خریداران قبل از انتقال سند به مراکز تعویض پلاک بروند

خریداران قبل از انتقال سند به مراکز تعویض پلاک بروند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور اظهار داشت: متاسفانه برخی از خریداران و فروشندگان خودرو قبل از اینکه اصالت خودرو مشخص شود، اقدام به نقل و انتقال خودرو می کنند که ممکن است در زمان تعویض پلاک با مشکلاتی مواجه شوند. خریداران باید بدانند که فرد فروشنده ممکن است قصد فروش خودروی سرقتی را داشته باشد و ارکان اصلی خودرو مانند شاسی، موتور و ... را با خودروی سرقتی و اوراقی تعویض کرده باشد. این قبیل مشکلات فقط در مراکز تعویض پلاک قابل کشف بوده و در صورتی که قبل از مشخص شدن اصالت خودرو اقدام به نقل و انتقال خودرو کرده باشید متحمل خسارت شده و حتی ممکن است فرد با هویت جعلی اقدام به فروش خودرو کرده باشد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: از موارد دیگر عدم مراجعه به مراکز تعویض پلاک قبل از نقل و انتقال خودرو، خلافی آن می تواند باشد. فروشنده ممکن است در زمان فروش گواهی عدم خلافی جعلی را ارائه دهد و خریدار در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک، متوجه خلافی زیاد خودرو شود.
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور در ادامه بیان داشت: مکان دارد خودرو به دلایل مختلفی مانند تخلفات امنیتی، شکایت شخصی یا اختلافات مالی توسط مراجع قضایی دستور توقیف برای آن صادر شده باشد و زمانی که خریدار برای تعویض پلاک مراجعه کند، به خودرو خدماتی ارائه نمی شود و خودرو توقیف می گردد.
سرهنگ محمدی در پایان تصریح کرد: در مراکز تعویض پلاک هویت فرد به صورت آنلاین در سامانه ثبت احوال استعلام می شود تا هویت فردی که خودرو را برای تعویض پلاک آورده یا وکالت فروش دارد، جعلی نباشد، بنابراین توصیه ما به خریدارن خودرو این است که حتما قبل از تسویه حساب مالی با فروشنده خودرو حتما به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند.
نظرات