خودروسازان ملزم به رعایت حقوق مصرف‌کنندگان هستند

خودروسازان ملزم به رعایت حقوق مصرف‌کنندگان هستند

ایسنا: در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ خودروسازان ملزم به انجام اقداماتی از جمله اجرای کامل قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو شده‌اند.ویرایش دوم سند «اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴» سال ۱۳۹۳ به تصویب شورای سیاست‌گذاری خودرو رسیده و برای اجرا به خودروسازان ابلاغ شد.این سند دربرگیرنده راهکارهای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله توسعه کشور در حوزه صنعت خودرو است. در بخشی از این سند خودروسازان ملزم به انجام اقداماتی شده‌اند.
رعایت استانداردهای تولید، ایمنی و عملکردی، استقرار و اجرای سیستم نظارت بر فرآیند تولید (COP)، رعایت استانداردهای زیست‌محیطی مصوب و تهیه و انتشار گزارش‌های ادواری و مقایسه‌ای از عملکرد واقعی با معیارهای مصوب و ابلاغی از جمله این اقدامات است. تولید خودرو براساس سبد سوخت مصوب دولت برای بازار داخل از دیگر الزامات خودروسازان در این زمینه است. همچنین طبق این سند خودروسازان باید نسبت به اجرای قوانین و مقررات مربوطه از جمله آیین‌نامه قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو اقدام کنند. قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو دربرگیرنده شرایط و ضوابط فروش و خدمات پس از فروش خودرو در ایران برای جلوگیری از نقض حقوق مصرف‌کنندگان از سوی خودروسازان و واردکنندگان خودرو است. اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی این قانون سال گذشته به تصویب هیات دولت رسیده و از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و واردکنندگان خودرو ابلاغ شد.
نظرات
 
 
 

Mil4d

1396/1/23
کدوم حقوق مصرف کننده آخه؟؟!!
اینا همش سیاه بازیه ، الان قیمت ، کیفیت، خدمات ، روابط عمومی و... که رعایت نمیکنن جزو حقوق مصرف کننده ها نیست یا واقعا" ملت رو ساده گیر آوردن که برای خودشون افق تعیین کردن؟
جمع کنن مسخره بازی رو ، اینا هم اول و آخر سمت دولتی ها غش میکنن و اگر کسی واقعا" به اینا امید داره باید به عقلش شک کرد.

امین

1396/1/23
واقعا راضی به زحمت نبودیم یه لقمه نون و بنزین سرب دار بود با هم میزدیم

مهیار

1396/1/23
به خودرو ساز ها گفتن تو افق 1404 حقوق خریداران رو رعایت کنید اونا هم گفتن چشم بگید بشینن تا براشون رعایت کنیم!