موضوعات داغ

عرضه کراس اوور و سدان جدید جیلی، تکمیل سبد محصولات

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

جیلی یکی از خودروسازان بزرگ چینی است که طی سالیان اخیر با خرید برندهایی همچون ولوو و لوتوس، سعی در تولید محصولاتی جهان محور و همه پسند دارد. بنابر اطلاعاتی که از وزارت صنعت چین به بیرون درز کرده است، چهار محصول جدید از جیلی در اداره سازمان صدور گواهینامه چین به ثبت رسیده‌اند.

تاکنون مشخصات سه خودرو از چهار محصول جدید جیلی مشخص شده است. این سه خودرو شامل جیلی Binyue، جیلی بین رای یا همان جیلی GC6 جدید و جیلی آیکون جدید می‌شوند. موتور توربوشارژر بنزینی با کد BHE15 قلب تپنده هر سه خودرو است. این پیشرانه چهار سیلندر است و 1499 سی سی حجم دارد و نهایت قدرت آن نیز 181 اسب‌بخار است. این پیشرانه توسط زیرمجموعه Aurobay جیلی طراحی شده است که سال گذشته با ادغام بخش‌ طراحی موتور جیلی و ولوو شکل گرفت.

جیلی Binye یا جیلی کول‌ری یک شاسی‌بلند جمع‌وجور است و بیشترین حجم تغییرات را در نسل جدیدش تجربه خواهد کرد. جیلی کول ری از الگوی جدید طراحی محصولات این شرکت بهره می‌برد که شامل چراغ‌های به هم پیوسته در عقب و چراغ‌های باریک در جلو می‌شوند.

سدان جیلی بین رای براساس پلتفرم نسل قبلی شکل گرفته است اما سازندگان طول این خودرو را نسبت به نسخه اصلی افزایش داده‌اند. همچنین نسخه اسپرت از این خودرو به تولید می‌رسد که به بال عقب نیز مجهز است.

در نهایت کراس‌اوور جیلی ایکون بروزرسانی‌های اندکی را در نسل جدید خود تجربه خواهد کرد. چهارمین محصول جیلی نیز یک خودرو الکتریکی جدید با برند ژئومتری است که اطلاعات چندانی در مورد آن وجود ندارد. این خودرو به موتور الکتریکی با توان 82 اسب‌بخار و باتری لیتیوم آهن فسفات مجهز خواهد بود. حداکثر سرعت این خودرو نیز 102 کیلومتربرساعت است.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/11/25
کلا سایت خودرو بانک شده بررسی خودروهای چینی....