واردات خودروهای آمریکایی متوقف شد

اقتصاد آنلاین: رییس انجمن واردکنندگان خودرو از توقف ثبت سفارش واردات خودروهای مونتاژ شده در آمریکا از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.
فرهاد احتشام‌زاد اظهار کرد: به دنبال توقف شماره‌گذاری خودروهای مونتاژ شده در آمریکا از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از ابتدای ماه جاری ثبت سفارش واردات این خودروها را متوقف کرده است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه طبق آنچه که به ما اعلام شده، توقف ثبت سفارش واردات خودروهای غیر آمریکایی مونتاژ شده در آمریکا موقتی و تا روشن شدن وضعیت نهایی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد قابل توجهی از شهروندان خودروهای مونتاژ آمریکا را خریداری اما دچار مشکل عدم شماره‌گذاری شده‌اند، بنابراین امیدواریم پلیس راهنمایی و رانندگی در جهت حل این مشکل و جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر خریداران این خودروها اقدام کند.
چندی پیش براساس برخی اسناد به دست آمده اعلام شده بود که علی‌رغم بیانات صریح مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی از آمریکا، برخی خودروهای تولیدی در این کشور با برندهای تویوتا، بی‌ام‌و، ولوو و هوندا وارد ایران شده است.
افشا شدن این موضوع موج انتقاد کارشناسان را به دنبال داشت. کارشناسانی که اعلام کردند واردات خودرو به عنوان کالایی مصرفی از آمریکا برخلاف سیاست‌های کلان کشور است.
به گفته کارشناسان، واردات خودرو از آمریکا به معنای خروج ارز از ایران در جهت ایجاد اشتغال برای کارگران آمریکایی است که با توجه به سیاست‌های خصمانه این کشور در قبال ایران در حدود نیم قرن گذشته، این کار برخلاف منطق و مصالح ملی است.
در کنار این انتقادات پلیس راهنمایی و رانندگی نیز شماره‌گذاری خودروهای وارد شده از آمریکا را متوقف کرده است.
نظرات
 
 
 

hamed

1395/10/13
من میترسم آمریکاییا ورشکست بشن آخه!

Hossein

1395/10/13
کباب شدم بنده خداها خواب و خوراک ندارن از بس به فکر مردممون هستن
چرا ماشین با دوام هوندا نباید وارد بشه؟
جواب : چون ایرانی باید وقتش تو تعمیر گاههای ایران خودرو تلف بشه ما بقی روزهای هفته که وقتش آزاده برای خرید قطعات یدکی کارکنه و زحمت بکشه
کسانی که از محصولاتی که باعث اشتغال کارگران آمریکایی میشه استفاده نمی کنند مسیر رفت و برگشت به نمایندگی رو تو سه ماهه اول حفظ میشن طوریکه می تونن بعد از گذشت یکسال این مسیر رو با چشم بسته رانندگی کنند
ما نباید هوندا سوار بشیم چون با خرید این ماشین روی نمایندگی رو نمی بینیم و این خلاف منطق و مصالح ملی است مصداق اینه
ما مردم ایران بهای هتل 5 ستاره میدیم ولی جایی که می خوابیم مسافرخونه با دستشویی و حموم مشترک به همراهی سوک و ساسه

N

1395/10/13
اگه اداره مملکتو ب یک مهد کودک بدن اوضاعمون بهتر از این میشه

علی

1395/10/13
اکثر خودروهای هیبرید وبا کیفیت مونتاژ آمریکا هستند،اینم یه بهانه دیگر برای فروش لگنهاي چینی و داخلی به مردم و آلودگی هوا،تصادفات منجر به مرگ و ...