موضوعات داغ

تولید انبوه کراس اوور هایما 8S از مهرماه

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

مدیرعامل ایران‌خودرو خراسان در حاشیه نمایشگاه خودرو مشهد از آغاز تولید انبوه کراس‌اوور جدید هایما 8S از مهر خبر داد و گفت: نمونه‌های اولیه کراس‌اوور هایما 8S در مرحله تولید قرار دارد و پنج هزار دستگاه تا پایان سال تولید خواهد شد.

بیژن زاهدی فرد در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودرو مشهد گفت: 7X محصول دیگر ایران‌خودرو خراسان از بهمن ماه معرفی و تولید آزمایشی آن شروع می‌شود.

او افزود: شرکت ایران‌خودرو خراسان در راستای اهداف توسعه‌ای خود، وانت آریسان را سال گذشته به سبد محصولات خود اضافه نموده و در حال حاضر برنامه تولید روزانه ۴۰ دستگاه آریسان را در دست توسعه دارد و با تامین قطعات امکان افزایش ظرفیت تولید به ۷۰ دستگاه نیز وجود دارد.

زاهدی فرد در خصوص ظرفیت تولید ایران خودرو خراسان عنوان نمود که ظرفیت تولید سالانه ایران خودرو خراسان بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو است و در مقاطعی تا 164 هزار دستگاه نیز تولید شده است.

کراس‌اوور جدید هایما 8S محصول ایران خودرو خراسان

مدیرعامل ایران‌خودرو خراسان با اشاره به تحقق ۸۵ درصدی برنامه‌های تولید در سال 1401 افزود: اقدامات انجام شده در سال 1401 با عنوان سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین تا این لحظه منجربه اشتغالزایی ۳۴۱ نفر گردیده است و امید است تاپایان سال به ۷۵۰ نفر افزایش یابد.

او در خصوص افزایش تیراژ ایران خودرو خراسان عنوان کرد که یکی دیگر از اهداف این مجموعه تا بهمن ماه، افزایش تیراژ تولید خودروهای شاسی بلند ایران‌خودرو تا ظرفیت تولید روزانه ۲۲۰ دستگاه است.

زاهدی فرد همچنین ادامه داد: سایت خراسان دارای زنجیره کامل تولید خودرو است و با مشخص شدن خودروی جایگزین پژو پارس در سایت ایران خودرو خراسان، پروژه احداث سالن پرس در این سایت در دست بررسی و تصمیم‌گیری است.

کراس اوور هایما 8S محصول جدید ایران خودرو

او همچنین اشاره کرد که با اجرای پروژه جدید، ایران خودرو خراسان به قطب سوم خودروسازی کشور تبدیل می شود و این اتفاق به رونق صنعتی و اقتصادی استان خراسان کمک بسزایی خواهد کرد.

کراس اوور هایما 8S محصول جدید ایران خودرو که به تازگی از آن رونمایی شده است به عنوان پرچمدار کراس‌اوورهای هایمای تولیدی در ایران محسوب می‌شود. این خودرو از یک پیشرانه 1.6 لیتری با کد YF-HMA GA16 بهره می‌برد که از تکنولوژی‌های مختلف نظیر توربوشارژر و تزریق مستقیم سوخت بهره می‌برد و این موتور در بهترین حالت توان تولید 192 اسب‌بخار قدرت (دور موتور 5000) و 293 نیوتن‌متر گشتاور (از دور موتور 1500 الی 4500) را دارا است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد