فورد ون E-Transit را تحت شرایط تست شدید قرار داد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

پیش از عرضه فورد E-ترانزیت، اولین ون تمام برقی فورد در بهار ۲۰۲۲، این شرکت آزمایش‌هایی را روی آن انجام داده است. آخرین آزمایش‌ها شامل شبیه‌سازی موارد استفاده از این ون در عملیات تجاری واقعی و دشوار بوده است.

در یک ویدیو، فورد تصاویری از تست‌های آب و هوایی و دوام که انواع نسخه‌های پیش‌تولید E-ترانزیت جدید در کارخانه‌های این شرکت در اروپا و آمریکای شمالی در معرض آن‌ها قرار گرفته‌اند را منتشر کرده است.

این تست‌ها شامل شرایط رانندگی در زمستان در میشیگان یا شبیه‌سازی گرما، سرما و ارتفاع زیاد در محفظه تست زیست‌محیطی فورد در کلن آلمان می‌شوند. این محفظه تست می‌تواند شرایط دمایی بالای ۴۰ درجه سانتیگراد را با استفاده از ۲۸ نورافکن با لامپ‌های ۴۰۰۰ وات به مدت دو هفته بازسازی کند. این ون همچنین در دمای ۳۵- درجه سانتیگراد تست شد.

این شرکت همچنین E-ترانزیت را در "گودال‌های عظیم و سطوح جاده ناهموار" در مرکز تست لامل در بلژیک مورد آزمایش قرار داد.

فورد می‌گوید سپس مهندسان تأثیرات بیش از ۲۴۰،۰۰۰ کیلومتر رانندگی یا "یک دهه کار سخت" را روی این ون پیاده کرده‌اند.

آزمایش داخلی قبل از آزمایش خودرو توسط مشتریان در دنیای واقعی انجام می‌شود. مشتریان فورد در انگلستان، نروژ و آلمان انتظار دارند که ون‌های E-ترانزیت تا اواخر تابستان امسال در عملیات‌های عادی به کار گرفته شوند.

مهندسان فورد می‌گویند که از داده‌های این آزمایش‌ها برای اصلاح فناوری‌های E-ترانزیت، به ویژه در زمینه مدیریت محدوده رانندگی استفاده خواهند کرد. فورد هفته گذشته شرکت الکتریفای را خریداری کرد که در زمینه مدیریت شارژ ناوگان تجاری تخصص دارد. این معامله از طریق فورد پرو، واحد تجاری جدید این شرکت برای مشتریان تجاری انجام شد.

نمونه‌های اولیه که در این آزمایش‌ها می‌بینیم نسخه‌های بعدی E-ترانزیت نمایش داده شده در نوامبر گذشته هستند. با این حال، تغییر کابین نشان می‌دهد که فورد در مراحل پایانی تولید این ون قرار دارد و این شرکت گفته که در تولید آن "دامنه وسیعی از سناریوهای عملیاتی" را در نظر گرفته است و به مشتریان اروپایی گزینه‌های خوبی از نظر طراحی بدنه و وزن خودرو ارائه می‌دهد، که حاصل آن ۲۵ نسخه متفاوت است. در ابتدای عرضه در ایالات متحده فقط ۸ نسخه از E-ترانزیت در دسترس خواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران