موضوعات داغ

فیلم تست تایرهای بدون باد را ببینید، نسل جدیدی از تایرهای خودرو

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

ما اکنون در عصر خودروهای برقی هستیم، اما همچنین در آستانه دستاورد دیگری در صنعت خودروسازی قرار داریم: تایرهای بی‌باد. به لطف میشلن و سیستم تایر ضدپنچری منحصر به فردش، ممکن است طی چند سال آینده شاهد استفاده از تایرهای بی‌باد در خودروهای تولیدی از جمله نسل بعدی شورلت بولت باشیم.

اما اعضای سایت درایون مدیا نمی‌خواستند چند سال صبر کنند و تصمیم گرفتند خودشان تایرهای بی‌باد را با استفاده از موادی که می‌توان از فروشگاه‌های محلی خرید، بسازند. آن‌ها همچنین محصول جدیدشان را با موفقیت در پیست آزمایش کرده‌اند.

اعضای این گروه برای ساخت هر یک از تایرهای بی‌باد به یک چرخ فولادی ۱۴ اینچی از یک فورد موندئو، ۱۵ تکه لوله آب بریده شده و لوله های کوچکتر به عنوان ضدلرزش نیاز داشتند. بیش از ۳۰۰ پیچ و مهره برای محکم کردن آن‌ها استفاده شد. قیمت هر کدام از این تایرهای بی‌باد فقط ۳۹۷ دلار است.

اعضای درایون مدیا از یک کاترهام سون به عنوان خودروی تست استفاده کردند. با توجه به وزن ۸۰۰ کیلوگرمی این خودرو، وزن روی هر چرخ در زمان توقف تقریباً ۲۰۰ کیلوگرم بود و این تایرهای بی‌باد توانستند به راحتی این وزن را تحمل کنند.

اعضای تیم گفتند که این تایرهای بی‌باد در سرعت‌های پایین مانند تایرهای عادی به نظر می‌رسند، اما با بالا رفتن سرعت، مشکلات شکل دایره‌ای نه چندان دقیق آن‌ها آشکارتر می‌شود. تایرها سروصدای زیادی تولید کردند و تجربه سواری ناراحتی ارائه دادند.

البته این تایرهای بی‌باد دست‌ساز آزمایش‌های مهمی را با موفقیت پشت سر گذاشتند. در آزمایش پنچری با استفاده از یک تخته پر از میخ، هیچ آسیبی به تایرها نرسید. آن‌ها در تست رانندگی روی سرعت‌گیرها و گودال‌ها نیز عملکرد خوبی از خود نشان دادند.

اگر می‌خواهید بدانید که این تایرهای بی‌باد در آزمون نهایی که شامل دریفت کشیدن هم بود چه عملکردی داشتند ویدیو را تماشا کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد