرد.
در آخر هم دوباره یادآور می‌شویم که این خودرو قرار است به صورت رسمی در اوایل ماه مارس 2016 یعنی دقیقا 1 ماه دیگر در نمایشگاه بین المللی اتومبیل ژنو 2016 در معرض دید عموم قرار گیرد و برنامه ریزی فروش آن هم پس از معرفی و نمایش رسمی در این نمایشگاه اعلام می‌شود.
نظرات
 
 
 
آترون 1394/11/17
توان خودرو فیس لیفت موکا بیاره باز میشه روش فکر کرد , نسل در حال حضر موکا با این قیمت و اون طراحی فروش نداره.
  • صدرا 1394/11/17
    فيسليفتشو بياره يه ٢٠ ٣٠ تومنى هم ميكشه روش
saeid 1394/11/17
همیشه طراحی های اوپل رو دوست داشتم. همچین ماشینی تو اروپا ماله قشر متوسطه ولی اینجا ما فقط با حسرت نگاش میکنیم.