موضوعات داغ

چرا بنزین سوپر کمیاب شده است؟

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

حدود 6 هفته است که بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت عرضه نمی‌شود و دلیل این موضوع تا امروز نامشخص بود اما امروز مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی شازند طی گفت‌وگویی از انجام تعمیرات در این پالاشگاه خبر داد و عنوان کرد که این پالایشگاه وظیفه تامین بنزین سوپر در تهران و چند شهر کشور از جمله شهر تهران را برعهده دارد.

مجید رجبی‌ در پاسخ به عدم عرضه بنزین سوپر در تهران و دیگر شهرهای کشور تصریح کرد که پالایشگاه شازند اراک با تولید بنزین سوپر و هم بنزین یورو وظیفه تامین این محولات را برعهده دارد و بنزین سوپر تولیدی پالایشگاه شازند سهم عمده‌ای از بنزین سوپر شهر تهران را تامین می‌کند.

او در خصوص دلیل عدم عرضه بنزین سوپر طی هفته‌های گذشته عنوان کرد: به دلیل انجام تعمیرات اضطراری در یکی از واحدهای عملیاتی این پالایشگاه، واحد از مدار خارج شد و تعمیرات آن در جریان است. این مجموعه به صورت شبانه‌روزی در تلاش است که کار تعمیرات را به پایان برساند.

مدیرعامل پالایشگاه امام خمینی شازند در ادامه افزود: حداکثر تا 3 روز آینده تعمیرات پالایشگاه به اتمام می‌رسد و تولید بنزین سوپر پالایشگاه شازند از سرگرفته خواهد شد. تولید بنزین سوپر پالایشگاه شازند تقریبا نیاز استان‌های تهران، مرکزی و قم را پوشش می‌دهد و روزانه بین 1.5 تا 2 میلیون لیتر بنزین سوپر در این پالایشگاه تولید می‌شود.

او با اشاره به پروژه‌های ارتقا کیفی پالایشگاه شازند اراک در سال‌های گذشته تصریح کرد در حال حاضر تمام محصولات تولیدی پالایشگاه شامل بنزین، گازوئیل و نفت سفید با استانداردهای یورو 4 و 5 تولید می‌شود.

رجبی با اشاره به 250 هزار بشکه نفت خام ظرفیت خوراک پالایشگاه امام خمینی شازند در روز گفت که تامین این خوراک منجر به تولید روزانه 16 میلیون لیتر بنزین یورو، 12 میلیون لیتر گازوئیل یورو، 3 میلیون لیتر نفت سفید یورو و بیش از 2 هزار تن LPG می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد