واکنش انجمن واردکنندگان خودرو به انتشار لیست متخلفین ثبت سفارش

با توجه به انتشار لیست واردکنندگان خودرو توسط وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت با هدف شفاف‌سازی تخلفات نکات زیر را اعلام می‌دارد.
لیست مذکور کاملاً به صورت غیرکارشناسی، خام و عجولانه!!!؟ انتشار یافته و تفسیر محتویات را به عهده مخاطب و خواننده واگذار نموده است.
لیست مذکور شامل متخلفین نبوده و صرفاً اعلام اسامی بوده که در محدوده زمانی خاص اقدام به ثبت سفارش نمودند لذا با توجه به اینکه زمان‌های ممنوعیت برای نمایندگی رسمی و غیررسمی مختلف بوده و تشخیص تخلف به عهده مراجع قضایی می‌باشد. انتشار لیست مذکور که فاقد طبقه‌بندی اطلاعات است جای سوال دارد.
با توجه به شرایط اخیر کشور و بحران‌های موجود دامن زدن به شایعات و تشویش اذهان عمومی جز اینکه بهانه‌ای برای رسانه‌های معاند بوده و باعث اخلال در نظم عمومی گردد فایده دیگر نخواهد داشت.
در آخر ضمن حمایت از هرگونه شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی که انجمن واردکنندگان خودرو ایران همیشه پرچمدار و پیشرو در این موضوع بوده است اعلام می‌دارد اطلاع‌ر‌سانی می‌بایستی سنجیده و بعد از کار کارشناسی صورت پذیرفته و موجب تنویر افکار عمومی گردد لذا همچنان ضمن برائت اعضاء این انجمن از هر گونه تخلف به زودی اسناد و مدارکی در راستای دفاع از اتهامات وارده تحویل مسئولین قضایی کشور خواهد شد.

بیانیه انجمن واردکنندگان خودرو

بیانیه انجمن واردکنندگان خودرو

نظرات
 
 
 

majid

1397/5/4
از نحوه نامه نگاری انجمن میشه تشخیص داد در چه سطحی هستند. امضای بدون اسم و نیز مشخص نبودن نام و مسیولیت شخص امضا کننده نامه را بی اعتبار میکنه

فرهاد

1397/5/4
دیگه وزیر صنعت توی تلویزیون اعلام کرد طبق بررسی کارشناسانشون، قسمتی از اون لیست رو پخش میکنن که لیست قاچاقچیاست. هنوز همشو رو نکرده چون اسامی خودشونم هست. حالا اینا نامه زدن که ما اسکی بازیم!

حمید

1397/5/4
به حضرات خیلی برخورده....
اگه احتکار نبوده اگه دلالی نبوده پس چرا اوضاع این بازار اینقدر آشفتس؟!!!!
بله باید هم بربخوره چون شما هم سر این سفره دادین میل می فرمایین.