تاخیر در تحویل برخی محصولات ام وی ام و چری؛ مدیران خودرو اطلاع‌رسانی کرد

در طی چند روز گذشته، پیامکی به برخی مشتریان مدیران خودرو ارسال شده است که حکایت از آماده نبودن قطعات لازم برای مونتاژ خودروهای این شرکت دارد. در نتیجه مشتریان ناچار هستند سه ماه دیگر را برای تحویل خودروها صبر کنند. مدیران خودرو دلیل این مشکل را تحریم سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است.

توضیحات مدیران خودرو برای عدم تحویل خودروها

در طی دو سال گذشته و به واسطه تحریم‌های مختلفی که علیه بنگاه‌های اقتصادی کشورمان اعمال شد، بسیاری از صنایع دچار آسیب شدند که از جمله آن‌ها می‌توان به صنعت خودروسازی اشاره کرد. ترک بازار ایران توسط شرکت‌های همکار و تاخیر در ارسال و تامین قطعات، بخشی از این مشکلات بوده است.

قطعاتی که دیرهنگام به دست تولیدکننده می‌رسند

علاوه برآن قطعات خودروهای مونتاژی نیز هنگامی به ایران می‌رسد که قیمت تمام شده این قطعات بسیار بیشتر از بهای اولیه آن بوده است. تاخیر قابل توجه در ارسال این قطعات و تحویل دیرهنگام خودروها نیز بخش دیگری از مشکلات خودروسازان و مشتریان آن‌ها بوده است که به خصوص گریبان خودروسازان خصوصی را بیش از پیش گرفته است.

با توجه به نکات گفته شده و تجربیات شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه مونتاژ و تولید که طی دو سال گذشته در تامین قطعات دچار مشکل شده‌اند، شاید بهتر بود تا مدیران خودرو نسبت به پیش فروش طولانی مدت خودروها اقدام نمی‌کرد و فروش خودروها را به پس از رسیدن قطعات لازم و آماده شدن نسبی خودروها انجام می‌داد.

تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تحت فشار هستند

نکته دیگر در خصوص تحریم‌های اعمال شده علیه کشتیرانی و بسیاری دیگر از نهادهای اقتصادی کشور است که تاثیر قابل توجهی بر نحوه فعالیت صنایع مختلف از جمله خودروسازی گذاشته است. قطعاتی که دیرهنگام به دست تولید کننده می‌رسند و برای تامین آن‌ها به هزینه بیشتری نیاز است، هم تولیدکننده و هم مصرف کننده نهایی را دچار ضررهای مختلف خواهند کرد.

نظرات
 
 
 

Seyed

1399/6/9
آخه این انصافه
چرا اینقد ملتو عذاب میدید
میدونید با این اتفاق چه مشکلاتی واسه ما درست شده
الهی مسولین خیر نبینین هیچکدومتون از ریز تا درشت
حالا که گفتین تا سه ماه آینده آیا صحت داره یا اینم یه دروغه
حداقل راستشو بگید ما بریم انصراف بزنیم پولمونو پس بگیریم شاید بتونیم با اون پول به برکت انقلاب حداقل یه پراید بگیریم تابا خیال راحت بمیریم و از شر مسولین دزد و کثیف خلاص بشیم
تف به ذات کثیفتون بیاد

محسن

1399/6/10
با تشکر از انعکاس خبرتون خواهشا در این مورد از مدیران شرکت بخواهین بیان در این زمینه شفاف سازی کنن