معرفی رسمی بی ام و M5 با 600 اسب بخار + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی BMW جدیدترین نسخه از خودروی اسپرت M5 را به طور رسمی رونمایی کرد تا ماه آینده در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان به نمایش عمومی آن مشغول شود. حال در ادامه باتوجه به ارائه اطلاعات رسمی از این خودرو، قصد داریم مروری کوتاه بر روی آن در خودروبانک داشته باشیم تا بیشتر با خودروی اسپرت و خشن BMW آشنا شوید.
اول از همه در بخش فنی، می توان گفت که شرکت خودروسازی BMW در زیر کاپوت M5 از یک پیشرانه هشت سیلندر 4.4 لیتری تویین پاور استفاده کرده است که با تجهیز آن به یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک، می تواند یک شتاب صفر تا صد حدودا 3.4 ثانیه، شتاب صفر تا 200 حدودا 11.1 ثانیه و همچنین حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت با تبدیل و انتقال نیروی 600 اسب بخاری و گشتاور 750 نیوتن متری پیشرانه به سمت چرخ های محرک اتومبیل داشته باشد، هرچند گفته می شود که با حذف محدود کننده الکترونیکی سرعت، می توان به حداکثر سرعت 305 کیلومتر بر ساعت نیز دست پیدا کرد که درخواست آن از سوی مشتری با پرداخت بهای بیشتر الزامی خواهد بود.
بزرگ ترین تغییر این خودرو می تواند سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک xDrive آن باشد که طبق ادعای شرکت سازنده، با تغییرات بسیار زیاد و یک بخش جدید عملکردی همراه شده است تا یک انتقال قدرت بی نظیر و پویا برای جدیدترین نسخه از M5 داشته باشد.
علاوه بر این ها، در طراحی ظاهری M5 جدید هم تغییرات بسیار خوبی حاصل شده است که در این خصوص می توان به مجموعه سپر کاملا جدید با ورودی های بزرگ تر هوا، قاب آیرودینامیکی آینه های جانبی، کاپوت موتور آلومینیومی، سقف پلاستیک فشرده تقویت شده با فیبرکربن ، سیستم اگزوز جدید با چهار خروجی و... اشاره داشت که به خوبی تشکیل دهنده چهره اسپرت بی.ام.و M5 بوده اند.
در ادامه گفتنی است که به صورت استاندارد، بر روی بی.ام.و M5 از مجموعه رینک های 19 اینچی آلیاژی با رنگبندی منحصربه فرد استفاده شده است که در جلو توسط یک سیستم ترمز قدرتمند با 6 پیستون مهار کننده و همچنین در عقب توسط سیستم ترمز تک پیستونه حمایت می شوند. هرچند در کنار رینگ های 19 اینچی استاندارد، مشتریان می توانند به صورت سفارشی از رینگ های 20 اینچی و سیستم ترمز سرامیکی مخصوص M بر روی ماشین خود استفاده کنند که دارای 23 کیلوگرم وزن کمتر نسب به رینگ های استاندارد خواهد بود.
در پایان هم گفتنی است که ثبت نام این خودرو از ماه سپتامبر سال جاری به قیمت 117 هزار و 900 یورو آغاز خواهد شد که اولین تحویل آن به مشتری در فصل بهار خواهد بود.

نظرات