نبرد ژرمن ها؛ آیا بی ام و به جنگ میباخ می رود؟

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
بی ام و سری 8 به زودی وارد بازار خودروهای تورینگ بزرگ می شود و آن را باید جزو خودروهایی دانست که از همین حالا می توان موفقیت آن را پیش بینی کرد. بی ام و حتی در فکر نسخه چهاردر از این خودرو است که البته فعلا تصاویری از آن در دسترس نیست. اما جاه طلبی های بی ام و تمامی ندارد و صحبت هایی وجود دارند مبنی بر اینکه بی ام و برای رقابت در بازار خودروهای فوق لوکس قصد دارد تا مدل سری 9 را هم تولید کند.
به گفته ی آدریان ون هویدونک مدیر طراحی بی ام و، سری 9 در صورتی که به بازار وارد شود به رقابت با مرسدس میباخ خواهد پرداخت. البته وی به این نکته نیز اشاره کرد که ایده‌های تیم طراحی بی ام و بسیار بیشتر از خودروهایی هستند که این شرکت می تواند تولید کند با این وجود اما ممکن است سری 9 را تا سال 2030 در بازار مشاهده کنیم. بنابراین نباید انتظار داشت که سری 9 بزرگ را به این زودی ها در حال تست در نوربرگ رینگ مشاهده کنیم.
منطق نیز ایجاب می کند که بی ام و ابتدا تا زمان ورود به بازار سری 8 صبر کند و واکنش بازار به این خودرو را بسنجد و سپس تصمیم بگیرد که آیا لازم است خودرویی لوکس تر و بزرگ تر به بازار عرضه شود یا خیر؟

بی ام و سری 8

بی ام و سری 8

بی ام و در سالهای اخیر تمرکز زیادی را روی بازار خودروهای لوکس داشته است و برای این منظور از شاسی بلند لوکس خود با نام X7 نیز رونمایی کرده است که امید زیادی نیز به موفقیت آن در بازار وجود دارد.
نظرات