مدت معافیت خودروهای صفر کیلومتر از معاینه فنی اعلام شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سرهنگ کرمی اسد رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور اظهار داشت: مدت معاینه فنی خودروهای شخصی صفر کیلومتر 4 سال است. هموطنانی که معاینه فنی آنان به اتمام رسیده برای تمدید آن اقدام کنند تا در ایام نوروز با مشکل مواجه نشوند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایران جیب، وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در ایام نوروز مد نظر پلیس راهور است کنترل سلامت وسایل نقلیه و به همراه داشتن مدارک لازم است. وی در ادامه افزود: معاینه فنی یکی از شاخص‌های سلامت وسیله نقلیه می‌باشد که مورد تاکید است. بر همین اساس دوربین‌های هوشمند ثبت تخلف شهر تهران خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشد را روزانه 50 هزار تومان جریمه خواهد کرد. همچنین مسئله معاینه فنی در معابر برون شهر نیز توسط پلیس راهور کنترل خواهد شد.

مدت معاینه فنی خودروهای صفر کیلومتر اعلام شد

مدت معاینه فنی خودروهای صفر کیلومتر اعلام شد


سرهنگ کرمی اسد در ادامه تصریح کرد: مدت معاینه فنی خودروهای شخصی نو 4 سال است که بعد از اتمام ملزم به دریافت معاینه فنی از مراکز مجاز هستند و اگر خودرویی بدون معاینه فنی در کلان شهرها و معابر برون شهری تردد کند روزانه 50 هزار تومان و در سایر شهرها روزانه 30 هزار تومان جریمه خواهد شد.
وی با تاکید بر مراجعه به مراکز مجاز معاینه فنی، گفت: از هموطنانی که معاینه فنی آنان به اتمام رسیده با مراجعه به مراکز معاینه فنی مجاز اقدام به تمددید کنند تا اطلاعات معاینه فنی خودرو در سامانه یکپارچه معاینه فنی سیمفا ثبت شود زیرا مراکز معاینه فنی مجاز به این سامانه دسترسی دارند و زیر نظر وزارت کشور فعالیت می‌کنند. همچنین معاینه فنی عمومی به صورت ویژه کنترل خواهد شد.
وی برای عدم توقیف خودروهای با خلافی بالای یک میلیون تومان نیز گفت: خودروهایی که بالای یک میلیون تومان تخلف دارند نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کنند و یا حداقل مقداری را پرداخت کنند تا این خودروهای شامل جریمه بالای یک میلیون تومان نباشند تا در مسیر توقیف نشوند.
وی در پایان بیان داشت: رانندگانی که بالای 30 نمره منفی داشته باشند حق رانندگی ندارند و گواهینامه آنها ضبط خواهد شد. از هموطنان می‌خواهیم که موارد ذکر شده را رعایت کنند تا سفر خوبی را سپری کنند.
نظرات
 
 
 

Nader

1397/12/16
تا دیروز که می گفتن 5 ساله الان یدفعه چی شد 4 سال شد ؟؟ همه سایتا هم نوشتن 5 سال ،دوباره خوابیدن بیدار شدن تصمیم جدید گرفتن ؟؟ الان کسی که تویوتا 2014 خریده با کسی که پراید 93 خریده هم زمان باید برن تو صف معاینه فنی ؟؟ خنده داره این مملکت
  • حاج رضا

    1398/6/16
    حاجی فهمیدیم تویوتا گرفتی مبارکه امیدوارم با بوغش خریده باشی

مهرزاد

1398/9/25
بوغ نه بوق
  • مملی

    1398/10/2
    خولید همتون

سامان

1398/11/8
این قضیه 4ساله واسه ماشینایی هست که از موقع تولید تعویض پلاک نشده باشن یا نه مثلا ماشین مدل95 بخریم معاینه فنیش هم باید بگیریم؟