اتوبوس‌های برقی بی وای دی در هلند راه‌اندازی شدند، تقویت حضور BYD در اروپا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شرکت BYD که در زمینه تولید خودروهای برقی چینی فعالیت دارد، گفته ۲۴۶ اتوبوس برقی که به مشتری هلندی خودش کیولیس ندرلند تحویل داده در ماه جاری در هلند به خدمت گرفته شده‌اند.

این ناوگان متشکل از اتوبوس‌های ۱۲ تا ۱۳ متری، حالا در شهرهای هلند از جمله زووله، آپلدورن، ایده، دیدمزوارت، هاردرویک و دفنتر فعالیت می‌کند.

اغلب این اتوبوس‌ها در کارخانه مونتاژ BYD در مجارستان ساخته شده‌اند. این‌ها بخشی از سفارش ۲۵۹ اتوبوس برقی هستند که شرکت کیولیس ندرلند زیرمجموعه اپراتور حمل و نقل عمومی کیولیس در هلند در دسامبر ۲۰۱۹ سفارش داده بود.

BYD گفته در بهار آینده ۱۳ اتوبوس برقی باقی‌مانده را به کیولیس تحویل خواهد داد.

بی وای دی همچنین در فرانسه و بریتانیا کارخانه‌های مونتاژ اتوبوس‌های برقی دارد.

BYD گفته این شرکت سفارشاتی برای بیش از ۱۴۰۰ اتوبوس برقی از مشتریان اروپایی دریافت کرده‌ است.

در خارج از چین، این شرکت چینی اتوبوس‌های برقی را در کالیفرنیا، اکوادور و برزیل مونتاژ می‌کند.

بخشی از شرکت بی وای دی که دفتر مرکزی آن در شهر شنژن در جنوب چین قرار دارد، در اختیار وارن بافت میلیاردر آمریکایی است.

در ۱۱ ماه اول امسال، این شرکت ۳۷۰،۶۵۰ خودروی بنزینی، تمام برقی و پلاگین هیبریدی را در سطح جهانی تحویل مشتریان داد، که نشانگر افت ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است. اما فروش اتوبوس‌های برقی در طول این دوره ۹۸ درصد افزایش داشته‌ و به ۸۱۲۱ دستگاه اتوبوس رسیده است.

نظرات
 
 
 
حسین 1399/10/17
مشخصات این اتوبوس ها چیست؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران