با قایق سریع و لوکس استون مارتین آشنا شوید

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در سال 2015 میلادی بود که کمپانی بریتانیایی سازنده ماشین‌های اسپرت یعنی" استون مارتین" برای ترشح آدرنالین مخصوص خود در سطح دریا، با خلق ایده‌ای متفاوت به سراغ تولید قایق‌های کروز موتوری رفته و در نهایت ماحصل خود را با نام AM37 رونمایی کرد. سال گذشته نمونه‌های اولیه از این قایق رونمایی شد و حالا کمپانی استون مارتین با همکاری یکی از شرکت‌های بزرگ تولید کننده قایق در جهان، موفق به تولید نمونه‌های واقعی این قایق تندرو شده است که در حال حاضر تنها 2 فروند از آن ساخته شده و قرار است در نمایشگاه امسال قایق‌های موناکو به نمایش گذاشته شود.

این قایق کروز یا همان تندرو که نام و اعتبار استون مارتین را یدک می‌کشد، سال گذشته نمونه‌های اولیه از آن در نمایشگاه قایق‌های بادبانی و تندروی "موناکو" رونمایی شد، اما حالا نسخه های نهایی آن ساخته شده و 2 فروند از آن به آب انداخته شده است تا در نمایشگاه قایق های بادبانی و موتوری موناکو با قدرت بیشتری ظاهر شود که بر روی هریک از آنان از روکش‌های چرمی متفاوت و بسیار گران قیمت استفاده شده است.
به طور دقیق‌تر، قایق تندروی AM37 که در قوی‌ترین نسخه خود یک پسوند اضافه S دریافت کرده است، با همکاری شرکت "Quintessence Yachts" و با سرمایه گذاری مستقیم استون مارتین طراحی شده و مراحل ساخت و توسعه آن در هلند دنبال شده است تا در نهایت قایقی 11.2 متری با حداکثر سرعتی 50 گره دریایی متولد شود. برای ساخت بدنه این قایق هم به صورت ترکیبی از فیبرکربن و چوب استفاده شده تا هم لوکس و هم اسپرت به نظر برسد.

از ویژگی‌های منحصر به فرد این قایق هم به ترتیب می‌توان به یک صفحه نمایشگر 15 اینچی لمسی حاوی اطلاعات ناوبری و دیگر دستورهای عملکردی اشاره داشت. علاوه بر این، در زیر عرشه این قایق یک کابین کوچک برای آرامش سرنشینان وجود دارد که شامل تخت‌های دونفره، یک آشپزخانه کوچک، یخچال و فریزر کوچک کشویی، تلویزیون 48 اینچی و یک حمام کوچک با دوش می‌شود که صرفا از سوی شرکت سازنده تایید شده و در گالری تصاویر این قایق شاهد چنین مواردی نیستیم.
در پایان هم خوب است بدانید که برای حرکت این قایق در آب سه نوع پیشرانه مختلف در نظر گرفته شده که به ترتیب زیر هستند:
- موتورهای دیزلی 370 اسب بخاری دوقلو بر روی نسخه AM37S
- موتورهای بنزینی 430 اسب بخاری دوقلو بر روی نسخه AM37
- موتورهای بنزینی 520 اسب بخاری دوقلو بر روی نسخه AM37
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

حمید

1396/8/28
طراحی خیلی قشنگی داره