چند نفر در آمریکا برای نبستن کمربند می‌میرند؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
اداره ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها موسوم به NHTSA در آخرین گزارش خود اعلام کرد که تعداد تلفات رانندگی در سال گذشته 5.6 درصد نسبت به سال قبل آن افزایش پیدا کرده است و به عدد 37 هزار و 461 مورد مرگ ناشی از تصادف رسیده است که تنها مربوط به ایالات متحده آمریکا خواهد بود.
باوجود کاهش تلفات ناشی از رانندگی آشفته و غیراصولی، همچنان شرایط متعددی وجود دارد که رانندگان آمریکایی را به کام مرگ می‌کشاند، همچون رانندگی با سرعت بالا، نبستن کمربند ایمنی و یا حتی رانندگی در حالت مستی که بخش قابل توجهی از تلفات رانندگی در ایالات متحده آمریکا را شامل می‌شود.

طبق گزارش سازمان ایمنی NHTSA، تعداد مرگ ناشی از حواس پرتی حدود 2.2 درصد کاهش پیدا کرده و به تعداد 3450 نفر می‌رسد و علاوه بر آن، مرگ ناشی از خواب آلودگی نیز حدود 3.5 درصد در سال گذشته کاهش پیدا کرده است تا تنها شاهد مرگ 803 نفر در جاده‌ها ناشی از خواب آلودگی باشیم.
برای رانندگی در حالت مستی نیز حدود 10 هزار و 497 مورد مرگ گزارش شده است و بعد از آن می‌توان به سرعت غیرمجاز اشاره داشت که سال گذشته 10 هزار و 111 نفر را به کام مرگ کشانده است که نسبت به سال قبل از 2016 میلادی، هرکدام به ترتیب 1.7 درصد و 4 درصد افزایش داشته است.
شاید موارد ذکر شده دلیلی قانع کننده برای مرگ افراد داشته باشند، اما جالب اینجاست که از بین 37 هزار و 461 مورد کشته شدگان سال گذشته میلادی، حدود 10 هزار و 428 مورد آن به خاطر نبستن کمربند ایمنی بوده است که یک رقم قابل توجه در زندگی پیشرفته امروزی به شمار می‌رود.

علاوه بر این‌ها، سال گذشته رشد قابل توجهی در آمار تلفات موتورسیکلت سواران بوجود آمده است و تعداد مرگ و میر آنان به عدد 5286 نفر رسیده است، هرچند در کنار این موارد می‌توان به مرگ 5987 عابر پیاده اشاره داشت که با رشد 9 درصدی، بالاترین آمار ممکن را از سال 1990 میلادی تاکنون به ثبت رسانده است.
در پایان این سازمان گزارش می‌دهد که اشتباهات انسانی، بیش از 94 درصد این اتفاقات را رقم زده است، به همین دلیل پشتیبانی از فناوری‌های جدید صنعت خودروسازی کمک می‌کند تا این اشتباهات انسانی کاسته شده و در نتیجه شاهد تصادف و تلفات کمتری در جاده‌ها باشیم. هرچند گفته می‌شود که از هر 100 میلیون مسافر در طول سال، تنها 1.18 نفر آنان تصادف بسیار شدید تجربه می‌کنند که منجربه مرگ می‌شود.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

تنتاختدن

1396/7/16
داداچ مطمینی امارت درسته ؟ !!!