کیا سورنتو 2018 چه رتبه‌ای در تست تصادف گرفت؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
موسسه ایمنی بزرگراه موسوم به IIHS، به خاطر بهبود حاصل شده در چراغ‌های جلو اتومبیل، به خودروی کیا سورنتو 2018 بالاترین سطح ایمنی موسوم به "Top Safety Pick+" را اعطا کرده است.
سال گذشته در تست‌های انجام شده از سوی سازمان ایمنی IIHS، خودروی شاسی بلند کیا سورنتو به خاطر چراغ‌های جلو موفق به دریافت سطح ایمنی "Top Safety Pick" شد که برای کاربران قابل قبول بوده است، اما با این حال کمپانی خودروسازی کیا برای دریافت بالاترین سطح ایمنی برای شاسی بلند خود، یکسری تغییرات بر روی چراغ‌های نسخه شش سیلندر SX و یا مدل‌های SXL ایجاد کرده است تا پس از دریافت این بسته بروزرسانی در ماه "می" سال جاری، شاهد دریافت بالاترین سطح ایمنی از سوی موسسه IIHS برای کیا سورنتو 2018 باشیم.
همانند مدل‌های 2017، نسخه‌های 2018 از کیا سورنتو نیز موفق به دریافت بالاترین نمره‌های ایمنی در تست‌های مختلف تصادف شده است و حتی این نمرات بالا به سیستم‌های بکار رفته در این خودرو نیز اعطا شده است که شامل سیستم جلوگیری از برخورد، سیستم ترمز خودکار اضطراری، کروز کنترل تطبیقی و یا حتی سیستم هشدار خروج از جاده و نگهداری اتومبیل بین خطوط می‌شود که باعث شده خودروی شاسی بلند کیا سورنتو موفق به دریافت بالاترین سطح ایمنی شود.
در پایان گفتنی است برای اینکه یک خودرو بالاترین سطح ایمنی را از سوی موسسه IIHS دریافت کند، نیاز به دریافت بالاترین نمره در تمامی تست‌های تصادف جلو و جانبی، تست تصادف سقف، تست ایربگ‌های ایمنی، تست کمربندهای ایمنی و قدرت آنان در نگهداری سرنشینان و همچنین نیاز به دریافت بالاترین نمره برای سیستم‌های ایمنی بکار رفته در خود دارد که حالا شاسی بلند کیا سورنتو با دریافت یک بروزرسانی برای چراغ‌های اتومبیل، موفق به دریافت بالاترین سطح ایمنی شده است.
نظرات
 
 
 

احسان

1396/6/4
خوب علاوه بر سورنتو، سانتافه، میتسوبیشی اوتلندر، هوندا CRv و تویوتا راو4 هم همین رتبه رو بدست اورده بودن! حتی در سال 2016! خوب این واقعا ارزش گزارزش کردن نداره!
 • aliasghar

  1396/6/4
  نمره ایمنی سورنتو تو مدل 2018 یکی افزایش پیدا کرده خبر خودرویی دیگه پسرم!! سایت خبریه ها

ناهید

1396/6/4
بیش از حد گنده و ضعیفه...ماشینای کره ای بیشتر ظاهر دارن تا چیزای دیگه.زنده باد تویوتا
 • ناشناس

  1396/6/5
  شما به قدرت خودت ببخش ، البته به شرطی که سوار شده باشین . بنده این مدل رو داشتم و بسیار شتاب مناسب ، سواری بسیار نرم ، هندلینگ عالی و کیفیت بالایی داره البته ببخشید شما فرمول 1 شرکت میکنید شتابش برای شما کمه . تویوتا بهتره تاکسی درست کنه به نظرم موفق تره
 • ناهید

  1396/6/5
  وقتی وجودشو نداری اسم خودتو بنویسی ور ور نکن.
 • nima

  1396/6/7
  فکر میکنی چرا اکثر تاکسی ها توی کشورهای پیشرفته تویوتا هستن؟
  دلیلش اینه که تویوتا استهلاک کمتری نسبت به خودروهای دیگه داره و برای تاکسی که مدام در حال مستهلک شدن هست مناسب تر از خودروهای دیگه ست که خرج کمتری نیاز داشته باشه. تویوتا اگه اپشن های کیا و هیوندای رو بذاره روی ماشین هاش قیمتش قابل مقایسه با این دو شرکت نخواهد بود. اون موقع درواقع شما شاهد همان خودروی جدید به نام لکسوس خواهید بود. میتونید لکسوس رو با سانتافه یا سورنتو مقایسه کنید؟