موضوعات داغ

نگاهی به کراس اوور X55 پرو محصول پرچمدار MVM در ایران

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

علیرغم اینکه مدت زمان قابل توجهی از عرضه ایکس 55 پرو، پرچمدار برند ام‌وی‌ام در بازار ایران می‌گذرد اما این خودرو یکی از خودروهای پر فروش مونتاژی بازار ایران به‌حساب می‌آید. حال سوال اینجاست که آیا ایکس 55 پرو جزو کراس اوورهای پرفروش بازار ایران است یا خیر؟ چه عواملی به قرارگیری این خودرو در لیست پرفروش‌ترین محصولات MVM کمک کرده است؟

ایکس 55 پرو

پیشرانه‌ای با توان مناسب و گیربکس CVT اقتصادی

ایکس 55 پرو از موتور چهار سیلندر توربو شارژ 1.5 لیتری با حداکثر توان 156 اسب بخار و حداکثر گشتاور 230 نیوتن متر بهره می‌برد. این موتور توربو با توجه به وزن این خودرو که معادل 1439 کیلوگرم می‌باشد و البته طراحی خارجی ارگونومیک، سبب شده که پرچمدار ام‌وی‌ام به یکی از پرشتاب‌ترین کراس اوورهای موجود در بازار ایران تبدیل شود و از این حیث تجربه رانندگی جذابی را به سرنشینان خودرو ارائه دهد. از طرف دیگر اگرچه ایکس 55 پرو کراس اوور پرشتاب به‌حساب می‌آید اما گیربکس CVT 9 سرعته به‌کاررفته در این کراس اوور از لحاظ قابلیت فنی جزو گیربکس‌های با عملکرد مناسب محسوب می‌شود. گیربکسی که انتقال نیرو تقریبا بدون شوک تعویض، همراه با بهبود مصرف سوخت و کارکرد در دو حالت ECO و SPORT را ارائه می‌دهد. البته از لحاظ شتابگیری و هندلینگ ضعف‌‌های در این خودرو وجود دارد اما به نسبت رنج قیمتی خود در جایگاه مناسبی قرار دارد. موضوع دیگر حساسیت بیشتر پیشرانه مجهز به توربوشارژر در مقایسه با پیشرانه‌های تنفس طبیعی و هزینه‌های نگهداری آن است.

فضای داخلی ایکس 55 پرو

امکانات رفاهی و ایمنی

امکانات رفاهی و ایمنی کراس اوور مدرن ام‌وی‌ام ، نکته دیگری است که ایکس 55 پرو را به انتخابی مناسب تبدیل می‌کند. دوربین 360 درجه این خودرو به راننده کمک می‌کند دید کاملی نسبت به محیط و پشت سرخود داشته باشد. نورپردازی هفت رنگ به‌کاررفته در کابین آکوستیک این کراس اوور در کنار متریال باکیفیت داخلی، گرم‌کن صندلی، شارژر وایرلس و صفحه نمایش 10.25 اینچی حس دلپذیری از آرامش را به سرنشینان منتقل می‌کند. از طرف دیگر امکاناتی نظیر ترمز پارک برقی، اتوهولد و کیسه‌های هوای جانبی و جلو حس امنیت کامل را به سرنشینان منتقل می‌کند تا در مجموع حس امنیت در حین سواری درون یک کراس اوور تجربه کنند.

پیشرانه پرتوان و البته حساس مجهز به توربوشارژر

ارزش خرید

ایکس 55 پرو در حال حاضر پرچمدار برندی است که نزدیک به 20 سال سابقه حضور در بازار ایران را دارد. پرچمدار برند ام‌وی‌ام علاوه بر کیفیت و امکانات مناسب در مقایسه با رقبا هم رده، به واسطه عواملی همچون 20 سال سابقه حضور برند در ایران حتی در مدت تحریم، خدمات پس از فروش و شبکه گسترده نمایندگی‌ها، فعالیت های گسترده باشگاه مشتریان و اقبال بازار، ارزش نسبتا خوبی داشته و شرایط فروش اعتباری شرکت مدیران خودرو در صورت برقرار بودن نیز به عاملی تبدیل شده است که می‌تواند مشوق مشتریان برای خرید باشد.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/3/22
ایکس 55 فنر بندی نرمی داره و بنابراین هندلینگ آن در سرپیچ ها راننده را به درد سر می اندازد، صندوق عقب کوگکی دارد که برای مسافرت های برون شهری چندان مناسب نیست، فضای سرنشینان عقب جه از لحاظ عرضی و چه از لحاظ طولی اندک است و افراد با قد بلند دچار مشکل می شوند ، صندلی های عقب جای کافی برای سه نفر ندارد. شاید این خودرو بدرد خانم هاییی بخورد که مسافرتهای رون شهری انجام می دهند