هزینه گازسوز کردن پراید چقدر است؟

هزینه گازسوز کردن پراید چقدر است؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
پس از سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت آن، بسیاری از مردم به فکر گازسوز کردن خودروی خود افتادند و بازار خودروهای گازسوز بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. در همین راستا قیمت کیت و مخزن CNG افزایش پیدا کرد و قیمت خودروهای دوگانه سوز سیر صعودی به خود گرفت. رئیس هیات مدیره انجمن صنفی CNG می گویند که هزینه گازسوز کردن خودرو نسبت به قبل از سهمیه بندی بنزین حدود سه برابر شده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از گسترش نیوز، محسن جوهری رئیس هیات مدیره انجمن صنفی CNG درباره افزایش هزینه های دوگانه سوز کردن اظهار داشت: هزینه گازسوز کردن خودروها پس از سهمیه بندی بنزین افزایش یافته و به نوعی یک بازار سیاه ایجاد شده است. می توان گفت هزینه های گازسوز کردن خودرو نسبت به قبل از سهمیه بندی بنزین تقریبا سه برابر شده و این افزایش بیشتر به کمبود کیت و مخزن در کشور است.
وی در ادامه افزود: ظرفیت تولید مخازن در کشور وجود دارد، اما با توجه به عدم برنامه ریزی در این حوزه قبل از افزایش قیمت بنزین و حل نشدن مشکلات سازندگان و نداشتن موارد اولیه، بسیاری از آن ها در سال های اخیر با رکود سنگین مواجه شده و برخی نیز تعطیل شدند. همچنین برخی سازندگان نیز به دنبال تامین مواد اولیه (لوله های بدون درز) از چین هستند که با توجه به فرآیند خرید و حمل به کشور، زمان بر خواهد بود.
جوهری در ادامه در مورد نرخ مصوب گازسوز کردن خودرو گفت: نرخ مصوب برای پراید 2 میلیون و 700 هزار تومان است که متاسفانه رعایت نمی شود و از متقاضیان حدود 5 میلیون و 700 هزار تومان گرفته می شود.
در جدول زیر گزارش نرخ های مصوب اعلام شده برای تبدیل انواع خودروهای داخلی به گازسوز آورده شده است. بر اساس این نرخ ها مشخص می شود که قیمت ها مصوب به درستی رعایت نمی شود و برای گازسوز کردن خودرو تقریبا باید سه برابر هزینه مصوب پرداخت کرد.
نظرات