پیکاپ آمیکو تیونینگ رونمایی شد؛ رقابت با بزرگان آفرود بازار + فیلم مقایسه با رقبا

پیکاپ آمیکو تیونینگ رونمایی شد؛ رقابت با بزرگان آفرود بازار + فیلم مقایسه با رقبا

گروه خودرو
نویسنده
روز پنجشنبه گذشته مورخ 18 مردادماه، شرکت آمیکو طی مراسمی از پیکاپ آمیکو تیونینگ رونمایی کرد. در این مراسم گردهمایی خودروهای آفرود و پیکاپ نیز برگزار شد که تعداد قابل توجهی خودرو مخصوص آفرود حضور داشتند و از گروه‌های مختلفی همچون پاژرو سواران و یا کاپرا سواران با خودروهای تیونینگ شده خود در این مراسم حاضر شدند. مهندس رضا تقوی، مدیرعامل شرکت گروه صنعتی آمیکو با تبریک روز خبرنگار، توضیحاتی را در مورد تاریخچه این شرکت داد و گفت که آمیکو از سال 68 شروع به فعالیت‌های صنعتی کرد و در این چند سال از موتورسیکلت گرفته تا خودروهای سنگین و نیم‌سنگین و حتی باطری نیز، مشغول به تولید بوده است. این فعالیت‌ها در راستای نیازهای روز جامعه بوده تا بتواند به جامعه در حد توان خدمت کند. تقوی همچنین از مهندس تقی‌زاده بعنوان موسس آمیکو تشکر کرد و گفت ایشان حدود سی‌سال در هر شرایطی سعی کرد تا تولیدات صنعتی را سر پا نگه دارد و این راه را بدون خستگی ادامه داده است.

رضا تقوی مدیرعامل گروه صنعتی آمیکو

رضا تقوی مدیرعامل گروه صنعتی آمیکو

آمیکو چند وقتی است که وارد تولید خودروهای آفرود شده و به غیر از مدل‌های تولید شده تابحال همچون آسنا، قرار است مدل‌های دیگری نیز به این سبد اضافه شوند که مجموعاً ۶ مدل خواهند شد. در این مدل‌ها، نسخه‌های اکونومی نیز دیده شده است. آمیکو در گسترش ارایه خدمات پس از فروش نیز سعی کرده تا بتواند رضایت مشتری را در نهایت بدست آورد. البته در این راستا، آمیکو سعی داشته تا در زمینه قیمت‌گذاری نیز رقابتی باشد و جزو شرکت‌های نادری است که توانسته در این چند ماه اخیر که نوسانات ارزی شدیدی وجود داشته، قیمت خودروهای خود را تغییری نداده تا حتی در این بازار پر نوسان، رضایت مشتری را نگه دارد.

رونمایی از پیکاپ آمیکو تیونینگ

رونمایی از پیکاپ آمیکو تیونینگ

به سراغ پیکاپ آمیکو تیونینگ می‌رویم، خودرویی که در این مراسم به صورت رسمی رونمایی شد و تست عملی و مقایسه با دیگر رقبای بازار در مورد قابلیت‌های این خودرو انجام شد که در نوع خود کار شایسته‌ای بود و کاملاً تفاوت و کارت برنده آمیکو را نشان داد.
پیکاپ آمیکو که به نام آسنا 224M شناخته می شود، تابحال نیز به صورت محدود عرضه شده بود و حال نسخه تیونینگ آن قابل سفارش است. این خودرو به یک پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپه میتسوبیشی مجهز شده که می تواند حداکثر 143 اسب بخار و 220 نیوتن متر گشتاور را تولید کند. پایه موتور آمیکو گازسوز است و با بنزین نیز کار می کند و توانسته استاندارد یورو 5 را دریافت کند. تقوی در مورد دوگانه سوز بودن آمیکو گفت که به دلیل مزیت گازسوز بودن یک پیکاپ ساخت داخل، این شرکت سعی خواهد کرد تا تمامی محصولات این سگمنت خود را در آینده به صورت دوگانه سوز عرضه کند.
گیربکس نصب شده روی پیکاپ آمیکو 5 سرعته دستی است و با این جعبه دنده مصرف سوخت آن به 10.7 لیتر در هر صد کیلومتر ترکیبی رسیده است.
در جدول زیر می توانید مشخصات فنی پیکاپ آمیکو را مشاهده کنید:

نام خودروپیکاپ آسنا 224M
موتور4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور2378 سی سی
حداکثر قدرت143 اسب بخار
حداکثر گشتاور200 نیوتن متر
جعبه دنده5+1 دنده دستی
وزن3200 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)5560 طول - 1840 عرض - 1840 ارتفاع
فاصله بین دو محور3405 میلیمتر
مصرف سوخت ترکیبی10.7 لیتر در هر صد کیلومتر
استاندارد آلایندگییورو 5
در مورد امکانات رفاهی نصب شده روی آمیکو می‌توانیم به سیستم ناوبری GPS، روکش چرمی صندلی‌ها، دوربین عقب، صفحه نمایش 7 اینچی لمسی و کیسه هوا برای سرنیشنان جلو اشاره کنیم. همچنین ترمزهای ABS و EBD نیز روی این خودرو نصب شده‌اند. اما برای یک خودرویی با هدف قابلیت‌های آفرود شاید این امکانات مدنظر خریدار نباشد و به دنبال اعداد و ارقامی فنی‌تر و کاربردی‌تر در آفرود است. کارت برنده آمیکو که شرکت عرضه‌کننده روی آن حسابی مانور می‌دهد، قفل دیفرانسیل اتوماتیک (بصورت مکانیکی) است که بدون دخالت راننده و به صورت خودکار عمل می‌کند. برای نشان دادن عملکرد این سیستم، مقایسه‌ای با رقبا انجام شد که در فیلم زیر می‌توانید این تست و مقایسه را مشاهده کنید. دقت کنید که در اول مسیر، چرخ‌های سمت کمک راننده روی غلطک‌هایی قرار می‌گیرند و تنها چرخ‌های سمت راننده روی صفحه سخت قرار دارند که باعث می‌شود خودرو هرزگردی داشته باشد. در این شرایط خودروهایی که دف‌لاک یا همان قفل دیفرانسیل دارند، می‌توانند براحتی از این مسیر عبور کنند. در این فیلم مشاهده می‌کنید که خودروهایی چون پیکاپ آمیکو، میتسوبیشی پاژرو و یا تویوتا FJ کروزر از این مسیر به راحتی عبور می‌کنند اما خودروهایی چون پاترول و یا پیکاپ کاپرا این سیستم را به صورت استاندارد ندارند و در قسمت اول این تست در صورت توقف، امکان ادامه مسیر را ندارند و متوقف می‌شوند. البته در میان این خودروها، مثلاً نسل چهارم نیسان پاترول نیز حضور داشت که توانست این مسیر را به خوبی طی کند که باید اشاره کرد سیستم‌های مختلفی روی این خودرو به صورت جداگانه نصب شده بود.


همانطورکه در فیلم بالا مشاهده کردید، کارت برنده آمیکو قابلیت آفرود و قفل دیفرانسیل اتوماتیک مکانیکی این خودرو است که آن را در قابلیت‌های آفرودی متمایز می‌کند. اما برای آشنایی بیشتر با مشخصات فنی و کاربردی آمیکو، می‌توانیم به سیستم کلاچ Valeo و یا ضرایب دنده کمکی 1:1 در حالت 4HL و 1:2.48 در حالت 4LL اشاره کنیم. همچنین میزان مجاز بار ناخالص آمیکو 3200 کیلوگرم است.

تست آمیکو آسنا

تست آمیکو آسنا

طبق گفته تقوی، مدیرعامل آمیکو، این خودرو تنها پیکاپ تولید داخل است که توانسته استاندارد 88 گانه را پاس کند. این خودرو با هدف سبقت گرفتن از تویوتا هایلوکس ساخته شده و سعی شده تا خودرویی طراحی شود تا مشتریان به جای خرید هایلوکس که این روزها با قیمت‌های نجومی در بازار قیمت‌گذاری شده، به سمت پیکاپ آمیکو متمایل شوند. حتی طبق ادعای این شرکت در بعضی از ویژگی‌ها، پیکاپ ساخت شده توسط این شرکت از هایلوکس عملکرد بهتری دارد. این خودرو تا آخرین پیش فروش که پاییز سال گذشته انجام شد، قیمتی در محدوده 175 میلیون تومان داشته اما با توجه به عدم تخصیص ارز دولتی به شرکت‌های خودروسازی، با احتساب ارز بازار ثانویه قیمت پیکاپ آمیکو آسنا شاید به بیش از 350 میلیون تومان هم برسد. در مورد قیمت نسخه تیونینگ آمیکو نیز این شرکت اعلام کرد که هنوز قیمت این خودرو مشخص نیست و طبق سفارش مشتری این نسخه تولید و تحویل داده می‌شود.

تست عملکرد آمیکو تیونینگ

تست عملکرد آمیکو تیونینگ

تقوی در مورد خودروهایی که این شرکت قرار است در آینده نزدیک نیز تولید کند گفت که بزودی نسخه جدیدتری با قدرت موتور بیشتر و البته با امکان نصب گیربکس خودکار نیز روانه بازار خواهد شد. همچنین نسخه اکونومی برای مشتریان سازمانی نیز در نظر گرفته شده است. با توجه به پاس کردن استانداردهای 88 گانه، نمونه هایی به کشورهای سوئد و ایتالیا نیز ارسال شده تا استاندارد این کشورها نیز برای عرضه این خودرو در این دو کشور اخذ شود و برای اولین بار ایران به عنوان صادرکننده خودرو به اروپا شناخته شود.
تقوی ادامه داد برنامه‌ریزی این شرکت برای تولید 5 هزار دستگاه در سال است که در صورت تحقق این تولید می‌تواند 30 درصد سهم بازار را بدست آورد.
در زیر می‌توانید کاتالوگ پیکاپ آمیکو نسخه آسنا را مشاهده کنید.

کاتالوگ پیکاپ آمیکو

کاتالوگ پیکاپ آمیکو

در قسمت گالری زیر می توانید عکس هایی از این تست را مشاهده کنید.
نظرات
 
 
 

کوشا

1397/5/20
بسیار زیبا و غرور آفرین...
اما شخصا با فروش خانه و ماشین و کلیه هم نمی توانم برای این ۳۵۰ پول بدهم!!!
ایشان فکر می کنند که کسانی که به دنبال خرید خودرو های تجاری می روند مرغشان تخم طلایی می گذارد!!!

Pocket

1397/5/20
چه ترسناک شده!

SER V

1397/5/20
چرا تو فیلم تست عملکرد آمیکو تیونینگ نبود؟؟

srn

1397/5/20
اگه یه پیک آپ ارزون قیمت بود،دوگانه سوز بودنش نقطه قوت بود ولی تو این رنج قیمتی کسی که 170 میلیون پول میده هیچ وقت نمیره تو صف گاز وایسه،
اگه دیزل بود می شد امیدی به موفقیتش داشت

zee

1397/5/20
143 اسب ! افرود !!!

امیر

1397/5/20
کشورمان با مدیریت شما به فنا رفت جایی که یک وانت بی نام و نشان به قیمت 400 میلیون
تومان به مردم غالب می کنید.وانت فورد F150 با اون کیفیت و قابلیت بالا کجا و امیکو چینی
بی کیفیت کجا!!

v

1397/5/20
اینکه روش نوشته میتسوبیشی . با قیمت 350 میلیون . ی دلیل بگید سراغ همون میتسوبیشی نریم و همینو با این قیمت بخریم

mehdi

1397/5/20
برای ی پیکاپ چینی 350 میلیون!!!! دیگه شورشو دراوردید تا چند ماه پیش با 350 ی بی ام و صفر میشد خرید،اگه تولید داخل چجوری 350 میلیون همچینم تعریف میکنند تو این راه ما رو همراهی کرده و خسته نشدند انگار پول چاپوندن از جیب مردم خستگیم داره براشون خخخ ی عده ام که نمیدونند چی هست اصن فقط میخرند.

Alex

1397/5/20
مگه اینکه شرکتی مثه آمیکو بتونه یه حرکتی بزنه، دیگه از سایپا و ایران خودرو که ناامید شدیم

علی

1397/5/20
آب که سر بالا بره پیکاپ چینی هم ۳۵۰ میلیون میشه. آمیکو متشکریم.

پویا

1397/5/20
این ماشین در بهترین حالت رقیب کاپرا هست!
قیمتش توی چین از کاپرا هم کمتره! آمیگو هم خودش رو گیر آورده....

saeed

1397/5/20
یه آرم میتسوبیشی هم زدن روش

رضا

1397/5/20
آقا چقدر بد بخت شدیم!!!350 میلیون بابت این خودرو؟؟؟؟چرا آخه؟پس چرا می گوید تولید داخل؟!اگه هالوست وارد کنیم ارزونتره در می یاد...تشکر می کنم از مسولین بابت این برنامه های که هرشب میشنند برامون طراحی می کنن،خسته نباشين دلالان مسول نما،خون خواران زمان کی بد بختی تونو ببینیم انشاءالله...
 • hosein

  1397/9/16
  آره واقعا ما نسل سوخته فقط باید نظاره گر باشیم و ببینیم مردم حتی کشورهای دور بر خودمون بهترین برندهای دنیا را با قیمت ارزان سوار باشن اما ما با وعده به اینده فعلا پراید سوار بشیم

ali

1397/5/20
چه خوب رفت
ژاپنی ها همه گیر کردن این یه جوری عجبیب رفت
یا ماشین ژاپنی ها اونقدرها که ایرانی ها بزرگشون کردن نیستند یا این خیلی خوب طراحی شده
به هر حال افرین به طراح ها
 • سعید

  1397/5/21
  جوک میگی داداش !! ژاپنی ها که همه مثل آب خوردن رفتن . هر چهار چرخشون هم رو زمین بود.
  این لگن چینی مدام چرخ هاش رو هوا بود. هی هم داشت جون می کند نمی تونست رد شه ... خخخخخخ
  خداوکیلی کدوم آدم عاقلی میاد آفرود اینو با لندکروز و هایلوکس و پاجرو مقایسه میکنه ؟!!!
  این حتی ادعای رقابت با بزرگانی مثل هایلوکس هم نمیتونه بکنه
  بیشتر برای اسباب بازی دست بچه ها خوبه نه آفرود .
  با 350 میلیون میشه هایلوکس 2012 یا 2013 خرید که گرد و خاک تایرهاش می ارزه به کل صنعت چین
 • mehdi

  1397/7/3
  دیفلاک عقب داره.روی پراید هم دیفلاک بزاری از اینجا رد میشه

عماد

1397/5/20
200نیوتون متر گشتاور 3200کیلو وزن اصلا تناسبی با هم ندارن

آشنا

1397/5/21
بابا رو رو برم ۳۵۰ اونم آپشن در حد نیسان آبی یه کم خجالتم خوب چیزیه بقول دوستموت فورد f 150 با ۸ سیلندر و ۳۵۰ اسب بخار با گیربکس اتوماتیک و کلی آپشن ۲۰ هزار دلار که با دلار آزاد میشه ۲۰۰ میلیون حالا پرروها میگن ارز دولتی نمیدن ۳۵۰ میلیون رو رو برم این ماشین با این مشخصات آخرش ۱۰ هزار دلار می ارزه که میشه ۱۰۰ تومن اونم آخرش

مهدی

1397/5/21
این جا رو برای ویل بیس امیگو طراحی کردن برای همینه کهه بقیه سخت رد میشن امیگو راحت دیگه کل دنیا لندکروزر و پرادو و پاچیرو و هایلوکس و پاترول میشناسن همه بهترینن

رضا تبریزی

1397/5/21
وای وای وای.... تا کی باید بدبختی بکشیم.... کسی که میخواد آفرود بره مثل من میره یه پاترول میخره نهایت 30 تومن میره تو کوه و کمر عشق و حالش رو میبره بعد شنبه هم اونو پارک می کنه دم در خونش با پراید میره سر کار. آخه چقدر بدبختیم که بهترین 4×4 روز دنیا رو معمول میشه با دویست تومن خرید اونوقت چرا باید یه همچین آشغالی 350 تومن. دمتون گرم . لطف فرمودین تولید کردین. بره روی یه تیکه سنگ یه طرف ماشین رو هواست باید پیاده شی خواهش کنی تقاضا دارم آمیکو عزیز دل بابا بیا پایین بابا جان اون بالا خطرناکه......

اسپورت

1397/5/21
از نظر قابلیت های حرکتی از هایلوکس بهتره!!!
مثلا می خواهید منت بذارید سر مردم که داریم این پیکاپ رو ارزون تر از هایلوکس می‌دیم؟
اگر قرار باشه از هایلوکس بهتر باشه پس نتیجتاً از میتسوبیشی L200 هم بهتره!!! میتسوبیشی که نمیاد بهترین و بروزترین سیستم تعلیق هاشو در اختیار این شرکت چینی قرار بده در ضمن پیشرانه آسنا دقیقا همان پیشرانه ای هست که روی کاپرا هم نصب شده و در اسب بخار و گشتاور یه تفاوت هایی دارند اما اکثر پیکاپ های چینی این پیشرانه 2/4 لیتری میتسوبیشی رو دارند که بین 120 تا 140 اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

فرزام- تالش

1397/5/22
1-قیمتش که چه عرض کنم توی این مملکت بی قانون و کتاب بیش از این انتظار نداریم
2- یه دونه از این پیست های آهنی فقط باس بزاری تو خونه تا هر روز تستش کنی ببینی سالمه یا نه - چون هیچ اعتباری به کیفیت و دوام کالا نیست
3- چینی هیچ موقع قابل مقایسه با ژاپنی نیست
4- آدم عاقل تو این گرونی ماشین نمیگره- قیمت ها کاذب رفتن بالا

علی

1397/5/23
لعنت بر ایران خودرو.میدونید قیمت این چرا شده 350 میلیون؟چون میخواستن با قیمت 100 میلیون عرضه کنند و حتی چند نمونه با این قیمت عرضه شد ولی ایران خودرو چون نمیتونست فوتون چینی خودشو بفروشه ،به شورای رقابت فشار آورد و امیکو را مجبور به فروش با قیمت بالا کردند.

مرتضی

1397/6/5
350 میلیون با دلار آزاد 8000 هزار تومنی میشه 43 هزار دلار / قیمنت بهترین مدل پیکاپ فورد با موتور 4800 cc و قدرت 350 اسب بخار هم بیش از 40 هزار دلار نیست.. به نظر شما خنده دار نیست؟ جالبه ارزش گمرکی هایوکس اردیبهشت امسال 25 هزار دلار توسط مسولان اعلام شد.باز هم خنده دار نیست.مدیرعامل گروه صنعتی آمیکو ملت رو ... فرض کرده اند

امیر

1397/6/17
هه
300#400 میلیون بابت یه ماشین چینی با موتور 4سیلندر؟
با این پول چرا سراغ پاجیرو نریم؟ یا پرادو؟ یا حتی لندکروزر مدل پایین؟
هی بدنشو سنگین تر میکنید با یه موتور کاپرا که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا تویوتا fjنخریم؟
هایکوس چشه که بیایم یه اشغال چینی بخریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehdi

1397/7/3
خداییش ی لندرور فنر شمش میاوردید روی همشونو کم میکرد

Armin

1397/7/15
ای کاش این مقوله را به طراحان با تجربه کشور میسپردند تا حداقل اصول ابتدایی در طراحی این خودرو (که اصل آن مربوط به چین میباشد و اصل تر آن ژاپن) رعایت میشد.

پارسا

1397/7/15
رقابت با هایلوکس?!?!!?!!! حالشون خوبه?آیا?!

آفرودر

1397/7/29
فقط اینو میگم خودرو بانک خیلی مشکوک میزنی .
آپشن در حد پراید . فیس در حد اسباب بازی . موتوری و گیربوکسی همون کاپرا . وزن در حد تراکتور . مرسی خندوندیمون.

مهدی

1397/8/5
من خودم بشخصه تویوتا هایلوکس رو ترجیح میدم.

محمود

1397/9/28
یاحجه ابن الحسن ریشه ظلم رو بکن. اندکی صبر فرج نزدیک است

کاوه

1397/10/6
با ۳۵۰ ی پاجیرو میشه خرید یا ۱۵۰بدی نیسان پیکاپ بخری ک عالیه یا هایلوکس ۲۰۱۳ ورداری ۱۷۰ کاپرا صفر ورداری واقعا ک ماهارو هالو فرض کردن با این قیمتگذاری