نیسان لیف جدید نسخه 2018 رسماً معرفی شد + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
نسل اول نیسان "لیف" هنوز هم یک ماشین الکتریکی بسیار خوب با بهترین آمار فروش در جهان است، اما این عنوان بدون شک در طول ماه‌های آینده از دست خواهد رفت، زیرا کمپانی خودروسازی نیسان اخیرا به طور رسمی از نسل جدید این خودرو با ظاهری بسیار بهتر و جذاب‌تر رونمایی کرده است که بدون شک یک تحول بزرگ در شرایط فروش این برند ایجاد خواهد کرد.
اول از همه در طراحی ظاهری این خودرو می‌توان شاهد یک تحول بسیار بزرگ بود که قطعا مشتریان بسیار زیادی را به سمت خود جذب می‌کند، اما خودروهای الکتریکی فعلی و یا حتی نسل قبل نیسان لیف ثابت کرده است که طراحی ظاهری اتومبیل چندان در انتخاب یک خودروی الکتریکی دخیل نخواهد بود، ولی یک چیز مهم دیگر وجود دارد و آن هم بخش فنی و مجموعه سیستم محرک این اتومبیل خواهد بود که انتخاب اول مشتریان را تشکیل می‌دهد.

نیسان لیف

نیسان لیف

باتوجه به اطلاعات ارائه شده از سوی وبسایت منبع، گفته می‌شود که نسل جدید نیسان لیف قادر به طی کردن مسافتی حدودا 400 کیلومتر تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها خواهد بود، اما برای عرضه این محصول به بازارهای اروپایی گفته می‌شود که از مجموعه باتری‌های 4 کیلووات ساعتی استفاده شده و تنها یک محدوده حرکتی بیش از 240 کیلومتر تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها خواهد داشت. هرچند این انتظار وجود دارد که برای رقابت با محصولات جدید بازار از جمله تسلا مدل 3 که یک محدوده حرکتی بیش از 320 کیلومتر دارد، از مجموعه باتری‌های 60 کیلووات ساعتی هم استفاده شود که هنوز بود و نبود آن در بازار اروپا از سوی شرکت خودروسازی نیسان تایید نشده است که در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان مشخص خواهد شد.

نیسان لیف

نیسان لیف

جدا از مشخصات فنی، انتظار می‌رود که قیمت پایه نیسان لیفت درست همانند نسل اول آن و یا نزدیک به آن باشد که در صورت تایید این موضوع از سوی شرکت خودروسازی نیسان، می‌توان انتظار یک محدوده قیمت کمتر از 30 هزار دلار را برای نسل جدید نیسان لیف داشت. اما با این حال شامل تعداد زیادی از تکنولوژی‌های جدید صنعت خودروسازی و مهم‌تر از همه، یک سیستم محرک تمام الکتریکی دریافت خواهد کرد تا پس از آن دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های بالا برای سوخت‌های فصیلی نباشد. ولی به هرحال خودروهای تمام الکتریکی مشکلات خاص خود را دارند که در ادامه پیرامون آنان صحبت خواهیم کرد.

نیسان لیف

نیسان لیف

احتمالا بدترین بخش یک خودروی تمام الکتریکی که در نسل دوم نیسان لیف هم دیده می‌شود، مدت زمان صرف شده برای شارژ کامل باتری‌ها خواهد بود که در صورت استفاده از شارژرهای 3 کیلووات، می‌توان در عرض 16 ساعت باتری‌های اتومبیل را به طور کامل شارژ کرد، این درحالیست که با استفاده از شارژرهای 6 کیلووات ساعتی می‌توان مدت زمان صرف شده برای شارژ کامل باتری‌ها را به 8 ساعت کاهش داد. البته کمپانی خودروسازی نیسان به غیر از شارژ عادی باتری‌ها که توصیه می‌شود، از تکنولوژی "شارژ سریع" هم بر روی نسل جدید نیسان لیف استفاده کرده است که با صرف تنها 40 دقیقه زمان می‌توان حدود 80 درصد از انرژی از دست رفته باتری‌ها را احیا کرد.

نیسان لیف

نیسان لیف

تنها چند روز پس از برگزاری نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان، کمپانی خودروسازی نیسان نسل کاملا جدید نیسان لیف را در یک رویداد خودرویی واقع در شهر توکیو به نمایش در خواهد آورد. با این حال خودروی نیسان لیف در نمایشگاه فرانکفورت حضور خواهد داشت و ما مطمئن هستیم که این خودرو بسیاری از علاقه مندان کنجکاو به خودروهای الکتریکی را به سمت خود جذب خواهد کرد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

alireza

1396/6/20
ماشین تمام الکتریکی تا زمانی که مدت زمان شارژ شدنش به زیر 8 ساعت نرسه ارزش خرید نداره
البته بگم باید عمر مفید باتری هاش هم بسیار بالا باشه
  • فرید

    1396/6/21
    همین الان هم زمان شارژ بیست دقیقه ای با یونیت های سوپرشارژ امکان پذیر است.
    منتهی اگر برای نمونه بخواهید در جایی مثل نروژ از برق رایگانی که دولت در پارکینگ های عمومی یا کنار گذر خیابان ها فراهم کرده استفاده کنید، خودرو را شب هنگام که می خواهید به خانه بروید باید به شارژ وصل کنید و صبح دوباره از آن استفاده کنید. این سیکل مصرف در خودروهای تسلا خیلی طولانی تر است منتهی همه در نروژ توان خرید تسلا را ندارند. برای نمونه عرض میکنم یک دستگاه تسلا X یا S در مدل 90کیلو واتی با آپشن سیستم صوتی پیشرفته و سیستم خودران حدود یک میلیون کرون نروژ قیمت دارد. این در حالی است که قیمت گلف الکتریکی یا نیسان لیف یا بی ام و ایکس 3 حداکثر 250 هزار کرون است و میزان پیمایش آن برای مصارف شهری مردم کافی است. منتهی این خلا که خودرو الکتریکی خوب اما با قیمت مناسب در بازار نیست را تسلا با مدل 3 داره پر میکنه که هم خودرویی با کیفیت و با تکنولوژی شارژ سریع و پیمایش 500 کیلومتر و قیمت مناسب داره به بازار میفرسته. در اینجا من یادمه برای ثبت نامش مردم صف می کشیدند.