دوچرخه‌های غول‌آسا، راه حل جدید برای مقابله با ترافیک + فیلم

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
احتمالا همه شما با یکی از بزرگ ترین مشکلات کره زمین آشنایی دارید!. پس از گرم شدن کره زمین، ترافیک های شهری بویژه در کلان شهرهای جهان می تواند یکی از بزرگ ترین مشکلات بشر در قرن 21 باشد که زندگی ارزشمند بسیاری از مردم را پشت چراغ های قرمز تلف کرده و تاکنون برای کاهش آن ایده های متفاوتی ارائه شده است، همچون ایده ماشین های پرنده، ایده ایلان ماسک و حفاری زیر زمین برای جابجایی سریع و... که در راستای بهبود ترافیک شهری ارائه شده اند که بیشتر آنان در مرحله اولیه بوده و یا حتی بسیاری از آنان در سطح ایده باقی می مانند و با شکست مواجه می شوند. حال امروز می خواهیم شما را با یکی دیگر از ایده های عجیب صنعت خودروسازی برای کاهش ترافیک شهری آشنا کنیم که بسیار متفاوت و جالب تر از بقیه خواهد بود.
اتوبوس های بزرگ چینی را به خاطر دارید، وسایل نقلیه بزرگی که بر روی ریل های مخصوص قرار گرفته و از روی ماشین های در حال حرکت عبور می کردند، اما چند ماه پیش یک خبر در خودروبانک منتشر کردیم که این پروژه با شکست مواجه شده و به طور کامل تعطیل شده است. حال با الگوبرداری از طرح شکست خورده اتوبوس های بزرگ چینی، اما با ایجاد یک تغییر و تحول بزرگ در آن، یک ایده متفاوت توسط "Dahir Insaat" مطرح شده است که با استفاده از دوچرخه های غول پیکر در سطح شهر، می توان مشکل ترافیک را تاحدودی برطرف کرد.
شاید این طرح در ویدیو جالب به نظر برسد. اما به قول وبسایت منبع، این طرح و ایده کاهش ترافیک بسیار مضحک و غیرمعقول خواهد بود، زیرا یک کابین بزرگ و سنگین بر روی تنها 2 محور چرخ قرار گرفته است که درون ریل های مشخص قرار داده شده و مسافران را جابجا می کند که مبتنی بر ژیروسکوپ تعادل خود را برای حرکت حفظ می کند، این درحالیست که قرارگیری ژیروسکوپ بر روی چرخ های این وسیله چندان عملی نبوده و همچنین ممکن است که تعادل وزنی داخل کابین این وسیله نقلیه رعایت نشود که در این رابطه یک طرف کابین سنگین تر شده و ممکن است که سقوط کند.
در این خصوص "دایر اینسات" معتقد است که با توسعه این وسیله نقلیه و فناوری آن می توان یک آینده بدون ترافیک داشته باشیم که برای ورود و خروج سرنشینان به داخل کابین این وسیله، از آسانسور استفاده شده است که از داخل کابین بیرون آمده و به سطح زمین می رسد.
در مجموع حرکت یک وسیله نقلیه بزرگ بر روی سر مردم چندان ایده خوبی نخواهد بود و مهم تر از همه، حرکت این وسیله نقلیه بر روی تنها 2 چرخ خواهد بود که حفظ تعادل آن بسیار مشکل بوده و امکان سقوط آن را بسیار بالا می برد. هرچند در این بین چراغ های نصب شده در خیابان، سیم های برق فشار قوی، سیم های مصارف خانگی، سقوط ماشین های شخصی به داخل کانال های حرکتی این وسیله نقلیه بزرگ و.... نیز وجود دارد که برای اجرای این طرح باید تمامی آنان حذف و یا اصلاح شوند.

نظرات
 
 
 

علی

1396/6/9
معلومه که همچین چیزی اصلا اجرایی نمیشه