محدوده قیمت هایما S5 توسط ایران خودرو اعلام شد

معاون بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرو با اشاره به رونمایی از محصول جدید ایران خودرو با عنوان «هایما اس 5» بیان کرد: این خودرو از دیگر کراس اوورها قدرت بیشتری دارد و قیمت آن در ردیف ارزشی بین 70 تا 100 میلیون تومان متفاوت خواهد بود.
به گزارش ایسنا، مصطفی خان کرمی 28 شهریور ماه، در آیین افتتاح اولین نمایشگاه تخصصی خودرو در پدیده شاندیز در جمع خبرنگاران با اشاره به آیین نامه بانک مرکزی مبنی بر الزام خودروسازان به پیش فروش خودرو بر مبنای سود 18 درصد اظهار کرد: ما تابع قوانین کشور هستیم، اما برای اینکه چرخه تولید ما حرکت متناسبی داشته باشد، نیازی مستمر و متوالی به منابع مالی ارزان داریم. به جهات مختلف این امکان که منابع مالی ارزان قیمت و مستمر به شرکت ها برسد، مهیا نبود و یا امکان فراهم شدن آن اندک بود که به همین جهت کفاف میزان تولید ما را نمی‌داد.
وی ادامه داد: سیاست گذاری ما این است که آنچه نیاز بازار است را جذب کرده و رضایت مشتری را کسب کنیم. با ابلاغ این بخشنامه از 16 شهریور ماه، ما بلافاصله تبعیت از آن را در دستور کار قرار دادیم و از 19 شهریور ماه سایت ما بسته شده و شرایط پیش فروش محدود به همین سود 18 درصد شد. منتها شرکت‌های رقیب هنوز این مسیر را نرفته اند و سودهای ماهیانه تحت عناوینی چون کارت هدیه سود، هزینه های پرداخت سود و... به مشتریان ارایه می دهند.
خان کرمی خاطرنشان کرد: با این حال باید محصولات ما از جذابیت برخوردار باشد تا بتوانیم به فروش محصولات ادامه دهیم. به همین جهت ما از شرایط صلح نامه، تخفیفات تعهدی و سایر امکاناتی که می توان در فروش خودرو لحاظ کرد تا مشتری را به خرید خودروهایمان ترغیب کنیم، استفاده می کنیم.
معاون بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرو در خصوص میزان تاثیر ابلاغ این بخشنامه بر میزان فروش محصولات ایران خودرو عنوان کرد: به جهت مطلوبیتی که ایران خودرو در چند سال اخیر داشته، انتخاب اول بازار در فروش خودروهای داخلی بوده است.
وی یادآور شد: این مجموعه روندی که طی چند سال گذشته دنبال کرده و هدفی که برای خود تعیین کرده است، این بوده که نباید خودروهای ما تا مصرف کمتر از 10 هزار کیلومتر مراجعه ای به تعمیرگاه‌ها داشته باشند. این هدفی بزرگ است که فاز به فاز دست یابی به این مهم ترسیم و از فرایند قطعه سازی تا کیفیت خودرو دنبال شد. این هدف به صورت آزمایشی برای محصول «رانا» اجرایی شد که شاید این اتومبیل در گذشته جزو محصولات خیلی خوب ما به شمار نمی رفت.
خان کرمی تاکید کرد: با این حال با تمرکزی که روی کیفیت این محصول صورت گرفت، رانا به حدی از کیفیت رسید که تا 50 هزار کیلومتر برای 3 سال از گارانتی برخوردار شد. در حال حاضر ستاره کیفی این محصول بالاتر از محصولات دیگر است. محصولات دیگر ما در این مسیر در حال حرکت است. این مسیر خوبی است که شرکت روی آن سرمایه گذاری کرده و پاسخ آن در عرضه و تقاضا نیز دیده می شود.
وی با بیان اینکه سهم ایران خودرو از تقاضای بازار خودروی کشور 54 درصد است، تصریح کرد: توسعه این بازار خیلی دشوار است، چون روز به روز به تعداد رقبا و محصولات جدید افزوده می‌شود. با این حال تلاش ما حفظ این سهم با تنوع و کیفیت بخشی به محصولات است. ما هر سال باید یک محصول جدید به بازار ارائه دهیم که سال پیش این اتفاق افتاد و امسال نیز تا دو سه روز آینده از اتومبیل «هایما اس 5» که در مشهد تولید می شود، رونمایی خواهد شد.
خان کرمی با اشاره به اینکه قیمت این خودروی جدید خیلی مناسب است، گفت: قیمت این محصول نسبت به محصولات رقبا مناسب است. چند فرهنگ در مهندسی فروش برای قیمت گذاری وجود دارد که یکی قیمت گذاری روی خود محصول است؛ دیگری نیز قیمت مبدا تولید و دیگری قیمت امکانات محصول است. در واقع این امکانات حایز تفاوت‌هایی در قیمت‌ خواهد بود.
معاون بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرو بیان کرد: خودروی هایما اس 5 قدرتمندترین کراس اوور موجود در بازار است. البته شاید خودرو «جوک» کمی از آن قدرتمندتر باشد ولی اختلاف قیمت هایما اس 5 با این خودرو 3 برابر تفاوت دارد. این خودرو بیش از 50 اسب بخار از دیگر کراس اوورها قدرت بیشتری دارد. قیمت این خودرو بین 70 تا 100 میلیون تومان متفاوت خواهد بود.
وی با اشاره به اجباری شدن برخی از استانداردها در سال های آینده و الزامی شدن آن برای خودروها تصریح کرد: دو نوع استاندارد محدود کننده وجود دارد که یکی در مورد سوخت و دیگری نیز در مورد سایر استانداردها مانند نوع سوخت مصرفی و... است. زمان الزامی شدن این استانداردها مشخص بوده و توسعه محصولات ما نیز بر اساس همین استانداردها در حال پیشروی است. یکی دو مورد از محصولات ما از نظر مصرف سوخت در تناسب با این استانداردها در مرز خطر قرار دارد که این موارد یا باید به روز شود و یا باید از چرخه تولید خارج شود.
خان کرمی اضافه کرد: در این حوزه ما تابع مقررات مملکت هستیم و این فرایند در حال انجام است. خوشبختانه بخش تحقیق و توسعه ما فعال شده و به سرعت در حال سنجش نیاز بازار است. ما امروز در حال حرکت به سمت تولید خودروهای اتوماتیک، دارای سایز کوچک موتور و کم مصرف هستیم تا فرایند خود را به سمت صادرات توسعه دهیم.
معاون بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرو اظهار کرد: در حال کار کردن روی حوزه صادرات هستیم؛ با این حال هم اکنون نیز روی بازارهای هدفی مانند اوکراین و کشورهای آفریقایی کار می کنیم. اگر یک محصول کیفی باشد و استانداردهای جهانی را دربر گیرد، قطعا متقاضی خواهد داشت.
وی با اشاره به حضور شرکت‌های خودروسازی خارجی در کشور عنوان کرد: حضور شرکت های خارجی از یک جهت تهدید و از جهتی دیگر فرصت است. در واقع به جهت ایجاد یک رقیب جدید و سهم آن از تقاضای کشور، حضور چنین شرکت هایی تهدید محسوب می شود ولی از جهتی دیگر چنین امری یک فرصت است چون وقتی خودروی رقیب وارد بازار می شود، ما کیفیت و امکانات آن را ارزیابی می‌کنیم تا بتوانیم خود را با آن همسان‌سازی کنیم. این امر در قرارداد پژو با ایران خودرو نیز لحاظ شد.
خان کرمی افزود: در حقیقت بر طبق قرارداد این خودرو با ورود تکنولوژی به کشور ما به مرور زمان و بر اساس زمان‌های قرارداد داخلی سازی آن فصل به فصل افزایش خواهد یافت. برای تولید این محصول از قطعه سازان داخلی با همان کیفیت و لیسانس پژو استفاده می‌شود. در این قرارداد مشخص شده 30 درصد محصولات تولیدی از شبکه خود پژو به بازارهای هدف صادر شود.
وی تاکید کرد: ما دنبال این هستیم که درآمد مردم را ارزیابی کنیم تا بتوانیم خودروهای خود را با آن تطبیق دهیم تا مردم بتوانند از این خودروها استفاده کنند.
معاون بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرو با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی خودرو در پدیده شاندیز اظهار کرد: ما به جهت تقویت شبکه نمایندگی های خود، درصدد بودیم خود این نمایندگی‌ها در نمایشگاه‌ها نیز حضور یابند. با این سیاست ایران خودرو در بسیاری از نمایشگاه‌های استانی شرکت نمی‌کند و نمایندگی‌های داخل استان‌ها به صورت متمرکز این نمایشگاه‌ها را برگزار می کنند و ما نیز از لحاظ تخفیفات نمایشگاهی از آن‌ها حمایت خواهیم کرد. در حال حاضر بیش از 40 کلاس خودرو در ایران خودرو تولید می شود.
نظرات
 
 
 

محمد

1396/6/29
بنده هم قیمت احتمالی هایما S5 را بین 10تا 200 میلیون تومان پیش بینی میکنم!!!!!!!!

ست

1396/6/29
من که این ماشینو میخوام اما یارو جو گرفتش یه طوری ازش تعریف میکنه انگار خودش ساخته. بنده خدا شما اینقدر ... چینیا نباش. ممنون که آوردین ولی جنبه هم داشته باشین
 • Gg

  1396/6/31
  خیلی با هالی

رضا

1396/6/30
اقا این ماشین فیس لیفتش تو چین بفروش میره خیلی خیلی بهتر از این هست که ایران خودرو میخواد به ملت بده نخرید اینو چون با ورود فیس لیفتش به ایرا ن این از چشمتون میافته
 • mohammad

  1396/6/30
  میشه یک عکس از فیس لیفت ماشین نشون بدی دو نوع هایما s5 داریم یکیش اینه یکی دیگه هم هایما S5 جوانان اگه اونو میگی که باید بهت بگم سخت در اشتباهی الکی حرف نزن
 • رضا بشارت

  1396/10/7
  سلام ، چیزی که می دونم اینکه هر دو خودرو ساز ایران کلاهبردار هستند ، برلیانس در چین با موتور هیوندای عرضه میشه در ایران با موتور چینی یعنی حدود 4 تا 5 میلیون هم گرانتر می فروشند با موتور هیوندای کره ای باید 5 میلیوناز قیمت الان ارزونتر باشه ببینید با موتور چینی چه کلاهی سر مردم می زارن . هایما و هر محصول دیگر چینی هم از این قائده مستثنی نیست . 2 خودرو ساز کلاهبردار ایران عرصه را برای رقابت به کمک دولتها تنگ کرده اند تا بتوانند مثلا 100 هزار نفر را نون بدهند غافل از اینکه 80 میلیون ایرانی را سرکیسه می کنند 80 میلیون برای 100 هزار نفر معامله یکطرفه .

علل

1396/6/31
ایران خودرو که سیاستش گرونفروشی وآشغال فروشی گاهی وقتم با تقلب موتور این ماشینو میندازه رو یه اتاق دیگه وده برابر تو پاچه خلق الله میکنه

من

1396/6/31
“خان کرمی تاکید کرد: با این حال با تمرکزی که روی کیفیت این محصول صورت گرفت، رانا به حدی از کیفیت رسید که تا 50 هزار کیلومتر برای 3 سال از گارانتی برخوردار شد“

از مردانگی و اخلاق به دور است که عمدا به علت کیفیت پایین محصولات، مدت گارانتی رو کاهش دادن.

فرزاد

1396/7/22
خوبه ولی قیمتش خیلی بالاست قیمتش حدودا باید از 50 تا 70 باشه چانگان از این ارزونه وهم خوبه
 • رضا

  1396/7/24
  در هر حال محصول چينيه .چه هايما وچه چانگان وچه هر آشغال ديگه چيني ارزش خريدن ندارد. انگار پولتون دور ريختيد.

محمد

1396/7/28
خيلي با حال هستيد
قيمت بين 70 تا 100 ميليون
يعني شما قيمت خودرو و واردات و همه خرجهاش و سود حداقل 100 درصد رو حساب كرديد شده 70 تومن
بعد گفتيد اگه جا داشت تا 100 تومن هم ميشه جيب ملت رو خالي كرد
يعني اينجا كجاست ديگه خريدار قيمت جنسي رو كه خريده نميدونه
 • محمد

  1396/9/28
  کاملا درست و دقیق

نیما

1396/10/25
واقعا به مسئولین ایران خودرو با این برنامه ریزی و قیمت گذاری s5تبریک گفت بنده ترسم اینه که فرار مغز در ایران خودرو بیشتر خواهد شد

مصطفی

1396/12/4
ماشین خوب وجون پسندیه من بااینکه ازمحصولات چینی روقبول ندارم ولی ازs5هایمای خوشم اومده ولی قیمتش خیلی بالاس مخصوص الان که شب عیده ازمسئولین می خوام که قیمت این ماشین رویکم پایین بزنن تاماهم بتونیم بخریم ممنون میشم