آخرین فراری لافراری آپریتا به چه قیمتی به فروش رسید؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
هفته گذشته به این موضوع پرداختیم که شرکت خودروسازی فراری برای کمک به خیریه تصمیم به تغییر برنامه ریزی خود گرفته است تا حالا با تولید یک دستگاه "لافراری آپرتا" دیگر به شماره 210، آن را به حراج بگذراد که مثل همیشه به دستان شرکت "RM ساتبی" سپرده خواهد شد تا پس از فروش خودرو، هزینه‌های بدست آمده از آن را به موسسه خیریه Save the Children پرداخت کنند. حال با فرا رسیدن تاریخ تعیین شده، این خودرو به حراج گذاشته شد و با قیمت چندین میلیون دلاری به فروش رسید که در ادامه جزییات آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لافراری آپریتا

لافراری آپریتا

همانطور که پیش از این گفته بودیم، این مزایده برای روز شنبه 9 سپتامبر برنامه ریزی شده بود که در آن نسخه 210 از خودروی فراری لافراری آپرتا توسط شرکت "RM ساتبی" به فروش گذاشته می‌شود که حالا طبق ادعای وبسایت منبع، این شرکت موفق به فروش آخرین نسخه از فراری لافراری آپرتا به قیمت 8 میلیون و 300 هزار یورو شده است که با تبدیل آن به دلار، چیزی معادل 9.98 میلیون دلار خواهد شد که به عنوان یکی از گران قیمت‌ترین خودروهای مدرن در جهان به شمار می‌رود، هرچند این رکورد دست یکی دیگر از خودروهای فراری لافراری کوپه خواهد بود که سال گذشته آخرین نسخه از آن تولید شد و به فروش رسید.
در خصوص خودرو هم باید گفت که فراری لافراری اسپایدر با لقب "لافراری آپرتا Aperta"، بدون ایجاد تغییرات بزرگ در قسمت‌های ظاهری خودرو، سقف آن برداشته شده و تبدیل به یک خودروی اسپایدر یا اصولا رودستر شده است. البته برای تقویت شاسی این خودرو به خاطر حذف سقف و همچنین کف سازی محکم‌تر، از قطعات فیبرکربنی بیشتر در بدنه خودرو استفاده شده که علاوه بر جلوگیری از افزایش بیش از حد وزن خودرو نسبت به مدل کوپه، موجب بهینه سازی آیرودینامیک خودرو نیز شده است.

لافراری آپریتا

لافراری آپریتا

در بخش مولد قدرتی فراری لافراری آپرتا هم از همان سیستم محرک فراری لافراری کوپه، یعنی از موتوری 12 سیلندر 6.2 لیتری تنفس طبیعی استفاده شده که به عنوان یکی از بهترین موتورهای تولید شده در ایتالیا، می‌تواند حداکثر 950 اسب بخار قدرت و حدود 900 نیوتن متر گشتاور را تولید کند. البته این پیشرانه بنزینی با یک موتور الکتریکی نیز همبازی شده است که باعث شده شتاب صفر تا صد این خودرو به 2.9 ثانیه و حداکثر سرعت آن هم به 350 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
نظرات