خودروسازی BYD بین ۱۰۰ شرکت تأثیرگذار جهان قرار گرفت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

تایم، یکی از تأثیرگذارترین مجلات جهان، آخرین نسخه خود را منتشر کرده‌ است که در آن ۱۰۰ شرکت تأثیرگذار جهان مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این اولین باری است که این مجله چنین فهرستی را به عنوان بخشی از فرنچایز TIME100 خود منتشر کرده‌ است.

این فهرست بدون رتبه ۱۰۰ کسب و کار که تأثیرات فوق‌العاده‌ای در سراسر جهان دارند را اعلام کرده است. در این لیست نام چهار شرکت خودروسازی هم دیده می‌شود: جنرال موتورز و تسلا از آمریکا، فولکس‌واگن آلمان و BYD چین.

جنرال موتورز در دسته‌ تایتان‌ها قرار گرفته است و تصویر مری بارا مدیر عامل این شرکت روی جلد مجله دیده می‌شود. جنرال موتورز به دلیل مشارکت در طراحی آینده پاک‌ در این لیست قرار گرفته و از این نظر با تسلا مقایسه شده است.

از طرف دیگر، تسلا در دسته اخلالگران قرار دارد. وضعیت تسلا به عنوان یک شرکت خودروسازی نسبتاً جدید و پیشگام در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، جایگاهش در این لیست را مستحکم کرده ‌است.

مجله تایم شرکت فولکس‌واگن را در دسته رهبران قرار داده است که دلیل آن تلاش‌های این شرکت برای پیشگام بودن در زمینه تولید خودروهای برقی بوده است. این شرکت آلمانی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ از نظر فروش خودروهای برقی از جنرال موتورز، تسلا و دیگر خودروسازان پیشی بگیرد.

شرکت BYD در دسته مبتکران قرار گرفت. این شرکت چینی، که نامش مخفف عبارت «رویاهایت را بساز» است، توسط وارن بافت سرمایه‌دار آمریکایی پشتیبانی می‌شود و یکی از شرکت‌های پیشگام جهان در زمینه توسعه خودروهای برقی در اندازه‌های مختلف است.

تایم می‌گوید از فهرست نامزدهای مختلفی در بخش‌های گوناگون برای گردآوری این لیست استفاده کرده است، که با نظر شبکه جهانی سردبیران و خبرنگاران و همچنین متخصصان صنایع مختلف جمع‌آوری شده است. سپس این نامزدها بر اساس تأثیرگذاری، نوآوری، رهبری، جاه‌طلبی و موفقیت ارزیابی شده‌اند.

تایم گفته این شرکت‌ها و رهبران آن‌ها آینده را شکل می‌دهند و مسیری اساسی برای آینده ترسیم می‌کنند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران