آشنایی با هیوندای نکسو هیدروژنی؛ محصولی بی رقیب در دنیای خودروهای سبز

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
هیوندای بالاخره فروش مدل هیدروژنی نکسو را در کالیفرنیا آغاز کرد. قیمت پایه ی این خودرو 59 هزار دلار اعلام شده که در مقایسه با دیگر خودروی سلول سوختی پر فروش این بازار یعنی تویوتا میرای 60 دلار بیشتر است. به گفته ی هیوندای، این کراس اوور هیدروژنی می تواند به برد 611 کیلومتر دست پیدا کند.
هیوندای نکسو تنها دو تیپ به نام های Blue و Limited دارد. تیپ لبو که مدل بیس آپشن این خودروست به رینگ های 17 اینچی، چراغ های LED، تودوزی جرم مصنوعی، گرمکن صندلی ها و تنظیم برقی صندلی های جلو مجهز است. امکانات ایمنی استاندارد این مدل نیز مواردی چون سیستم هشدار نقطه کور، کروز کنترل هوشمند و ترمز اضطراری خودکار را در بر می گیرد.

هیوندای نکسو

هیوندای نکسو

تیپ فول لیمیتد به رینگ های 19 اینچی، سانروف برقی، صندوق برقی، سیستم صوتی Krell با 8 اسپیکر، سیستم کمک پارک، دوربین 360 درجه، گرمکن فرمان و سردکن صندلی های جلو مجهز است.

هیوندای نکسو

هیوندای نکسو

هیوندای نکسو فعلا رقیب مستقیمی در بازار ندارد و تنها تویوتا میرای و هوندا کلریتی رقبای آن هستند. هوندا نیز از سال آینده دیگر فروخته نخواهد شد. دیگر رقیب نکسو تسلا مدل ایکس است ولی ایراد آن قیمت بالای 100 هزار دلار و برد کمتر در مقایسه با هیوندای است. چون تسلا با هر بار شارژ فقط 474 کیلومتر را طی می کند. به این ترتیب نکسو یکی از گزینه های اصلی و قوی در رنج قیمتی 60 هزار دلار به شمار می رود.
نظرات
 
 
 

رامین

1397/10/7
از توهمات نویسنده خیلی خوشم میاد .رقیب تسلا.خخخ
باز خوبه تویوتا قبل این که هیوندای بدونه هیدروژن چیه خودرو هیدروژنی ساخته بود وگرنه نویسنده تیتر میزد هیوندای بی رقیب در جهان
  • محمد

    1397/10/8
    بد فشاری بهت اومده خخخخ

امید

1397/10/7
تیپ لبو رو خوب اومدی .....

ali

1397/10/8
بهترین و بی رقیب ترین خودروی دنیا در این کلاس، بدون شک.. فوق العادست این ماشین. ایول به هیوندای
  • امین@

    1397/10/9
    مگه داشتیش؟!عجب!