رونمایی هیوندای از نسل بعدی پیشرانه هایش در نمایشگاه خودروی فرانکفورت

شرکت هیوندای از نسل بعدی پیشرانه های خود در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی کرد. همزمان با عرضه و ورود 3 مدل جدید از خودروهای شرکت هیوندای به بازار اروپا شامل هیوندای I30 سری N، کوپه 5 درب I30 و شاسی بلند کونا، این شرکت از اولین سری پیشرانه های خود موسوم به "“Smart Stream” که شامل یک موتور 1.6 لیتری T-GDI و یک گیربکس 8 سرعته دبل کلاچ می شد رونمایی کرد.
موتور 1.6 لیتری T-GDI از تکنولوژی های جدید بهره می برد که شامل CVVD می باشد. این تکنولوژی به صورت پیوسته زمان بندی باز شدن سوپاپ های ورودی و خروجی را تنظیم می نماید. استفاده از این تکنولوژی علاوه بر افزایش عملکرد منجر به کاهش مصرف سوخت و همچنین آلاینده های تولیدی می گردد.
این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد. گیربکس 8 سرعته دبل کلاچ همچنین مصرف سوخت را کاهش خواهد داد. هیوندای برنامه های گسترده ای به منظور تولید موتور و گیربکس از سری “Smart Stream” دارد.

مایک سانگ مدیر منطقه خاورمیانه و آفریقای هیوندای در این باره گفت: " ما متعهد به گسترش محصولات الکتریکی، هیبرید و سلول سوختی هستیم اما برای آینده نزدیک بیشتر خودروها از موتورهای درون سوز بهره می برند و به عنوان بخشی از تکامل خود ما باید از آخرین دستاوردهای تکنولوژی به منظور افزایش بهره وری، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی در موتورهای بنزینی استفاده نماییم."
موتورهای درون سوز هیوندای همراه با سایر محصولات جایگزین به منظور فراهم ساختن وسایل موتوری دوستدار محیط زیست در حال گسترش و توسعه می باشند.
نظرات
 
 
 

محسن عارفی

1396/7/2
واقعا پیشرفت هیوندای - کیا تو دهه اخیر چشم گیر بوده و سرمایه گذاری صحیح هیوندای-کیا جهت رقابت با خودروسازای ژاپنی ها، اروپایی و آمریکایی قابل تحسنیه.
اگه هیوندای تو این نسل از موتور و گیربکساش بتونه تویوتا رو شکست بده به شخصه معتقدم یکی از مدعیان اصلی بزرگترین تولید کننده خودروی جهان خواهد داشت. چون بدون تعارف هیوندای در حال حاضر خطرناک ترین رقیب تویوتا تو بازار جهانی خودروست و به ازای هر محصول سواری هیوندای تقریبا یک رقیب مستقیم داره و به زودی هیوندای آیونیک، پریوس بی رقیب تویوتا رو حسابی به چالش خواهد کشید.
هیوندای حتی مزیت های استراتژیک هم در قیاس با تویوتا داره و خیلی به بازار آمریکا وابستگی نداره (دقیقا بر خلاف ژاپنی ها) و به دلیل روابط سیاسی متفاوت کره جنوبی، تو روسیه، ایران، چین و .... از بازیگرای اصلیه بازاره
مهمترین نکته برا ما ام اینه که تو کشورمون خط تولید داره، موردی که ژاپنی ها به دلیل وابستگی شدیدشون به بازار آمریکا براشون ریسک بزرگی محسوب میشه و خیلی بعید می دونم تویوتا، هوندا یا حتی میتسوبیشی تو ایران سرمایه گذاری مستقیم کنن.

دنده معکوس

1396/7/2
طراحی چشمگیر .کیفیت مناسب .خدمات پس از فروش مناسب . بازار دست دوم مناسب ودر نهایت قیمت نسبتا مناسب .راز موفقیت هیوندایی وکیا در ایران .مگه مشتری به جز این چی میخواد .خدا کنه ماشینهایی مخصوص افرود هم بسازه واز شر این پاترولهای داغون راحت شیم