موضوعات داغ

لادا گرانتا مدل 2023 یا دنا ایران خودرو در روسیه معرفی شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

از اواسط تابستان، اطلاعاتی در مورد ورود قریب الوقوع یک خودروی جدید ایرانی به روسیه در وب‌سایت‌ها و شبکه های اجتماعی این کشور گسترده شده و دست به دست می شود. البته که این اخبار شایعه نیست و شرکت خودروساز ایرانی یعنی ایران خودرو سال‌ها است که در تلاش برای حضور گسترده‌تر در بازار روسیه است. در در و‌سایت RuNet حتی چندین مقاله در مورد مونتاژ احتمالی SKD سدان های ایرانی در کارخانه مسکو وجود داشت. در شرایط فعلی ایران خودرو این ایده را رها نمی کند و برنامه ارائه مدل‌های مختلف خود را برای بازار روسیه دنبال می‌کند. نکته منفی این موضوع از نگاه رسانه‌های روسی عدم آشنایی رانندگان این کشور با محصولات ایران خودرو است. اما موضوع برای ایران خودرو در مسیر مطلوبی پیش می‌رود و با ایجاد روابط نزدیک با کارخانه خودروسازی ولگا، که اکنون در تلاش است تا از بحران ناشی از خروج شرکت رنو فرانسه خارج شود، در تلاش است که همکاری ثمربخش با این شرکت داشته و راهی عالی برای حل بسیاری از مشکلات دو طرف فراهم کند. طبق گزارش معتبر portalnaavtotrasse.ru ، اولین ثمره تلاش های مشترک سدان لادا گرانتا Lada Granta مدل 2022-2023 با در حقیقت سدان دنا از ایران خودرو خواهد بود.

سدان لادا گرانتا یا دنا 2023، خودرو تازه در روسیه و چهره آشنا در ایران

سدان لادا گرانتا یا دنا 2023 که تصاویر آن در رسانه‌های روسی با اوگو جدید لادا منتشر شده است به رنگ نقره‌ای است. بخش جلو پنجره با طراحی مشبک چند ضلعی است و در امتداد لبه های آن، چراغ های جلو با گرافیک خاص و پیچیده نصب شده است.

کاپوت و سپر جلویی سدان لادا گرانتا یا دنا 2023 طراحی برجسته و دهانه‌ای شکل داشته و ورودی هوای را به طرز چشمگیری اضافه می‌کند. طراحی بدنه این سدان با چندین خط برجسته و قوس گرد خودنمایی می‌کند. البته در نمای جانبی ساختار نسبتاً ساده ای دارد.

مشخصات فنی لادا گرانتا 2022 جدید یا دنا ایران خودرو

لادا گرانتا 2022 جدید یا دنا ایران خودرو تا حد زیادی با مدل ایرانی این خودرو یکپارچه خواهد بود. با توجه به این موضوع، از نظر فضا داخلی، سیستم تعلیق، مدل‌های پیشرانه و سیستم گیربکس به نسخه ایرانی دنا شباهت خواهد داشت. لادا گرانتا 2022 جدید یا دنا ایران خودرو به یک موتور 1.7 لیتری بنزینی با قدرت 105 اسب بخار مجهز خواهد شد. مدل گران قیمت‌تر، مجهز به موتور توربوشارژ با قدرت 150 اسب بخار و گشتاور 215 نیوتن متر است.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/6/1
ای اف اتمسفر صدو پنج اسبه؟؟ راستی دنا پلاس از نمای جانبی خیلی طراحی پخته ای داره
1401/6/2
فناوری تولید خودرو فرانسه را مفت مفت ندید دست روس ها.